Справа № 364/102/20
Провадження № 2-о/364/4/20
У х в а л а
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
04.02.2020 року, суддя Володарського районного суду Київської області Моргун Г. Л.,
ознайомившись з заявою
ОСОБА_1
( РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , засоби зв`язку № тел. НОМЕР_2 )
представник заявника : ОСОБА_2
( РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , засоби зв`язку № тел. НОМЕР_4 )
заінтересована особа : Віньковецька районна державна адміністрація
( код ЄДРПОУ 21317971, адреса: вул. Соборної України, 3, смт Вінківці, Хмельницька область, засоби зв`язку № тел. 0384621320 )
про встановлення факту, належності правовстановлюючого документу,
ВСТАНОВИВ :
03.02.2020 року до суду звернулась представник заявника ОСОБА_2 з вище названою заявою, ознайомившись із якою, суддею встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. 318 ЦПК України. Зокрема у заяві не зазначено ( не приєднано до заяви) будь-яких доказів звернення заявника до відповідних органів та результатів розгляду такого звернення, який би вказував на неможливість вирішення питання окрім як у судовому порядку. Окрім того заявник також не вказала мети звернення до суду з заявою про встановлення факту, що позбавляє суддю можливості визначитись, які фізичні особи і організації можуть бути заінтересовані у вирішенні даної справи і підлягають виклику в судове засідання в якості заінтересованих осіб.
Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року за № 5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення (зі змінами), якщо в заяві не зазначено, з яких причин неможливо одержати дублікат або відновити документ, що посвідчує даний факт, або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Отже заява про встановлення факту належності правовстановлюючого документу повинна відповідати вимогам, що визначені ст.175 ЦПК України та вимогам визначеним IV розділом ЦПК України.
Всупереч вказаним вимогам заявник не вказала у своїй заяві в кого саме і які саме оригінали письмових доказів перебувають. Заявник зобов`язана додати до заяви всі наявні в неї докази, що підтверджують обставини, необхідні для встановлення факту, що має юридичне значення. До заяви не додано попередній розрахунок судових витрат, або вказівка відсутність таких.
Всупереч положень п.10 ч.3 ст. 175 ЦПК України до заяви не додано підтвердження про те, що заявник не подала іншої заяви стосовно того самого предмету та з тих самих підстав. Згідно ст. 318 ЦПК України у заяві про встановлення юридичного факту повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини.
Таким чином, суддя прийшла до висновку, що недотримання заявником обов`язкових вимог до змісту заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.
У відповідності до ч.2 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки , спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Таким чином, заявнику усуваючи недоліки потрібно:
-подати до суду докази її звернення до відповідних уповноважених органів та надати результати прийнятті при розгляді її заяви щодо усунення перешкод у встановленні факту що має юридичне значення ( встановлення факту належності правовстановлюючого документу) та залежно від мети встановлення цього факту визначитись з колом заінтересованих осіб;
-додати попередній розрахунок судових витрат, або їй необхідно зазначити про відсутність таких;
-додати підтвердження про те, що вона не подала іншої заяви стосовно того самого предмету з тих самих підстав.
З огляду на встановлені обставини та наведені вимоги закону, подану заяву слід залишати без руху та надати заявнику строк для усунення виявлених недоліків. Роз`яснити положення ч. 3 ст. 185 ЦПК України, за якими в разі, якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Керуючись ст. ст. 185, 260-261, 294, 318 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту, належності правовстановлюючого документу - залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки заяви в десятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити заявнику положення ч. 3 ст. 185 ЦПК України, за якими в разі, якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Копію ухвали направити заявнику не пізніше наступного дня після її постановлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Г. Л. Моргун
Суд | Володарський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2020 |
Оприлюднено | 05.02.2020 |
Номер документу | 87343649 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володарський районний суд Київської області
Моргун Г. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні