ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/2466/20-к

Примірник № ___

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 січня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Шапутько С. В., за участю секретаря Галаган Г. О., розглянувши в судовому засіданні в м. Києві клопотання слідчого першого слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань центрального апарату Державного бюро розслідувань Ковези І.А. про тимчасовий доступ до речей та документів, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд до слідчого судді надійшло вказане клопотання.

Обґрунтовуючи подане клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що першим слідчим відділом Першого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №22019000000000317 від 28.10.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 109, ст. 112, ч. 1 ст. 346 КК України.

Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань у вказаному провадженні внесені за зверненням народного депутата України ОСОБА_1 та громадянки ОСОБА_2 , відповідно до яких у мережі Інтернет опубліковано та розповсюджено відеозапис, на якому особа з псевдонімом ОСОБА_5 висловлювала погрози вчинити фізичну розправу над Президентом України ОСОБА_3 у зв`язку з його державною діяльністю, публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади та погрози вбивством, заподіянням шкоди здоров`ю, знищенням або пошкодженням майна щодо Президента України у зв`язку з його державною діяльністю.

В ході досудового розслідування встановлено, що у точно невстановлений слідством час, 26 жовтня 2019 року ОСОБА_5 , яка використовує псевдонім ОСОБА_5 перебуваючи у кав`ярні з назвою На Бамбетлі , розташованій за адресою: м. Львів, площа Ринок, буд. 29. приблизно о 15.00 годині, здійснила он-лайн стрім на YouTube-каналі ІНФОРМАЦІЯ_5 за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_1 та на сторінці Інтернет-ресурсу facebook.com , з назвою ОСОБА_5 за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_2, які містяться у загальному доступі в мережі Інтернет.

У ході здійснення вказаного онлайн-стріму ОСОБА_5 ( ОСОБА_5 ) виловлювала погрози Президенту України ОСОБА_3 та виражала незгоду з нинішнім державним ладом в державі.

Транслювання вказаного відеозапису в режимі онлайн здійснювалось за допомогою особистих мобільних телефонів ОСОБА_5 ( ОСОБА_5 ).

Запис вказаного виступу ОСОБА_5 ( ОСОБА_5 ) на даний час знаходяться у загальному доступі в мережі Інтернет на YouTube-каналі ІНФОРМАЦІЯ_5 за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_1 та на сторінці Інтернет-ресурсу facebook.com , з назвою ОСОБА_5 за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_2, які містяться у загальному доступі в мережі Інтернет.

Після запису відеозверення 26.10.2019 ОСОБА_5 була запрошена на ефір до ряду телеканалів та надавала інтерв`ю, у тому числі 5 каналу .

Оглядом YouTube-каналу 5 канал (за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_4) знайдено відеозапис з назвою: ОСОБА_5 ще не все сказала: детальні пояснення жінки-воїна | ІнфоДень - 05.11.19 (посилання: ІНФОРМАЦІЯ_3), на якому зображено інтерв`ю ОСОБА_5 у телепрограмі ІнфоДень за 05.11.2019 в ефірі 5 каналу .

На вказаному відеозаписі ОСОБА_5 надавала коментарі з приводу наданих нею висловлювань у відео зверненні від 26.10.2019.

Вказаний відеозапис міститься у публічному доступі.

З метою встановлення обставин кримінального правопорушення у слідства виникла необхідність у тимчасовому доступі до відеозапису інтерв`ю ОСОБА_5 , який знаходиться у володіння Підприємства з іноземними інвестиціями у формі Товариства з обмеженою відповідальністю ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ НБМ ( 5 канал телебачення України).

Слідчий зазначає, що відомості, які містяться у вказаному відеозаписі прямо вказують на умисел ОСОБА_5 на вчинення кримінального правопорушення та можуть бути використати як доказ.

На підставі ст. 2 ст. 163 КПК України, слідчим суддею визнано можливим розглянути клопотання без виклику представника особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.

На підставі досліджених матеріалів слідчий суддя надходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).

Згідно положення ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя задовольняє клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Вивчивши клопотання, дослідивши матеріали, надані в його обґрунтування, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, так як слідчим доведена необхідність отримання доступу до вказаних речей та документів, оскільки вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а відомості, які в них містяться, можуть бути використані як докази, довести ті обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, іншим способом неможливо.

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати слідчому першого слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань центрального апарату Державного бюро розслідувань Ковезі Ігорю Анатолійовичу, прокурорам групи прокурорів та слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 22019000000000317 від 28.10.2019 тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні Підприємства з іноземними інвестиціями у формі Товариства з обмеженою відповідальністю ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ НБМ (ідентифікаційний код юридичної особи 22837796), юридична адреса: м. Київ, вул. Електриків, 26, а саме:

- відеозапису з назвою: ОСОБА_5 ще не все сказала: детальні пояснення жінки-воїна | ІнфоДень - 05.11.19 , розміщеному на YouTube-каналі, 5 канал , за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_3, на якому зображено інтерв`ю ОСОБА_5 у телепрограмі ІнфоДень за 05.11.2019 в ефірі 5 каналу , з можливістю вилучення його копії, шляхом запису на оптичний носій інформації (флеш-накопичувач, оптичний диск);

- документів (редакційних завдань, запрошень, листів), які відображають інформацію про осіб, що брали участь у вказаному ефірі, з можливістю вилучення їх копій.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя С. В. Шапутько

Ухвала виготовлена в 2-х примірниках.

Примірник 1 знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/2466/20-к.

Примірник 2 та завірену копію ухвали надано слідчому Ковезі І. А.

Слідчий суддя С. В. Шапутько

Дата ухвалення рішення 21.01.2020
Оприлюднено 02.02.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 757/2466/20-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону