Рішення
від 31.01.2020 по справі 930/81/20
НЕМИРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 930/81/20

Провадження №2/930/344/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31.01.2020 року м.Немирів

Немирівський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Царапори О.П.

за участю секретаря судових засідань Євтодієвої Н.М.

розглянувши у підготовчому засіданні в м. Немирові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Скрицької сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В :

Виклад позиції позивача .

ОСОБА_1 звернулася в суд із позовною заявою до Скрицької сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи її тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_2 .

Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на все належне йому на день смерті майно.

Спадкоємцями майна ОСОБА_2 на день його смерті являлась - позивачка, ОСОБА_1 , мати позивача ОСОБА_3 та брат позивача ОСОБА_4 .

Оформленням спадщини після смерті батька ОСОБА_2 займалась мати позивачки - ОСОБА_3

ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати позивачки - ОСОБА_3 .

Після смерті ОСОБА_3 позивач разом з братом ОСОБА_4 домовились, що оформленням спадщини буде займатися він оскільки позивачка з лютого 1996 року по даний час проживає в Дніпропетровській області, часто хворіє і немає можливості приїздити до м. Немирів Вінницької області.

ІНФОРМАЦІЯ_3 помер брат позивачки - ОСОБА_4 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 21 квітня 2011 року.

У жовтні місяці 2019 року позивачка приїхавши до родичів в с. Скрицьке Немирівського району Вінницької області, дізналась, що ні мати, ні брат спадщину після смерті ОСОБА_2 не оформляли.

Ув`язку з вказаними обставинами позивачка звернулась до Скрицької сільської ради Немирівського району, де їй повідомили, що 20.03.1978 ОСОБА_2 склав на ім`я позивача заповіт відповідно до якого заповів позивачці належне йому на день смерті майно.

Під час звернення до державного нотаріуса Немирівського нотаріального округу, у жовтні 2019 року з заявою про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 , позивачці повідомили, що нею пропущений шестимісячний строк прийняття спадщини та рекомендували звернутись до суду з заявою про визначення додаткового строку на прийняття спадщини.

Оскільки позивачка не має змоги оформити спадщину після смерті батька, так як їй не було відомо про існування заповіту, а тому змушена звернутися до суду з даним позовом.

Виклад позиції відповідача.

Представник відповідача Скрицької сільської ради відзив на позов із викладенням своїх заперечень щодо заявлених позовних вимог до суду не подав, не дивлячись на пропозицію суду, викладену в ухвалі від 15.01.2020 року.

Заяви, клопотання позивача, відповідача

Від позивача та представника відповідача заяв і клопотань по справі не надходило.

Процесуальні дії у справі.

Ухвалою судді від 15.01.2020 року прийнято до розгляду вище вказану позовну заяву та призначено підготовче засідання по справі.

В судове засідання сторони по справі не з`явилися, від позивачки ОСОБА_1 подана заява про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримала та просить задовільнити. Від представника відповідача Скрицької сільської ради надійшла заява про розгляд справи у їх відсутність, позовні вимоги визнали не заперечують проти їх задоволення.

Згідно ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Згідно з частиною 3 статті 211 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. У такому разі фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у відповідності з вимогами частини 2 статті 247 ЦПК України, не здійснюється.

В підготовчому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати, суд вирішив здійснювати підготовче засідання у відсутність сторін.

Фактичні обставини, встановлені судом, зміст спірних правовідносин, докази

Так як від представника відповідача Скрицької сільської ради подана заява про визнання позову, тому суд вважає, що перешкод для здійснення розгляду справи та ухвалення судового рішення у підготовчому судовому засіданні, відповідно до вимог ч.4 ст.206 ЦПК України, немає.

Дослідивши матеріали справи, а саме копію паспорта позивача (а.с.6), копії свідоцтв про народження та одруження (а.с.7), копії свідоцтв про смерть (а.с.8-9), копія заповіту (а.с.11-12), копія заповіту (а.с.13-14) копія витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі (а.с.15) та враховуючи заяву про визнання позову відповідачем, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Норми права, які застосовує суд, мотиви їх застосування

Відповідно до п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року за № 7 Про судову практику у справах про спадкування , вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Відповідно до ч.5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкодавцеві з часу відкриття спадщини .

Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Висновки суду

Оскільки позивачка пропустила встановлений законом шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, так як їй не було відомо про існування заповіту, тому позовні вимоги обґрунтовані та такі, що підлягають до задоволення.

Розподіл судових витрат

Відповідно до ч.1ст.133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних із розглядом справи.

Згідно з вимогами ст.141 ЦПК України, судові витрати залишити за позивачкою ОСОБА_1 .

Керуючись ст. 1268 ч.3 ЦК України, ст.ст. 82, 206, 211, 247, 258, 259, 263-265, 268, 354, 355 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , жительки АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_2 ) до Скрицької сільської ради (юридична адреса с.Скрицьке Немирівського району Вінницької області, код ЄДРПОУ 04327407) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 до нотаріальної контори терміном до 02.05.2020 року, з моменту набрання рішенням законної сили.

Судові витрати залишити за ОСОБА_1 .

Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Немирівський районний суд Вінницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: https://court.gov.ua/fair/ на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет.

Головуючий: О.П.Царапора

СудНемирівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення31.01.2020
Оприлюднено04.02.2020
Номер документу87307874
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —930/81/20

Рішення від 31.01.2020

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Ухвала від 15.01.2020

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні