Справа № 151/805/19
Провадження № 2/151/39/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2020 року
Чечельницький районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Моцного В.С.
при секретарі: Сутовській А.В.
з участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Чечельник Вінницької області цивільну справу №151/805/19 за позовною заявою ОСОБА_1 , яка по довіреності від 15 січня 2019 року, зареєстрованої в реєстрі за №11, представляє інтереси ОСОБА_2 до Демівської сільської ради Чечельницького району Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , яка по довіреності від 15 січня 2019 року, зареєстрованої в реєстрі за №11, представляє інтереси ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Демівської сільської ради Чечельницького району Вінницької області про визнання за ОСОБА_2 права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування за заповітом, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Демівка, Чечельницького району, Вінницької області померла мати позивача ОСОБА_3 , після смерті якої залишилося спадкове майно, а саме: право на земельну частку (пай), площею 2,0600 умовних кадастрових гектарів, розташована на території Демівської сільської ради Чечельницького району Вінницької області, на підставі сертифікату серії НОМЕР_3 виданого райдержадміністрацією згідно розпорядження №374 від 21 листопада 1996 року, а позивач являється єдиним спадкоємцем за заповітом.
Звернувшись вчасно до нотаріальної контори, щодо прийняття спадщини на право на земельну частку (пай) на підставі сертифікату серії НОМЕР_3 виданого райдержадміністрацією згідно розпорядження №374 від 21 листопада 1996 року, після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_3 , ОСОБА_2 відмовили в зв`язку з відсутністю правовстановлювального документа на вищевказаний об`єкт спадкування і рекомендували звернутись до суду. Просить визнати за ОСОБА_2 право власності на вищевказану земельну частку (пай) відповідно до сертифікату серії НОМЕР_3, в порядку спадкування за заповітом, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримала повністю, з підстав викладених у ньому та пояснила, що ОСОБА_2 є єдиним спадкоємцем за заповітом після померлої матері ОСОБА_3 Крім того, зазначила, що позивач знала про наявність заповіту, а до ноталіальної контори щодо оформлення права власності на спадкове майно не зверталася, оскільки в неї не було правовстановлювальних документів. Щодо строків для подачі заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори позивач не знала, через юридичну необізнаність. Просить позов задоволити.
Представник відповідача сільський голова Демівської сільської ради Чечельницького району Вінницької області П.Є.Кифоренко в судове засідання не з`явився, подавши до суду письмову заяву про слухання справи за його відсутності, позовні вимоги визнає та не заперечує проти задоволення позову.
Однак, в розумінні ч. 4 ст. 206 ЦПК України, суд не приймає визнання відповідачем позову, оскільки таке визнання суперечить закону.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, надані докази, давши їм оцінку в сукупності, вважає, що в задоволенні позову слід відмовити повністю, з таких підстав.
Судом установлено, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 виданого Чорноморським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного ТУЮ в Одеській області 22 листопада 2019 року.
Як вбачається з довідки відділу Держгеокадастру у Чечельницькому районі Вінницької області №0-2-0.39-431/121-19 від 06.12.2019 року ОСОБА_3 належить право на земельну частку (пай) на підставі сертифікату серії НОМЕР_3, виданого райдержадміністрацією згідно розпорядження №374 від 21 листопада 1996 року, площею 2,0600 умовних кадастрових гектарів, яка розташована на території с.Демівка, Демівської сільської ради, Чечельницького району, Вінницької області.
Із заповіту від 07 лютого 2001 року вбачається, що ОСОБА_3 заповіла усе своє майно , де б воно не знаходилося, а також сертифікат на земельну частку (пай) серії НОМЕР_3 та майновий пай і взагалі все те, що буде їй належати на день її смерті і на що вона за законом матиме право - ОСОБА_2 , що було посвідчено секретарем Демівської сільської ради Чечельницького району Вінницької області Бевзюк Н.С. та зареєстровано в реєстрі за № 20.
З довідки видання "Редакція газети "ЧЕЧЕЛЬНИЦЬКИЙ ВІСНИК" вбачається, що в газеті "Чечельницький вісник" №99-100 від 13.12.2019 року вміщено оголошення про втрату сертифікату на земельну частку (пай) серії НОМЕР_3 на ім`я ОСОБА_3 .
Як вбачається з листа завідувача Чечельницькою державною нотаріальною конторою Вінницької області Стецюка С.П. №767/01-16 від 06.12.2019 року в порядку надання консультації ОСОБА_2 щодо порядку спадкування земельної частки (пай) право на яку належало ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , спадкоємцем якої був її чоловік ОСОБА_4 , який померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , в оформленні спадкового майна відмовлено в зв`язку з відсутністю правовстановлювального документа на вищевказаний об`єкт спадкування.
Із довідки зі Спадкового реєстру №58636786 від 06.12.2019 року вбачається, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 спадкова справа не відкривалася.
Частиною 3 ст.3 ЦПК України передбачено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно положень ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.
Відповідно до ст. ст. 1216, 1217 ЦК України спадкування є перехід прав та обовязків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Частиною 1 ст.1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Згідно ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до частини 1 статті 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч.1 ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
Частиною 3 ст. 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Судом установлено, що позивач ОСОБА_2 до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у строк шість місяців після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , не зверталася, спадкова справа після смерті останньої не заводилась, що також підтверджується листом завідувача Чечельницькою державною нотаріальною конторою Вінницької області Стецюка С.П. №11/01-16 від 22.01.2020 року і інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру №59101013 від 22.01.2020 року та не оспорюється предстаником позивача. А посилання позивача в позові, про те, що вона вчасно звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини спростовуються поясненнями представника позивача в судовому засіданні.
Також, як вбачається із довідки виданої виконкомом Демівської сільської ради Чечельницького району Вінницької області №24 від 05.12.2019 року, що спадкоємцем до майна ОСОБА_3 залишилася ОСОБА_2 , яка на протязі шести місяців з часу відкриття спадщини, фактично вступила в управління спадковим майном, прийняла спадщину.
Однак, як роз`яснено п.3 ч.2 листа ВИЩОГО СПЕЦІАЛІЗОВАНОГО СУДУ УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування від 16.05.2013 № 24-753/0/4-13 якщо спадщина відкрилась після 1 січня 2004 року, суди не повинні задовольняти вимоги про встановлення факту прийняття спадщини шляхом вступу в управління чи володіння спадковим майном або задовольняти позови про визнання права власності на спадкове майно із зазначених підстав.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що представником позивача підтверджується та не оспорюється, той факт, що позивач не подала до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини у строк шість місяців після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_3 без поважних причин, тобто вважається такою, що не прийняла спадщини і нею не ставиться питання про визначення судом позивачу додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та не надано суду необхідних та достатніх об`єктивних доказів, на підставі яких можливо задоволення її позовних вимог, тому суд вважає, що позов до задоволення не підлягає.
Згідно із ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до ч. 2 ст. 141 ЦПК України, інші судові вирати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі відмови в позові - на позивача.
Керуючись ст.ст. 1216, 1217, 1223, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, ст.ст.3, 12, 81, 89, 141, 258-259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 , яка по довіреності від 15 січня 2019 року, зареєстрованої в реєстрі за №11, представляє інтереси ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 , картка платника податків НОМЕР_2 , (місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 ) до Демівської сільської ради Чечельницького району Вінницької області (місцезнаходження: с.Демівка, вул.Шевченка, Чечельницького району, Вінницької області, код ЄДРПОУ 04331886) про визнання за ОСОБА_2 права власності на земельну частку (пай), площею 2,0600 умовних кадастрових гектарів, яка розташована на території Демівської сільської ради Чечельницького району Вінницької області в порядку спадкування за заповітом, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , яка належала їй на підставі сертифікату серії ВН №3113740 виданого Чечельницькою райдержадміністрацією згідно розпорядження №374 від 21 листопада 1996 року - відмовити повністю.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Вінницького апеляційного суду.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Повний текст судового рішення виготовлено 07 лютого 2020 року.
Суддя
Суд | Чечельницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2020 |
Оприлюднено | 11.02.2020 |
Номер документу | 87457498 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чечельницький районний суд Вінницької області
Моцний В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні