Рішення
від 22.01.2020 по справі 945/2129/19
МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Справа № 945/2129/19

Провадження № 2/945/314/20

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

Миколаївський районний суд Миколаївської області

в складі: головуючого - судді Терентьєва Г.В.

за участю секретаря Куртась К.В.,

розглянувши 22 січня 2020 року в місті Миколаєві в залі суду у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

в с т а н о в и в :

14.11.2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Яснополянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини строком в 3 місяці, яка відкрилася після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що після смерті його батька відкрилася спадщина, яка складається з двох земельних ділянок, а саме: з кадастровим номером 4824286000:02:000:0042, площею 4.51 га та з кадастровим номером 4824286000:03:000:0067,площею 2,67 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в межах території Яснополянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області, які належали ОСОБА_2 на підставі державного акту серії МК № 352617, виданого Миколаївською райдержадміністрацією 01.12.2003 та зареєстрованого у Книзі записів реєстрації державних актів...за № 18-34.

Батько на момент смерті проживав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Разом з ним постійно проживала та була зареєстрована ОСОБА_3 , а тому позивач вважав, що саме вона прийняла спадщину та має її оформити. Лише у червні цього року від ОСОБА_3 він дізнався, що батько мав дві земельні ділянки, які фактично знаходяться в оренді, а орендар наполягає на оформленні документів на ці земельні ділянки, але ОСОБА_3 відмовилась оформляти ці ділянки, оскільки вони їй не потрібні, шлюб між ними не був зареєстрований, а коштів на переоформлення документів (у тому числі на звернення до суду) в неї не має, тому вона звернулась до позивача- як спадкоємця 1 черги за законом щодо оформлення спадщини на земельні ділянки.

Маючи намір прийняти спадщину після смерті батька, позивач звернувся до приватного нотаріуса Миколаївського районного нотаріального округу Локтіонової С.А., якою встановлено, що за відомостями Спадкового реєстру спадкову справу після ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , не заведено, тобто до цього часу ніхто за спадщиною до нотаріуса не звертався, ніяких заяв не подавав. 28.10.2019 нею було відмовлено у видачі позивачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті батька, оскільки позивач у встановлений законом строк нотаріусу не подано заяву про прийняття спадщини.

Тому вважає, причини пропуску вказаного строку поважними та просить визначити йому додатковий тримісячний строк.

В судове засідання позивач не з`явився, натомість його представник надала письмову заяву про підтримання позову, з клопотанням розглядати справу за її відсутності.

Представник відповідача в судове засідання також не з`явилася подавши письмову заяву про розгляд справи за його відсутності та зазначив, що позовні вимоги визнає у повному обсязі.

Дослідивши в судовому засіданні письмові докази по справі, суд дійшов наступного.

Копією свідоцтва про народження підтверджується, що батьком позивача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є ОСОБА_2 . (а.с. 5)

Відповідно копії довідки Яснополянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області від 31.07.2018 року, що батько позивача, ОСОБА_4 постійно проживав та був зареєстрований в АДРЕСА_1 , за цією адресою проживала та була зареєстрована ОСОБА_3 . (а.с. 6)

Згідно пояснень ОСОБА_3 вона вважає, що ОСОБА_1 з поважних причин пропустив строк подачі заяви про прийняття спадщини оскільки не знав про наявність у батька двох земельних ділянок, не знав чи був між ними зареєстрований шлюб тому рахував, що вона прийняла спадщину.

Копією свідоцтва про смерть підтверджується, що ОСОБА_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 54 років. (а.с. 9)

Відповідно копії постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відмовлено у видачі йому свідоцтва про право на спадщину за законом після батька - ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 , у зв`язку з пропуском ним шестимісячного строку, встановленого ЦК України для подання заяви про прийняття спадщини.

Після смерті батька ОСОБА_2 у позивача, як спадкоємця першої черги за законом, в силу ст. ст. 1261, 1268 ч. 1 ЦК України, виникло право на спадкування і прийняття спадщини. Однак позивач не подав вчасно до нотаріального органу заяву про прийняття спадщини.

Проаналізувавши встановлені по справі обставини і визначені відповідно до них правовідносини суд виходить з такого.

Відповідно доданих позивачем копій документів та вказаних в позові обставин вбачається, що ОСОБА_1 дійсно не мав можливості звернутися до нотаріальної контори для оформлення спадщини.

Таким чином суд находить причину пропуску позивачем строку для подання заяви про прийняття спадщини поважною.

Крім того, суд бере до уваги визнання позову відповідачем.

Судом встановлено, що позивач заяву про відмову від прийняття спадщини не подавав, від права на спадкування не усунутий.

Згідно ст. 206 ч.4 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Заява відповідача про визнання позову, яка подана до суду, не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Отже суд находить позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню. При цьому суд вважає, що строк для подання позивачем заяви про прийняття спадщини має буди подовжений до трьох місяців.

Керуючись ст. ст. 3,12,13,81,142,206,259,263-265,354 ЦПК України, суд, -

В и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , проживаючого АДРЕСА_2 - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , додатковий тримісячний строк для подання до уповноваженого нотаріального органу заяви про прийняття спадщини, після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 54 років.

Перебіг строку подання заяви до нотаріального органу обчислюється з моменту набрання цим рішенням суду законної сили.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до апеляційного суду Миколаївської області протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя Г. В. Терентьєв

СудМиколаївський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення22.01.2020
Оприлюднено05.02.2020
Номер документу87339911
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —945/2129/19

Рішення від 22.01.2020

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Терентьєв Г. В.

Ухвала від 18.11.2019

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Терентьєв Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні