КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

УХВАЛА

Справа № 296/408/20

1-кс/296/224/20

УХВАЛА

Іменем України

23 січня 2020 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м.Житомира Сингаївський О.П., за участі секретаря судового засідання Четвертухи О.О., за відсутності слідчого та представників особи, у володінні якої перебувають речі і документи, розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області майора поліції Кравчук І.В. про тимчасовий доступ до речей та документів, матеріали досудового розслідування, відомості щодо якого внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019060000000013 від 15.01.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3, ч.5 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні СУ ГУНП в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019060000000013 від 15.01.2019 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3, ч.5 ст. 191 КК України.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що службові особи Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації, діючи за попередньою змовою з рядом суб`єктів господарської діяльності, зловживаючи своїм службовим становищем, шляхом внесення неправдивих відомостей до актів виконаних робіт форми КБ-2в та КБ-3, при виконанні умов договорів, предметом яких є будівельні роботи по об`єктам будівництва амбулаторій на території Житомирської області та закупівлі легкових автомобілів для вказаних амбулаторій, заволоділи бюджетними коштами, чим спричинили державі майнової шкоди в особливо великих розмірах.

У ході досудового розслідування встановлено, що між Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації в особі директора ОСОБА_1 та ПП Прогрес-Буд (код ЄДРПОУ: 32805423) в особі директора ОСОБА_2 , ТОВ "БК СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ"ї (код ЄДРПОУ 40904358) в особі директора ОСОБА_3 , ТОВ "ВІЗИН РІЧ" (ЄДРПОУ 40889560) в особі директора ОСОБА_4 ; ТОВ "Управляюча компанія "Комфорт-Буд" (ЄДРПОУ 40223320) в особі директора ОСОБА_5 , ТОВ "АРТХАУС" (ЄДРПОУ 34394610) в особі директора ОСОБА_6 у період листопад - грудень 2018 укладено ряд договорів підряду, предметом яких є проведення робіт з будівництва 22-х амбулаторій на 1-2 лікаря з житлом на території Житомирської області на суму близько 7 000 000 грн. кожен.

Згідно умов зазначених договорів оплата проводиться шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Підрядника.

В ході проведення візуального огляду об`єктів будівництва, а саме: амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом по вул. Центральна, 42а, у с. Борщів, Радомишльського району Житомирської області; амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом по вул. Миру, 9, у с. Ірша, Радомишльського району Житомирської області; Амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Шкільній, 1, у с. Нові Вороб`ї, Малинського району Житомирської області; амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом в с. Оліївка по вул. Зоряна, 72-А (південний схід с.Сонячне) Житомирського району Житомирської області та амбулаторії на 1-2 лікаря з житлом по вул. Шкільна, 5а в с.Сінгурі Житомирського району Житомирської області встановлено, що роботи взагалі не виконувалися, а будівництво навіть не розпочиналося. Вказаний факт підтверджується довідками, виданими старостами селищних рад, на території яких знаходяться об`єкти будівництва та проведеними оглядами місця події.

Відповідно інформації Департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації, зазначеної у листі від 28.10.2019 за № 03.3-2469, також незавершеним є будівництво наступних об`єктів:

амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по провулку Медичному,5 у с. Білилівка Ружинського району Житомирської області;

амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Центральна 20А у с. Водотиї Брусилівського району Житомирської області;

амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Центральна,48 у с. Краснопіль Чуднівського району Житомирської області;

амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Зарудня,30 у с. Липне Любарського району Житомирської області, проведення будівництва яких покладено на ТОВ "Управляюча компанія "Комфорт-Буд" (код ЄДРПОУ: 40223320, юридична адреса: 10003, м. Житомир, вул. Трипільська, 13, фактична адреса: 10003, м. Житомир, вул. Ольжича, 9) згідно укладених договорів підряду із Департаментом регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації.

З метою встановлення фактичних обсягів виконаних робіт з будівництва вищевказаних об`єктів постановою слідчого СУ ГУНП в Житомирській області Кравчук І.В. від 13.12.2019 призначено судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручено експертам Житомирського НДЕКЦ МВС.

Для проведення призначеної у вказаному кримінальному провадженні експертизи необхідно дослідити оригінали документів щодо надання послуг, предметом яких були будівельні роботи по об`єктам: амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по провулку Медичному,5 у с. Білилівка Ружинського району Житомирської області; амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Центральна 20А у с. Водотиї Брусилівського району Житомирської області; амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Центральна,48 у с. Краснопіль Чуднівського району Житомирської області; амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Зарудня,30 у с. Липне Любарського району Житомирської області, а саме:

договори підряду на виконання робіт з додатковими угодами (договорами);

завдання на проектування, архітектурно-планувальне завдання (Містобудівні умови та обмеження), технічні умови;

проекти організації будівництва, проектів виконання будівельно-монтажних робіт по об`єктам;

інженерно-геологічні висновки щодо ділянок будівництва;

календарні графіки виконання робіт по об`єктах;

акти приймання виконаних робіт (форми КБ-2);

довідки про вартість виконаних робіт (форми КБ-3в);

акти скритих (прихованих) робіт;

журнали обліку виконаних робіт за формою КБ-6;

первинна бухгалтерська документація щодо закупівлі матеріалів для виконання робіт;

первинні бухгалтерські документи щодо проведення розрахунків з контрагентами за закуплені матеріалів для виконання робіт;

документи щодо технічного нагляду за вищевказаними об`єктами будівництва;

інші пов`язані із ними документи,

які перебувають у володінні ТОВ "Управляюча компанія "Комфорт-Буд" (код ЄДРПОУ 40223320).

Без виявлення і вилучення зазначених документів неможливо всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, встановити співучасників злочину, а відтак і довести вину правопорушників.

В даному випадку отримання тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ "Управляюча компанія "Комфорт-Буд", є єдиним способом повного дослідження обставин скоєного злочину, доведення вини осіб, які його вчинили, а також забезпеченням проведення призначеної в ході досудового розслідування експертизи.

Слідчий в поданому клопотанні вказала, що у досудового слідства є достатньо підстав вважати, що існує реальна загроза зміни та знищення вказаних вище документів, тому, враховуючи вимоги ч.1 ст.163 КПК України, просила розглянути клопотання без виклику осіб, у володінні яких знаходиться зазначена документація. Також зазначила, що після вилучення, огляду та оцінки цих документів буде вирішено питання про їх подальше приєднання до кримінального провадження, бо вони можуть бути використані як доказ відомостей, які у відповідності до ст.91 КПК України підлягають доказуванню у кримінальному провадженню.

Слідчий в судове засідання не з»явилася, подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність.

Слідчий суддя дослідив вказане клопотання і приходить до висновку, що воно підлягає до часткового задоволення, оскільки ці документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, за допомогою вказаної інформації можливо встановити обставини, які у відповідності до ст.91 КПК України підлягають доказуванню під час розслідування. Разом з тим слідчий суддя вважає передчасною вимогу клопотання в частині вилучення оригіналів вказаних документів та приходить до висновку, що на даному етапі досудового розслідування буде достатнім надати дозвіл на тимчасовий доступ до перелічених документів з можливістю їх копіювання.

Керуючись ст.131, ст.160, ст.163 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Надати слідчим СУ ГУНП в Житомирській області Кравчук Ірині Володимирівні, Вихристюку Олегу Олександровичу, Грицанчуку Сергію Миколайовичу, Яскажук Ірині Іванівні, Кирилюк Наталії Юріївні, а також за їх письмовим дорученням працівникам Управління Служби безпеки України в Житомирській області, а саме оперуповноваженим Управління Служби безпеки України в Житомирській області Григоришину Андрію Юрійовичу, Заворотнюку Олександру Леонідовичу, Коршунову Максиму Сергійовичу, Шимону Валерію Петровичу, Кот Андрію Ярославовичу дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів щодо надання послуг, предметом яких були будівельні роботи по об`єктам: амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по провулку Медичному,5 у с. Білилівка Ружинського району Житомирської області; амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Центральна 20А у с. Водотиї Брусилівського району Житомирської області; амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Центральна,48 у с. Краснопіль Чуднівського району Житомирської області; амбулаторія на 1-2 лікаря з житлом по вул. Зарудня,30 у с. Липне Любарського району Житомирської області, а саме:

договорів підряду на виконання робіт з додатковими угодами (договорами);

завдань на проектування, архітектурно-планувальне завдання (Містобудівні умови та обмеження), технічні умови;

проектів організації будівництва, проектів виконання будівельно-монтажних робіт по об`єктам;

інженерно-геологічних висновків щодо ділянок будівництва;

календарних графіків виконання робіт по об`єктах;

актів приймання виконаних робіт (форми КБ-2);

довідок про вартість виконаних робіт (форми КБ-3в);

актів скритих (прихованих) робіт;

журналів обліку виконаних робіт за формою КБ-6;

первинної бухгалтерської документації щодо закупівлі матеріалів для виконання робіт;

первинних бухгалтерських документів щодо проведення розрахунків з контрагентами за закуплені матеріалів для виконання робіт;

документів щодо технічного нагляду за вищевказаними об`єктами будівництва;

інших пов`язаних із ними документів,

що перебувають у володінні ТОВ "Управляюча компанія "Комфорт-Буд" (код ЄДРПОУ: 40223320, юридична адреса: 10003, м. Житомир, вул. Трипільська, 13, фактична адреса: 10003, м. Житомир, вул. Ольжича, 9), з можливістю їх копіювання.

Решту клопотання залишити без задоволення.

Ухвала діє протягом місяця з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Згідно ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Слідчий суддя О. П. Сингаївський

Дата ухвалення рішення 23.01.2020
Зареєстровано 07.02.2020
Оприлюднено 07.02.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону