Справа № 953/24890/19
н/п 3/953/219/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" лютого 2020 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Садовський К.С., розглянувши матеріал, що надійшов з УПП у Харківській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харків, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, маючого на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей 2008, 2011, 2014, 2016 року народження, працюючого водієм ТОВ СК Смарт , зареєстрованого та мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 130 ч.1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
27.11.2019 року о 04 год. 05 хв. в м. Харків на вул. Ак.Павлова, в районі будинку № 269, водій ОСОБА_1 керував автомобілем Toyota Camry, д.н.з. НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови. Від проходження огляду на стан алкогольного у встановленому законом порядку за допомогою газоаналізатора Drager Alcotest 6820 на місці зупинки транспортного засобу та в закладі охорони здоров`я КНП ХОР ОНД відмовився в присутності двох свідків.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 скоїв правопорушення, передбачене ст. 130 ч.1 КУпАП, тобто, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Правопорушник в судове засідання з`явився, визнає свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, щиро покаявся та просив звільнити його від адміністративної відповідальності відповідно до ст. 21 КУпАП, з передачею матеріалів на розгляд колективу ТОВ СК Смарт де він працює.
Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши адміністративний матеріал, встановив наступні факти.
Події, викладені в протоколі, відбулися в результаті порушення п. 2.5 Правил дорожнього руху України водієм ОСОБА_1 .
Так, ст. 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язані в тому числі з`ясувати, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації або трудового колективу.
Крім того, згідно положень ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Тобто, адміністративна відповідальність має подвійну мету - захист правопорядку і виховання громадян у дусі поваги до закону та правил співжиття, яка реалізується, зокрема, через такі функції адміністративної відповідальності - репресивно-каральну та запобіжно-виховну.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
З наданих до суду матеріалів, а саме з клопотання директора ТОВ СК Смарт ОСОБА_2 від 03.02.2020 та з протоколу зібрання загальних зборів трудового колективу цього ж товариства від 03.02.2020 року вбачається, що ОСОБА_1 станом на день розгляду справи працює водієм ТОВ СК Смарт , зарекомендував себе з позитивної сторони та вказаний трудовий колектив просить передати матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 йому на розгляд та зобов`язується здійснювати заходи виховного характеру, спрямовані на недопущення вчинення ОСОБА_1 нових адміністративних правопорушень, його перевиховання й виправлення.
Вищенаведене, а також надані ОСОБА_1 пояснення свідчать про те, що у нього правильне ставлення до вчиненого, він щиро кається у вчиненому проступку.
Враховуючи викладені вище обставини, дані про особу правопорушника, а також враховуючи характер вчиненого правопорушення, вважаю, що на підставі ч. 1 ст. 21 КУпАП до нього доцільно застосувати захід громадського впливу, звільнивши його від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд трудового колективу ТОВ СК Смарт - для застосування заходів громадського впливу.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 21 КУпАП про заходи громадського впливу, застосовані до осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 51, частиною першою статті 129, частинами першою і другою статті 130, статтями 156, 173, 176, 177, 178 - 180 цього Кодексу, власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган або громадська організація повинні не пізніш як у десятиденний строк з дня одержання матеріалів повідомити орган (посадову особу), який надіслав матеріали.
Керуючись ст. 21, 130 ч.1, 246, 248 КУпАП, суд,
П О С Т А Н О В И В :
На підставі ч. 1 ст. 21 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП та передати матеріали на розгляд трудовому колективу ТОВ СК Смарт (код 36224241, м. Харків, пр-т Московський, 304, кв.104) для застосування заходів громадського впливу.
На підставі ч. 2 ст. 284 КУпАП справу про адміністративне правопорушення закрити.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний суд через Київський районний суд м. Харкова у 10 денний строк з моменту її винесення.
Суддя - К.С. Садовський
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2020 |
Оприлюднено | 11.02.2020 |
Номер документу | 87469845 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Київський районний суд м.Харкова
Садовський К. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні