Рішення
від 04.02.2020 по справі 911/2906/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" лютого 2020 р. м. Київ Справа № 911/2906/19

Суддя Конюх О.В., при секретарі судового засідання Кулаковій С.С., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження господарську справу

за позовом комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» , м. Київ,

до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «УТК» , м. Бровари

про стягнення 133 153,80 грн.

без виклику учасників справи

СУТЬ СПОРУ:

позивач - комунальне підприємство «Київжитлоспецексплуатація» , м. Київ (далі по тексту - КП «Київжитлоспецексплуатація» ) звернулось до господарського суду Київської області з позовом від 29.07.2019 №062/15/1/03-3161 до відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю «УТК» , м. Бровари Київської області (далі по тексту - ТОВ «УТК» ) в якому просить суд стягнути з відповідача 133 153,80 грн. заборгованості за договором про встановлення сервітуту №08-С/444 від 01.08.2013 за період з квітня 2018 по квітень 2019 року включно (основний борг по 10 242,60 грн. на місяць) та покласти на відповідача витрати на сплату судового збору.

Ухвалою суду від 25.11.2019 прийнято заяву до розгляду, відкрито провадження у справі №911/2906/19, постановлено, що розгляд справи здійснюватиметься в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання (без виклику учасників справи). Цією ж ухвалою постановлено, що відповідач має право подати відзив протягом 15 днів з дня вручення йому ухвали про відкриття провадження у справі, встановлено позивачу строк для подачі відповіді на відзив протягом 5 днів з дня отримання відзиву, встановлено відповідачу строк для подачі заперечень на відповідь на відзив протягом 5 днів з дня отримання відповіді.

Розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України.

Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться (ч.ч. 1-2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України).

Суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі (ст. 248 Господарського процесуального кодексу України).

Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше (ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України).

16.12.2019 від КП «Київжитлоспецексплуатація» до господарського суду Київської області надійшло клопотання про долучення доказів до матеріалів справи.

Відповідно до частини 3 ст. 120 ГПК України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Згідно до пункту 5 частини 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Рекомендоване поштове відправлення, яким суд направляв відповідачу на адресу, зазначену у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, копію ухвали про відкриття провадження у справі від 25.11.2019, повернулось на адресу суду з відміткою підприємства зв`язку від 31.12.2019 за закінченням терміну зберігання.

Оскільки станом на 04.02.2020 відповідач, який належно повідомлявся судом про судовий розгляд, відзив на позов не подав, не заявив клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, суд вважає, що у відповідності до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, справа може бути розглянута по суті за наявними в ній матеріалами, яких достатньо для винесення рішення.

У ч. 8 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Згідно з ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в матеріалах справи докази та оцінивши їх в сукупності, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, зокрема з правочинів.

Майново-господарські зобов`язання між суб`єктами господарювання виникають на підставі договорів (ст. 179 Господарського кодексу України) і сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначені умов договору (ст. 627 Цивільного кодексу України).

01.08.2013 між КП Київжитлоспецексплуатація (підприємство) та ТОВ «УТК» (сервітуарій) укладено договір про встановлення сервітуту №08-С/444 від 01.08.2013.

31.12.2014 сторонами укладено додаткову угоду №1 до договору №08-С/444 про встановлення сервітуту від 01.08.2013 (далі - додаткова угода №1), відповідно до умов якої сторони дійшли згоди викласти договір в наступній редакції: Договір про встановлення сервітуту №ТМ-08-с/444 від 01.08.2013.

- предметом цього договору є обмежене право користування сервітуарієм будівлями комунальної власності, що знаходяться за адресами зазначеними в додатку №1 до цього договору (надалі - об`єкт розміщення) (п. 1.1 договору);

- об`єкти розміщення надаються для розміщення сервітуарієм телекомунікаційних мереж, комплексу технічних засобів телекомунікацій, призначених для маршрутизації, комутації, передавання та/або приймання знаків, сигналів, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь - якого роду по проводових, оптичних чи інших електромагнітних системах, між кінцевим обладнанням, крім радіотехнічних (надалі - обладнання) (п. 2 договору);

- становлення сервітуту підприємцем сервітуарію для розміщення обладнання, в місцях вказаних в додатку 1 до даного договору, розпочинається з моменту укладення даного договору (п. 2.1 договору);

- розміщення обладнання за умовами сервітуту в місцях вказаних в додатку №1 до даного договору здійснюється на підставі підписаного сторонами акту розміщення обладнання на умовах сервітуту (надалі - акт розміщення), зразок якого наведено в додатку №2 до даного договору (п. 2.2 договору);

- сервітуарій зобов`язується вносити підприємству щомісячну плату за користування об`єктом розміщення, відповідно до умов договору (далі за текстом - плата) (п. 3.1 договору);

- розрахунок щомісячної плати за кожен об`єкт розміщення та в цілому за договором наводиться в додатку 1 до даного договору (п. 3.2 договору);

- щомісячний розмір плати за даним договором сплачується у якості передоплати та визначається на підставі рахунку, який виставляється підприємством сервітуарію не пізніше 28 (двадцять восьмого) числа кожного місяця.

Рахунок надається підприємством сервітуарію шляхом надсилання поштою та електронними засобами зв`язку відповідно до реквізитів сервітуарія, вказаних в даному договорі.

На момент підписання даного договору щомісячна плата становить 10 242 грн. 60 коп. (десять тисяч двісті сорок дві гривні 60 копійок), в тому числі ПДВ 1 707 грн. 10 коп.

Загальний розмір плати за даним договором становить суму всіх здійснених щомісячних плат (п. 3.3 договору);

- плата сплачується сервітуарієм протягом 7 банківських днів з моменту отримання рахунку від підприємства (п. 3.4 договору);

- нарахування плати починається з дати укладення договору та припиняється з дня підписання сторонами акту закінчення розміщення обладнання на умовах сервітуту, зразок якого наведено в додатку №3 до даного договору (п. 3.5 договору);

- плата перераховується на розрахунковий рахунок підприємства вказаний у договорі прямим банківським переказом. Датою здійснення оплати відповідно до умов цього договору вважається дата зарахування відповідних коштів банком на рахунок підприємства визначений даним договором (п. 3.6 договору);

- даний договір вважається укладеним і набирає чинності з моменту його підписання сторонами та скріплення печатками сторін і діє до "31" грудня 2015 р. (п. 9.1 договору);

- у разі якщо одна із сторін не повідомить іншу за один календарний місяць до закінчення терміну дії договору, договір вважається пролонгованим на 1 (один) календарний рік на тих же умовах (п. 9.2 договору).

Згідно з ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно з ч. 1 ст. 401 Цивільного кодексу України, право користування чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом.

Відповідно ч. 1 ст. 402 Цивільного кодексу України, сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду.

Частиною 1 ст. 403 Цивільного кодексу України встановлено, що сервітут визначає обсяг прав щодо користування особою чужим майном.

Згідно з ч. 5 ст. 403 Цивільного кодексу України, сервітут не позбавляє власника майна, щодо якого він встановлений, права володіння, користування та розпоряджання цим майном.

Відповідно до ч. 1 ст. 404 Цивільного кодексу України, право користування чужою земельною ділянкою або іншим нерухомим майном полягає у можливості проходу, проїзду через чужу земельну ділянку, прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв`язку і трубопроводів, забезпечення водопостачання, меліорації тощо.

Частиною 3 ст. 404 Цивільного кодексу України встановлено, що право користування чужим майном може бути встановлено щодо іншого нерухомого майна (будівлі, споруди тощо).

Згідно з ч. 1 ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем на виконання умов договору було направлено на адресу відповідача рахунки на оплату №1436 від 01.04.2018 на суму 10242,60 грн., №1897 від 01.05.2018 на суму 10242,60 грн., №2564 від 01.06.2018 на суму 10242,60 грн., №2995 від 01.07.2018 на суму 10242,60 грн., №3398 від 01.08.2018 на суму 10242,60 грн., №3841 від 01.09.2018 на суму 10242,60 грн., №4243 від 01.10.2018 на суму 10242,60 грн., №4704 від 01.11.2018 на суму 10242,60 грн., №5276 від 01.12.2018 на суму 10242,60 грн., №190 від 01.01.2019 на суму 10242,60 грн., №544 від 01.02.2019 на суму 10242,60 грн., №1199 від 01.03.2019 на суму 10242,60 грн., №1354 від 01.04.2019 на суму 10242,60 грн., що підтверджується реєстрами поштових відправлень листів, копії яких долучені до матеріалів справи.

Доказів того, що відповідач плату за розміщення обладнання за період з квітня 2018 року до квітня 2019 року оплатив повністю чи частково, суду не подано в тому числі і на вимогу ухвали суду від 25.11.2019, яка набрала законної сили та є обов`язковою для виконання на всій території України.

Згідно зі статтею 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно частини 1 статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Сторони в умовах договору п. 3.4 договору, погодили, що плата сплачується сервітуарієм протягом 7 банківських днів з моменту отримання рахунку від підприємства.

За таких обставин, суд встановив, що строк оплати заборгованості за спірний період за вищевказаним договором є таким, що настав.

Відповідач доказів належного виконання своїх зобов`язань за договором та сплати коштів за надані послуги не представив, відповідно доводи позивача не спростував.

За таких обставин, повно та ґрунтовно дослідивши матеріали справи, перевіривши на відповідність закону та дійсним обставинам справи розрахунок заборгованості, наданий позивачем, суд задовольняє позов комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» повністю, приймає рішення про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «УТК» 133 153,80 грн. боргу.

У зв`язку із задоволенням позову, витрати по сплаті судового збору, у відповідності до ст. 129 ГПК України, покладаються судом на відповідача у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 4, 12, 73-92, 129, 233, 236-238, 240, 241 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» задовольнити повністю.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "УТК" (07400, Київська область, місто Бровари, вулиця Київська, будинок 221, ідентифікаційний код 32932691)

на користь комунального підприємства "Київжитлоспецексплуатація" (01001, місто Київ, вулиця Володимирська, будинок 51-А, ідентифікаційний код 03366500)

133 153,80 грн. (сто тридцять три тисячі сто п`ятдесят три гривні вісімдесят копійок) боргу;

1 997,31 грн. (одну тисячу дев`ятсот дев`яносто сім гривень тридцять одну копійку) судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Дане рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення відповідно до ст.ст. 240-241 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення підписано 04.02.2020.

Суддя О.В. Конюх

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення04.02.2020
Оприлюднено07.02.2020
Номер документу87395496
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/2906/19

Рішення від 04.02.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Конюх О.В.

Ухвала від 25.11.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Конюх О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні