Справа № 420/4921/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 січня 2020 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Цховребова М.Г., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
встановив:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області, в якому позивач просить визнати незаконними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 24.05.2019 року № 0015261305, № 0015221305, № 0015171305, № 0015271305, № 0015241305, № 0015231305, № 0015235105.
Ухвалами суду від 02.09.2019 року: відкрито провадження в адміністративній справі; вирішено справу розглядати за правилами загального позовного провадження; від 02.10.2019 року: продовжено строк підготовчого провадження у справі на тридцять днів.
Сторони належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, призначеного на 02.12.2019 року. (т.1 а.с.219)
02.12.2019 року позивачем та його представником до суду подано заяву, в якій останні просять продовжити розгляд справи без їх участі. (т.2 а.с.9) Інших заяв з процесуальних питань від сторін до суду не надійшло.
Виходячи з наведеного, керуючись положеннями ч. 3 ст. 194, ч.ч. 1, 3, 9 ст. 205 КАС України, суд дійшов висновку про можливість розглянути справу в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Згідно зі змістом позовної заяви та відповіді на відзив, позивач просить суд задовольнити адміністративний позов в повному обсязі, із зазначенням таких фактичних обставин:
- з 8 по 26 квітня 2019 року головним державним ревізор-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Одеській області Холодовою Н.В. була проведена документальна планова виїзна перевірка діяльності ФОП ОСОБА_1 у період з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2018 року. За результатами вказаної перевірки інспектором складено акт перевірки ГУ ДФС в Одеській області від 08.05.2019 року за № 886/15-32-13-05/3002321794. 16 травня 2019 року ФОП ОСОБА_1 , не погоджуючись з результатами перевірки, подав заперечення до акту перевірки до контролюючого органу. Заперечення ФОП ОСОБА_1 були формально розглянуті контролюючим органом, а відповідь зафіксована в листі № 10719/ф/15-32-13-05-12 від 27.05.2019 року, яку надали ФОП ОСОБА_1 . 29.05.2019 року;
- 29 травня 2019 року ФОП ОСОБА_1 отримав податкові повідомлення-рішення від 24.05.2019 року за № 0015261305, № 0015221305, № 0015171305, № 0015231305, № 0015241305, № 0015271305, № 0015251305. Того ж дня, ФОП ОСОБА_1 отримав розрахунок податкових зобов`язань до акту перевірки ГУ ДФС в Одеській області від 08.05.2019 року за № 886/15-32-13-05/3002321794 на загальну суму 471998,02 грн. та лист № 10719/ф/15-32-13-05-12 від 27.05.2019 року. Не погоджуючись з податковими повідомленнями-рішеннями та висновками відповідача, ФОП ОСОБА_1 звернувся зі скаргою до ДФС України № 4-П від 3 червня 2019 року. 10 серпня 2019 року ФОП ОСОБА_1 отримав відповідь на вказану скаргу від ДФС України. Вказана скарга була залишена без задоволення, а податкові повідомлення-рішення - без змін;
- дата всіх податкових повідомлень-рішень та інших рішень, які винесені за результатами перевірки - 24.05.2019 року, тоді як лист ГУ ДФС в Одеській області, в якому зазначена відповідь на заперечення до акту перевірки датовано 27.05.2019 року. Тобто, при винесенні податкових повідомлень-рішень та інших рішень за результатами перевірки, заперечення до акту перевірки детально взагалі не розглядалися. Чинним законодавством передбачено, що податкове повідомлення-рішення має виноситися за результатами розгляду заперечень і надання таких результатів платнику податків, а не навпаки. Однак, нехтуючи нормами чинного законодавства, співробітники ГУ ДФС в Одеській області винесли податкові повідомлення-рішення та інші рішення, складені за результатами перевірки, без урахування заперечень ФОП ОСОБА_1 , чим порушили процедуру винесення податкових повідомлень-рішень, а також грубо порушили права суб`єкта господарювання. Вказане порушення є першочерговою підставою для скасування всіх податкових повідомлень-рішень, які винесені за результатами перевірки;
- щодо податкового повідомлення-рішення № 0015261305 від 24.05.2019 року позивач вказує, що вказане податкове повідомлення-рішення передбачає сплату штрафних санкцій на загальну суму 436579,44 грн. Вказана штрафна санкція встановлена контролюючим органом за порушення на п. 12. ст. 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг , яке зафіксовано в п. 2.8.3. акту перевірки та на підставі ст. 20 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг . За результатами таких операцій, продавцем видається фіскальний документ (також ст. 3 ЗУ Про РРО ). Однак, як зазначено навіть в Акті перевірки позивач здійснював оптову торгівлю напоями: водою газованою, негазованою, сильно газованою та півниками на паличці. Позивач проводить господарську діяльність з іншими суб`єктами господарювання, всі розрахунки з контрагентами проводяться шляхом перерахування коштів з одного розрахункового рахунку на інший. Тобто у своїй діяльності позивач не проводить розрахунки з кінцевим споживачем у місці продажу товарів, не видає фіскальні чеки та не застосовує РРО (РРО не встановлений на підприємстві), тобто, не здійснює розрахункові операції в розумінні ЗУ Про РРО . Таким чином, положення ЗУ Про РРО не розповсюджується на позивача;
- жодним нормативно-правовим актом не передбачено порядку оприбуткування придбаного товару для подальшої реалізації для фізичних осіб-підприємців, в тому числі в Книзі обліку доходів та витрат. Поняття запаси визначено Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку Запаси , яке затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.10.1999 року № 246 (зі змінами). При цьому п. 2 ст. 3 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні передбачено, що бухгалтерський облік є обов`язковим видом обліку для: …юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, на представництва іноземних суб`єктів господарської діяльності… . Вказаний закон не поширюється на фізичних осіб-підприємців на загальній або спрощеній системі оподаткування. В книзі Книгу обліку доходів і витрат ФОП ведеться лише облік таких доходів та витрат та жодним чином не відображається кількість товару, який залишився у підприємця та вид такого товару. Внесення відомостей в Книгу обліку доходів і витрат не є тотожним поняттям з оприбуткуванням товару або ведення товарних запасів . Зважаючи на вищевикладене, твердження інспектора про порушення позивачем порядку обліку товарних запасів в книзі обліку доходів і витрат підприємця (не оприбуткування придбаного товару для подальшої реалізації) є надуманим та незаконним;
- позиція того, що позивач не зобов`язаний обліковувати товарні запаси, що міститься у ряді Індивідуальних податкових консультацій, наприклад: ІПК від 06.02.2018 року № 506/О/99-99-13-01-02-14/ІПК; ІПК від 24.04.2019 року № 1783/6/99-99-13-02-03-15/ІПК;
- для того, щоб занести дані в графи 5 та 6 Книги, треба дотриматися наступних умов: отримати товар; повністю розрахуватися за товар; продати саме цей товар покупцю; отримати сплату за цей товар. Тільки за дотримання цих умов, можна казати про те, що певна Витрата є документально підтвердженою та пов`язана з конкретним отриманим Доходом за підсумками дня;
- зобов`язання перед контрагентом відповідно до вказаних в акті накладних на загальну суму 218289,72 грн. мали характер відстроченого зобов`язання. Тобто, за умовами договору товар за вказаними накладними був поставлений, однак сплата за такий товар відбулася пізніше (договори надавались під час перевірки). Зважаючи на вищевикладене, у позивача не було підстав для внесення в графи 5 та 6 Книги відомостей щодо сум Витрат, пов`язаних з отриманим доходом за підсумками дня та реквізитів накладних, за якими було отримано товар, саме в дату отримання такого товару за накладними, так як сам факт отримання такого товару не можна назвати витратами, пов`язаними з отриманим доходом, в розумінні Податкового кодексу України та Порядку. Саме внесення таких даних у графи 5 та 6 Книги у такий спосіб, як зазначається у акті перевірки було б порушенням Порядку, а не навпаки;
- позиція позивача щодо заповнення Книги доходів та витрат, ведення товарних запасів та оприбутковування товару підтверджується також актом перевірки ГУ ДФС в Одеській області ФОП ОСОБА_1. за № 1062/15-32-13-05/3002321794 від 18.08.2017 року. При минулій перевірці ГУ ДФС у акті зазначало: Форма Книги обліку доходів і витрат (далі - Книга) та порядок її ведення (далі - Порядок), які затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013 року № 481, що набрав чинності 18.10.2013 року, не передбачено ведення залишку товарних запасів фізичними особами-підприємцями на загальній системі оподаткування… . Зважаючи на вищевикладене, в діях ФОП ОСОБА_1 відсутні жодні порушення які зазначені у пункті 2.1., підпункті 2.8.3. пункту 2.8, а також Розділу ІІІ Висновки Акту перевірки: 1) щодо порушення порядку обліку товарних запасів в книзі обліку доходів і витрат підприємця (не оприбуткування придбаного товару для подальшої реалізації) на загальну суму 218289,72 грн. ; 2) щодо неправильного ведення (заповнення) Книги обліку доходів та витрат, а саме невнесення відомостей у графи 5 та 6 Книги за накладними на загальну суму 218289,72 грн. Окремо зазначено, що документи (приходні накладні), щодо придбання товару на загальну суму 218289,72 грн. надавалися під час перевірки у повному обсязі. Крім того, надавалася окрема довідка щодо заповнення Книги доходів та витрат;
- відсутні порушення заповнення книги доходів та витрат. ЗУ Про РРО не розповсюджується на ФОП ОСОБА_1 Для ФОП на загальній системі відсутній обов`язок вести товарні запаси. Товарні запаси не обліковуються в Книзі доходів та витрат. Така Книга застосовується лише для обліку доходів та витрат. Таким чином, немає підстав для застосування штрафних санкцій, передбачених ст. 20 ЗУ Про РРО , у розмірі: 218289,72 * 2 = 436579,44 грн.;
- щодо незаконності ппр № 0015231305 від 24.05.2019 року. ФОП ОСОБА_1 придбав товари (запчастини) та послуги у: ТОВ ЄВРОПАРТСАВТО на суму 1605,00 грн. (в т.ч. ПДВ 267,50 грн.) за видатковою накладною № 734 від 28.09.2017 року; ТОВ ЄВРОПАРТСАВТО на суму 20802,00 грн. (в т.ч. ПДВ 3467,00 грн.) за видатковою накладною № 737 від 29.09.2017 року; ТОВ ЄВРОПАРТСАВТО на суму 650,00 грн. (в т.ч. ПДВ - 108,33 грн.) за видатковою накладною № 740 від 29.09.2017 року; ТОВ ТК-ЮГ на суму 1576,34 грн. (в т.ч. ПДВ - 315,27 грн.) за актом виконаних робіт № 369 від 19.10.2017 та нарядом-замовленням № 440 від 18.10.2017 року; ТОВ ЄВРОПАРТСАВТО на суму 2260,00 грн. (в т.ч. ПДВ - 376,67 грн.) за видатковою накладною № 388 від 16.05.2018 року; ТОВ ЄВРОПАРТСАВТО на суму 2680,00 грн. (в т.ч. ПДВ - 446,67 грн.) за видатковою накладною № 387 від 16.05.2018 року; ТОВ ЄВРОПАРТСАВТО на суму 695,00 грн. (в т.ч. ПДВ - 115,83 грн.) за видатковою накладною № 389 від 16.05.2018 року; ТОВ ЄВРОПАРТСАВТО на суму 19720,00 (в т.ч. ПДВ - 3286,67 грн.) за видатковою накладною № 1055 від 14.12.2018 року. Всі товари та послуги за вказаними вище накладними використовувалися ФОП ОСОБА_1 в господарській діяльності. Одним з видів діяльності ФОП ОСОБА_1 є вантажні перевезення. У власності суб`єкта господарювання є вантажні автомобілі, на яких здійснюються вантажні перевезення (господарська діяльність). Дані про вантажні автомобілі надавалися контролюючому органу під час проведення перевірки та відображені в Акті перевірки. Тобто, всі запчастини та послуги з діагностики автомобілів, які придбавалися за вищезазначеними накладними та актами використовувалися позивачем не для власних потреб, а для встановлення на вантажні автомобілі, на яких безпосередньо здійснюється господарська діяльність суб`єкта господарювання. З цих підстав, сума ПДВ за вищевказаними накладними у розмірі 8383,94 грн. була законно включена ФОП ОСОБА_1 до податкового кредиту. Тобто, зважаючи на вищевикладене, позивач законно відніс суми ПДВ з вищезазначених накладних до податкового кредиту, так як товари та послуги, які придбавалися за ними використовувалися безпосередньо в господарській діяльності підприємства;
- під час перевірки встановлено, що за період з 01 січня 2017 року по 31 грудня 2018 року не встановлено факту завищення податкового кредиту. Таким чином, відсутній факт заниження ПДВ на суму 8383,94 грн. (за вищевказаними накладними);
- щодо незаконності ппр № 0015241305 від 24.05.2019 року. Відповідачем застосовано штрафну у розмірі 2769,39 грн. за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, перелічених акті перевірки. Санкція розрахована: ПН із затримкою реєстрації більше ніж на 366 днів на суму ПДВ - 4158,10 грн. (за вересень-жовтень 2017 року) * 50% = 2079,05 грн. ПН, зареєстровані на 61 до 365 календарних днів на суму ПДВ - 4225, 84 грн. ( за травень, червень та грудень 2018 року) * 40% = 1690,34 грн. Однак, за такою позицією контролюючого органу погодитися неможливо в силу її незаконності, зважаючи на те, що вказані податкові накладні - документи, за якими ФОП ОСОБА_1 придбав товар, пов`язаний з господарською діяльністю підприємства. Позивач є набувачем товарів/послуг за вказаними накладними. В силу того, що товар/послуги, які придбавалися, використовувалися безпосередньо в господарських цілях підприємства, у ФОП ОСОБА_1 не виникає обов`язку щодо реєстрації вказаних податкових накладних. В той же час, продавцями/постачальниками вказані накладні зареєстровані належним чином;
- щодо незаконності ппр № 0015221305 від 24.05.2019 року, яким передбачено донарахування ПДФО у розмірі 4150,30 грн. та штрафні санкції за несвоєчасну сплату вказаного ПДФО у розмірі 1037,58 грн. Однак, з такими фінансовими санкціями неможливо погодитися, з урахуванням відсутності порушення з боку ФОП ОСОБА_1 щодо сплати ПДФО - податок був сплачений вчасно і в повному обсязі. У пункті 2.1.3. Акту перевірки Інспектор зазначає, що позивач не сплатив (сплатив не в повному обсязі) податок на доходи фізичних осіб за 2017 рік. Сума недоплати складає 4150,30 грн. Однак, з такою позицією погодитися неможливо, оскільки інспектору під час перевірки надавалися виписки з банківських рахунків позивача за 2017 рік. За цими виписками вбачається, що суму ПДФО за 2017 рік сплачено ФОП ОСОБА_1 у повному обсязі в такому порядку: за платіжним дорученням № 607 від 20.04.2017 року сплачено суму авансового внеску зі сплати ПДФО за 2017 рік у розмірі 2254,00 грн.; за платіжним дорученням № 670 від 17.07.2017 року сплачено суму авансового внеску зі сплати ПДФО за 2017 рік у розмірі 1896,30 грн.; за платіжним дорученням № 838 від 06.02.2018 року сплачено суму ПДФО за результатами декларування за 2017 рік, у розмірі 4395,86 грн. Загальна сума сплаченого ПДФО за 2017 рік складає 8546,16 грн. При цьому, у підпункті 2.1.2. акту перевірки, інспектор зазначив, що за даними податкових декларацій за № 9295520577 від 17.01.2018 року - звітна з Додатком та № 9301030602 від 27.03.2019 року - уточнююча з Додатком та за результатами перевірки, сума чистого оподатковуваного доходу становить саме 47478,69 грн. Таким чином, сума ПДФО за 2017 рік сплачена ФОП ОСОБА_1 у повному обсязі, а податкове повідомлення-рішення № 0015221305 від 24.05.2019 року є незаконним та підлягає скасуванню. Зазначаю, що всі документи, які підтверджують сплату надавалися під час перевірки, а також разом із запереченнями до акту перевірки;
- щодо незаконності ппр № 0015271305, № № 0015171305, № 0015251305 24.05.2019 РОКУ. Вказані ппр, підлягають скасуванню через порушення процедури їх винесення з підстав, вказаних у розділі 1 позову;
- відповідач у відзиві зазначає: Відповідно, від 23.05.2019 року відбувся розгляд заперечення, в яких позивач приймав участь, згідно даного розгляду було винесено висновок розгляду заперечення, що підтверджується винесеними податковими повідомленнями-рішення, я яких значиться, що дані порушення винесені на підставі акту від 08.05.2019 року з урахуванням висновку про розгляд заперечення від 23.05.2019 р. № 146/15-32-13-05/3002321794 . Чинним законодавством передбачено чіткий порядок винесення ППР, відповідно до якого: Податкове повідомлення-рішення приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів, поданих у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків. (п. 86.6. статті 86 ПКУ). Для винесення ППР, контролюючий орган повинен вчинити ряд певних дій: розглянути заперечення; надати (надіслати) письмову відповідь платнику податків; тільки після цього винести ППР. Позивач не отримував документу, на який посилається відповідач у своєму відзиві, а саме: висновку про розгляд заперечення від 23.05.2019 р. № 146/15-32-13-05/ НОМЕР_1 , а відповідач не надає доказів його направлення та отримання позивачем. Натомість, позивач отримав документ Лист ГУ ДФС в Одеській області № 10719/ф/15-32-13-05-12, який датовано 27.05.2019 року і в якому роз`яснюється, позиція відповідача щодо порушень, зазначених у Акті перевірки. Крім того, при розгляді заперечень позивачу не було озвучено жодної позиції відповідача, щодо їх розгляду, та не надано жодних документів. За такою логікою відповідача, позивачу взагалі не направлявся висновок про розгляд заперечення. В той же час, всі ППР датовані 24.05.2019 року, а той лист, який отримував позивач № 10719/ф/15-32-13-05-12 (і позивачем було прийнято за Висновок про розгляд заперечень) датовано 27.05.2019, тобто після винесення ППР. Враховуючи вищевикладене, відповідачем було порушено порядок винесення ППР і такі ППР є незаконними. Це стосується всіх ППР, які оскаржуються позивачем у вказаному провадженні.
Згідно зі змістом відзиву на позовну заяву та додаткових пояснень щодо окремих питань, які виникли при розгляді справи, відповідач вважає позовні вимоги позивача необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, із зазначенням таких фактичних обставин:
- на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 77.1 ст. 77 п. 82.2 ст.82 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року, ст. 13 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування , відповідно до направлення та наказу від 13.03.2019 року № 1817, виданих ГУ ДФС в Одеській області, та згідно план-графіку проведення планових виїзних перевірок суб`єктів господарювання проведена документальна планова виїзна перевірка ФОП ОСОБА_1 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиного внеску), валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року. В ході перевірки було складено акт перевірки від 08.05.2019 року № 886/15-32-13-05/3002321794, на підставі якого були винесені оскаржувані податкові повідомлення-рішення;
- в позовній заяві позивач наголошує про процесуальні порушення, допущені Головним управлінням ДФС в Одеській області, однак дані припущення не відповідають дійсності, а всі процесуальні дії податкової здійсненні в рамках чинного законодавства. Так, 23.05.2019 року відбувся розгляд заперечення, в яких позивач приймав участь, згідно даного розгляду було винесено висновок розгляду заперечення, що підтверджується винесеними податковими повідомленнями-рішення, в яких значиться, що дані порушення винесені на підставі акту від 08.05.2019 року з урахуванням висновку про розгляд заперечення від 23.05.2019 року № 146/15-32-13-05/3002321794;
- в ході перевірки встановлено порушення порядку обліку товарних запасів в книзі обліку доходів і витрат підприємця на загальну суму 218289,72 грн. Так, в ході перевірки первинних документів ФОП ОСОБА_1 , згідно яких в періоді з 01.01.2017 року по 30.09.2017 року здійснювались придбання (отримання) та реалізація (відвантаження) товару, встановлено реалізація води мінеральної, яка не оприбуткована в Книгах Ф-10, а саме: видаткова накладна № 35 від 28.09.2017 року, згідно якої отримано у ПП ПРИРОДНІ ТЕХНОЛОГІЇ вода на загальну суму 3750,00 грн. (без ПДВ). Сплата за товар була здійснена в безготівковій формі згідно п/д №735 від 28.09.2017р.; видаткова накладна № 100 від 11.09.2017 року на суму 7098,00 грн., згідно якої отримано товар у ФОП ОСОБА_3 ; від ТОВ КРИВООЗЕРСЬКА ХАРЧОСМАКОВА ФАБРИКА отримано вода на загальну суму 207441,72 грн. для подальшої реалізації згідно наступних накладних: видаткова накладна № 1045 від 19.07.2017 р. на суму 36288,00 грн. (без ПДВ); видаткова накладна № 1046 від 19.07.2017 р. на суму 34560,00 грн. (без ПДВ); видаткова накладна № 1060 від 19.07.2017 р. на суму 37358,88 грн. (без ПДВ); видаткова накладна № 1075 від 21.07.2017 р. на суму 19250,00 грн. (без ПДВ); видаткова накладна № 1365 від 24.08.2017 р. на суму 31773,80 грн. (без ПДВ); видаткова накладна № 1437 від 06.09.2017 р. на суму 33158,24 грн. (без ПДВ); накладна № 1449 від 08.09.2017 р. на суму 15052,80 грн. (без ПДВ). Сплата за вищевказаний товар, в період перебування підприємця на загальній системі оподаткування, відсутня (про що свідчить довідка підприємця про кредиторську заборгованість станом на 30.09.2017 року). Даний товар придбано з відстрочкою платежу та в подальшому переданий на реалізацію покупцям (про що свідчить інформація ФОП ОСОБА_1 про залишки товару на 30.09.2017 року, а саме: відсутність вищеперерахованого товару). Згідно Книг Ф-10 № 07/Ф від 01.09.2015 року та № 18/Ф від 19.07.2017 року, оприбуткування вищевказаного товару відсутнє;
- в період з 01 жовтня 2017 р. по 31 грудня 2018 р. фізична особа - підприємець ОСОБА_1 перейшов на сплату інших податків, а саме: на спрощену систему оподаткування - єдиний податок ІІІ група згідно заяви підприємця № 8523/Ф від 12.09.2017 року. До перевірки була надана Книга обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість), зареєстрована в контролюючому органі ГУ ДФС в Одеській області за № 19/Ф від 11.10.2017 р., згідно якої графи 1 та 2 Розділу ІІ Витрати не заповнені взагалі. У відповідності із виписками банку, наданими до перевірки, по призначенню платежу також відсутня можливість встановити факт оплати за певний товар (відсутня інформація згідно якої видаткової накладної), так як оплата за товар здійснювалась згідно договорів;
- СГД ОСОБА_1 в перевіряємому періоді в книгах обліку доходів та витрат не облікував реалізований товар на загальну суму 218289,72 грн. З урахуванням вищевикладеного, в ході перевірки встановлено порушення порядку обліку товарних запасів в книзі обліку доходів і витрат підприємця (оприбуткування придбаного товару для подальшої реалізації) на загальну суму 218289,72 грн., чим порушено п. 12 ст. 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.1995 року № 265/95-ВР із змінами та доповненнями;
- перевіркою встановлено, що ФОП ОСОБА_1 порушено терміни реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Податкового Кодексу України (із змінами та доповненнями) (далі-Кодекс), на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації більше ніж на 366 днів на суму ПДВ - 4158,10 грн. (за вересень-жовтень 2017 року), від 61 до 365 календарних днів на суму ПДВ - 4225,84 грн. (за травень, червень та грудень 2018 року);
- відповідно до акту перевірки, ФОП ОСОБА_1 відобразив у рядку 1.5 додатку Ф.2 та відповідно рядку 10.7 графи 6 Декларації значення 4395,86 замість 8546,16 грн., що призвело до заниження нарахувань в картці особового рахунку з кодом бюджетної класифікації 11010500 по податку на доходи фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності за 2017 рік на 4150,30 грн. Також перевіркою правильності визначення податку на додану вартість встановлено порушення ФОП ОСОБА_1 , вимог пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу України, ненараховано податкові зобов`язання по операціях з придбання товарів/послуг, що не використовуються в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності платника, відповідно до отриманих податкових накладних протягом перевіряємого періоду. В ході перевірки встановлено включення до податкового кредиту сум витрат на придбання запчастин та послуг з ремонту автономного опалювання, які понесені у зв`язку з неможливістю отримання надалі економічних вигід від його використання, так як в первинних документах, наданих до перевірки (рахунків, видаткових накладних та актів виконаних робіт) відсутня інформація щодо транспортних засобів на які встановлювались нижчезазначені запчастини та до перевірки також не надано жодного акту на встановлення запчастин на певні транспортні засоби, які використовуються в підприємницькій діяльності ФОП ОСОБА_1 ;
- згідно усного пояснення підприємця та документів, наданих до перевірки, ним зазначено, що наступні транспортні засоби не використовується в підприємницькій діяльності, у зв`язку із певними причинами (детально викладено в відповіді ДФС). Інформація та підтверджуючі документи (акт пожежі, акти СТО щодо виходу з ладу транспортних засобів) та інформація щодо вартості рухомого майна до перевірки не надано;
- актом перевірки зафіксовано, що так як під час придбання запасних частин та виконання робіт, суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту, то платник податку повинен не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому відбувається їх списання та у зв`язку з неможливістю отримання надалі економічних вигід від його використання, здійснити нарахування податкових зобов`язань з ПДВ за основною ставкою виходячи з вартості придбання таких товарно-матеріальних цінностей. У разі якщо товар в подальшому не може використовуватися в підприємницькій діяльності, такий товар ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, та така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання такого товару за звичайними цінами. При здійсненні операцій із списання товару у зв`язку з неможливістю отримання надалі економічних вигід від його використання, платник податку повинен врахувати норми п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України та нарахувати податкові зобов`язання. З урахуванням вищевикладеного, перевіркою достовірності відображених показників у поданих Деклараціях з податку на додану вартість (рядки 1 - 9) за період з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2018 року: встановлено заниження задекларованих суб`єктом підприємницької діяльності показників у рядку (1-9) Декларації з податку на додану вартість всього у сумі 8383,94 грн., а саме: за вересень 2017 року на 3842,83 грн., за жовтень 2017 року - 315,27 грн., за травень 2018 року - 823,34 грн., за червень 2018 року - 115,83 грн. та за грудень 2018 року - 3286,67 грн.;
- перевіркою встановлено порушення ФОП ОСОБА_1 , вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України, в частині неподання відомостей про об`єкти оподаткування платника податків (форма № 20-ОПП);
- на порушення вимог п. 176.2 б ст. 176 Податкового кодексу України ФОП ОСОБА_1 , вказано недостовірні відомості у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ , а саме, за 4-й квартал 2017 року, наданого до контролюючого органу ГУ ДФС в Одеській області за № 9295496319 від 17.01.2018 року відобразив не всю суму нарахованої, виплаченої заробітної плати в сумі 150 грн., утриманого та перерахованого податку на доходи фізичних осіб в сумі 27 грн. за ознакою доходу 101- доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору по найманому працівнику ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 );
- в порушення п. 1.4 п. 16-1 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу, пп.168.1.2., п.168.1., пп. а п.176.2 Податкового кодексу України, ФОП ОСОБА_1 не перерахував до бюджету військовий збір за грудень 2018 року у сумі 2,54 гривень.;
- за розглядом акта перевірки, ГУ ДФС в Одеській області сформовані та вручені ФОП ОСОБА_1 , зокрема, податкові повідомлення-рішення від 24.05.2019 року № 0015221305 про збільшення грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб за основним платежем - 4150,30 грн. та штрафною санкцією у розмірі 1037,58 грн., № 0015171305 про збільшення грошового зобов`язання за штрафною санкцією у розмірі 510 грн., № 0015231305 про збільшення грошового зобов`язання з податку на додану варить за основним платежем - 8383,94 грн. та штрафною санкцією у розмірі 2095,99 грн., №0015271305 про збільшення грошового зобов`язання з військового збору за основним платежем - 2,54 грн. та штрафною санкцією у розмірі 0,64 грн., № 0015251305 про збільшення грошового зобов`язання за штрафною санкцією у розмірі 170 грн.;
- акт перевірки складено 08.05.2019 року, позивачем було від 16.09.2019 р. подано заперечення на акт перевірки. 23.05.2019 року відбувся розгляд заперечення, де був присутній ОСОБА_1 , та було зареєстровано висновок №146/15-32-13-05/3002321794 щодо розгляду заперечення. Відповідно, до п. 86.8 ст. 86 ПК України, ППР приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень. Отже, податковий орган відповідно до законодавства вірно прийняв ППР від 24.05.2019 р. та врахував висновок про результат заперечень до акту від 23.05.2019 року. ГУ ДФС в Одеські області зареєструвало даний висновок протягом 3 робочих днів, а саме 27.05.2019 р. № 10719/Ф/15-32-13-05-23, відповідь за бажанням ОСОБА_1 надалась наручно - 29.05.2019 р. З урахуванням того, що ППР винесені з дотриманням висновку від 23.05.2019 р. протягом 3 робочих днів за днем розгляду заперечення, тому процедура винесення ППР була дотримана;
- у період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року СПД ОСОБА_1 не мав зареєстровані реєстратори розрахункових операцій. З прийняттям Податкового Кодексу України фізичні особи-підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, керуються нормами ст. 177 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року за № 2755-VI. В ході перевірки встановлено порушення порядку обліку товарних запасів в книзі обліку доходів і витрат підприємця на загальну суму 218289,72 грн. у зв`язку з наступними порушеннями: згідно п. 12 статті 3 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР: Суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані: вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку. ;
- СГД ОСОБА_1 . в періоді з 01.01.2017р. по 30.09.2017р. в книзі обліку доходів та витрат не облікував реалізований товар на загальну суму 218289,72 грн. Тобто, в ході перевірки встановлено порушення порядку обліку товарних запасів в книзі обліку доходів і витрат підприємця (неоприбуткування придбаного товару для подальшої реалізації) на загальну суму 218289,72 грн., чим порушено п.12 ст.3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.95 р. № 265/95-ВР із змінами та доповненнями: Суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг повинні вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку ;
- позивачем надано до контролюючого органу уточнюючу податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2017 рік (№ 9301030602 від 27.03.2019 року) та Додаток Ф.2 до неї Розрахунок податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих само зайнятою особою (№ 9301030603 від 27.03.2019 року), згідно якої Розділ V декларації Розрахунок податкових зобов`язань у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок в попередніх звітних періодах не заповнений взагалі у зв`язку із чим підприємцем фактично не уточнені податкові зобов`язання з ПДФО від підприємницької діяльності за 2017 рік та згідно особистої картки по коду платежу 11010500 нарахування по ПДФО, згідно вищевказаної уточнюючої Декларації, відсутні. В результаті порушення пп. 177.5.1 , пп. 177.5.3. п. 177.5 ст. 177 Розділу ІV Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року за №2755-VI із змінами та доповненнями та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи , затвердженою Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 року №859, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.10.2015 року за № 1298/27743 донараховано податок на доходи фізичних осіб за 2017 рік, строк сплати якого до 19.02.2018 року у сумі 4150,30 грн. Тобто, відповідно до матеріалів справи платіжне доручення дійсно наявне та оплата на рахунок надійшла, але звіт який заводиться позивачем, поданий не правильно через це сума нарахування не надійшла та в інформаційній карті платника наявна переплата.
Дослідивши докази у справі, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню повністю, з таких підстав.
Судом встановлено, що з 8 квітня 2019 року по 26 квітня 2019 року, з урахуванням продовження терміну проведення перевірки на 5 робочих днів з 22.04.2019 року по 26.04.2019 року, згідно Наказу ГУ ДФС в Одеській області № 2757 від 11.04.2019 року Про продовження терміну проведення документальної планової виїзної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 (т.1 а.с.197), на підставі ст. 77 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, пп. 2 ч. 1 ст. 13 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування , наказу ГУ ДФС в Одеській області № 1817 від 13 березня 2019 р. (т.1 а.с.195) та плану-графіка проведення документальних планових перевірок суб`єктів господарювання на 2019 рік, направлення на перевірку № 1551/13-05 від 22.03.2019 року (т.1 а.с.198) головним державним ревізор-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи фізичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Одеській області Холодовою Наталією Володимирівною, проведена документальна планова виїзна перевірка діяльності СГД ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2018 року, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2017 року по 31.12. 2018 рік, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 рік відповідно до затвердженого плану перевірки.
За результатами проведеної перевірки складено акт від 08.05.2019 року № 886/15-32-13-05/3002321794 Про результати документальної планової виїзної перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб`єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки НОМЕР_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 рік, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 рік . (т.1 а.с.17-45)
Відповідно до висновку зазначеного акта перевірки, перевіркою встановлено порушення позивачем, зокрема:
- п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями та пп. 5 п. 6 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України, від 16.09.2013 року, № 481 встановлено неналежне ведення Книг обліку доходів та витрат за Ф.-10;
- пп. 177.5.1, пп. 177.5.3. п. 177.5 ст. 177 Розділу ІV Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року за № 2755-VI із змінами та доповненнями та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи , затвердженою Наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 року № 1395, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 року за № 1532/20270 та від 02.10.2015 року № 859, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.10.2015 року за № 1298/27743 донараховано податок на доходи фізичних осіб за 2017 рік в сумі 4150,30 грн., строк сплати якого до 19.02.2018 року;
- п. 1 Наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4 Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 року за № 111/26556; пп. б п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями, а саме: подання з недостовірними відомостями звіту за Ф.1-ДФ;
- п.п. 1.2 п. 16-11, п. 1.4 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України, в результаті чого донараховано військовий збір із заробітної плати за грудень 2018 року в сумі 2,54 грн.;
- п. 185.1. ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 198.5 ст.198, п. 200.1 , п. 200.2 ст. 200 Розділу V Податкового кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями встановлено заниження податку на додану вартість за 2017-2018 роки у сумі 8383,94 грн., а саме: за вересень 2017 року на 3842,83 грн., за жовтень 2017 року - 315,27 грн., за травень 2018 року - 823,34 грн., за червень 2018 року - 115,83 грн. та за грудень 2018 року - 3286,67 грн.;
- п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями встановлено порушення термінів реєстрації ПН із затримкою реєстрації більше ніж на 366 днів на суму ПДВ- 4158,10 грн. (за вересень-жовтень 2017р.), на 61 до 365 календарних днів на суму ПДВ - 4225,84 грн. (за травень, червень та грудень 2018 року);
- п. 63.3 ст. 63 (абз.4) V Податкового кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями встановлено не повідомлення про всі об`єкти оподаткування і об`єкти, пов`язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку;
- п. 12 ст. 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.1995 року № 265/95-ВР із змінами та доповненнями, а саме: порушення порядку обліку товарних запасів в книзі обліку доходів і витрат підприємця (не оприбуткування придбаного товару для подальшої реалізації) на загальну суму 218289,72 грн.
Згідно зі змістом даного акту перевірки, вищенаведені порушення встановлені відповідачем враховуючи та на підставі такого, зокрема:
- фізична особа - підприємець ОСОБА_1 отримав 06.12.2013 року Виписку з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб серія ААВ № 607767 та зареєстрований фізичною особою-підприємцем 05.12.2013 року за № 25570000000011674, код основного виду економічної діяльності: - 46.34 - Оптова торгівля напоями;
- інформація про наявність у фізичної особи ОСОБА_1 у власності рухомого та нерухомого майна. Рухоме майно: згідно уточнюючої Декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік, наданої до контролюючого органу ГУ ДФС в Одеській області за №9301030602 від 27.03.2019 р. СГД ОСОБА_1 зазначив відомості про власне рухоме майно та/або майно,
- яке використовується в підприємницькій діяльності, а саме: малий бортовий вантажний автомобіль - Nissan, Vanette, 1998 р.в., повна маса - 2505 кг., маса без навантаження - 1505 кг, об`єм двигуна - 2283, вид палива - дизельне пальне, колір - білий, реєстраційний номер - НОМЕР_3 ; вантажний автомобіль Iveko, 35.10, 1998 р.в., повна маса - 3500кг, маса без навантаження - 2200 кг, об`єм двигуна - 2798, вид палива - дизельне пальне, колір - білий, реєстраційний номер - НОМЕР_4 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 від 14.03.2008 р.; спеціалізований напівпричеп н/пр.-контейнеровоз - KRONE, SDP 27, 1999р. в., повна маса - 36000кг, маса без навантаження - 4920 кг, колір - червоний, реєстраційний номер - НОМЕР_6 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_7 від 03.2017 р.; спеціалізований вантажний сідловий тягач DAF, CF85.430, 2001 року випуску, повна маса - 19000кг, маса без навантаження - 7100 кг, колір білий, об`єм двигуна - 12580, вид палива - дизельне пальне, реєстраційний номер - НОМЕР_8 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_9 від 03.2017 р.; спеціалізований напівпричеп н/пр.-контейнеровоз, 1999 року випуску - RENDERS, ROC 12.27, повна маса - 39000кг, маса без навантаження - 7850 кг, колір - синій, реєстраційний номер - НОМЕР_10 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_11 від 03.2017 р.; спеціалізований вантажний сідловий тягач RENAULT, MAGNUM, 2001 року випуску, повна маса - 19000кг, маса без навантаження - 7554 кг, колір cиній, об`єм двигуна - 11900, вид палива - дизельне пальне, реєстраційний номер - НОМЕР_12 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_13 від 01.2017 р.; легковий автомобіль - Opel. Combo, 2010 р. в., повна маса - 2020 кг, маса без навантаження - 1320 кг, об`єм двигуна - 1248, вид палива - дизельне пальне, колір - червоний, реєстраційний номер - НОМЕР_14 ;
- та яке не використовується в підприємницькій діяльності, згідно усного пояснення підприємця та документів, наданих до перевірки, у зв`язку із певними причинами, а саме: легковий автомобіль Chery, Amulet, 2007р.в., повна маса 1505 кг, маса без навантаження - 1140 кг, об`єм двигуна - 1597, тип палива - бензин, колір-бежевий, реєстраційний номер НОМЕР_15 - проданий за довіреністю; Ford Transit- вантажний автомобіль, 1997 р.в., повна маса - 2800 кг., маса без навантаження - 1680 кг, об`єм двигуна - 2496, вид палива - дизельне пальне, колір - білий, реєстраційний номер - НОМЕР_16 - згорів; ЗАЗ, 2007р.в., повна маса - 1190 кг., маса без навантаження - 790 кг, об`єм двигуна - 1197, вид палива - дизельне пальне, колір - білий, реєстраційний номер - НОМЕР_17 - вийшов з ладу; вантажний автомобіль MAN, 2001р.в., повна маса - 7450 кг, маса без навантаження - 4390 кг, об`єм двигуна - 4580, вид палива - дизельне пальне, колір - червоний, реєстраційний номер - НОМЕР_18 - вийшов з ладу;
- інформація та підтверджуючі документи (акт пожежі, акти СТО щодо виходу з ладу транспортних засобів) та інформація щодо вартості рухомого майна до перевірки не надано;
- перевіркою встановлено, що фактично, згідно даних документів до перевірки в період з „01" січня 2017 року по „31"грудня 2018 року СГД-фізична особа ОСОБА_1 здійснював такі види господарської діяльності: 46.34 - Оптова торгівля напоями, 01.01.2017р. 30.09.2017р., дохід - 1820136,67 грн., Загальна система оподаткування; Оптова торгівля напоями, 49.41 вантажний автомобільний транспорт, 01.10.2017р. - 31.12.2018р., дохід - 4041277,72, спрощена система оподаткування - єдиний податок ІІІ група;
- у період перевірки СГД ОСОБА_1 не використовував реєстратори розрахункових операцій. Розрахунки проводила у безготівковій формі;
- при перевірці використано:
- реєстраційні документи (витяг з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, витяг з реєстру платників на додану вартість) - суцільним порядком;
- облікові картки - суцільним порядком;
- угоди з постачальниками та покупцями продукції товару, робіт та послуг, договори оренди - вибірковим методом;
- прибуткові та видаткові накладні, акти виконаних робіт, рахунки, розрахункові квитанції. Товаро-транспортні накладні. Акти звірки взаєморозрахунків з постачальниками та покупцями. Накладні на повернення товару - суцільним порядком;
- виписки банку - суцільним порядком;
- книги обліку доходів і витрат, зареєстровані в ДПІ у Біляївському районі №07/Ф від 01.09.2015р. та №18/Ф від 19.07.2017р. Книга обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками на додану вартість), зареєстрована за №19/Ф від 11.10.2017р. - суцільним порядком;
- декларація про майновий стан за 2017рік, Податкові декларації платника єдиного податку за 2017-2018рр., звіти по ЄСВ за 2017-2018 роки - суцільним порядком;
- декларації з податку на додану вартість, реєстри отриманих та виданих податкових накладних, податкові накладні по ПДВ 2017-2018 роки - суцільним порядком;
- касові книги , зведені відомості по ГСМ, залишки товару, оборотно-сальдові відомості за 2017-2018рр. - вибірковим методом;
- відомості нарахування заробітної плати, накази , заяви працівників , трудові угоди , особові справи найманих працівників , табелі обліку робочого часу, цивільно-правові угоди - суцільним порядком;
- проведеним аналізом транспортування товаро-матеріальних цінностей (навантажувальних та розвантажувальних робіт) встановлено наступне: вид діяльності підприємця - оптова торгівля напоями та надання послуг перевезення. У підприємницькій діяльності СГД ОСОБА_1 використовував власні транспортні засоби :
- Nissan, Vanette, 1998 р.в., реєстраційний номер - НОМЕР_3 ;
- Iveko, 35.10, 1998 р.в., реєстраційний номер - НОМЕР_4 ;
- спеціалізований напівпричіп н/пр.-контейнеровоз - KRONE, SDP 27, 1999 р. в., реєстраційний номер - НОМЕР_6 ;
- спеціалізований вантажний сідловий тягач DAF, CF85.430, 2001 року випуску, реєстраційний номер - НОМЕР_8 ;
- спеціалізований напівпричіп н/пр.-контейнеровоз, 1999 року випуску - RENDERS, ROC 12.27, реєстраційний номер - НОМЕР_10 ;
- спеціалізований вантажний сідловий тягач RENAULT, MAGNUM, 2001 року випуску, реєстраційний номер - НОМЕР_12 ;
- податок на доходи фізичних осіб від здійснення господарської (незалежної професійної) діяльності:
- за період з „01" січня 2017 р. по „30" вересня 2017 р. СГД ФО-підприємець ОСОБА_1 здійснював господарську діяльність на загальній системі оподаткування, особливості оподаткування доходів від обрання якої встановлено статтею 177 Кодексу та сплачувала до бюджету самостійно розраховані авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб;
- СГД-ФО ОСОБА_1 до перевірки надав Книги обліку доходів і витрат, зареєстровані в Державній податковій інспекції у Біляївському районі ГУ ДФС в Одеській області № 07/Ф від 01.09.2015 р. та № 18/Ф від 19.07.2017 р., в графі 5 Реквізити документа, що підтверджує понесені витрати яких підприємцем за 2017 р. не відображались реквізити документів згідно яких отримано (придбано) товар, детальний опис порушення відображено в п.п. 2.7.3 акту, чим порушено п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ із змінами та доповненнями;
- в ході перевірки правильності заповнення декларації про майновий стан за 2017 рік, граничний строк подання якої до 09.02.2018 року встановлено наступне: за результатами господарської діяльності СГД ОСОБА_1 надав до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2017 рік (вх. № 9295520577 від 17.01.2018 року - основна) та Додаток Ф. 2 до неї Розрахунок податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих самозайнятою особою (вх. № 9295520609 від 17.01.2018 року) в які зазначив наступне: у графі 9 Додатку Ф2 зазначена сума чистого оподатковуваного доходу 47478,69 грн.; у рядку 1.1 Розділу ІІ Додатка Ф2 зазначена сума податку на доходи фізичних осіб 8546,16 грн.; у рядку 1.2 Розділу ІІ Додатка Ф2 зазначена сума податку на доходи фізичних осіб 0,00 грн.; у рядку 1.3 Розділу ІІ Додатка Ф2 зазначена загальна сума авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб , що розраховані платником податку самостійно та сплачені до бюджету протягом звітного (податкового) року 4150,30 грн.; у рядку 1.5 Розділу ІІ Додатка Ф2 зазначена сума податку, що підлягає сплаті до бюджету (рядок 1.1-рядок 1.2) - 4395,86 грн. Тоді як фактично рядок 1.1-рядок 1.2 дорівнює 8546,16 грн. (8546,16грн.-0,00 грн.). Тобто сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету, за результатами 2017 року відображається у рядку 1.1 додатку Ф2 та переноситься до графи 6 рядка 10.7 декларації;
- СГД ОСОБА_1 . за результатами річного декларування за 2017 рік повинен був відобразити у рядку 1.5 додатку Ф.2 та відповідно рядку 10.7 графи 6 Декларації суму податку на доходи фізичних осіб 8546,16 грн., яка б відповідно була нарахована у картці платника податку по коду бюджетного класифікації 11010500 - податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування;
- в порушення вище вказаного СГД ОСОБА_1 відобразив у рядку 1.5 додатку Ф.2 та відповідно рядку 10.7 графи 6 Декларації значення 4395,86 замість 8546,16 грн., що призвело до заниження нарахувань в картці особового рахунку з кодом бюджетної класифікації 11010500 по податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності за 2017 рік на 4150,30 грн.;
- СГД ОСОБА_1 . надав до контролюючого органу уточнюючу податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2017 рік (№ 9301030602 від 27.03.2019 р.) та Додаток Ф.2 до неї Розрахунок податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих самозайнятою особою (№ 9301030603 від 27.03.2019 р.), згідно якої Розділ V декларації "Розрахунок податкових зобов`язань у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок в попередніх звітних періодах" не заповнений взагалі у зв`язку із чим підприємцем фактично не уточнені податкові зобов`язання з ПДФО від підприємницької діяльності за 2017 рік та згідно особистої картки по коду платежу 11010500 нарахування по ПДФО, згідно вищевказаної уточнюючої Декларації, відсутні;
- в результаті порушення пп. 177.5.1, пп. 177.5.3. п. 177.5 ст. 177 Розділу ІV Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року за № 2755-VI із змінами та доповненнями та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженою Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 року № 859, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1298/27743 донараховано податок на доходи фізичних осіб за 2017 рік, строк сплати якого до 19.02.2018 року у сумі 4150,30 грн.;
- єдиний податок:
- ведення обліку витрат на оплату праці найманих осіб: ФОП ОСОБА_1 , при здачі Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (Ф.1-ДФ) за 4-й кв. 2017 року, наданого до контролюючого органу ГУ ДФС в Одеській області за № 9295496319 від 17.01.2018 р. відобразив не всю суму нарахованої, виплаченої заробітної плати в сумі 150,00 грн., утриманого та перерахованого податку на доходи фізичних осіб в сумі 27,00 грн. за ознакою доходу 101 - доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору по найманому працівнику ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2 ), а саме: згідно з відомостями нарахування заробітної плати за 4-й кВ. 2017 року, працівнику ОСОБА_4 нараховано дохід в сумі 9865,86 грн.: за 10.2017 р. - 3265,86 грн., за 11.2017 р. - 3300,00 грн. та за 12.2017 р. - 3300,00 грн., утримано та перераховано ПДФО - 1775,85 грн. Тоді як підприємцем відображено в Ф.1-ДФ за кодом 2858700605 - суму нарахованого та виплаченого доходу - 9715,86 грн., утриманого та перерахованого ПДФО - 1748,85 грн., чим порушено: п. 1 Наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4 Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2015 р. за № 111/26556 та пп. б п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010 року із змінами та доповненням;
- військовий збір:
- в періоді з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року СГД ОСОБА_1 є платником військового збору відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями. Перевіркою правильності визначення бази оподаткування військовим збором встановлено порушення:
Результати перевірки повноти сплати військового збору.
ПеріодЗалишок на на 01.01.2017р.Перераховано військового зборуНараховано військового зборуЗалишок на 31.12.2018р. ДтКтДтКтДтКт 1 2 3 4 5 6 7 01.01.2017р.-31.12.2018р. (з найманих працівників) 0,00 166,28 (згідно Акту перевірки №1062/15-32-13-05/3002321794 від 18.08.2017 року) 10825,31 10661,57 0,00 2,54 - в порушення п. 1.4 п. 16-1 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу, пп. 168.1.2., п. 168.1., пп. а п. 176.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями, ФОП ОСОБА_1 не перерахував до бюджету військовий збір за грудень 2018 року у сумі 2,54 грн.;
- ведення обліку придбання та продажу товарів (робіт, послуг), обчислення, повноти і своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість:
- податкові зобов`язання:
- за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року СПД ОСОБА_1 задекларовано податкових зобов`язань по податку на додану вартість у сумі 5723781 гривень. Перевіркою повноти визначення податкових зобов`язань за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року встановлено їх заниження на 8383,94 грн. СГД ОСОБА_1 в частині визначення сум податку на додану вартість в податковому зобов`язанні та податковому кредиті застосовує правило першої події;
- перевіркою достовірності відображених показників у поданих Деклараціях з податку на додану вартість встановлено наступне: в періоді з 01.01.2017 р. по 31.12.2018 р. ФОП ОСОБА_1 здійснював оптову оптову торгівлю водою: негазованою, слабогазованою, газованою, сильногазованою та вантажні перевезення. В ході перевірки встановлено включення до податкового кредиту сум витрат на придбання запчастин та послуг з ремонту автономного опалювання, які понесені у зв`язку з неможливістю отримання надалі економічних вигід від його використання так як в первинних документах, наданих до перевірки (рахунків, видаткових накладних та актів виконаних робіт) відсутня інформація щодо транспортних засобів на які встановлювались нижчезазначені запчастини та до перевірки також не надано жодного акту на встановлення запчастин на певні транспортні засоби, які використовуються в підприємницькій діяльності ФОП ОСОБА_1 , а саме: згідно
- видаткової накладної № 734 від 28.09.2017 р. підприємцем придбано запчастини у ТОВ Європартсавто (код ЄДРПОУ 38308127) на суму 1605,00 грн. (в т.ч. ПДВ - 267,50 грн.): Кільце ущільнююче колінчастого вала двигуна 81-28539-00; Фільтр масляний OX 434D ECO; Фільтр паливний PU966/1х;
- видаткова накладна № 737 від 29.09.2017 р. у ТОВ Європартсавто (код ЄДРПОУ 38308127) придбано запчастини та матеріали на суму 20802,00 грн. (в т.ч. ПДВ - 3467,00 грн.): Cальник колінвалу 766.829; Амортизатор задній 311 762; Болт з шестиграневого головкою 08230; Гайка 05085; Датчик (тиску та температури палива та масла) 1673078; Комплект прокладок ГБЦ D2866LF; Підшипник 1457000; Підшипник 1621000; Патрубок системи охолодження 44ODF2034ABB; Стремянка c гайками 98658400/T;
- видаткова накладна № 740 від 29.09.2017р. у ТОВ Європартсавто (код ЄДРПОУ 38308127) придбано ремкомплект на суму 650,00 грн. (в т.ч. ПДВ - 108,33 грн.): у відповідності із Розшифровкою податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) до Податкової декларації з ПДВ № 9215808450 від 18.10.2017 р. вищевказані суми по даному контрагенту включені до податкового кредиту з ПДВ за вересень 2017 року; згідно акту виконаних робіт № 369 від 19.10.2017 р. ТОВ ТК-ЮГ (код ЄДРПОУ 37422399) ФОП ОСОБА_1 надало послуги по наряду-замовлення № 440 від 18.10.2017 р., а саме: діагностика автономного опалювача, разборка-сборка, чистка автономного опалювача, заміна сіточки на суму 1576,34 грн. (в т.ч. ПДВ - 315,27 грн.), але в графі про дані дорожнього транспортного засобу (марка, модель) зазначено невідомо : у відповідності із Розшифровкою податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) до Податкової декларації з ПДВ № 9242368820 від 16.11.2017 р. вищевказані суми по даному контрагенту включені до податкового кредиту з ПДВ за жовтень 2017 року;
- згідно видаткової накладної № 388 від 16.05.2018 р. підприємцем придбано запчастини у ТОВ Європартсавто (код ЄДРПОУ 38308127) на суму 2260,00 грн. (в т.ч. ПДВ - 376,67 грн.): Фільтр повітря BS01-032; Фільтр масляний 0 451 403 077; Фільтр масляний 57117WIX; Фільтр паливний 1 457 434 421; Фільтр пневмосистеми II40100F;
- видаткова накладна № 387 від 16.05.2018 р.: у ТОВ Європартсавто придбано Датчик тахографа (L= 90mm 740DA042) в кількості 1 шт. на суму 2680,00 грн. (в т.ч. ПДВ - 446,67 грн.). У відповідності із Розшифровкою податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) до Податкової декларації з ПДВ № 9122508512 від 19.06.2018 р. вищевказані суми по даному контрагенту включені до податкового кредиту з ПДВ за травень 2018 року;
- згідно видаткової накладної № 389 від 16.05.2018 р. підприємцем придбано запчастини у ТОВ Європартсавто (код ЄДРПОУ 38308127) на суму 695,00 грн. (в т.ч. ПДВ - 115,83 грн.): Фільтр масляний 0 451 403 077; Фільтр паливний 1 457 434 421; Фільтр салону 93504EWIX. У відповідності із Розшифровкою податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) до Податкової декларації з ПДВ № 9148156679 від 18.07.2018 р. вищевказана сума по даному контрагенту включена до податкового кредиту з ПДВ за червень 2018 року;
- згідно видаткової накладної № 1055 від 14.12.2018 р. підприємцем придбано запчастини у ТОВ Європартсавто (код ЄДРПОУ 38308127) на суму 19720,00 грн. (в т.ч. ПДВ - 3286,67 грн.): Втулка 16*46,5*50 стабілізатору 050.032; Втулка 38,5*61*60 стабілізатору 050.039; Втулка 65*84*60 стабілізатора 17365; Втулка стабілізатора SEM9049 B; Ремкомплект елемента гальмівної системи 1500BEN; Ремкомплект елемента гальмівної системи 1568BEN B; Ремкомплект шкворнів на міст CEI; Сайлентблок 20*60*59,5 стабілізатору 050.031; Сайлентблок ресори SEM8755; Тяга променева 095.270; Тяга реактивна L=611 095.324. У відповідності із Розшифровкою податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) до Податкової декларації з ПДВ № 9307926873 від 20.01.2019 р. вищевказана сума по даному контрагенту включена до податкового кредиту з ПДВ за грудень 2018 року;
- у разі якщо товар в подальшому не може використовуватися в підприємницькій діяльності, такий товар ліквідуються за самостійним рішенням платника податку, та така ліквідація для цілей оподаткування розглядається як постачання такого товару за звичайними цінами. При здійсненні операцій із списання товару у зв`язку з неможливістю отримання надалі економічних вигід від його використання, платник податку повинен врахувати норми п. 198.5 ст. 198 ПКУ та нарахувати податкові зобов`язання. З урахуванням вищевикладеного, перевіркою достовірності відображених показників у поданих Деклараціях з податку на додану вартість (рядки 1 - 9) за період з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2018 року: встановлено заниження задекларованих суб`єктом підприємницької діяльності показників у рядку (1-9) Декларації з податку на додану вартість всього у сумі 8383,94 грн. Чим порушено п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями;
- податковий кредит:
- за період з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2018 року суб`єктом підприємницької діяльності задекларовано податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 160 883 грн. Перевіркою повноти нарахування податку на додану вартість за період з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2018 року встановлено його заниження на 8383,94 грн. Зведені дані щодо задекларованих та встановлених у ході проведення перевірки сум податку на додану вартість;
- в результаті викладеного в п.п. 2.6.1 даного акту порушено п. 200.1 ст. 200 Розділу V Податкового кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями та донараховано податок на додану вартість за 2017-2018 рр. у сумі 8383,94 грн.;
- в ході перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних встановлено порушень термінів реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних:
- з урахуванням порушень (детальний опис яких викладено в п.п. 2.6.1 Акту) ФОП ОСОБА_1 порушено терміни реєстрації податкових накладних, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Податкового Кодексу України (із змінами та доповненнями), на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації більше ніж на 366 днів на суму ПДВ- 4158,10 грн. (за вересень-жовтень 2017р.), на 61 до 365 календарних днів на суму ПДВ - 4225,84 грн. (за травень, червень та грудень 2018 року);
- в результаті вищевикладеного ФОП ОСОБА_1 порушено п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями;
- на виконання пункту 63.3 ст.63 (абз.4) Податкового кодексу України де визначено, що платник податків зобов`язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об`єкти оподаткування і об`єкти, пов`язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків, підприємець не повідомив про експлуатацію об`єктів оподаткування платника податків за вищевказаними і не надав повідомлення про об`єкти оподаткування за формою №20-ОПП до контролюючого органу, як визначено у п.8.1, 8.4 та 8.5 Наказу Міністерства фінансів України №1588 від 09.12.2011 року Про затвердження порядку обліку платників податків і зборів зі змінами та доповненнями: Платник податків зобов`язаний повідомляти про всі об`єкти оподаткування і об`єкти, пов`язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку у порядку, встановленому цим розділом. Повідомлення про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою N 20-ОПП (додаток 11) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків. ;
- в періоді з 01.01.2017 р. по 30.09.2017 р. СГД-ФО ОСОБА_1 був платником податків на загальній системі оподаткування та здійснював оптову торгівлю напоями: водою газованою, негазованою, сильно газованою та півниками на паличці. Вимоги Закону про РРО поширюються на всіх суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг;
- в ході перевірки встановлено порушення порядку обліку товарних запасів в книзі обліку доходів і витрат підприємця на загальну суму 218289,72 грн. у зв`язку з наступними порушеннями:
- в ході перевірки первинних документів ФОП ОСОБА_1 , згідно яких в періоді з 01.01.2017 р. по 31.12.2018 р. здійснювались придбання (отримання) та реалізація (відвантаження) товару, встановлено реалізація води мінеральної, яка не оприбуткована в Книзі Ф-10 (детальний опис порядку ведення підприємцем Книги Ф-10 висвітлено в п.п. 2.1.1 Акту), перебуваючи на загальній системі оподаткування, а саме:
1) видаткова накладна № 35 від 28.09.2017р., згідно якої отримано у ПП"ПРИРОДНІ ТЕХНОЛОГІЇ" вода "Олександрівска-Кринична" 18,9 л, 300 шт. за ціною по 12,5 грн. (без ПДВ) за одиницю товару на загальну суму 3750,00 грн. (без ПДВ). Сплата за товар була здійснена в безготівковій формі згідно п/д № 735 від 28.09.2017 р. Згідно стовбців 5 реквізити документа, що підтверджує понесені витрати та 6 сума витрат, пов`язаних з придбанням товарів (робіт, послуг) сторінки 22-26 Книги Ф-10 №18/Ф від 19.07.2017 р. оприбуткування вищевказаного товару відсутнє;
2) видаткова накладна № 100 від 11.09.2017 р. на суму 7098,00 грн., згідно якої отримано товар у ФОП ОСОБА_3 : Поляна Квасова 1,5 л. мін.вода - 756 шт. за ціною по 9,10 грн. за одиницю товару на суму 6879,60 грн.; Лужанська 1,5 л. мін.вода - 12 шт. за ціною по 9,10 грн. за одиницю товару на суму 109,20 грн.; Поляна Купель 1,5л. мін.вода - 12 шт. за ціною по 9,10 грн. за одиницю товару на суму 109,20 грн. Сплата за товар в період перебування підприємця на загальній системі оподаткування відсутня. Згідно стовбців 5 реквізити документа, що підтверджує понесені витрати та 6 сума витрат, пов`язаних з придбанням товарів (робіт, послуг) сторінки 10-26 Книги Ф-10 №18/Ф від 19.07.2017 р. оприбуткування вищевказаного товару відсутнє;
3) ТОВ "КРИВООЗЕРСЬКА ХАРЧОСМАКОВА ФАБРИКА": видаткова накладна № 1045 від 19.07.2017 р. на суму 36288,00 грн. (без ПДВ), згідно якої отримано для подальшої реалізації вода мінеральна "Кривоозерська" 1,5 л газована 12096 шт. за ціною по 3 грн. за одиницю товару; видаткова накладна № 1046 від 19.07.2017 р. на суму 34560,00 грн. (без ПДВ), згідно якої отримано для подальшої реалізації вода мінеральна "Кривоозерська" 2,0 л газована 9216 шт. за ціною по 3,75 грн. за одиницю товару; видаткова накладна № 1060 від 19.07.2017 р. на суму 37358,88 грн. (без ПДВ), згідно якої отримано для подальшої реалізації: Вода мінеральна "Кривоозерська" 2,0 л негазована; Вода мінеральна "Кривоозерська" 2,0 л слабо газована; Вода мінеральна "Кривоозерська" 6,0 л; Вода мінеральна "Кривоозерська" 2,0 л газована; видаткова накладна № 1075 від 21.07.2017 р. на суму 19250,00 грн. (без ПДВ), згідно якої отримано для подальшої реалізації вода мінеральна "Кривоозерська" 9,0 л, 1540 шт. за ціною по 12,50 грн. за одиницю товару; видаткова накладна № 1365 від 24.08.2017 р. на суму 31773,80 грн. (без ПДВ), згідно якої отримано для подальшої реалізації: Вода мінеральна "Кривоозерська" 2,0 л газована; Вода мінеральна "Кривоозерська" 2,0 л слабо газована; Вода мінеральна "Кривоозерська" 3,785 л; Вода мінеральна "Кривоозерська" 6,0 л; Вода мінеральна "Кривоозерська" 9,0 л; видаткова накладна № 1437 від 06.09.2017 р. на суму 33158,24 грн. (без ПДВ), згідно якої отримано для подальшої реалізації: Вода мінеральна "Кривоозерська" 0,5 л газована; Вода мінеральна "Кривоозерська" 0,5 л негазована; Вода мінеральна "Кривоозерська" 1,0 л газована; Вода мінеральна "Кривоозерська" 2,0 л газована; Вода мінеральна "Кривоозерська" 3,785 л; Вода мінеральна "Кривоозерська" 6,0 л; Вода мінеральна "Кривоозерська" 9,0 л; накладна № 1449 від 08.09.2017 р. на суму 15052,80 грн. (без ПДВ), згідно якої отримано для подальшої реалізації: Вода мінеральна "Кривоозерська" 2,0 л негазована; Вода мінеральна "Кривоозерська" 2,0 л слабо газована;
- сплата за вищевказаний товар в період перебування підприємця на загальній системі оподаткування відсутня, даний товар придбано з відстрочкою платежу та в подальшому переданий на реалізацію покупцям. В період з 01.01.2017р. по 30.09.2017р. ФОП ОСОБА_1 дохід від вищезазначеного товару не отримано, та до складу валових витрат не враховано. Згідно стовбців 5 реквізити документа, що підтверджує понесені витрати та 6 сума витрат, пов`язаних з придбанням товарів (робіт, послуг) сторінки 47-48 Книги Ф-10 № 07/Ф від 01.09.2015 р. та сторінок 3-26 Книги Ф-10 № 18/Ф від 19.07.2017р. оприбуткування вищевказаного товару відсутнє;
- в порушення вище вказаного, СГД ОСОБА_1 в періоді з 01.01.2017 р. по 30.09.2017 р. в книзі обліку доходів та витрат не облікував реалізований товар на загальну суму 218289,72 грн.;
- тобто, в ході перевірки встановлено порушення порядку обліку товарних запасів в книзі обліку доходів і витрат підприємця (неоприбуткування придбаного товару для подальшої реалізації) на загальну суму 218289,72 грн., чим порушено п. 12 ст. 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.95 р. № 265/95-ВР із змінами та доповненнями.
16.05.2019 року позивачем подані заперечення до акту перевірки ГУ ДФС в Одеській області від 08.05.2019 року за № 886/15-32-13-05/3002321794 (в порядку п. 86.7 ст. 86 Податкового кодексу України). (а.с.76-83)
Листом № 10719/Ф/15-32-13-05-12 від 27.05.2019 року, підписаним заступником начальника Головного управління ДФС в Одеській області (т.1 а.с.84-92), відповідач повідомив позивача (т.1 а.с.86) , що висновок акту перевірки від 08.05.2019 року № 886/15-32-13-05/3002321794 СГД-фізичної особи ОСОБА_1 Про результати документальної планової виїзної перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб`єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки НОМЕР_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 рік, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 рік залишено без змін.
Податковим повідомленням-рішенням від 24.05.2019 рік № 0015261305, відповідач повідомив позивача, що на підставі акту від 08.05.2019 року № 886/15-32-13-05/3002321794 з урахуванням висновку про розгляд заперечення від 23.05.2019 року № 146/15-32-13-05/3002321794 , встановлено порушення п. 12 ст. 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.1995 року № 265/95-ВР із змінами та доповненнями та на підставі п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України і ст. 20 Закону України Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.1995 року № 265/95-ВР із змінами та доповненнями, застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за платежем: штрафні санкції за поруш.законод.про патентув., норм.регул.обігу готівки та застос.реєстраторів, код платежу: 21080900, - 436579,44 грн. (а.с.67)
Податковим повідомленням-рішенням від 24.05.2019 рік № 0015221305, відповідач повідомив позивача, що на підставі акту від 08.05.2019 року № 886/15-32-13-05/3002321794 з урахуванням висновку про розгляд заперечення від 23.05.2019 року № 146/15-32-13-05/3002321794 , встановлено порушення пп. 177.5.1 пп. 177.5.3 п. 177.5 ст. 177 Розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженою Наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2011 року № 1395, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 року за № 1532/20270 та від 02.10.2015 року № 859, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1298/27743 та застосовано штрафні (фінансові) санкції на підставі п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2756-VI із змінами та доповненнями, у зв`язку з цим згідно пп. 5 п. 54.3 ст. 54, п. 58.1 ст. 58 та п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2756-VI із змінами та доповненнями, у зв`язку з чим збільшено суму грошового зобов`язання за платежем: податок на доходи фіз. осіб, що спл. фіз. особами за результатами річного декларування, код платежу: 11010500, на загальну суму 5187,88 грн., з яких: за податковими зобов`язаннями - + 4150,30 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 1037,58 грн. (а.с.68)
Податковим повідомленням-рішенням від 24.05.2019 року № 0015171305, відповідач повідомив позивача, що на підставі акта № 886/15-32-13-05/3002321794 від 08.05.2019 року з урахуванням висновку про результати розгляду заперечення № 146/15-32-13-05/3002321794 від 23.05.2019 року та/або за даними інформаційних баз контролюючого органу (в тому числі Єдиного реєстру податкових накладних, Єдиного реєстру акцизних накладних) , встановлено порушення пп. б п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями, та на підставі пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 і п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2756-VI із змінами та доповненнями застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 510,00 грн. за платежем: податок на доходи фізичних осіб, код платежу - 11010100. (а.с.69)
Податковим повідомленням-рішенням від 24.05.2019 рік № 0015271305, відповідач повідомив позивача, що на підставі акту перевірки № 886/15-32-13-05/3002321794 від 08.05.2019 року, урахуванням висновку про розгляд заперечення № 146/15-32-13-05/3002321794 від 23.05.2019 року , встановлено порушення п.п. 1.2 п. 16-11, п. 1.4 підрозділу 10 Розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України та застосовано штрафні (фінансові) санкції на підставі п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2756-VI зі змінами та доповненнями, у зв`язку з чим згідно з пп. 54.3.5 п. 54.3 ст. 54, п. 58.1 ст. 58 та п. 127.1 ст. 127 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2756-VI зі змінами та доповненнями, збільшено суму грошового зобов`язання з податків та зборів, у тому числі з військового збору, код платежу: 11011000, на загальну суму: 3,18 грн., з яких: за податковим зобов`язанням - + 2,54 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 0,64 грн. (а.с.72)
Податковим повідомленням-рішенням від 24.05.2019 рік № 0015241305, відповідач повідомив позивача, що згідно з пп. 3 п. 54.3 ст. 54 глави 4 розділу ІІ Податкового кодексу України, на підставі акта від 08.05.2019 року № 886/15-32-13-05/3002321794 з урахуванням висновку про розгляд заперечення від 23.05.2019 року № 146/15-32-13-05/3002321794 та/або за даними Єдиного реєстру податкових накладних за звітній період 09.10.2017 року, 05, 06.12.2018 року , встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених статтею 201, та згідно статтею 1201 Податкового кодексу України: за відсутність реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування на суму ПДВ застосовано штраф в розмірі 50% у загальній сумі 3769,39 грн. (а.с.71)
Податковим повідомленням-рішенням від 24.05.2019 рік № 0015231305, відповідач повідомив позивача, що на підставі акту від 08.05.2019 року № 886/15-32-13-05/3002321794 з урахуванням висновку про розгляд заперечення від 23.05.2019 року № 146/15-32-13-05/3002321794 , встановлено порушення п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, п. 198.5 ст. 198, п. 200.1, п. 200.2 ст. 200 Розділу V Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями та застосовано штрафні (фінансові) санкції на підставі п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, у зв`язку з цим згідно з пп. 5 п. 54.3 ст. 54, п. 58.1 ст. 58 та п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, у зв`язку з чим збільшено суму грошового зобов`язання за платежем: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), код платежу: 14010100, на загальну суму: 10479,93 грн., з яких: за податковими зобов`язаннями - + 8383,94 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 2095,99 грн. (а.с.70)
Податковим повідомленням-рішенням від 24.05.2019 рік № 0015251305, відповідач повідомив позивача, що на підставі акту від 08.05.2019 року № 886/15-32-13-05/3002321794 з урахуванням висновку про розгляд заперечення від 23.05.2019 року № 146/15-32-13-05/3002321794 та/або за даними інформаційних баз контролюючого органу (в тому числі Єдиного реєстру податкових накладних, Єдиного реєстру акцизних накладних) , встановлено порушення п. 63.3 ст. 63 (абз. 4) V Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року зі змінами та доповненнями та на підставі пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 і пункту(ів) п. 117.1 ст. 117 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2756-VI із змінами та доповненнями застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 170 грн. за платежем: адмін. штрафи та інші санкції (надх.коштів, контроль за справлянням яких закріп. за ГУ ДФС-рай, код платежу: 21081103. (а.с.73)
Рішенням ДФС про результатами розгляду скарги від 02.08.2019 року № 37179/6/99-99-11-05-01-25 (т.1 а.с.130-138) позивача повідомлено, зокрема, що, керуючись главою 4 Податкового кодексу України, Державна фіскальна служба України залишає без змін податкові повідомлення-рішення ГУ ДФС в Одеській області від 24.05.2019 року № 0015261305, № 0015221305, № 0015171305, № 0015231305, № 0015241305, № 0015271305, № 0015251305, а скаргу ФОП ОСОБА_1 без задоволення.
Не погоджуючись з податковими повідомленнями-рішеннями відповідача від 24.05.2019 року: № 0015261305; № 0015221305; № 0015171305; № 0015271305; № 0015241305; № 0015231305; № 0015235105, позивач оскаржив їх у судовому порядку.
Судом також встановлено, що відповідно до Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків та інших обов`язкових платежів: НОМЕР_1 , зокрема, дані про основний вид економічної діяльності: 46.34 Оптова торгівля напоями . (т.1 а.с.141)
На доведення обставин, на яких ґрунтуються вимоги, позивачем суду також надано копії, зокрема (т.1 а.с.46-66, 74-75, 94-129, 143-144, 181, 221-242, т.2 а.с.2):
- акту відповідача від 18.08.2017 року № 1062/15-32-13-05/ НОМЕР_1 Про результати документальної планової виїзної перевірки дотримання вимог податкового законодавства суб`єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 , реєстраційний номер НОМЕР_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 рік, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 05.12.2013 року по 31.12.2016 рік , відповідно до змісту якого, зокрема, відповідачем зазначено, що:
- форма Книги обліку доходів і витрат (далі - Книга) та порядком її ведення (далі - Порядок), які затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013 року № 481, що набрав чинності з 18.10.2013 року, не передбачено ведення залишку товарних запасів фізичними особами-підприємцями на загальній системі оподаткування;
- перевіркою дотримання встановленого порядку ведення Книги обліку доходів, порушень не встановлено, тощо;
- розрахунку податкових зобов`язань до акту планової документальної перевірки СГД-ФО ОСОБА_1 за період з 01.01.2017 р. по 31.12.2018 р. № 886/15-32-13-05/3002321794 від 08.05.2019 р. з урахуванням висновку про розгляд заперечення № 146/15-32-05/3002321794 від 23.05.2019 року ;
- видаткових накладних на запчастини та матеріали;
- акту виконаних робіт № 369 від 19.10.2017 року та наряду-замовлення позивача № 440 від 18.10.2017 року на перелік робіт: діагностика автономного опалювача; розборка-зборка, чистка автономного опалювача; заміна сіточки;
- податкової декларації про майновий стан і доходи позивача за 4 квартал 2017 року у якій зазначено, зокрема: загальна сума податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб (графа 6 рядка 10) - 4395,86 грн., та розрахунку податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою за звітний (податковий) період - 2017 рік, відповідно до якого, зокрема: розрахована сума податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб за результатами звітного (податкового) року, що підлягає сплаті до бюджету - 8546,16 грн.; загальна сума авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб, що розраховані платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат кожного календарного кварталу (крім четвертого) та сплачені до бюджету протягом звітного (податкового) року згідно з пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 розділу IV ПКУ - 4150,30 грн.;
- податкової декларації про майновий стан і доходи позивача уточнюючої за 2017 рік, у якій зазначено, зокрема: загальна сума податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб (графа 6 рядка 10) - 8546,16 грн., та розрахунку податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою уточнюючого за звітний (податковий) період - 2017 рік, відповідно до якого, зокрема: розрахована сума податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб за результатами звітного (податкового) року, що підлягає сплаті до бюджету - 8546,16 грн.;
- виписки з банківських рахунків позивача за періоди: з 01.04.2017 року по 30.04.2017 року, відповідно до якої позивачем сплачено 20.04.2017 року суму 2254,00 грн., за призначенням *;101;3002321794;Авансовий внесок по ПДФО підприємця на загальній системі оподаткування за І квартал 2017 року.;;;
- виписки з банківських рахунків позивача за періоди: з 01.07.2017 року по 31.07.2017 року, відповідно до якої позивачем сплачено 17.07.2017 року суму 1896,30 грн., за призначенням *;101;3002321794;Авансовий внесок по ПДФО підприємця на загальній системі оподаткування за ІІ квартал 2017 року.;;;
- податкових консультацій Державної фіскальної служби України від 06.02.2018 року № 506/О/99-99-13-01-02/14/ІПК та від 24.04.2019 року № 1783/6/99-99-13-02-03-15/ІПК, відповідно до змісту яких, зокрема, дія Закону № 966 не поширюється на таку категорію суб`єктів господарювання, як фізичні особи-підприємці, відповідно законодавством не передбачено ведення обліку товарних запасів фізичними особами-підприємцями;
- Свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів позивача, зокрема, на: спеціалізований напівпричеп н/пр-контейнеровоз - KRONE, SDP 27, 1999 року випуску, повна маса - 36000 кг, маса без навантаження - 4920 кг, колір - червоний, реєстраційний номер - НОМЕР_6 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_7 ; спеціалізований вантажний сідловий тягач DAF, CF 85.430, 2001 року випуску, повна маса - 19000кг, маса без навантаження - 7100 кг, колір білий, об`єм двигуна - 12580, реєстраційний номер - НОМЕР_8 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_9 ; спеціалізований вантажний сідловий тягач RENAULT, MAGNUM, 2001 року випуску, повна маса - 19000кг, маса без навантаження - 7554 кг, колір cиній, об`єм двигуна - 11900, вид палива - дизельне пальне, реєстраційний номер - НОМЕР_12 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_13 ;
- актів надання послуг з перевезення вантажу;
- CMR;
- платіжного доручення № 838 від 06.02.2018 року на суму 4395,86 грн., призначення платежу: *;101;3002321794;Податок на доходи фіз. осіб за результатами річного декларування за 2017.;;;
- листа ТОВ ЄВРОПАРТСАВТО від 14.11.2019 року, яким позивача повідомлено про артикул товару - придбаних позивачем у ТОВ ЄВРОПАРТСАВТО автозапчастин, та його сумісність з автомобілем: DAF CF 85, RENAULT MAGNUM.
На доведення обставин, на яких ґрунтуються заперечення, та на які йде посилання в акті перевірки, як на такі, на підставі яких відповідачем здійснено висновки про допущені позивачем порушення та на виконання ухвали суду, відповідачем суду надано копії, зокрема (т.1 а.с.167, 173, 200-203):
- залишків по товарах позивача на 30.09.2017 року;
- запиту про надання пояснень та документів від 19.04.2019 року із розпискою позивача про його отримання 19.04.2019 року та переліком наданих позивачем на цей запит документів;
- Оборотно-сальдової відомості по постачальникам за 9 місяців 2017 року;
- Оборотно-сальдової відомості по покупцям за 9 місяців 2017 року;
- Звітності Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску Форми № Д5 (річна) 2017 рік.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Частиною 1 статті 78 КАС України встановлено, що обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спірні правовідносини врегульовано законодавством (чинним та у редакції станом на момент виникнення відповідних правовідносин ): Податковим кодексом України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПК України), законами України: Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні від 16.07.1999 року № 996-XIV (далі - Закон № 996-XIV), Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95-ВР); Порядком оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 20.08.2015 року № 727, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2015 року за № 1300/27745 (далі - Порядок № 727), Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України 24.05.1995 року № 88 (далі - Положення № 88).
Відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Пунктом 75.1 статті 75 ПК України встановлено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.
Згідно з п. 77.1 ст. 77 ПК України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
Відповідно до п. 77.4 ст. 77 ПК України про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Згідно з п. 77.8 ст. 77 ПК України перелік матеріалів, які можуть бути підставою для висновків під час проведення документальної планової перевірки, та порядок надання платниками податків документів для такої перевірки встановлено статтями 83, 85 цього Кодексу.
Згідно з п. 86.1 ст. 86 ПК України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.
Відповідно до п. 86.3 ст. 86 ПК України акт (довідка) документальної виїзної перевірки, що визначено статтями 77 і 78 цього Кодексу, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п`яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів).
Згідно з п. 86.6 ст. 86 ПК України відмова платника податків або його законних представників чи особи, яка здійснювала розрахункові операції, від підписання акта перевірки або отримання його примірника не звільняє платника податків від обов`язку сплатити визначені контролюючим органом за результатами перевірки грошові зобов`язання.
Відповідно до п. 86.7 ст. 86 ПК України у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення та/або додаткові документи в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки). Такі заперечення та/або додаткові документи розглядаються контролюючим органом протягом семи робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв`язку з необхідністю з`ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податків (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень та/або додаткових документів, про що такий платник податків зазначає у запереченнях та/або листі про надання додаткових документів в порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу.
У разі якщо платник податків виявив бажання брати участь у розгляді його заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів, зазначивши про це в запереченні та/або листі про надання додаткових документів у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, контролюючий орган зобов`язаний повідомити такому платнику податків про місце і час проведення такого розгляду. Таке повідомлення надсилається платнику податків не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від нього заперечень та/або листа про надання додаткових документів у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, але не пізніше ніж за чотири робочі дні до дня їх розгляду. Повідомлення має бути надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Участь керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу у розгляді заперечень платника податків до акта перевірки є обов`язковою. Такі заперечення є невід`ємною частиною акта (довідки) перевірки.
Рішення про визначення грошових зобов`язань приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу з урахуванням результатів розгляду заперечень платника податків (у разі їх наявності). Платник податків або його законний представник може бути присутнім під час прийняття такого рішення.
Контролюючим та іншим державним органам забороняється використовувати акт перевірки як підставу для висновків стосовно взаємовідносин платника податків з його контрагентами, якщо за результатами складення акта перевірки податкове повідомлення-рішення не надіслано (не вручено) платнику податків або воно вважається відкликаним відповідно до статті 60 цього Кодексу.
Згідно з п. 86.8 ст. 86 ПК України податкове повідомлення-рішення приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів, поданих у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Відповідно до п. 6 Порядку № 727, зокрема, у разі незгоди платника податків (керівника платника податків або уповноваженої ним особи) з висновками документальної перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) документальної перевірки, вони мають право подати свої заперечення та/або додаткові документи в порядку, визначеному Податковим кодексом та Митним кодексом, до контролюючого органу, який проводив перевірку протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання (при проведенні документальної перевірки дотримання законодавства з питань державної митної справи - протягом 5 робочих днів з дня отримання) акта (довідки) документальної перевірки, які у разі їх подання стануть невід`ємною частиною (додатком) до акта (довідки) документальної перевірки.
Такі заперечення та/або додаткові документи розглядаються контролюючим органом протягом 7 робочих днів (для перевірок дотримання законодавства з питань державної митної справи - протягом п`яти робочих днів), що настають за днем їх отримання (днем завершення документальної перевірки, проведеної у зв`язку з необхідністю з`ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у запереченнях та/або додаткових документах), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 глави 4 розділу ІІ Податкового кодексу для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Заперечення та/або додаткові документи можуть бути винесені на розгляд передбачених пунктом 1 розділу V цього Порядку постійних комісій при відповідних контролюючих органах.
За результатами розгляду заперечень та/або додаткових документів складається висновок, у якому зазначаються наведені в акті (довідці) документальної перевірки висновки, факти та дані, щодо яких надано заперечення та/або додаткові документи платником податків, короткий зміст заперечень, перелік документів та їх зміст наводиться обґрунтування позиції контролюючого органу стосовно кожного питання, порушеного в запереченнях та/або додаткових документах, та підбиваються підсумки щодо обґрунтованості заперечень та/або можливості врахування додаткових документів.
Висновок підписується посадовими особами контролюючих органів, що проводили перевірку, їх безпосередніми керівниками, а також іншими посадовими особами контролюючих органів, які були залучені до розгляду заперечень та/або додаткових документів, та затверджується керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою).
Висновок у день його затвердження реєструється в журналі реєстрації висновків, складених за результатами розгляду заперечень та/або додаткових документів платника податків до акта (довідки) документальної перевірки (далі - Журнал реєстрації висновків) контролюючого органу, що ведеться структурним підрозділом, до функцій якого належить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції контролюючого органу. Номер висновку складається з порядкового номера у Журналі реєстрації висновків, номера акта (довідки) документальної перевірки та коду структурного підрозділу, відповідального за розгляд заперечень.
Зазначений висновок є складовою частиною (додатком) матеріалів документальної перевірки, які залишаються в контролюючому органі, та враховується керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою), при їх розгляді і прийнятті податкового повідомлення-рішення.
На підставі висновку складається обґрунтована письмова відповідь щодо результатів розгляду заперечень та/або додаткових документів, яка підписується керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою), та надсилається платнику податків у порядку, встановленому абзацом другим цього пункту.
Відповідно до п. 86.10 ст. 86 ПК України в акті перевірки зазначаються як факти заниження, так і факти завищення податкових зобов`язань платника.
Згідно з п. 83.1 ст. 83 ПК України для посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок підставами для висновків є: документи, визначені цим Кодексом; податкова інформація; експертні висновки; судові рішення; виключено; податкові консультації, інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на контролюючі органи.
Відповідно до абз. 1 п. 85.2 ст. 85 ПК України платник податків зобов`язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки. Такий обов`язок виникає у платника податків після початку перевірки.
Згідно з п.п. 85.4, 85.6 ст. 85 ПК України при проведенні перевірок посадові (службові) особи контролюючого органу мають право отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об`єктів оподаткування, несплату податків, зборів, платежів, порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).
У разі відмови платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій (службовій) особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові платника податків (його законного представника) та переліку документів, які йому запропоновано подати. Зазначений акт підписується посадовою (службовою) особою контролюючого органу та платником податків або його законним представником. У разі відмови платника податків або його законного представника від підписання зазначеного акта в ньому вчиняється відповідний запис.
Відповідно до п. 85.7 ст. 85 ПК України отримання копій документів оформляється описом. Копія опису, складеного посадовими (службовими) особами контролюючого органу, вручається під підпис платнику податків або його законному представнику. Якщо платник податків або його законний представник відмовляється від засвідчення опису або від підпису про отримання копії опису, то посадові (службові) особи контролюючого органу, які отримують копії, роблять відмітку про відмову від підпису.
Згідно з пп.пп. 54.3.3, 54.3.5 п. 54.3 ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо:
згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган;
дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом.
Відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт:
невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації;
завищення розміру задекларованого від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу;
заниження або завищення суми податкових зобов`язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.
Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов`язання та/або зменшення суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість, або заниження чи завищення суми податкових зобов`язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов`язань платника податків; суму грошового зобов`язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного бюджетного відшкодування та/або зменшення від`ємного значення результатів господарської діяльності або від`ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов`язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про необхідність складення та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування до неї або про необхідність виправлення помилок, допущених під час зазначення реквізитів податкової накладної, у випадках, передбачених цим Кодексом; попередження про наслідки несплати грошового зобов`язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.
До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов`язання (за наявності) та штрафних (фінансових) санкцій.
Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов`язання визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Згідно з абз. 4 п. 63.3 ст. 63 ПК України платник податків зобов`язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об`єкти оподаткування і об`єкти, пов`язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
Відповідно до п. 117.1 ст. 117 ПК України неподання у строки та у випадках, передбачених цим Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених цим Кодексом, -
тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень.
У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.
Згідно з п. 119.2 ст. 119 ПК України неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов`язань платника податку та/або до зміни платника податку -
тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.
Передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у податковій звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги) виникли у зв`язку з виконанням податковим агентом вимог пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу та були виправлені відповідно до вимог статті 50 цього Кодексу.
Відповідно до п. 123.1 ст. 123 ПК України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов`язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, -
тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов`язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов`язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування -
тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов`язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Згідно з п. 127.1 ст. 127 ПК України ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, -
тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Дії, передбачені абзацом першим цього пункту, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, -
тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Відповідальність за погашення суми податкового зобов`язання або податкового боргу, що виникає внаслідок вчинення таких дій, та обов`язок щодо погашення такого податкового боргу покладається на особу, визначену цим Кодексом, у тому числі на податкового агента. При цьому платник податку - отримувач таких доходів звільняється від обов`язків погашення такої суми податкових зобов`язань або податкового боргу, крім випадків, встановлених розділом IV цього Кодексу.
Передбачені цим пунктом штрафи не застосовуються, коли ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку, передбаченого пунктом 169.4 статті 169 цього Кодексу, та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року згідно з нормами цього Кодексу.
Відповідно до пп. б п. 176.2 ст. 176 ПК України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов`язані:
а) своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок;
б) подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.
У разі якщо відокремлений підрозділ юридичної особи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету, податковий розрахунок у вигляді окремого витягу за такий підрозділ подає юридична особа до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням та надсилає копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу в установленому порядку;
в) подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку;
г) подавати контролюючому органу інші відомості про оподаткування доходів окремого платника податку в обсягах та згідно з процедурою, визначеною цим розділом та розділом II цього Кодексу;
ґ) нести відповідальність у випадках, визначених цим Кодексом.
Згідно з пп.пп. 177.5.1, 177.5.3 п. 177.5 ст. 177 ПК України авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.
Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від`ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується.
Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб на підставі документального підтвердження факту його сплати.
Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Відповідно до п. 185.1 ст. 185 ПК України об`єктом оподаткування є операції платників податку з:
а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;
б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу;
в) ввезення товарів на митну територію України;
г) вивезення товарів за межі митної території України;
е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.
З метою оподаткування цим податком до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений Митним кодексом України.
Згідно з п. 187.1 ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб`єкти підприємницької діяльності можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до підпункту 14.1.266 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.
Відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПК України платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:
а) в операціях, що не є об`єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України;
б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього Кодексу);
в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;
г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 цього Кодексу).
У разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку може зменшити суму податкових зобов`язань, що були нараховані відповідно до цього пункту, на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зазначеної в абзаці першому цього пункту, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних.
З метою застосування цього пункту податкові зобов`язання визначаються по товарах/послугах, необоротних активах:
придбаних для використання в неоподатковуваних операціях - на дату їх придбання;
придбаних для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, - на дату початку їх фактичного використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні.
У разі якщо на момент перевірки платника податку контролюючим органом в акті вибіркової (часткової) інвентаризації, проведеної платником податку на вимогу такого органу, виявлено нестачу придбаних таким платником товарів (крім випадку, якщо така нестача обумовлена знищенням внаслідок дії обставин непереборної сили, що підтверджується відповідно до законодавства), для цілей розділу V цього Кодексу такі товари вважаються використаними платником податку в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.
Згідно з п. 200.1, п. 200.2 ст. 200 ПК України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов`язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.
Для перерахування податку до бюджету центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, надсилає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, не пізніше останнього дня строку, встановленого цим Кодексом для самостійної сплати податкових зобов`язань, перераховує суми податку до бюджету.
Відповідно до п. 201.10 ст. 201.10 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.
Покупцю товарів/послуг податкова накладна/розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
З метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Платник податку має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, в яких загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.
Якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов`язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов`язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов`язань за відповідний звітний період.
Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.
У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов`язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з пунктом 201.16 цієї статті) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов`язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв`язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою з урахуванням вимог, встановлених підпунктом 78.1.9 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, контролюючий орган зобов`язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з`ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов`язань з податку за такою операцією.
Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.
Згідно з пп.пп. 1.2, 1.4 п. 16-1 підрозділу 10 Розділу XX Перехідних положень ПК України тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
Об`єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту.
Згідно із Законом № 265/95-ВР, цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб`єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Відповідно до абз. 4 ст. 2 Закону № 265/95-ВР у цьому Законі терміни вживаються у такому значенні:
- розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.
Згідно з п. 12 ст. 9 Закону № 265/95-ВР реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).
Згідно з ст. 20 Закону № 265/95-ВР до суб`єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.
Відповідно до абз. 11 ст. 1 Закону № 996-XIV для цілей цього Закону терміни вживаються у такому значенні:
первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону № 996-XIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Відповідно до ч.ч. 2, 5 ст. 9 ЗУ № 996-XIV первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронний цифровий підпис , або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.
Відповідно до п.п. 1.2, 2.1, 2.2, 2.3 Положення № 88 господарські операції відображаються у бухгалтерському обліку методом їх суцільного і безперервного документування. Записи в облікових регістрах провадяться на підставі первинних документів, створених відповідно до вимог цього Положення.
Первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, які містять відомості про господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.
Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов`язань і фінансових результатів.
Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. При реалізації товарів за готівку допускається складання первинного документа не рідше одного разу на день на підставі даних касових апаратів, чеків тощо. Для контролю та впорядкування обробки інформації на основі первинних документів можуть складатися зведені документи (далі первинні документи).
Первинні документи, створені в електронному вигляді, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
На вимогу контролюючих або судових органів та своїх контрагентів підприємство, установа зобов`язані за свій рахунок зробити копії таких документів на паперовому носії.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
На підставі вищенаведених вимог законодавства, які регулюють спірні правовідносини, та встановлених в судом обставин, суд дійшов таких висновків:
1. відповідачем фактично проведено документальну планову виїзну перевірку позивача з 08.04.2019 року по 26.04.2019 року .
Згідно з актом від 08.05.2019 року № 886/15-32-13-05/3002321794, перевірку проведено, зокрема, відповідно до затвердженого плану перевірки , наведеного у додатку до акту.
Згідно з наказом ГУ ДФС в Одеській області від 13.03.2019 року № 1817 про проведення документальної планової виїзної перевірки позивача, його видано відповідно до плану-графіка на 2019 рік проведення документальних планових виїзних перевірок фізичних осіб - підприємців.
При цьому, на виконання вимог ч. 2 ст. 77 КАС України та ухвал суду про витребування доказів, в тому числі належним чином засвідчених копій усіх доказів-підстав проведення спірної перевірки, зокрема: плану-графіка на 2019 рік проведення документальних планових виїзних перевірок фізичних осіб - підприємців; затвердженого плану перевірки , наведеного у додатку до акту, який є його невід`ємною частиною, - відповідачем суду не надано.
Тобто, відповідачем не доведено правомірність проведення документальної планової виїзної перевірки позивача, за результатами проведення якої складено акт від 08.05.2019 року № 886/15-32-13-05/3002321794;
2. відповідачем фактично оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті на підставі акту перевірки № 886/15-32-13-05/3002321794 від 08.05.2019 року, з урахуванням висновку про розгляд заперечення № 146/15-32-13-05/3002321794 від 23.05.2019 року .
Проте, на виконання вимог ч. 2 ст. 77 КАС України та ухвал суду про витребування доказів висновок про розгляд заперечення № 146/15-32-13-05/3002321794 від 23.05.2019 року - відповідачем суду не наданий.
Відповідачем з цього питання зазначено, зокрема, що: акт перевірки складено 08.05.2019 року, позивачем було від 16.09.2019 р. подано заперечення на акт перевірки; 23.05.2019 року відбувся розгляд заперечення, де був присутній ОСОБА_1 , та було зареєстровано висновок №146/15-32-13-05/3002321794 щодо розгляду заперечення; відповідно до п. 86.8 ст. 86 ПК України, ППР приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень; отже, податковий орган відповідно до законодавства вірно прийняв ППР від 24.05.2019 р. та врахував висновок про результат заперечень до акту від 23.05.2019 року; ГУ ДФС в Одеські області зареєструвало даний висновок протягом 3 робочих днів, а саме 27.05.2019 р. № 10719/Ф/15-32-13-05-23, відповідь за бажанням ОСОБА_1 надалась наручно - 29.05.2019 р.; з урахуванням того, що ППР винесені з дотриманням висновку від 23.05.2019 р. протягом 3 робочих днів за днем розгляду заперечення, тому процедура винесення ППР була дотримана, тощо.
На виконання ухвал суду відповідачем в якості висновку про розгляд заперечення № 146/15-32-13-05/3002321794 від 23.05.2019 року суду наданий лист № 10719/Ф/15-32-13-05-12 від 27.05.2019 року , підписаний заступником начальника Головного управління ДФС в Одеській області , яким відповідач повідомив позивача , що висновок акту перевірки від 08.05.2019 року № 886/15-32-13-05/3002321794 залишено без змін.
Проте, відповідно до п. 86.8 ст. 86 ПК України податкове повідомлення-рішення приймається керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки та/або додаткових документів, поданих у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки та/або додаткових документів - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень та/або додаткових документів і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків .
Також, відповідно до п. 6 Порядку № 727, зокрема, за результатами розгляду заперечень та/або додаткових документів складається висновок , у якому зазначаються наведені в акті (довідці) документальної перевірки висновки, факти та дані, щодо яких надано заперечення та/або додаткові документи платником податків, короткий зміст заперечень, перелік документів та їх зміст наводиться обґрунтування позиції контролюючого органу стосовно кожного питання, порушеного в запереченнях та/або додаткових документах, та підбиваються підсумки щодо обґрунтованості заперечень та/або можливості врахування додаткових документів.
Висновок підписується посадовими особами контролюючих органів, що проводили перевірку, їх безпосередніми керівниками, а також іншими посадовими особами контролюючих органів, які були залучені до розгляду заперечень та/або додаткових документів, та затверджується керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою) .
Висновок у день його затвердження реєструється в журналі реєстрації висновків , складених за результатами розгляду заперечень та/або додаткових документів платника податків до акта (довідки) документальної перевірки (далі - Журнал реєстрації висновків) контролюючого органу, що ведеться структурним підрозділом, до функцій якого належить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції контролюючого органу. Номер висновку складається з порядкового номера у Журналі реєстрації висновків, номера акта (довідки) документальної перевірки та коду структурного підрозділу, відповідального за розгляд заперечень.
Зазначений висновок є складовою частиною (додатком) матеріалів документальної перевірки, які залишаються в контролюючому органі, та враховується керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою), при їх розгляді і прийнятті податкового повідомлення-рішення .
На підставі висновку складається обґрунтована письмова відповідь щодо результатів розгляду заперечень та/або додаткових документів, яка підписується керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою), та надсилається платнику податків у порядку, встановленому абзацом другим цього пункту.
З наведених положень п. 86.8 ст. 86 ПК України та інших вищенаведених вимог ПК України вбачається, по-перше, що висновок про результати розгляду заперечень до акта перевірки та письмова відповідь платнику податків про результати розгляду заперечень до акта перевірки - є різними самостійними документами.
Виходячи з вищенаведених положень ПК України та Порядку № 727, наданий відповідачем на виконання ухвал суду в якості висновку про розгляд заперечення № 146/15-32-13-05/3002321794 від 23.05.2019 року суду документ № 10719/Ф/15-32-13-05-12 від 27.05.2019 року , фактично є - письмовою відповіддю щодо результатів розгляду заперечень.
При цьому суд звертає увагу відповідача, що наведені ним положення п. 86.8 ст. 86 ПК України регулюють порядок та строки прийняття податкового повідомлення-рішення, а не реєстрації висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки. Та наведене відповідачем обґрунтування не відповідає положенням Порядку № 727 щодо строку реєстрації висновку (у день його затвердження) тощо.
Крім того, жодних доказів щодо фактичної реєстрації ГУ ДФС в Одеські області зазначеного відповідачем висновку протягом 3 робочих днів, а саме 27.05.2019 р. № 10719/Ф/15-32-13-05-23, - відповідачем також не надано.
Отже, висновок про розгляд заперечення № 146/15-32-13-05/3002321794 від 23.05.2019 року, як документ, який є складовою частиною (додатком) матеріалів документальної перевірки , які залишаються в контролюючому органі, та враховується керівником контролюючого органу (його заступником або уповноваженою особою), при їх розгляді і прийнятті податкового повідомлення-рішення, - відповідачем не наданий.
Отже, позиція позивача зі спірного питання - є помилковою, такою, що не відповідає положенням законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, та/або фактичним обставинам справи.
3. Щодо позиції відповідача зазначеної в акті перевірки, зокрема, що: СГД-ФО ОСОБА_1 до перевірки надав Книги обліку доходів і витрат, зареєстровані в Державній податковій інспекції у Біляївському районі ГУ ДФС в Одеській області № 07/Ф від 01.09.2015 р. та № 18/Ф від 19.07.2017 р., в графі 5 Реквізити документа, що підтверджує понесені витрати , який підприємцем за 2017 р. не відображались реквізити документів, згідно яких отримано (придбано) товар, детальний опис порушення відображено в п.п. 2.7.3 акту, чим порушено п. 177.10 ст. 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ із змінами та доповненнями: Фізичні особи - підприємці зобов`язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару, - слід зазначити, що в акті перевірки взагалі відсутній п.п. 2.7.3.
4. Щодо зазначення в акті перевірки, зокрема: СГД ОСОБА_1 . відобразив у рядку 1.5 додатку Ф.2 та відповідно рядку 10.7 графи 6 Декларації значення 4395,86 замість 8546,16 грн., що призвело до заниження нарахувань в картці особового рахунку з кодом бюджетної класифікації 11010500 по податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності за 2017 рік на 4150,30 грн.; СГД ОСОБА_1 . надав до контролюючого органу уточнюючу податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2017 рік (№ 9301030602 від 27.03.2019 р.) та Додаток Ф.2 до неї Розрахунок податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих самозайнятою особою (№ 9301030603 від 27.03.2019 р.), згідно якої Розділ V декларації "Розрахунок податкових зобов`язань у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок в попередніх звітних періодах" не заповнений взагалі у зв`язку із чим підприємцем фактично не уточнені податкові зобов`язання з ПДФО від підприємницької діяльності за 2017 рік та згідно особистої картки по коду платежу 11010500 нарахування по ПДФО, згідно вищевказаної уточнюючої Декларації, відсутні; в результаті порушення пп. 177.5.1, пп. 177.5.3 п. 177.5 ст. 177 Розділу ІV Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року за №2755-VI із змінами та доповненнями та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженою Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 року № 859, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за № 1298/27743 донараховано податок на доходи фізичних осіб за 2017 рік, строк сплати якого до 19.02.2018 року у сумі 4150,30 грн ., - слід зазначити таке.
Дійсно, у податковій декларації позивача про майновий стан і доходи позивача за 4 квартал 2017 року зазначено, зокрема: загальна сума податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб (графа 6 рядка 10) - 4395,86 грн.
Проте, у розрахунку податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою за звітний (податковий) період - 2017 рік, зазначено, зокрема: розрахована сума податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб за результатами звітного (податкового) року, що підлягає сплаті до бюджету - 8546,16 грн. ; загальна сума авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб, що розраховані платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат кожного календарного кварталу (крім четвертого) та сплачені до бюджету протягом звітного (податкового) року згідно з пп. 177.5.1 п. 177.5 ст. 177 розділу IV ПКУ - 4150,30 грн.
Також, у податковій декларації позивача про майновий стан і доходи позивача уточнюючої за 2017 рік зазначено, зокрема: загальна сума податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб (графа 6 рядка 10) - 8546,16 грн. У розрахунку податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою уточнюючого за звітний (податковий) період - 2017 рік, відповідно до якого, зокрема: розрахована сума податкових зобов`язань з податку на доходи фізичних осіб за результатами звітного (податкового) року, що підлягає сплаті до бюджету - 8546,16 грн.
З наведеного вбачається, що позиція відповідача, що "Розрахунок податкових зобов`язань у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок в попередніх звітних періодах" не заповнений взагалі, - не відповідає фактичним обставинам справи.
Крім того, відповідно до виписок з банківських рахунків позивача за періоди:
- з 01.04.2017 року по 30.04.2017 року, позивачем сплачено 20.04.2017 року суму 2254,00 грн. , за призначенням *;101;3002321794;Авансовий внесок по ПДФО підприємця на загальній системі оподаткування за І квартал 2017 року.;;;
- з 01.07.2017 року по 31.07.2017 року, позивачем сплачено 17.07.2017 року суму 1896,30 грн. , за призначенням *;101;3002321794;Авансовий внесок по ПДФО підприємця на загальній системі оподаткування за ІІ квартал 2017 року.;;;
Згідно з платіжним дорученням № 838 від 06.02.2018 року , позивачем сплачено суму 4395,86 грн. , призначення платежу: *;101;3002321794;Податок на доходи фіз. осіб за результатами річного декларування за 2017.;;;
З наведеного вбачається, що податок на доходи фізичних осіб за 2017 рік сплачений позивачем у повному обсязі ( 8546,16 грн.) у встановлений строк (до 19.02.2018 року).
Отже, позиція позивача зі спірного питання - є помилковою, такою, що не відповідає фактичним обставинам справи.
5. Щодо зазначення в акті перевірки, що: в ході перевірки встановлено включення до податкового кредиту сум витрат на придбання запчастин та послуг з ремонту автономного опалювання, які понесені у зв`язку з неможливістю отримання надалі економічних вигід від його використання так як в первинних документах, наданих до перевірки (рахунків, видаткових накладних та актів виконаних робіт) відсутня інформація щодо транспортних засобів, на які встановлювались нижчезазначені запчастини та до перевірки також не надано жодного акту на встановлення запчастин на певні транспортні засоби, які використовуються в підприємницькій діяльності ФОП ОСОБА_1 , - слід зазначити таке.
Так, по-перше, в акті перевірки зазначено, зокрема, що:
- згідно з реєстраційними даними видами діяльності позивача визначено, в тому числі: 49.41 Вантажний автомобільний транспорт;
- інформація про наявність у фізичної особи ОСОБА_1 у власності рухомого та нерухомого майна. Рухоме майно: згідно уточнюючої Декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік, наданої до контролюючого органу ГУ ДФС в Одеській області за №9301030602 від 27.03.2019 р. СГД ОСОБА_1 зазначив відомості про власне рухоме майно та/або майно,
- яке використовується в підприємницькій діяльності, а саме: малий бортовий вантажний автомобіль - Nissan, Vanette, 1998 р.в., повна маса - 2505 кг., маса без навантаження - 1505 кг, об`єм двигуна - 2283, вид палива - дизельне пальне, колір - білий, реєстраційний номер - НОМЕР_3 ; вантажний автомобіль Iveko, 35.10, 1998 р.в., повна маса - 3500кг, маса без навантаження - 2200 кг, об`єм двигуна - 2798, вид палива - дизельне пальне, колір - білий, реєстраційний номер - НОМЕР_4 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 від 14.03.2008 р.; спеціалізований напівпричеп н/пр.-контейнеровоз - KRONE, SDP 27, 1999р. в., повна маса - 36000кг, маса без навантаження - 4920 кг, колір - червоний, реєстраційний номер - НОМЕР_6 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_7 від 03.2017 р.; спеціалізований вантажний сідловий тягач DAF, CF85.430, 2001 року випуску, повна маса - 19000кг, маса без навантаження - 7100 кг, колір білий, об`єм двигуна - 12580, вид палива - дизельне пальне, реєстраційний номер - НОМЕР_8 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_9 від 03.2017 р.; спеціалізований напівпричеп н/пр.-контейнеровоз, 1999 року випуску - RENDERS, ROC 12.27, повна маса - 39000кг, маса без навантаження - 7850 кг, колір - синій, реєстраційний номер - НОМЕР_10 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_11 від 03.2017 р.; спеціалізований вантажний сідловий тягач RENAULT, MAGNUM, 2001 року випуску, повна маса - 19000кг, маса без навантаження - 7554 кг, колір cиній, об`єм двигуна - 11900, вид палива - дизельне пальне, реєстраційний номер - НОМЕР_12 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_13 від 01.2017 р.; легковий автомобіль - Opel. Combo, 2010 р. в., повна маса - 2020 кг, маса без навантаження - 1320 кг, об`єм двигуна - 1248, вид палива - дизельне пальне, колір - червоний, реєстраційний номер - НОМЕР_14 .
Згідно з переліком наданих позивачем на запит відповідача документів (т.1 а.с.173зв.), позивачем були надані відомості про рухоме та нерухоме майно позивача станом на кінець 2018 року.
Також, відповідно до змісту акту перевірки та відзиву на позов, у відповідача немає зауважень щодо фактичної наявності у позивача та використання ним наведених транспортних засобів у власній в підприємницькій діяльності.
Крім того, на доведення обставин, на яких ґрунтуються вимоги, позивачем суду також надано копії, зокрема:
- видаткових накладних на запчастини та матеріали;
- акту виконаних робіт № 369 від 19.10.2017 року та наряду-замовлення позивача № 440 від 18.10.2017 року на перелік робіт: діагностика автономного опалювача; розборка-зборка, чистка автономного опалювача; заміна сіточки;
- Свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів позивача, зокрема, на: спеціалізований напівпричеп н/пр-контейнеровоз - KRONE, SDP 27, 1999 року випуску, повна маса - 36000 кг, маса без навантаження - 4920 кг, колір - червоний, реєстраційний номер - НОМЕР_6 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_7 ; спеціалізований вантажний сідловий тягач DAF, CF 85.430, 2001 року випуску, повна маса - 19000кг, маса без навантаження - 7100 кг, колір білий, об`єм двигуна - 12580, реєстраційний номер - НОМЕР_8 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_9 ; спеціалізований вантажний сідловий тягач RENAULT, MAGNUM, 2001 року випуску, повна маса - 19000кг, маса без навантаження - 7554 кг, колір cиній, об`єм двигуна - 11900, вид палива - дизельне пальне, реєстраційний номер - НОМЕР_12 . Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_13 ;
- актів надання послуг з перевезення вантажу;
- CMR;
- листа ТОВ ЄВРОПАРТСАВТО від 14.11.2019 року, яким позивача повідомлено про артикул товару - придбаних позивачем у ТОВ ЄВРОПАРТСАВТО автозапчастин, та його сумісність з автомобілем: DAF CF 85, RENAULT MAGNUM.
По-друге, відповідачем не наведено жодного нормативного обґрунтування щодо обов`язку позивача складати акти на встановлення запчастин на певні транспортні засоби.
Відповідно, позиція відповідача, щодо заниження задекларованих суб`єктом підприємницької діяльності показників у рядку (1-9) Декларації з податку на додану вартість всього у сумі 8383,94 грн. та відповідно донарахування податок на додану вартість за 2017-2018 рр. у сумі 8383,94 грн., - є не обґрунтованою, недоведеною, та законодавчо безпідставною.
6. Щодо зазначення в акті перевірки, що: з урахуванням порушень (детальний опис яких викладено в п.п. 2.6.1 Акту) ФОП ОСОБА_1 порушено терміни реєстрації податкових накладних, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Податкового Кодексу України (із змінами та доповненнями), на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації більше ніж на 366 днів на суму ПДВ- 4158,10 грн. (за вересень-жовтень 2017р.), на 61 до 365 календарних днів на суму ПДВ - 4225,84 грн. (за травень, червень та грудень 2018 року), - слід зазначити таке.
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Проте, позивач у правовідносинах, щодо яких встановлене зазначене порушення, був покупцем, а не продавцем товару, відповідно позиція відповідача щодо порушень термінів реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, - є необґрунтованою та законодавчо безпідставною.
7. Щодо зазначення в акті перевірки, що: у період з 01.01.2017 року по 31.12.2018 року СПД ОСОБА_1 не мав зареєстровані реєстратори розрахункових операцій; в періоді з 01.01.2017 р. по 30.09.2017 р. СГД-ФО ОСОБА_1 був платником податків на загальній системі оподаткування та здійснював оптову торгівлю напоями: водою газованою, негазованою, сильно газованою та півниками на паличці; в ході перевірки встановлено порушення порядку обліку товарних запасів в книзі обліку доходів і витрат підприємця на загальну суму 218289,72 грн.; в ході перевірки первинних документів ФОП ОСОБА_1 , згідно яких в періоді з 01.01.2017 р. по 31.12.2018 р. здійснювались придбання (отримання) та реалізація (відвантаження) товару, встановлено реалізація води мінеральної, яка не оприбуткована в Книзі Ф-10; сплата за в період перебування підприємця на загальній системі оподаткування відсутня, даний товар придбано з відстрочкою платежу та в подальшому переданий на реалізацію покупцям; в період з 01.01.2017 р. по 30.09.2017 р. ФОП ОСОБА_1 дохід від вищезазначеного товару не отримано, та до складу валових витрат не враховано; згідно стовбців 5 реквізити документа, що підтверджує понесені витрати та 6 сума витрат, пов`язаних з придбанням товарів (робіт, послуг) сторінки 47-48 Книги Ф-10 №07/Ф від 01.09.2015 р. та сторінок 3-26 Книги Ф-10 №18/Ф від 19.07.2017 р. оприбуткування вищевказаного товару відсутнє; в порушення вище вказаного, СГД ОСОБА_1. в періоді з 01.01.2017 р. по 30.09.2017 р. в книзі обліку доходів та витрат не облікував реалізований товар на загальну суму 218289,72 грн. ; в ході перевірки встановлено порушення порядку обліку товарних запасів в книзі обліку доходів і витрат підприємця (неоприбуткування придбаного товару для подальшої реалізації) на загальну суму 218289,72 грн., чим порушено п. 12 ст. 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.95 р. № 265/95-ВР із змінами та доповненнями, - слід зазначити таке.
Так, по-перше, згідно з п. 12 ст. 9 Закону № 265/95-ВР реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо).
Як встановлено судом, відповідно до виписки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків та інших обов`язкових платежів: НОМЕР_1 , дані про основний вид економічної діяльності: 46.34 Оптова торгівля напоями . (т.1 а.с.141)
Відповідно, враховуючи вид економічної діяльності позивача, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки ним не повинні застосовуватись відповідно до положень Закону № 265/95-ВР.
По-друге, згідно із Законом № 265/95-ВР, цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб`єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі .
Відповідно до абз. 4 ст. 2 Закону № 265/95-ВР у цьому Законі терміни вживаються у такому значенні:
- розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо ) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації , здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.
Такі вимоги не поширюються на фізичних осіб - підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість.
Проте, виходячи з вищенаведених положень Закону № 265/95-ВР позивач не є суб`єктом господарювання, на якого поширюється дія цього закону.
При цьому суд звертає увагу відповідача також на те, що на доведення обставин, на яких ґрунтуються вимоги, позивачем суду також надано копії, зокрема:
- акту відповідача від 18.08.2017 року № 1062/15-32-13-05/ НОМЕР_1 Про результати документальної планової виїзної перевірки дотримання вимог податкового законодавства суб`єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 , реєстраційний номер НОМЕР_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 рік, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 05.12.2013 року по 31.12.2016 рік , відповідно до змісту якого, зокрема, відповідачем зазначено, що:
- форма Книги обліку доходів і витрат (далі - Книга) та порядком її ведення (далі - Порядок), які затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013 року № 481, що набрав чинності з 18.10.2013 року, не передбачено ведення залишку товарних запасів фізичними особами-підприємцями на загальній системі оподаткування ;
- перевіркою дотримання встановленого порядку ведення Книги обліку доходів, порушень не встановлено , тощо;
- податкових консультацій Державної фіскальної служби України від 06.02.2018 року № 506/О/99-99-13-01-02/14/ІПК та від 24.04.2019 року № 1783/6/99-99-13-02-03-15/ІПК, відповідно до змісту яких, зокрема, дія Закону № 966 не поширюється на таку категорію суб`єктів господарювання, як фізичні особи-підприємці, відповідно законодавством не передбачено ведення обліку товарних запасів фізичними особами-підприємцями .
Отже, позиція позивача зі спірного питання - є помилковою, такою, що не відповідає положенням законодавства України, яке регулює спірні правовідносини, та/або фактичним обставинам справи.
Інших суттєвих доводів та/або доказів щодо обґрунтування правомірності прийняття оскаржуваних рішень, з дотриманням вимог абз. 2 ч. 2 ст. 77 КАС України, відповідачем суду не наведено та не надано.
При цьому слід зазначити, що рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя (див. п. 30. Рішення Європейського Суду з прав людини у справі Hirvisaari v. Finland від 27 вересня 2001 р.).
Однак, ст. 6 п. 1 Конвенції не можна розуміти як таку, що вимагає пояснень детальної відповіді на кожний аргумент сторін (див. п. 29 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі Ruiz Torija v. Spain від 9 грудня 1994 р.);
- з урахуванням пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 ПК України, відповідно до якого податкове законодавство України ґрунтується на таких принципах: презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов`язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, відповідно
суд дійшов висновків, що:
- на підставі встановлених судом обставин, з урахуванням не доведеності правомірності проведення перевірки, за наслідками якої прийняті оскаржувані рішення, встановлення судом обставини щодо ненадання відповідачем висновку, з урахуванням якого їх прийнято, оскаржені податкові повідомлення-рішення прийняті відповідачем: не на підставі та не у спосіб, що передбачені законодавством України; необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішень; непропорційно, зокрема без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямовані ці рішення, тому вони є протиправними та підлягають скасуванню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем до позовної заяви щодо сплати судового збору додано платіжне доручення № 1218 від 19.08.2019 на суму 4567,00 грн. (т.1 а.с.16)
Відповідно, стягненню з Головного управління ДФС в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 підлягає судовий збір в сумі 4567,00 грн. (чотири тисячі п`ятсот шістдесят сім гривень).
Відповідно до ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Керуючись ст.ст. 139, 194, 205, 241-246, 250, 255, 295 та Перехідними положеннями КАС України, суд -
вирішив:
Адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_2 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) до Головного управління ДФС в Одеській області (місцезнаходження: вул. Семінарська, 5, м. Одеса, 65044; ідентифікаційний код юридичної особи: 39398646) про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 24.05.2019 року № 0015261305, № 0015221305, № 0015171305, № 0015271305, № 0015241305, № 0015231305, № 0015235105.
Стягнути з Головного управління ДФС в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 судовий збір в сумі 4567,00 грн. (чотири тисячі п`ятсот шістдесят сім гривень).
Апеляційні скарги на рішення суду подаються учасниками справи до або через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.Г. Цховребова
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2020 |
Оприлюднено | 04.02.2020 |
Номер документу | 87320344 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Цховребова М.Г.