Справа №442/446/20
Провадження №2/442/426/2020
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 лютого 2020 року
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:
головуючого-судді Гарасимків Л.І.
при секретарі Петрів В.М.
розглянувши в судовому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вороблевицької сільської ради Дрогобицького району Львівської області про визнання права власності у порядку спадкування за заповітом,-
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Вороблевицької сільської ради Дрогобицького району Львівської області про визнання права власності у порядку спадкування за заповітом.
В підтвердження позовних вимог посилається на те, що він, ОСОБА_2 являвся онуком покійного дідуся ОСОБА_3 . ІНФОРМАЦІЯ_1 його дідусь помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть від 26.11.2014 року ( серія НОМЕР_1 , виданого Виконавчим комітетом Вороблевицької сільської ради). За свого життя його покійний дідусь оформив право власності на земельні ділянки відповідно до державного акту III- ЛВ № 056166, виданого Вороблевицькою сільською радою 20.02.1998 року, державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД №205459 виданого 28.12.2004 року Дрогобицьким районним відділом земельних ресурсів та житловий будинок в АДРЕСА_1 згідно свідоцтва про право особистої власності на житловий будинок, виданого 28.04.1989 року виконавчим комітетом Дрогобицької районної ради. 07.02.2003 року його дідусем було зроблено заповіт, згідно якого він на випадок своєї смерті заповідає усе своє майно з чого б воно не складалося та буде належати на день смерті йому, ОСОБА_1 . У грудні місяці 2019 року він звернувся до приватних нотаріусів Дрогобицького районного нотаріального округу про оформлення спадкового майна після смерті його дідуся. Однак, приватні нотаріуси повідомили йому про те, що не можуть цього зробити в нотаріальному порядку, оскільки за життя спадкодавець втратив оригінали державних актів на земельні ділянки, тому відсутні правовстановлюючі документи на спадкове майно і вони не взмозі виготовити свідоцтво про право власності на спадкове майно, та повідомили що необхідно звертатися до суду про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом. Єдиним спадкоємцем після смерті своєї матері, являється він, так як його бабця ОСОБА_4 , відмовилась від своєї частки після смерті свого чоловіка на його користь, що підтверджується заявою про відмову від обов`язкової частки у спадщині, посвідченої 27.03.2015 року Виконавчим комітетом Вороблевицької сільської ради, а тому у нього виникла необхідність звернутися до суду.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, однак від нього поступила заява, в якій просить слухати справу у його відсутності, заявлені позовні вимоги підтримує повністю, просять їх задоволити в повному обсязі, а тому суд розглянув справу у відсутності позивача на підставі наявних доказів по справі
Представник Вороблевицької сільської ради Дрогобицького району Львівської області в судове засідання не з`явився, однак на адресу суду поступило клопотання, в якому просять справу розглядати без участі представника відповідача, відносно задоволення позовних вимог не заперечує, а тому суд розглянув справу у відсутності представника відповідачана підставі наявних доказів по справі.
Відповідно до ст.247 ЦПК судовий розгляд проведено без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи, суд вбачає підстави для задоволення позову.
Як вбачається із копії Заповіту від 07.02.2003р., посвідченого секретарем Вороблевицької сільської ради Дрогобицького району Львівської області Мачишин М.С., ОСОБА_3 на випадок своєї смерті зробив таке розпорядження: все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що буде належатиме на день смерті і на що він за законом матиме право заповів ОСОБА_1 .
Як вбачається із копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 26.11.2014р., виданого Виконавчим комітетом Вороблевицької сільської ради Дрогобицького району, Львівської області, ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 82 роки, про що в книзі реєстрації смертей зроблено запис за №28.
Як вбачається із копії Державного Акту на право приватної власності ( ІІІ-ЛВ №056166) від 20.02.1998р., ОСОБА_3 , який проживає в с.Вороблевичі, Дрогобицького району, Львівської області, на підставі рішення ХІІІ сесії І скликання Вороблевицької сільської ради Ради народних депутатів від 17.05.1994р., передано у власність земельну ділянку площею 0,2265 га. в межах згідно з планом; земельна ділянка передана для обслуговування житлового будинку .
Як вбачається із копії Державного Акту на право приватної власності ( серії ЯА №205456 від 28.12.2004р., ОСОБА_3 , який проживає в с.Вороблевичі, Дрогобицького району, Львівської області, на підставі рішення 17 сесії 3 скликання Вороблевицької сільської ради Ради народних депутатів від 26.12.2001р. за №130, передано у власність земельну ділянку площею 0,2052 га. в межах згідно з планом; цільове призначення земельної ділянки - ведення особистого селянського господарства.
Як вбачається із копії Свідоцтва про право особистої власності на жилий будинок від 28.04.1989р., виданого Виконавчим комітетом Дрогобицької районної Ради народних депутатів, житловий будинок із прилежними до нього будівлями та спорудами, який розташований в АДРЕСА_1 , дійсно належить колгоспному двору ОСОБА_3 на праві особистої власності.
Нормами ч.1 ст.392 ЦК України регламентовано, що власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до ст.1297 ЦК України, якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець є нерухоме майно, спадкоємець зобов`язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна ( стаття 182 цього Кодексу). Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна.
Відповідно до вимог п.1 ч.2 ст.16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права. Відповідно до вимог ч.1 ст.1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи.
Відповідно до статті 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Згідно зі ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Статтею 1218 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належать спадкоємцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.
Положенням 4.1 ст. 1220 ЦК України визначено, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи.
Відповідно до ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Відповідно до статті 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Згідно з ст.131 ЗК України, громадяни та юридичні особи України, а також територіальні громади та держава мають право набувати у власність земельні ділянки на підставі міни, ренти, дарування, успадкування та інших цивільно-правових угод.
Відповідно до ч.1,5 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Частиною 1 ст. 1269 передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Інших спадкоємців, які мають право на спадщину, яка залишилась після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 - немає, а відтак є всі підстави для визнання за позивачем права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом.
Керуючись ст.ст. 4, 12, 133, 141, 354 ЦПК України, ст.ст. 328, 346, 1223, 1233, 1258, 1261, 1297 ЦК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов задоволити.
Визнати за визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) право власності, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на:
-житловий будинок у АДРЕСА_1 ;
-земельну ділянки площею 0,2052 га. кадастровий номер 4621281800:01:003:0022, розташовану в с.Вороблевичі, Дрогобицького району, Львівської області та земельну ділянку 0,2265га. відповідно до державного акту ІІІ-ЛВ № 056166, виданого 20.02.1998 року Вороблевицькою сільською радою Дрогобицького району, Львівської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Сторони у справі:
Позивач - ОСОБА_1 , адреса реєстрації - АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_2 .
Відповідач - Вороблевицька сільська рада, Дрогобицького району, Львівської області, юридична адреса - с.Вороблевичі, вул.Перемоги,137, Дрогобицького району, Львівської області, код ЄДРПОУ 04373904.
Суддя Гарасимків Л.І.
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2020 |
Номер документу | 87406233 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Гарасимків Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні