Постанова
від 04.02.2020 по справі 467/133/20
АРБУЗИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 467/133/20

1-кс/467/26/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.02.2020 рокуслідчийсуддя Арбузинськогорайонного судуМиколаївської області ОСОБА_1 ,перевіривши виконаннявимог ст.ст.303,304КПК Україниза скаргою ОСОБА_2 напостанову АрбузинськогоВП БратськогоВП ГУНПв Миколаївськійобласті від09січня 2020року тапро зобов`язанняорганів досудовогослідства вособі начальникаСВ АрбузинськогоВП БратськогоВП ГУНПв Миколаївськійобласті внестизаяву ОСОБА_3 від 11листопада 2019року доЄдиного реєструдосудових розслідувань,-

ВСТАНОВИВ :

03 лютого 2020 року на розгляд слідчого судді Арбузинського районного суду Миколаївської області надійшла вказана скарга.

Зокрема, скарга, як у ній зазначено, подана на постанову Арбузинського ВП Братського ВП ГУНП в Миколаївській області від 09 січня 2020 року, однак, її суть фактично зводяться до оскарження бездіяльності слідчого, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви про кримінальне правопорушення, зокрема, щодо конкретних осіб.

Та як слідує із доданих до скарги матеріалів заява про вчинення кримінального правопорушення конкретними особами була подана до Арбузинського ВП Братського ВП ГУНП в Миколаївській області 11 листопада 2019 року.

За таких обставин, слідчий суддя вважає за необхідне обраховувати строк подання такого роду скарги, виходячи із слідуючого.

Згідно з ч. 1ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Частиною 1статті 304 КПК Українирегламентовано, що скарги на бездіяльність прокурора можуть бути подано особою протягом десяти днів з моменту вчинення бездіяльності.

При цьому, ВССУ у своєму Узагальненні «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування» указав, що беручи до уваги положення ч. 1ст. 214 КПК, згідно з якою внесення відомостей до ЄРДР здійснюється не пізніше 24 годин після подання заяви, а також положення ч. 5ст. 115 КПК, відповідно до якої при обчисленні строків днями не береться до уваги той день, від якого починається строк, 10-денний строк для подання скарги на оскаржуваний вид бездіяльності починається з дня, наступного за тим, в який закінчився перебіг 24-годинного строку для реєстрації відомостей.

Як наслідок, бездіяльність слідчого, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до заяви ОСОБА_3 , вчинена, починаючи з 12.11.2019 року, а початок строку звернення із скаргою на таку бездіяльність, згідно положень ст. 115 КПК України, починається з 13 листопада 2019 року.

Відповідно, останнім днем строку подання до слідчого судді цієї скарги є 23 листопада 2019 року включно.

Однак, скарга надійшла до Арбузинського районного суду Миколаївської області 03 лютого 2020 року, тобто після закінчення строку, встановленого законом для її подання, у той час, як питання про поновлення цього строку заявником не порушене.

При цьому, слід наголосити, що строк подання скарги на бездіяльність, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, починається не з дня винесення постанови слідчого, яка наразі додана до скарги, а з наступного дня після спливу 24 годинного терміну після подання відповідної заяви/повідомлення.

Відповідно до п. 3 ч. 2ст. 304 КПК Українискарга повертається, якщо вона подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.

За таких обставин та у відповідності до положень п. 3 ч. 2ст.304КПК України слідчий суддя приходить до висновку про необхідність повернення скарги особі, яка її подала, оскільки вона подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, однак, роз`яснивши, при цьому, що повернення скарги, згідно із ч. 7ст. 304 КПК України, не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді.

Крім того, правом оскаржувати бездіяльність слідчого чи прокурора у цьому випадку, наділені, зокрема, заявник, потерпілий, його представник чи законний представник, інша особа, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування ( п.1 ч.1 ст. 303 КПК України).

Наразі скарга подана, як зазначено у ній, адвокатом ОСОБА_2 , однак, без надання документів, що підтверджують право на зайняття адвокатською діяльністю.

За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність повернення цієї скарги особі, яка її подала, у тому числі й на підставі п.1 ч.2 ст. 304 КПК України, оскільки на даний час, з урахуванням доданих до скарги документів, не доведено, що її подала особа, яка має на це право.

При цьому, слід вказати, що повноваження представника потерпілого у кримінальному провадженні підтверджуються документами, визначеними ч.3 ст. 58 КПК України, на що заявнику слід звернути увагу.

А тому, з цих мотивів, керуючись ст.ст. 303, 304, 369 - 372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ :

Скаргу ОСОБА_2 на постанову Арбузинського ВП Братського ВП ГУНП в Миколаївській області від 09 січня 2020 року та про зобов`язання органів досудового слідства в особі начальника СВ Арбузинського ВП Братського ВП ГУНП в Миколаївській області внести заяву ОСОБА_3 від 11 листопада 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань- повернути особі, яка її подала.

Копію ухвали невідкладно надіслати ОСОБА_2 разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.

Роз`яснити, що повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду.

Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудАрбузинський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення04.02.2020
Оприлюднено07.02.2023
Номер документу87339199
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —467/133/20

Постанова від 04.02.2020

Кримінальне

Арбузинський районний суд Миколаївської області

Явіца І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні