Рішення
від 04.02.2020 по справі 608/57/20
ЧОРТКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

копія

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"04" лютого 2020 р. Справа № 608/57/20

Номер провадження2/608/160/2020

Чортківський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючого судді Яковець Н. В.

з участю секретаря Олійник О.С.

представника позивача ОСОБА_1 ,

розглянувши в підготовчому судовому засіданні в місті Чорткові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , за участі третьої особи на стороні відповідача приватного нотаріуса Чортківського районного нотаріального округу Доліби Олени Володимирівни про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

В січні 2020 року ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності на спадкове майно.

У заяві він вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5 , який був двоюрідним дядьком позивача. Після його смерті залишилася спадщина у вигляді земельної ділянки площею 1,67 га кадастровий номер 6125587300:01:001:0593, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Свидівської сільської ради Чортківського району Тернопільської області. Заповіту ОСОБА_5 не залишав, на момент смерті проживав один. В установленому законом порядку він звернувся до приватного нотаріуса Чортківського районного нотаріального округу по питанню оформлення спадщини та видачі йому свідоцтва про право на спадщину, однак було відмовлено. Для оформлення спадщини необхідно подати в нотконтору документ, який би засвідчив факт родинних відносин між ним та померлим і представити оригінал Державного акту на право власності на земельну ділянку. Вказані документи не можливо пред`явити оскільки вони згоріли під час пожежі в будинку спадкодавця. Тому, ОСОБА_2 просить встановити факт родинних відносин та визнати за ним право власності на вищевказану земельну ділянку.

Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні позов довірителя підтримує, просить задовольнити з мотивів, наведених в заяві.

Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 подали в суд письмові заяви, про розгляд справи у їх відсутність, позовні вимоги визнають, не заперечують проти задоволення позову.

Приватний нотаріус Чортківського районного нотаріального округу Доліба О.В. в судове засідання не з`явилася, від неї надійшло клопотання про розгляд справи за її відсутності, при ухваленні рішення покладається на розсуд суду.

Свідки ОСОБА_6 , ОСОБА_7 в судовому засіданні суду підтвердили, що ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , був двоюрідним дядьком ОСОБА_2 .

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, свідків та дослідивши письмові докази в справі, приходить до висновку, що заяву слід задовольнити з наступних мотивів.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 200 Цивільного процесуального кодексу України ухвалення в підготовчому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому статтею 206 цього Кодексу.

Згідно з ч. 4 ст. 206 вищезазначеного Кодексу в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Визнання відповідачем позову в даній справі не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 82 цього ж Кодексу обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 315 вищезазначеного Кодексу суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

За умовами п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Свидова Чортківського району Тернопільської області, що підтверджується його паспортними даними.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5 відповідно до ст. 1268 Цивільного кодексу України є спадкоємцем його майна і спадщина належить їй з часу її відкриття.

Після смерті ОСОБА_5 залишилось спадкове майно, яке складається з земельної ділянки площею 1,67 га кадастровий номер 6125587300:01:001:0593, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Свидівської сільської ради Чортківського району Тернопільської області.

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що досліджені у судовому засіданні докази вказують на те, що померлий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 був двоюрідним дядьком заявника. Суд вважає, що відсутність документів, які б підтверджували родинні відносини між вказаними особами, позбавляє ОСОБА_2 права на отримання спадщини, чим порушуються його спадкові права, які підлягають поновленню шляхом задоволення заяви та суд вважає за необхідне визнати за ОСОБА_2 право власності на спадкове майно, задовольнивши позов.

Керуючись ст.ст. 325, 392, 1222, 1223, 1261, 1268 Цивільного кодексу України, ст.ст. 5, 13, 76, 81, 89, 258, 259, 263, 265, 268, 293, 315, 319 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву задовольнити.

Встановити юридичний факт, що ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 є двоюрідним дядьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Визнати право власності на спадкове майно спадкодавця

ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , в порядку спадкування за законом за гр.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме: земельну ділянку площею 1,67 га, кадастровий номер 6125587300:01:001:0593, цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Свидівської сільської ради Чортківського району Тернопільської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги Тернопільському апеляційному суду через Чортківський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя:/підпис/

Копія вірна:

Рішення набрало законної сили ____ березня 2020 року.

Оригінал рішення знаходиться в матеріалах справи № 608/57/20, яка зберігається в Чортківському районному суді Тернопільської області.

Суддя: Н. В. Яковець

Копію рішення видано ___


2020 року.

Секретар:

СудЧортківський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення04.02.2020
Оприлюднено09.02.2020
Номер документу87439404
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —608/57/20

Рішення від 04.02.2020

Цивільне

Чортківський районний суд Тернопільської області

Яковець Н. В.

Ухвала від 15.01.2020

Цивільне

Чортківський районний суд Тернопільської області

Яковець Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні