ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
11 лютого 2020 року м. ПолтаваСправа № 816/1683/17
Полтавський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Алєксєєвої Н.Ю., розглянувши у письмовому провадженні заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі №816/1683/17 за позовом Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Проектно-конструкторський інститут "Проммеханізація" про стягнення різниці між сумами пенсій, -
В С Т А Н О В И В:
29 вересня 2017 року Полтавське об`єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Проектно - конструкторський інститут "Проммеханізація" про стягнення різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам державного небюджетного підприємства згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи за січень 2016 року-січень 2017 року в сумі 42 452,27 грн.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 19.10.2017 адміністративний позов Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Проектно-конструкторський інститут "Проммеханізація" про стягнення різниці між сумами пенсій задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Проектно-конструкторський інститут "Проммеханізація" (код ЄДРПОУ 32133164) на користь Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (код ЄДРПОУ 40383769) заборгованість у розмірі різниці між сумою пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів, за період з січня 2016 року по січень 2017 року всього у розмірі 42 452,27 грн (сорок дві тисячі чотириста п`ятдесят дві гривні двадцять сім копійок).
24 січня 2020 року до Полтавського окружного адміністративного суду надійшло клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про заміну стягувача у виконавчому листі №816/1683/17, оскільки Полтавське об`єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області припинило свою діяльність шляхом реорганізації та приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України.
Ухвалою суду від 27.01.2020 заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі призначено до судового розгляду на 05.02.2020.
У зв`язку з перебуванням судді Алєксєєвої Н.Ю. на лікарняному з 03.02.2020 по 07.02.2020, розгляд заяви відкладено на 11.02.2020 року.
Відповідач та заявник в судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце судового засідання повідомлялися належним чином.
Відповідно до положень частини другої статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до приписів частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Враховуючи положення пункту 10 частини 1 статті 4, частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішив розгляд заяви здійснювати у порядку письмового провадження.
Вирішуючи заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про заміну сторони виконавчого провадження, суд виходить з наступного.
Статтею 104 Цивільного кодексу України визначено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення. Порядок припинення юридичної особи в процесі відновлення її платоспроможності або банкрутства встановлюється законом.
Судом встановлено, що постановою Кабінету Міністрів України "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" №628 від 22 серпня 2018 року реорганізовано деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом приєднання до окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком.
Так, згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України №628 від 22 серпня 2018 року Полтавське об`єднане управління Пенсійного фонду України реорганізується шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, яке є його правонаступником.
Відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань підтверджено, що 30 серпня 2019 року здійснена державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті реорганізації - Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (ідентифікаційний код 40383769, місцезнаходження: вул. Івана Мазепи, 30, м. Полтава, Полтавська область, 36040).
Відтак, Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області набуло статусу правонаступника Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області.
Відповідно до приписів частини п`ятої статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Частинами першою та четвертою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
За викладених обставин, суд вважає за можливе задовольнити заяву про заміну сторони виконавчого провадження та допустити заміну стягувача у виконавчому листі №816/1683/17 від 13.11.2017 року з Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області його правонаступником, а саме на Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (ідентифікаційний код 13967927, місцезнаходження: вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, Полтавська область, 36014).
На підставі викладеного, керуючись статтями 205, 229, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі №816/1683/17 - задовольнити.
Замінити стягувача у виконавчому листі №816/1683/17, виданому 13.11.2017 року Полтавським окружним адміністративним судом, з Полтавського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області його правонаступником, а саме на Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (ідентифікаційний код 13967927, місцезнаходження: вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, Полтавська область, 36014).
Копію ухвали надіслати ініціатору звернення, відповідачу, Шевченківському відділу Державної виконавчої служби у місті Полтаві Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2020 |
Номер документу | 87503204 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Н.Ю. Алєксєєва
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні