ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
06 лютого 2020 року Чернігів Справа № 620/662/19
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Житняк Л.О.,
за участі секретаря Чоботар А.С.,
розглянувши у судовому засіданні заяву про заміну сторони по справі за позовом Головного управління ДФС у Миколаївській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецморсервис" про стягнення податкового боргу,
В С Т А Н О В И В:
Головне управління ДПС у Миколаївській області звернулося до суду з заявою про заміну сторони по справі, в якій просить змінити сторону з Головного управління ДФС у Миколаївській області на стягувача Головне управління ДПС у Чернігівській області.
В обґрунтування вказаної заяви зазначено, що з 01.01.2019 Товариство з обмеженою відповідальністю "Спецморсервис" перебуває на обліку у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області.
Сторони в судове засідання не з`явилися. Про дату, час та місце розгляду заяви повідомлялись належним чином. Фіксування судового засідання технічними засобами у відповідності до ст.229 Кодексу адміністративного судочинства не здійснювалось.
Дослідивши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується заява, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду заяви, суд зазначає наступне.
Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 16.05.2019 позов Головного управління ДФС у Миколаївській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецморсервис" про стягнення податкового боргу - задоволено повністю.
Відповідно до ст.52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Відповідно до ст.1 Закону України Про виконавче провадження виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження і примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) та включає в себе сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Виходячи з викладеного, суд може замінити сторону у відносинах, щодо яких виник спір, в тому числі, на стадії виконання рішення суду.
Відповідно до ч.1 ст.379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
При цьому, ч.4 вказаної статті визначено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Як вбачається з матеріалів справи, доказів відкриття виконавчого провадження заявником не надано, а отже при розгляді заяви застосуванню підлягає саме ч.4 ст.379 КАС України.
Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 №537 створено Головне управління ДПС у Миколаївській області, яке є правонаступником Головного управління ДФС у Миколаївській області, та яке розпочало свою діяльність, виконуючи покладені на Головне управління ДФС у Миколаївській області функції і повноваження.
Таким чином, Головне управління ДФС у Миколаївській області є стягувачем у даній справі.
Суд враховує, що Наказом міністерства фінансів України від 09.12.2011 №1588 затверджено Порядок обліку платників податку і зборів.
Згідно п.1.2 Порядку ведення обліку платників податків є одним із способів податкового контролю. Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Пунктом 1.4 Порядку визначено, що з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об`єктів оподаткування або об`єктів, які пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).
При цьому, підставою для взяття на облік за основним місцем обліку у контролюючому органі є надходження до цього органу: відомостей з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію створення юридичної особи; відомостей з Єдиного державного реєстру про скасування державної реєстрації припинення юридичної особи; відомостей з Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію створення відокремленого підрозділу юридичної особи; документів, визначених розділами IV та V цього Порядку та поданих юридичною особою або відокремленим підрозділом юридичної особи згідно з цим Порядком.
Пунктом 10.1 Порядку визначено, що у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків (далі - адміністративний район), а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків.
Згідно п.10.14 Порядку після зняття платника податків з основного місця обліку в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням платник податків продовжує перебувати на обліку в такому органі з ознакою обліку за неосновним місцем обліку, а контролюючий орган стосовно платника податків продовжує адмініструвати податки, збори у частині завершення процедур такого адміністрування до закінчення процедур судового оскарження сум грошових зобов`язань та інших справ адміністративного судочинства, крім випадків заміни такого контролюючого органу (як сторони або третьої особи в адміністративній справі) іншим контролюючим органом.
Як встановлено судом, Товариство з обмеженою відповідальністю "Спецморсервис" на момент розгляду даної заяви, перебуває на обліку в Головному управління ДПС у Чернігівській області.
А тому, враховуючи наведене вище, суд вважає за можливе замінити сторону у виконавчому проваджені по справі за позовом Головного управління ДФС у Миколаївській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецморсервис" про стягнення податкового боргу з Головного управління ДФС у Миколаївській області на Головне управління ДПС у Чернігівській області.
Керуючись ст.ст. 229, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання Головного управління ДПС у Миколаївській області - задовольнити.
Замінити сторону у виконавчому провадженні у справі №620/662/19 з Головного управління ДФС у Миколаївській області на Головне управління ДПС у Чернігівській області (вул. Реміснича,11, м.Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 43143966).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та відповідно до ст.294 КАСУ, може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О. Житняк
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2020 |
Номер документу | 87414547 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Житняк Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні