Рішення
від 27.01.2020 по справі 910/15243/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

27.01.2020Справа № 910/15243/19 Господарський суд міста Києва у складі судді Грєхової О.А., за участю секретаря судового засідання Коверги П.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали господарської справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Лайт"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рутана Солюшнс"

про стягнення заборгованості за Договором поставки нафтопродуктів № К-06/05-19 від 06.05.2019 в розмірі 272 894,30 грн.

Представники сторін:

від позивача: Мустіпан О.В., ордер серія КС № 662362;

від відповідача: не з`явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Інтер Лайт звернулось до Господарського суду міста Києва із позовними вимогами про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Рутана Солюшнс заборгованості за Договором поставки нафтопродуктів № К-06/05-19 від 06.05.2019 в розмірі 272 894,30 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем зобов`язань за Договором поставки нафтопродуктів № К-06/05-19 від 06.05.2019, в частині здійснення розрахунків за отриманий за видатковою накладною № 4010 від 18.07.2019 товар.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.11.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, поставлено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 02.12.2019.

У судове засідання 02.12.2019 представник позивача з`явився, представник відповідача не з`явився.

За результатами судового засідання судом постановлено ухвалу про відкладення підготовчого судового засідання на 23.12.2019.

У судове засідання 23.12.2019 представник позивача з`явився та подав клопотання про долучення документів до матеріалів справи, представник відповідача у судове засідання не з`явився.

За результатами підготовчого засідання, призначеного на 23.12.2019, судом постановлено протокольну ухвалу про закриття підготовчого засідання та призначено справу до судового розгляду по суті на 27.01.2020.

У судове засідання 27.01.2020 представник позивача з`явився, представник відповідача не з`явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомлення про вручення поштового відправлення № 0103053497881, відповідно до якого, ухвала-повідомлення суду про призначення справи до розгляду по суті, отримана представником відповідача - 26.12.2019.

Згідно з ч. 1 ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Відповідно до ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

При цьому, за приписами ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Зважаючи на викладене, оскільки неявка представника відповідача не перешкоджає всебічному, повному та об`єктивному розгляду всіх обставин справи, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

На виконання вимог ст. 223 Господарського процесуального кодексу України складено протоколи судових засідань, які долучено до матеріалів справи.

Відповідно до ст. 219 ГПК України рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.

У судовому засіданні 27.01.2020 відповідно до ст. 240 Господарського процесуального кодексу України судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

06 травня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Інтер Лайт (далі - продавець, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю Рутана Солюшнс (далі - покупець, відповідач) укладено Договір поставки нафтопродуктів № К-06/05-19 (далі - Договір), за умовами якого постачальник зобов`язується передати в погоджені сторонами строки, а покупець прийняти і оплатити на умовах визначених в Договорі, нафтопродукти (бензин автомобільний, дизельне паливо), (далі - товар).

Загальна кількість товару по даному Договору - кількість товару по всім поставкам, здійсненим протягом дії Договору (п. 1.2 Договору).

Відповідно до п. 1.3 та п. 1.4 Договору одиниця виміру товару - літри. Якість товару, який поставляється, повинна відповідати діючим ДСТУ і у випадках, передбачених діючим законодавством, супроводжуватись паспортами якості та сертифікатами відповідності заводу-виробника.

Згідно з п. 1.5 Договору умови поставки кожної партії товару визначаються відповідно до вимог чинного законодавства України, міжнародних правил Інкотермс (в редакції 2010 року), які застосовуються в частині, що не суперечить умовам даного Договору та з урахуванням особливостей, пов`язаних із характером дії даного Договору на внутрішній території України.

У випадку розбіжності між відповідними положеннями міжнародних правил Інкотермс 2010 та умовами цього Договору застосовуються відповідні положення цього Договору.

Пунктом 2.1.1 Договору узгоджено, що на підставі наданої покупцем заявки в погоджені сторонами строки (за відсутності інших домовленостей сторін не пізніше семи робочих днів з момент погодження заявки покупця постачальником) передати у власність покупця товару на умовах погоджених сторонами та визначених Договором.

У відповідності до п. 2.2.2 Договору покупець зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі здійснювати оплату товару, а також, якщо не передбачено відповідними умовами поставки - витрати, пов`язані з перевезенням товару.

Поставка товару здійснюється окремими партіями за письмовими заявками покупця про готовність прийняти та оплатити товар, на підставі та в разі погодження яких, постачальником виставляється рахунок-фактура на оплату кожної партії товару. Номенклатура, кількість, ціна товару в партії визначається у рахунка-фактурах та видаткових накладних на поставку партії товару. Видаткові накладні підписуються уповноваженими представниками сторін та скріплюються печатками сторін (п. 3.1 Договору).

Згідно з п. 3.2.1 Договору у разі відсутності заперечень, заявка про готовність прийняти і оплатити товар може надаватись та погоджуватись сторонами в усній формі засобами телефонного зв`язку. В такому випадку ціна та кількість товару відображається у рахунку-фактурі та видаткових накладних, а інші умови вважаються погодженими в усному порядку. Всі ризики усного узгодження умов поставки (в тому числі непорозуміння щодо місця поставки, строку поставки, транспортних засобів, тощо) не покупець, а постачальник звільняється від відповідальності за наслідки, пов`язані з таким непорозуміннями.

Сторони домовились вважати датою доставки товару дату видаткової накладної постачальника (п. 3.2 Договору).

Відповідно до п. 3.5 Договору товар вважається поставлений (переданий) постачальником і прийнятий покупцем по якості - відповідно до технічних умов та інших нормативно-технічних актів (паспорт, сертифікат заводу-виробника), по кількості - відповідно до видаткових накладних постачальника у відповідності з вибраними умовами (базисом) поставки партії товару.

За умовами п. 4.3 Договору оплата товару здійснюється покупцем на умовах попередньої оплати, у розмірі 100% ціни партії товару протягом одного банківського дня на підставі виставленого постачальником рахунку-фактури. Сторони можуть змінити умови та порядок розрахунків Додатковою угодою до цього Договору.

Цей Договір набирає чинності з дати його підписання та скріплення печатками уповноваженими представниками сторін, та діє один рік з дати його підписання, а в частині взаєморозрахунків - до повного виконання обов`язків з оплати за поставлений товар. Закінчення строку дії цього Договору не звільняє винну сторону від відповідальності за його невиконання (п. 9.1 Договору).

06.05.2019 сторонами укладено Додаткову угоду № 1 до Договору, якою сторони дійшли згоди доповнити умови Договору п. 4.3.1 наступного змісту: за погодженням із постачальником, оплата кожної окремої партії товару за цим Договором може здійснюватись на підставі рахунку-фактури протягом трьох робочих (банківських) днів з дати поставки товару згідно із п. 3.3 Договору.

Як зазначає позивач, ТОВ Інтер Лайн здійснило поставку ТОВ Рутана Солюшнс товару на загальну суму 552 894,30 грн., однак відповідач не виконав свої договірні зобов`язання в частині здійснення оплати за поставлений за договором товар у повному обсязі, в зв`язку з чим, за відповідачем обліковується заборгованість в розмірі 272 894,30 грн.

Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.

Укладений між сторонами договір за своєю природою є договором поставки, а відтак між сторонами виникли правовідносини, які підпадають під правове регулювання Глави 54 Цивільного кодексу України.

Вказаний договір є підставою для виникнення у його сторін господарських зобов`язань, а саме майново-господарських зобов`язань згідно ст. ст. 173, 174, 175 Господарського кодексу України, ст. ст. 11, 202, 509 Цивільного кодексу України, і згідно ст. 629 Цивільного кодексу України є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно з ч. 1 ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Поряд з цим, стаття 712 ЦК України регулює відносини, що виникають із договору поставки. Так, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 712 ЦК України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін. Законом можуть бути передбачені особливості регулювання укладення та виконання договорів поставки, у тому числі договору поставки товару для державних потреб.

Судом встановлено, що позивачем здійснено поставку відповідачу товару на суму 552 894,30 грн. згідно видаткової накладної № 4010 від 18.07.2019, яка підписана сторонами без заперечень та зауважень.

Відповідно до статті 693 Цивільного кодексу України, якщо договором встановлений обов`язок покупця частково або повністю оплатити товар до його передання продавцем (попередня оплата), покупець повинен здійснити оплату в строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо такий строк не встановлений договором, - у строк, визначений відповідно до статті 530 цього Кодексу.

Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ч. 1 ст. 530 ЦК України).

За умовами п. 4.3 Договору оплата товару здійснюється покупцем на умовах попередньої оплати, у розмірі 100% ціни партії товару протягом одного банківського дня на підставі виставленого постачальником рахунку-фактури. Сторони можуть змінити умови та порядок розрахунків Додатковою угодою до цього Договору.

Відповідно до п. 4.3.1 Договору за погодженням із постачальником, оплата кожної окремої партії товару за цим Договором може здійснюватись на підставі рахунку-фактури протягом трьох робочих (банківських) днів з дати поставки товару згідно із п. 3.3 Договору.

Як зазначає позивач, відповідачем оплачено отриману продукцію частково, що відповідачем не спростовано, в зв`язку з чим за відповідачем обліковується заборгованість в розмірі 272 894,30 грн.

Статтею 599 ЦК України передбачено, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Доказів на підтвердження оплати поставленого товару у повному обсязі, в тому числі станом на час розгляду справи в суді, до матеріалів справи не надано.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, суб`єкт господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.

Згідно зі ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов і вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

З урахуванням вищевикладеного, враховуючи, що факт поставки позивачем відповідачу узгодженого товару та факт порушення відповідачем своїх договірних зобов`язань в частині своєчасної та повної оплати отриманого товару підтверджений матеріалами справи і не спростований відповідачем, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині стягнення основного боргу в сумі 272 894,30 грн.

Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідач під час розгляду справи не надав суду жодних доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги та свідчили про відсутність заборгованості за отриманий за Договором товар.

За таких обставин, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з покладенням судового збору на відповідача в порядку ст. 129 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст. 74, 76-80, 129, 236 - 240 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

ВИРІШИВ :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Рутана Солюшнс" (01054, м. Київ, вул. Ярославів Вал, 13/2, літера "Б"; ідентифікаційний код: 42239945) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтер Лайт" (04214, м. Київ, проспект Оболонський, 54; ідентифікаційний код: 41122766) заборгованість в розмірі 272 894 (двісті сімдесят дві тисячі вісімсот дев`яносто чотири) грн. 30 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 4 093 (чотири тисячі дев`яносто три) грн. 41 коп.

3. Після набрання рішенням Господарського суду міста Києва законної сили видати відповідний наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду через відповідний місцевий господарський суд протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено: 04.02.2020

Суддя О.А. Грєхова

Дата ухвалення рішення27.01.2020
Оприлюднено06.02.2020
Номер документу87362293
СудочинствоГосподарське
Сутьстягнення заборгованості за Договором поставки нафтопродуктів № К-06/05-19 від 06.05.2019 в розмірі 272 894,30 грн

Судовий реєстр по справі —910/15243/19

Рішення від 27.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Рішення від 27.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 23.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 02.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

Ухвала від 04.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Грєхова О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні