Справа № 169/613/18
Провадження № 1-кп/169/8/20
ТУРІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 лютого 2020 року смт Турійськ
Турійський районний суд Волинської області в складі :
головуючого судді ОСОБА_1
за участю: секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
представника потерпілого -
Купичівської сільської ради
Турійського району Волинської області ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі судового засідання кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Червоноград Львівської області, жителя: АДРЕСА_1 , громадянина України, з базовою загальною середньою освітою, працюючого оператором з годівлі птиці Товариства з обмеженою відповідальністю «Агідель» Локачинського району Птахокомплексу с.Мовчанів, одруженого, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, у відповідності до статті 89 КК України несудимого,
у вчиненнізлочину,передбаченого частиноюпершою статті185КК України,з угодоюпро примирення,-
В С Т А Н О В И В:
У червні 2016 року ОСОБА_5 , знаходячись у дошкільному навчальному закладі «Сонечко», що в с. Купичів Турійського району Волинської області, шляхом вільного доступу з корисливих мотивів таємно викрав належний Купичівській сільській раді Турійського району Волинської області водонагрівач (бойлер) марки «Classic» об`ємом 80 літрів, балансова вартість якого складає 560 гривень, чим завдав вищевказаній сільській раді майнову шкоду на вказану суму.
Такі дії ОСОБА_5 органами досудового розслідування кваліфіковані за частиною першою статті 185 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
З реєстру матеріалів досудового розслідування вбачається, що 30 липня 2018 року ОСОБА_5 було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною першою статті 185 КК України.
Слідчим 31 липня 2018 року складено обвинувальний акт стосовно ОСОБА_5 , який тоді ж затверджено прокурором та надіслано до суду.
31липня 2018 року міжпотерпілим -Купичівською сільськоюрадою Турійськогорайону Волинськоїобласті вособі представника ОСОБА_4 та підозрюваним ОСОБА_5 у вказаному кримінальному провадженні на підставі статей 468, 469, 471 КПК України укладено угоду про примирення, за змістом якої підозрюваний ОСОБА_5 свою винуватість у вчиненні злочину, передбаченого частиною першою статті 185 КК України, визнає повністю і щиро розкаюється у вчиненому; завдана потерпілому злочином майнова шкода повністю відшкодована; сторони узгодили, що покарання підозрюваному ОСОБА_5 за вчинення злочину, передбаченого частиною першою статті 185 КК України, призначається у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; підозрюваний ОСОБА_5 погоджується з такими видом і мірою покарання. В угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про примирення, встановлені статтею 473 КПК України, та наслідки її невиконання, передбачені статтею 476 КПК України.
У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 та представник потерпілого - Купичівської сільської ради Турійського району Волинської області ОСОБА_4 просили затвердити укладену між ними угоду про примирення.
Прокурор ОСОБА_3 не заперечував проти затвердження укладеної між представником потерпілого Купичівської сільської ради Турійського району Волинської області ОСОБА_4 та підозрюваним ОСОБА_5 угоди про примирення.
Заслухавши учасників судового провадження, перевіривши угоду на відповідність вимогам кримінального процесуального кодексу України та закону, суд дійшов висновку, що угода може бути затверджена з таких мотивів.
Згідно із пунктом першим частини третьої статті 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право затвердити угоду або відмовити в затвердженні угоди та повернути кримінальне провадження прокурору для продовження досудового розслідування в порядку, передбаченому статтями 468-475 цього Кодексу.
Відповідно до положень частин першої, третьої статті 469 КПК України угода про примирення може бути укладена за ініціативою потерпілого, підозрюваного або обвинуваченого. Угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Частиною п`ятою статті 469 КПК України передбачено, що укладення угоди про примирення може ініціюватися в будь-який момент після повідомлення особі про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.
Судом встановлено,що злочин,у вчиненніякого обвинувачується ОСОБА_5 ,відповідно дочастини третьоїстатті 12КК Україниє злочиномсередньої тяжкості,правову кваліфікаціюкримінального правопорушенняорганами досудовогорозслідування здійсненоправильно,угоду пропримирення укладенопісля повідомлення ОСОБА_5 про підозру,завдану злочиномпотерпілому майновушкоду повністювідшкодовано ібудь-якихпретензій майновогочи моральногохарактеру потерпілийдо обвинуваченогонемає,узгоджена сторонамиміра покаранняу видіштрафу врозмірі п`ятдесятинеоподатковуваних мінімумівдоходів громадян передбачена санкцією частинипершої статті185КК України, зміст угоди про примирення відповідає вимогам статті 471 КПК України та її умови не суперечать іншим вимогам закону й інтересам суспільства, не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб.
Також судом з`ясовано, що ОСОБА_5 цілком розуміє права, визначені пунктом першим частини п`ятої статті 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження угоди про примирення, передбачені частиною першою статті 473 КПК України, характер обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Під час судового засідання з`ясовано у представника потерпілого - Купичівської сільської ради Турійського району Волинської області ОСОБА_4 , що він цілком розуміє наслідки затвердження угоди, передбачені частиною першою статті 473 КПК України.
Обґрунтованих і достатніх підстав вважати, що укладення угоди між сторонами не було добровільним, тобто є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді, а також, що ОСОБА_5 не має можливості виконати взяті на себе за угодою зобов`язання, судом встановлено не було, що не заперечували у судовому засіданні і сторони угоди.
Умови вказаної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України, правова кваліфікація вчиненого ОСОБА_5 кримінального правопорушення є правильною і підпадає під категорію злочинів, щодо яких передбачена можливість укладення угоди про примирення.
З огляду на вказане суд дійшов висновку про наявність в цьому випадку передбачених законом підстав для затвердження угоди і призначення узгодженого сторонами покарання.
Долю речових доказів у кримінальному провадженні суд вирішує у відповідності до статті 100 КПК України.
Керуючись статтями 314, 370, 374, 468, 469, 471, 473-475 КПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Затвердити угоду про примирення, укладену 31 липня 2018 року між потерпілим - Купичівською сільською радою Турійського району Волинської області в особі представника ОСОБА_4 та підозрюваним ОСОБА_5 у кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого частиною першою статті 185 КК України.
Визнати винуватим ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого частиною першою статті 185 КК України.
Призначити ОСОБА_5 узгоджене сторонами покарання у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Речові докази, а саме водонагрівач (бойлер) марки «Classic» об`ємом 80 літрів, який знаходиться на відповідальному зберіганні у представника потерпілого - Купичівської сільської ради Турійського району Волинської області ОСОБА_4 , повернути Купичівській сільській раді Турійського району Волинської області.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
На вирок може бути подана апеляційна скарга до Волинського апеляційного суду через Турійський районний суд Волинської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Головуючий
Суд | Турійський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2020 |
Оприлюднено | 06.02.2023 |
Номер документу | 87397029 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Турійський районний суд Волинської області
Хвіц Г. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні