Ухвала
від 04.02.2020 по справі 127/2529/20
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 127/2529/20

Провадження 1-кс/127/1240/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 лютого 2020 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

підозрюваного ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора відділу прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 , про продовження строку цілодобового домашнього арешту відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народився в с. Бродецьке, Козятинського району Вінницької області, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимий,

який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.15 ч. 3 ст. 190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло клопотання прокурора відділу прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 , про продовження строку домашнього арешту в певний період доби в межах строку досудового розслідування, відносно підозрюваного ОСОБА_4 ..

Клопотання мотивовано тим, що органом досудового розслідування провадиться досудове розслідування кримінального провадження № 12018020000000284 від 04.07.2018, у зв`язку із чим у слідства виникла необхідність у продовженні строку домашнього арешту в певний період доби підозрюваному.

В ході розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що приблизно в лютому 2018 року ОСОБА_4 та ОСОБА_6 об`єднались з метою заволодіння державними коштами, які згідно Постанови КМУ № 1102 від 25.08.2004 призначались для надання підтримки фермерським господарствам, шляхом створення та використання підконтрольного фіктивного суб`єкта господарювання.

З цією метою ОСОБА_4 та ОСОБА_6 залучили ОСОБА_7 , який згідно відомого усім учасникам групи плану, мав виступити директором фіктивного фермерського господарства.

Керівником вказаної групи виступив ОСОБА_4 , який безпосередньо розробляв план злочинної діяльності, корегував його в залежності від обстановки, керував діями інших учасників.

Згідно цього ж плану ОСОБА_6 сприяв вчиненню злочину шляхом усунення перешкод та іншим чином.

Реалізуючи злочинний намір ОСОБА_7 , за вказівкою ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , не маючи на меті зайняття господарською діяльністю та отримання прибутку 26.02.2018 подав державному реєстратору відділу державної реєстрації Жмеринської РДА по вул. Б. Хмельницького, 14 в м. Жмеринка Вінницької області заяву про реєстрацію Фермерського господарства «Дашковецьке» та необхідні документи, на підставі яких державним реєстратором 26.02.2018 проведено державну реєстрацію ФГ «Дашковецьке» (ЄДРПОУ 41963545, юридична адреса: Вінницька область, Жмеринський район, с. Кармалюкове, вул. Центральна 1). Відповідно до статуту ФГ «Дашковецьке» ОСОБА_7 обійняв посаду керівника цього господарства.

У подальшому, ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 01.03.2018 в Жмеринському відділенні АТ «ОТП БАНК» відкрили розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 на ФГ «Дашковецьке».

Крім того, ОСОБА_6 , з метою створення уявних обставин, які б доводили добросовісність господарської діяльності ФГ «Дашковецьке», підшукав земельну ділянку розміром 1 га, розташовану в адміністративно-територіальних межах Дашковецької сільської ради (за межами населеного пункту) Літинського району, Вінницької області, кадастровий номер 0522482200:04:000:0463, про оренду якої 01.03.2018 ОСОБА_7 , від імені директора ФГ «Дашковецьке», уклав договорів оренди з ОСОБА_8 без наміру її фактичного використання.

Окрім того, ОСОБА_6 займався пошуком сільськогосподарської техніки, необхідної для застави, підшуканням осіб для формування балансового звіту господарства, а також отриманням необхідних довідок з Жмеринського управління ГУ ДФС у Вінницькій області про відсутність заборгованості у ФГ «Дашковецьке» та з Жмеринського відділення АТ «ОТП БАНК» про відкриття розрахункового рахунку господарству.

Після виготовлення та збору необхідних документів, а саме: договору оренди земельної ділянки від 01.03.2018, фінансового звіту суб`єкта малого підприємництва ФГ «Дашковецьке», бізнес-плану фермерського господарства «Дашковецьке», пропозиції щодо способу забезпечення виконання зобов`язання фермерського господарства від 24 травня 2018 ОСОБА_4 , разом із заявкою на участь у конкурсі щодо отримання права фінансової підтримки фермерським господарства, передбаченої у державному бюджеті, з метою заволодіння бюджетними коштами у вигляді поворотної грошової допомоги, без наміру її повертати, передав вказані документи голові Відокремленого підрозділу Асоціації фермерів та приватних землевласників України у Вінницькій області ОСОБА_9 , яка прийняла їх та подала на розгляд комісії Вінницького відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (далі Укрдержфонду), до якої входить особисто.

За результатом розгляду заявки на участь у конкурсі щодо отримання права фінансової підтримки фермерським господарствам, передбаченої у державному бюджеті, складено протокол №1 засідання регіональної комісії Вінницького відділення Укрдержфонду з визначення переліку фермерських господарств, що претендують на одержання фінансової підтримки від 1 червня 2018, яким включено ФГ «Дашковецьке» до списку фермерських господарств для участі у конкурсі.

У подальшому, заявку на участь у конкурсі та визначені Постановою КМУ № 1102 документи по ФГ «Дашковецьке» передано до Укрдержфонду, за результатами розгляду якої складено протокол № 3 комісії Укрдежфонду з питань надання фінансової підтримки фермерським господарствам від 23 червня 2018, яким затверджено Реєстр фермерських господарств, які отримали право на одержання фінансової підтримки, передбаченої у державному бюджеті у 2018 році, до якого увійшло ФГ «Дашковецьке», а розмір поворотної фінансової допомоги останнього склав 250 000 грн, що у понад 283 рази перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, який у 2018 році становив 881 грн.

Основною умовою перерахунку на розрахунковий рахунок ФГ«Дашковецьке» вказаних коштів, згідно рішення Укрдержфонду, було укладення договорів фінансової підтримки та застави, які не було укладено з причин, що не залежали від волі ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , оскільки у ФГ «Дашковецьке» було відсутнє майно, що могло бути предметом застави.

На підставі зібраних доказів ОСОБА_4 , 1974 року народження, ОСОБА_6 , 1975 року народження, ОСОБА_7 , 1968 року народження, 06.12.2019 повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 190 КК України.

Вина ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, зокрема:

протоколом негласної слідчо-розшукової дії відносно ОСОБА_4 ;

протоколом негласної слідчо-розшукової дії відносно ОСОБА_6 ;

протоколом негласної слідчо-розшукової дії відносно ОСОБА_7 ;

протоколом негласної слідчо-розшукової дії відносно ОСОБА_9 ;

протоколом допиту свідка ОСОБА_8 , власника земельної ділянки, яка надавалась в оренду ФГ «Дашковецьке»;

протоколом допиту ОСОБА_10 , державного реєстратора Жмеринської РДА;

протоколом впізнання за участю ОСОБА_10 ;

документами реєстраційної справи ФГ «Дашковецьке»;

документами, які надавались для вікриття рахунку на ФГ «Дашковецьке» в «ОТП Банк»

документами, які подавались до Укрдержфонду з метою отримання фінансової допомоги на розвиток фермерського господарства, а також іншими матеріалами кримінального провадження.

Після повідомлення про підозру ОСОБА_4 24.12.2019 Вінницьким міським судом обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком до 06.02.2020 за місцем реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 .

Установлено, що вироком Апеляційного суду Вінницької області ОСОБА_4 19.05.2009 засуджений за ч. 2 ст. 15, п. 1,5,7 ч. 2 ст. 115, п. 5, 7, ч. 2 ст. 115, ч.1 ст. 263 КК України до 15 років розбавлення волі та 10.03.2017 умовно-достроково звільнений з невідбутим терміном покарання 1 рік 8 місяців та 7 днів.

Отже, вчинення ОСОБА_4 протиправних дій в період умовно-достроково звільнення дає підстави вважати про наявність в ОСОБА_4 стійких морально-психологічних якостей, направлених на вчинення протиправних діянь. А відсутність постійного місця роботи та підозра у вчиненні злочину з корисливих спонукань дає підстави вважати про бажання ОСОБА_4 отримувати доходи лише у протиправний спосіб.

За таких обставин наявний ризик вчинення ОСОБА_4 іншого кримінального правопорушення за наявності можливості вільного пересування, тобто наявний ризик, передбачений п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України.

Крім того, підозрюваний ОСОБА_4 не співпрацює з органом розслідування, не пояснює свою причетність до подання документів для отримання державної допомоги фермерському господарству, до якого не мав жодного юридичного відношення, тощо.

Установлено, що у вчиненні злочину, в якому підозрюється ОСОБА_4 брало участь принаймні 3 ідентифікованих особи та інші неідентифіковані, з якими останній може вільно зустрічатися та розголошувати відомості досудового розслідування.

За таких обставин наявні достатні підстави вважати, що ОСОБА_4 може незаконно впливати на свідків чи інших підозрюваних (п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України), тобто наявні ризики, запобігання яким є метою застосування запобіжних заходів.

Крім того, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років, раніше судимий, ніде не працює, не має на утриманні дітей, що свідчить про відсутність тісних соціальних зв`язків, проживає не за місцем реєстрації у житлі, яке йому не належить, тобто може в будь-який момент без зайвих труднощів покинути Вінницьку область.

За таких обставин існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_4 може здійснити спроби переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, тобто наявний ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України.

У зв`язку з серйозністю обвинувачення та необхідністю проведення значного обсягу слідчих та процесуальних дій, у тому числі з підозрюваним, останній має знаходитись в місці, відомому органу досудового розслідування, для оперативного проведення слідчих та процесуальних дій, а також для запобігання можливого переховування ОСОБА_4 від органів досудового розслідування чи суду.

Беручи до уваги що ризики, які стали підставою для обрання ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, не перестали існувати, а тому з метою забезпечення належної поведінки підозрюваного під час досудового розслідування та виконання покладених на нього процесуальних обов`язків, керуючись ст. ст. 36, 131, 132, 176-178, 181, 184, 194,199 КПК України, прокурор просив слідчого суддю клопотання задовольнити.

Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав за обставин викладених у ньому, суду пояснив, що ризики, передбаченні ст. 177 КПК України по кримінальному провадженню не зменшилися, закінчити досудове розслідування не представляється за можливе, а тому необхідно продовжити строк дії обраного ОСОБА_4 запобіжного заходу в межах строку досудового розслідування.

В судовому засіданні підозрюваний та його захисник заперечили проти клопотання прокурора, просили слідчого суддю застосувати більш м`який запобіжний захід.

Слідчий суддя, вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за фіксації судового процесу технічними засобами.

Відповідно ч. 6 ст. 181 КПК України, строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченомустаттею 199цього Кодексу. Сукупний строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. По закінченню цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим.

Відповідно до вимог ст.184 КПК України під час досудового розслідування встановлено наявність ризику, передбаченого ст.177КПК України, і в обґрунтування продовження застосування обов`язків до підозрюваного ОСОБА_4 покладається необхідність запобігання спробам переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, а також перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Вирішуючи питання про продовження цілодобового домашнього арешту ОСОБА_4 , слідчий суддя враховує вік та стан здоров`я, сімейний та матеріальний стан, вид діяльності та місце проживання останнього та інші обставини, що мають значення для прийняття відповідного рішення. Зокрема те, що ОСОБА_4 раніше судимий, має постійне місце проживання, але разом із тим підозрюється у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, враховуючи обставини кримінального правопорушення, його наслідки, слідчий суддя вважає, що ОСОБА_4 , з метою уникнення відповідальності за злочин у якому підозрюється, може переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. При цьому, вказані ризики до теперішнього часу не зменшилися та існують, а тому ОСОБА_4 слід продовжити строк цілодобового домашнього арешту.

Строк досудового розслідування кримінального провадження продовжено до 06.04.2020. Тому, з урахуванням вимог ч. 6 ст. 181 КПК України, слідчий суддя вважає обґрунтованим продовження строку запобіжного заходу.

Прокурором в ході розгляду даного клопотання доведено, що встановленні в судовому засіданні ризики, є достатніми для переконання, про необхідність продовження застосування домашнього арешту в певний період доби відносно підозрюваного ОСОБА_4 ..

Слідчий суддя вважає термін продовження строку цілодобового домашнього арешту в межах строку досудового розслідування є обґрунтованим.

На підставі наведеного, керуючись ст. 176, 177, 178, 181, 183, 184, 186, 193, 194, 196, 197, 199, 400 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора відділу прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 задовольнити.

Продовжити підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк цілодобового домашнього арешту, що полягає у цілодобовій забороні залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , на 60 (шістдесят) днів, тобто до 03 квітня 2020 року.

Строк дії ухвали слідчого судді визначити до 03 квітня 2020 року.

Продовжити підозрюваному ОСОБА_4 наступні обов`язки:

не відлучатись із місця, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

повідомляти слідчого, прокурора про зміну місця свого проживання;

утримуватись від спілкування із свідками, які допитані у вказаному кримінальному провадженні, та підозрюваними ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ;

здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон.

Копію ухвали суду для організації виконання направити начальнику ГУНП у Вінницькій області.

Контроль за виконанням ухвали суду покласти на прокурора відділу прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 .

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Подача апеляційної скарги на дану ухвалу суду зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення04.02.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу87370340
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку тримання особи під домашнім арештом

Судовий реєстр по справі —127/2529/20

Ухвала від 04.02.2020

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Ковбаса Ю. П.

Ухвала від 04.02.2020

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Ковбаса Ю. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні