Красноокнянський районний суд Одеської області
Справа №: 506/51/20
Провадження № 2/506/57/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31.01.2020 року с.м.т. Окни
Суддя Красноокнянського районного суду Одеської області Чеботаренко О.Л., розглянувши матеріали позову по справі за позовом ОСОБА_1 до Гавиноської сільської ради Окнянського району Одеської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
До Красноокнянського районного суду Одеської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Гавиноської сільської ради Окнянського району Одеської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Вимоги до позовної заяви викладені у ст.175 ЦПК України і у разі недодержання таких вимог позовна заява, відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України ухвалою суду залишається без руху.
Позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з таких підстав.
П.2 ч.3 ст.175 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява має містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Однак позовна заява ОСОБА_1 не містить реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) позивача або, у разі його відсутності, відомості про серію та номер паспорта позивача, а також засоби зв`язку, адресу електронної пошти позивача.
Крім того, до позовної заяви долучено копії документів, які не посвідчені належним чином, чим порушено ст.95 ЦПК України.
Крім того, представником позивача зазначений ОСОБА_2 , який є представником за довіреністю.
Разом з тим, ч.3 ст.131-2, п.п.11 п.16 Перехідних положень Конституції України передбачено, що з 01 січня 2019 року представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення у судах першої інстанції здійснює виключно адвокат.
Крім того, відповідно до ч.3 ст.131-2 Конституції України, законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
При цьому, відповідно до ч.6 ст.19 ЦПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, відповідно до п.2 ч.4 ст.274 ЦПК України, справи у спорах щодо спадкування не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження, тобто розглядаються виключно в порядку загального позовного провадження.
З урахуванням зазначеного, даний позов про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, який є спором щодо спадкування, не може розглядатись в порядку спрощеного позовного провадження та не є малозначним, у зв`язку з чим представником позивача в даному спорі може бути виключно адвокат.
Разом з тим, будь-яких документів, на підтвердження того, що ОСОБА_2 , який зазначений представником позивача, є адвокатом, до позовної заяви не долучено.
Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб та строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням зазначеного, позовну заяву слід залишити без руху.
Керуючись ст.187 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Гавиноської сільської ради Окнянського району Одеської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Чеботаренко О. Л.
Суд | Красноокнянський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2020 |
Оприлюднено | 04.02.2020 |
Номер документу | 87325773 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красноокнянський районний суд Одеської області
Чеботаренко О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні