ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31.01.2020 Справа № 905/196/20
Суддя господарського суду Донецької області Устимова А.М ., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційно-виробниче підприємство Українка до Фізичної особи-підприємця Лукіна Анатолія Миколайовича про стягнення матеріальної шкоди у розмірі 43 845,15 грн. та додані до неї документи, -
В С Т А Н О В И В:
23.01.2020, шляхом надіслання поштового відправлення, Товариство з обмеженою відповідальністю Комерційно-виробниче підприємство Українка звернулось до господарського суду Донецької області з позовом до Фізичної особи-підприємця Лукіна Анатолія Миколайовича про стягнення матеріальної шкоди у розмірі 43 845,15 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на факт поставки відповідачем відповідно до умов усного договору купівлі-продажу від 24.07.2018 товару (плитки тротуарної) неналежної якості, внаслідок чого завдана матеріальна шкода в розмірі 43 845,15грн.
Згідно до протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями від 27.01.2020 для розгляду справи визначена суддя Устимова А.М.
Дослідивши подані матеріали на відповідність вимогам господарського процесуального законодавства, суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на наступне.
Позовна заява за формою та змістом повинна відповідати положенням статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
Предметом позову у справі є матеріально-правова вимога про стягнення майнової шкоди в розмірі 43 845,15 грн.
Частиною першою статті 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до порядку надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів, встановленого п.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Вищезазначені приписи норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п.п.2, 4 ч.3 ст.129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст.ст.7, 13 Господарського процесуального кодексу України.
Отже, як документ, що підтверджує направлення позовної заяви відповідачу, судом може бути прийнятий до уваги оригінал касового чеку (фіскального чеку) про сплату поштових послуг або повідомлення про вручення поштового відправлення, в якому відображається адреса та назва особи, якій кореспонденція направляється разом із оригіналом описом вкладення, на якому міститься відповідний штамп поштового відділення.
Дослідивши матеріали позовної заяви, судом встановлена відсутність жодних доказів направлення копії позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційно-виробниче підприємство Українка та доданих до неї документів на адресу відповідача.
Відтак, за висновками суду, вимоги ст.ст.164,172 Господарського процесуального кодексу України щодо направлення на адресу відповідача позовної заяви з додатками, не виконані позивачем належним чином.
Одночасно, позивачем до суду наданий другий примірник позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційно-виробниче підприємство Українка з додатками, що є аналогічним первісно поданому, окрім копії платіжного доручення про оплату судового збору № 600 від 21.01.2020. При цьому, вказаний примірник не зазначений у переліку додатків до позовної заяви.
Внаслідок повної ідентичності заяв та наявності у другому примірнику саме копії доказів на підтвердження оплати судового збору у суду відсутні підстави вважати другий примірник позовної заяви окремо поданою заявою.
Згідно п.2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Судом встановлено, що додатки до позовної заяви, надані позивачем до суду в копіях, не засвідчені належним чином відповідно до вимог чинного законодавства.
Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 ДСТУ 4163-2003 , відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів Згідно з оригіналом , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Копії документів, додані до позовної заяви, містять відмітку Згідно з оригіналом , підпис, подекуди печатку підприємства, подекуди ПІБ особи, якій належить підпис, але у всіх випадках не містять дати засвідчення копії та назви посади особи, яка її засвідчує.
Згідно з висновком щодо застосування норм права, який викладений у постанові Верховного суду від 11.07.2018 у справі №904/8549/17, неналежним чином засвідчені документи є недопустимими доказами у справі.
Зважаючи на вищевикладене, суд вбачає за необхідне запропонувати позивачу надати до суду належним чином засвідчені копії додатків до позовної заяви для приєднання до матеріалів справи .
Позивач просить суд внаслідок задоволення позовних вимог стягнути на його користь сплачену суму судового збору у розмірі 2102грн., одночасно ані в тексті позовної заяви, ані окремою заявою Товариство з обмеженою відповідальністю Комерційно-виробниче підприємство Українка не визначило попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, що передбачено п.п.9 п.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України.
За правилами частин першої, другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що Товариством з обмеженою відповідальністю Комерційно-виробниче підприємство Українка не виконано вимоги частини п.п.1 п.1, п.2 ст.164, п.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч.1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Встановити позивачу термін усунення недоліків протягом 10 (десяти) днів з дати вручення ухвали.
Керуючись статтями 162 - 164, 172, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Комерційно-виробниче підприємство Українка до Фізичної особи-підприємця Лукіна Анатолія Миколайовича - залишити без руху.
2.Товариству з обмеженою відповідальністю Комерційно-виробниче підприємство Українка протягом десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками листом з описом вкладення, надання суду доказів такого направлення та належним чином засвідчених копій додатків до позовної заяви для приєднання до матеріалів справи.
3.Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю Комерційно-виробниче підприємство Українка , що у разі якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці господарського суду Донецької області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://dn.arbitr.gov.ua .
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання, підписана суддею 31.01.2020.
Копію цієї ухвали відповідно до положень статті 9 Господарського процесуального кодексу України направити учасникам справи до відома.
Суддя А.М. Устимова
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2020 |
Оприлюднено | 04.02.2020 |
Номер документу | 87303278 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Устимова Аліна Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні