ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
03.02.2020Справа № 910/16190/19
Суддя Господарського суду міста Києва Демидов В.О. , розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом Служби зовнішньої розвідки України (вул. Нагірна, буд. 24/1, м. Київ, 04107) до Товариства з обмеженою відповідальністю С.Т.К. ГРУП (проспект Голосіївський, буд. 27, м. Київ, 03039) про стягнення штрафних санкцій у розмірі 9877,99 грн,
Без виклику сторін
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Служба зовнішньої розвідки України, звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю С.Т.К. ГРУП , в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю С.Т.К. ГРУП на користь Служби зовнішньої розвідки України штрафні санкції у розмірі 9877,99 грн, суму сплаченого судового збору у розмірі 1921,00 грн та витрат пов`язаних з розглядом справи у розмірі 138,00 грн.
Позовні вимоги позивач обгрунтовує тим, що між позивачем як замовником та Товариством з обмеженою відповідальністю Нетворк Юкрейн як виконавцем (змінено назву на Товариство з обмеженою відповідальністю С.Т.К. ГРУП ) укладено державний контракт на поставку (закупівлю) продукції за державним оборонним замовленням № 528/18 від 23.07.2018 на суму 897999,00 грн з урахуванням ПДВ про виготовлення та поставку замовникові високопродуктивного мережевого та комутаційного устаткування (за специфікацією): лот № 2 високопродуктивне мережеве та комутаційне устаткування комплект № 2 1 комплект, а саме апаратуру спеціального призначення, яка використовується для потреб зв`язку спеціального призначення. Остаточна поставка продукції була здійснена виконавцем 14.12.2018, про що свідчить підписана сторонами видаткова накладна № 359 від 14.12.2018 та акт приймання-передачі продукції за кількістю та якістю від 14.12.2018. Строк прострочення виконання зобов`язань відповідачем склав 11 днів (з 04.12.2018 по 14.12.2018 включно), враховуючи те, що кінцевий строк постави продукції за договором (01.12.2018) є вихідним днем. У зв`язку з порушенням відповідачем своїх зобов`язань за контрактом у частині прострочки поставки продукції строком 11 днів позивачем нараховано до сплати відповідачу пеню у розмірі 9877,99 грн у відповідності до п. 28 укладеного контракту.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.11.2019 позовна заява прийнята до розгляду, у вказаній справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Відповідачу запропоновано у строк не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження подати до суду відзив на позовну заяву, а також всі докази, що підтверджують заперечення проти позову, позивачу запропоновано у строк не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати відповідь на відзив в порядку статті 166 Господарського процесуального кодексу України, визначено відповідачу строк для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо такі будуть подані) - протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Копію ухвали суду про відкриття провадження у справі отримано позивачем 26.11.2019, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення.
Копію ухвали суду про відкриття провадження у справі направлено відповідачу за юридичною адресою (пр-т Голосіївський, буд. 27, м. Київ, 03039) згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Відповідачем копію ухвали про відкриття провадження у справі отримано не було, конверт з копією ухвали повернувся до суду із відміткою поштового повідомлення інші причини .
Відповідно до ч. 3 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому Кодексом для вручення судових рішень.
Відповідно до ч. 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 6 п. 4 с. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.
Частиною 7 статті 120 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Згідно з ч. 1 ст. 7 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Відповідно до п. 99 постанови КМУ від 05.03.2009 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку"рекомендовані поштові відправлення, які не були вручені під час доставки, повторні повідомлення про надходження реєстрованих поштових відправлень, під час доставки за зазначеною адресою або під час вручення в об`єкті поштового зв`язку вручаються адресату. У разі відсутності адресата до абонентської поштової скриньки адресата вкладається повідомлення про надходження зазначеного реєстрованого поштового відправлення.
Отже, у разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, тобто, повідомленою суду стороною, і не вручена підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення, інші причини, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії. Тобто неотримання відповідачем поштової кореспонденції, надісланої судом за належною адресою, залежало виключно від суб`єктивної поведінки сторони.
Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що неотримання листів з копією ухвали суду про відкриття провадження у справі відповідачем та повернення її до суду є наслідком свідомого діяння (бездіяльності) відповідача щодо його належного отримання, тобто є власною волею відповідача.
Таким чином, відповідач у справі був належним чином повідомлений про розгляд справи у зв`язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у справі доказів.
Частиною 1 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Згідно ч. 8 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи також заслуховує їх усні пояснення.
Враховуючи достатність часу, наданого сторонам для подачі доказів в обґрунтування своїх позицій у справі, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивності господарського процесу, господарським судом в межах наданих йому повноважень сторонам створені усі належні умови для надання доказів.
Відповідач не скористався правом подання до суду відзиву на позовну заяву, позивачем додаткових пояснень до суду подано не було.
Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно дослідивши надані докази, суд встановив такі фактичні обставини.
23.07.2018 між Службою зовнішньої розвідки України (замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю Нетворк Юкрейн (виконавець, ідентифікаційний код 41190160) укладено державний контракт № 528/18 на поставку (закупівлю) продукції за державним оборонним замовленням, за умовами якого виконавець зобов`язався виготовити і поставити замовникові з дотриманням вимог законодавства продукцію Високопродуктивне мережеве та комутаційне устаткування (за специфікацією) : Лот № 2 Високопродуктивне мережеве та комутаційне устаткування(за специфікацією) комплект № 2, 1 комплект (код Національного класифікатору Єдиний закупівельний словник ДК 021:2015:32420000-3: Мережеве обладнання), а саме: апаратуру спеціального призначення, яка використовується для потреб зв`язку спеціального призначення (продукцію), зазначену в специфікації продукції, що поставляється за державним оборонним замовленням, згідно з додатком 1 (специфікація), а замовник - прийняти та оплатити таку продукцію.
Відповідно до п. 35 контракту № 528/18 контракт набирає чинності з моменту його підписання і діє: щодо виконання бюджетних зобов`язань до 31.12.2018, щодо поставки продукції до 01.12.2018, а стосовно виконання інших зобов`язань, взятих сторонами за цим контрактом - до їх повного виконання.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом 41190160 значиться зареєстрованою юридична особа Товариство з обмеженою відповідальністю С.Т.К.ГРУП .
Відповідно до п. 4 контракту замовник оплачує продукцію за встановленою на підставі тендерної пропозиції переможця торгів - виконавця державного оборонного замовлення (протокол засідання тендерного комітету СЗРУ від 03.07.2018 № 94/2), ціною, яка становить 897999,00 грн.
Вартість продукції без урахування податку на додану вартість визначається згідно з установленою ціною та становить 748332,50 грн. Податок на додану вартість 149666,50 грн. Загальна вартість поставленої за контрактом продукції з урахуванням податку на додану вартість становить 897999,00 грн (п. 5 контракту).
Вартість продукції визначено сторонами у додатку № 1 до контракту - специфікації засобів технічного озброєння - продукції, що поставляється за державним оборонним замовленням до державного контракту від 23.07.2018 № 528/18; додатку № 2 до контракту - протоколом погодження договірної ціни на поставку (закупівлю) продукції за державним оборонним замовленням; додатку № 1 до протоколу - кошторисі витрат.
Також сторонами у додатку № 3 до контракту погоджено технічні вимоги до мережевого обладнання (код ДК 021:2015:32420000-3): Високопродуктивне мережеве та комутаційне устаткування (за специфікацією): Лот № 2, Високопродуктивне мережеве та комутаційне устаткування (за специфікацією) комплект № 2, 1 комплект.
Згідно із п.п. 17, 18 контракту виконавець зобов`язаний поставити продукцію замовникові до 01.12.2018. Місце поставки продукції: місто Одеса, попередньо визначене замовником. Сторони мають право коригувати строк поставки і приймання продукції не пізніше ніж за 20 календарних днів до кінцевого строку поставки продукції, визначеного в пункті 17 контракту, шляхом внесення змін до контракту.
Відповідно до п.п. 9, 12, 12.4, 12.5. контракту поставка виконавцем та приймання замовником продукції за контрактом оформляється актом приймання-передачі продукції (накладної); актом приймання-передачі продукції (товарів) за кількістю та якістю; формуляром. Приймання продукції здійснюється комісією з перевірки за кількістю та якістю, яка проводить перевірку відповідності продукції технічним вимогам, специфікації та наданого виконавцем замовнику формуляру на продукцію. Склад комісії (формується з представників виконавця та замовника) призначається відповідним розпорядженням замовника, де окрім складу комісії вказується термін її роботи, а також місце приймання продукції. За підсумками роботи комісії із приймання-передачі продукції складаються акт приймання-передачі продукції (накладна), акт приймання-передачі продукції (товарів) за кількістю та якістю. Безпосереднє приймання-передача продукції здійснюється у день підписання актів, зазначених у пункті 12.4 цього контракту.
30.11.2018 на підставі розпорядження замовника № 857дск від 22.11.2018 комісією позивача у складі голови комісії Полехи М.М., членів комісії ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та членів комісії відповідача ОСОБА_7 , ОСОБА_8 складено та підписано акт приймання-передачі продукції (товарів) за кількістю та якістю, за яким встановлено, що у термін визначений для приймання продукції виконавцем засоби відповідно до державного контракту № 528/18 необхідні для приймання надані не були, комісією постановлено продукцію відповідно до державного контракту № 528/18 від 23.07.2018 вважати не прийнятою та запропоновано повторне приймання продукції Високопродуктивне мережеве та комутаційне устаткування (за специфікацією) : Лот № 2 здійснити після письмового повідомлення виконавця про готовність до здачі продукції. Вказаний акт засвідчено підписами голови та членів комісії від замовника та членами комісії від виконавця.
14.12.2018 на підставі розпорядження замовника № 963дск від 12.12.2018 комісією позивача у складі голови комісії Полехи М.М., членів комісії ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та членів комісії відповідача ОСОБА_7 , ОСОБА_8 складено та підписано акт приймання-передачі продукції (товарів) за кількістю та якістю, за яким встановлено, що поставлена продукція (Високопродуктивне мережеве та комутаційне устаткування (за специфікацією): Лот № 2, Високопродуктивне мережеве та комутаційне устаткування (за специфікацією) комплект № 2; мережевий комутатор Hewlett-Packard серії Aruba 5400R zl2 Switch Series та комутаційне обладнання) відповідає технічним вимогам до договору, тара та упаковка не пошкоджені, маркування присутнє, пломби відсутні, об`єкт технічним вимогам до державного контракту № 528/18 від 23.07.2018 відповідає. Вказаний акт засвідчено підписами голови та членів комісії від замовника та членами комісії від виконавця. Відповідність продукції також підтверджується протоколом перевірки відповідності продукції (товарів) технічним вимогам від 14.12.2018.
Факт прийняття продукції (Високопродуктивне мережеве та комутаційне устаткування (за специфікацією): Лот № 2, Високопродуктивне мережеве та комутаційне устаткування (за специфікацією) комплект № 2) на суму 897999,00 грн з боку позивача також підтверджується видатковою накладною № 359 від 14.12.2018.
За умовами п. 28.1. контракту за порушення строку поставки продукції виконавець сплачує на користь замовника пеню в розмірі 0,1% від вартості продукції за кожний календарний день прострочення.
05.03.2019 позивачем направлено на адресу відповідача претензію № 5/3/360/ПБ про сплату 9877,99 грн пені.
Обгрунтовуючи заявлені позовні вимоги позивач у позовній заяві зазначає про порушення відповідачем строку поставки продукції у зв`язку з чим позивач звернувся до суду із вказаним позовом.
Дослідивши обставини справи, надані матеріали, оцінивши надані докази у їх сукупності, суд дійшов такого обґрунтованого висновку .
Відповідно до ч. 1 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.
Відповідно до ч. 1 ст. 73, ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Статтею 173 Господарського кодексу України передбачено, що господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України господарські зобов`язання можуть виникати: з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 Господарського кодексу України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Згідно із ч. 2 ст. 180 Господарського кодексу України господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 183 Господарського кодексу України договори за державним замовленням укладаються між визначеними законом суб`єктами господарювання - виконавцями державного замовлення та державними замовниками, що уповноважені від імені держави укладати договори (державні контракти), в яких визначаються господарські зобов`язання сторін та регулюються відносини замовника з виконавцем щодо виконання державного замовлення. Укладення сторонами договору за державним замовленням (державного контракту) здійснюється в порядку, передбаченому статтею 181 цього Кодексу, з урахуванням особливостей, передбачених законодавством. Державний контракт укладається шляхом підписання сторонами єдиного документа.
Згідно із ст. 13 Господарського кодексу України державне замовлення є засобом державного регулювання економіки шляхом формування на договірній (контрактній) основі складу та обсягів продукції (робіт, послуг), необхідної для пріоритетних державних потреб, розміщення державних контрактів на поставку (закупівлю) цієї продукції (виконання робіт, надання послуг) серед суб`єктів господарювання, незалежно від їх форми власності. Державний контракт - це договір, укладений державним замовником від імені держави з суб`єктом господарювання - виконавцем державного замовлення, в якому визначаються економічні та правові зобов`язання сторін і регулюються їх господарські відносини. Поставки продукції для пріоритетних державних потреб забезпечуються за рахунок коштів Державного бюджету України та інших джерел фінансування, що залучаються для цього, в порядку, визначеному законом.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади встановлені Законом України Про публічні закупівлі (далі - Закон).
Відповідно до ст. 2 Закону (в редакції, чинній на момент укладення контракту) цей Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень.
Згідно із ч. 1 ст. 36 Закону (в редакції, чинній на момент укладення контракту) договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 265 Господарського кодексу України за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до статті 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
Відповідно до статті 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Частиною 1 статті 266 Господарського кодексу України передбачено, що предметом поставки є визначені родовими ознаками продукція, вироби з найменуванням, зазначеним у стандартах, технічних умовах, документації до зразків (еталонів), прейскурантах чи товарознавчих довідниках. Предметом поставки можуть бути також продукція, вироби, визначені індивідуальними ознаками.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором. Застосування господарських санкцій до суб`єкта, який порушив зобов`язання, не звільняє цього суб`єкта від обов`язку виконати зобов`язання в натурі, крім випадків, коли інше передбачено законом або договором, або управнена сторона відмовилася від прийняття виконання зобов`язання. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Згідно ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
У відповідності до ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Згідно з ст.610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст.612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно з ст.599 Цивільного кодексу України зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Матеріалами справи, її фактичними обставинами підтверджується факт укладення між сторонами державного контракту № 528/18 від 23.07.2018 на поставку (закупівлю) продукції за державним оборонним замовленням, за умовами якого виконавець зобов`язався виготовити і поставити замовникові з дотриманням вимог законодавства продукцію Високопродуктивне мережеве та комутаційне устаткування (за специфікацією) : Лот № 2 Високопродуктивне мережеве та комутаційне устаткування(за специфікацією) комплект № 2, 1 комплект (код Національного класифікатору Єдиний закупівельний словник ДК 021:2015:32420000-3: Мережеве обладнання), а саме: апаратуру спеціального призначення, яка використовується для потреб зв`язку спеціального призначення (продукцію), зазначену в специфікації продукції, що поставляється за державним оборонним замовленням, згідно з додатком 1 (специфікація) у строк до 01.12.2018, а замовник - прийняти та оплатити таку продукцію.
В той же час вказана продукція поставлена відповідачем 14.12.2018, тобто з пропуском визначеного та погодженого сторонами строку поставки (01.12.2018), що підтверджується актом приймання-передачі продукції (товарів) за кількістю та якістю, складеного комісією з боку замовника та виконавця. Даний акт підписано членами комісії від виконавця без застережень та зауважень.
Згідно із ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
Частиною 3 статті 549 Цивільного кодексу України передбачено, що пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Статтею 552 Цивільного кодексу України визначено, що сплата (передання) неустойки не звільняє боржника від виконання свого обов`язку в натурі. Сплата (передання) неустойки не позбавляє кредитора права на відшкодування збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов`язання.
Частиною 6 статті 232 Господарського кодексу України передбачено, що нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
Згідно із ст. 1 Закону України Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.
Таким чином, законодавчо кредитор має право вимагати від боржника, який прострочив виконання грошового зобов`язання, сплати пені за прострочення виконання зобов`язання. Заперечень чи спростувань щодо акту приймання-передачі продукції (товарів) за кількістю та якістю від 14.12.2018 відповідачем не надано.
Наданий позивачем розрахунок пені відповідає фактичним обставинам справи, а тому вимога про стягнення з відповідача пені у розмірі 9877,99 грн є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Таким чином, позовні вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача пені у розмірі 9877,99 грн підлягають задоволенню з покладенням на відповідача витрат зі сплати судового збору на підставі положень ст. 129 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, у відповідності до п. 4 ч. 3 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати на здійснення поштового відправлення на адресу відповідача копії позовної заяви з доданими до неї документами у розмірі 26,00 грн, що підтверджуються квитанцією про направлення. Щодо відшкодування витрат на направлення позовної заяви з доданими до неї документами на адресу суду, то вказані витрати не підлягають відшкодуванню, оскільки позивачем не надано підтверджуючих доказів понесення таких витрат. Відшкодування іншої частини таких витрат також не здійснюється, оскільки клопотань, відзиву на позовну заяву, що б передбачало підготування та направлення відповіді на відзив з боку відповідача подано не було.
Керуючись ст.ст. 13, 73, 74, 76, 120, 123, 126, 129, 232, 233, 236, 237, 238, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов - задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю С.Т.К. ГРУП (проспект Голосіївський, буд. 27, м. Київ, 03039, ідентифікаційний код 41190160) на користь Служби зовнішньої розвідки України (вул. Нагірна, буд. 24/1, м. Київ, 04107, ідентифікаційний код 33240845) пеню у розмірі 9877 грн 99 коп та судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1921 грн 00 коп, витрати, пов`язані із вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для підготовки справи до розгляду у розмірі 26 грн 00 коп, а всього 11824 (одинадцять тисяч вісімсот двадцять чотири) грн 99 (дев`яносто дев`ять) коп.
3. В решті позову - відмовити.
Рішення набирає законної сили у строк та в порядку, встановленому ст.241 Господарського процесуального кодексу України.
Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду в строк, встановлений ст.256 Господарського процесуального кодексу України та в порядку, передбаченому ст.257 Господарського процесуального кодексу України з урахуванням приписів п.п.17.5 п.17 Розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.
З повним текстом рішення можна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою:http://reyestr.court.gov.ua/.
Повний текст рішення складено та підписано 03.02.2020.
Суддя В.О.Демидов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2020 |
Оприлюднено | 04.02.2020 |
Номер документу | 87328367 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Демидов В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні