Рішення
від 27.01.2020 по справі 320/1809/19
МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата документу 27.01.2020

Справа № 320/1809/19

2/937/165/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2020 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді Купавської Н.М.

за участю секретаря Бєгушевої Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мелітополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Мелітопольської міської ради Запорізької області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . На обґрунтування позовних вимог він зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його мати ОСОБА_3 . Після її смерті відкрилась спадщина, яку він фактично прийняв, оскільки проживав увесь час разом із спадкодавцем. ІНФОРМАЦІЯ_3 помер його батько ОСОБА_4 . Після його смерті відкрилась спадщина, яку він фактично прийняв, оскільки проживав увесь час разом із спадкодавцем. Серед речей та документів, які належали батькам у лютому 2019 року він знайшов свідоцтво про розірвання шлюбу батьками та з`ясувалося, що місце реєстрації матері на момент її смерті було іншим. Після звернення позивача до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини йому повідомили, що на час відкриття спадщини з померлою він не зареєстрований за однією з нею адресою у зв`язку із чим ним пропущений встановлений законом строк для звернення із вказаною заявою до нотаріуса.

В судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали у повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явився, ним надана заява про розгляд справи за його відсутності, позов визнає у повному обсязі.

Представник Мелітопольської міської ради в судове засідання не з`явився, від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, просить прийняти рішення за матеріалами справи.

Суд, вислухавши пояснення позивача, його представника, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 батьками позивача є: ОСОБА_4 та ОСОБА_3 /а.с.6/.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 /а.с.11/.

ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4 помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 /а.с.12/.

Після його смерті відкрилась спадщина на належне йому майно, а саме: на частину квартири АДРЕСА_1 , яка належала батькам та позивачу на праві приватної, спільної (сумісної) власності, що підтверджується копією свідоцтва про право власності на житло від 05.04.1999 /а.с.7-9/.

Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, в тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

При зверненні позивача до Мелітопольської державної нотаріальної контори Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області із заявою про прийняття спадщини за законом після померлої матері ОСОБА_3 йому було роз`яснено, що на час відкриття спадщини він із померлою були зареєстровані за різними адресами, а у встановлений законом строк з заявою про прийняття спадщини він не звертався /а.с.13/.

Як вбачається з відповіді Мелітопольської державної нотаріальної контори спадкова справа після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , не заводилась /а.с.32-33/. Після смерті батька позивача заведена спадкова справа Мелітопольською державною нотаріальною конторою №374/2016, з якою вбачається, що із заявою на прийняття спадщини звернувся син померлого - ОСОБА_1 /а.с.34-50/.

Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування № 7 від 30 травня 2008 року особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Позивач у своєму позові посилаються на те, що причини пропуску строку для прийняття спадщини були поважними, а саме: йому не було відомо, що його батьки були офіційно розлучені і мати була зареєстрована за іншою адресою, фактично вони проживали постійно однією сім`єю за адресою: АДРЕСА_2 .

Вищезазначені обставини підтвердили в судовому засіданні свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які пояснили, що батьки позивача проживали разом до дня їхньої смерті, лише після смерті батька було з`ясовано, що батьки розлучені і мати позивача прописалася за іншою адресою.

Суд вважає обґрунтованими доводи позивача про те, що він не зміг своєчасно звернутися до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після померлої матері, оскільки тільки нещодавно йому стало відомо, про те що батьки були офіційно розлучені та мати змінила місце реєстрації.

Таким чином, суд вважає, що позивач пропустив строк на прийняття спадщини з поважних причин, від спадщини він не відмовлявся, відповідач визнав позов у повному обсязі, а тому, позивачу слід визначити додатковий строк три місяці для подання заяви про прийняття спадщини.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 12 ,13, 81, 89, 200, 264, 265 , 268 , 280 ЦПК України, ст.ст.1270, 1272 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_4 , додатковий строк три місяці для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_3 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду протягом 30 днів з дня його складення шляхом подання апеляційної скарги через Мелітопольський міськрайонний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СУДДЯ:

СудМелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення27.01.2020
Оприлюднено12.02.2020
Номер документу87505288
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —320/1809/19

Рішення від 27.01.2020

Цивільне

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Купавська Н. М.

Ухвала від 09.01.2020

Цивільне

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Купавська Н. М.

Ухвала від 17.10.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Ісаєнко Юлія Анатоліївна

Ухвала від 12.08.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Ісаєнко Юлія Анатоліївна

Ухвала від 22.07.2019

Цивільне

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Купавська Н. М.

Рішення від 19.06.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лапій С.М.

Ухвала від 15.04.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лапій С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні