Рішення
від 31.01.2020 по справі 155/1584/18
ГОРОХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Пр.№ 2/155/6/20

Справа № 155/1584/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2020 року Горохівський районний суд

Волинської області

в складі: головуючого-судді Адамчук Г.М.

при секретарі судового засідання Ревуцькій М.В.,

за участю представника позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань Горохівського районного суду в м.Горохів Волинської області справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом в порядку спадкової трансмісії після смерті ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на три місяці після набрання рішенням законної сили, посилаючись в обґрунтування своїх вимог на наступне.

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер дід позивача ОСОБА_3 - ОСОБА_5 . Після смерті якого залишилося спадкове майно. ОСОБА_5 залишив на користь батька позивача ОСОБА_6 заповіт на все своє майно, в тому числі житловий будинок в с.Бистровиця і грошові заощадження, що будуть йому належати на день смерті. Рішенням Горохівського районного суду від 11.03.2008 року за ОСОБА_6 визнано право власності на спадкове майно, а саме: земельну ділянку площею 2,90 га на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ВЛ №074742, майновий пай в сумі 18625 грн та грошові кошти, що знаходяться на рахунках Ощадбанку.

ІНФОРМАЦІЯ_3 помер батько позивача - ОСОБА_6 . Позивач є спадкоємцем майна померлого батька за законом. Інші спадкоємці - ОСОБА_7 та ОСОБА_8 від належної їм частки у спадковому майні після смерті ОСОБА_6 відмовились в користь позивача. Позивач отримав свідоцтво про право на спадщину на вищевказану земельну ділянку.

ІНФОРМАЦІЯ_4 померла бабуся позивача, дружина ОСОБА_5 - ОСОБА_9 . Після її смерті відкрилась спадщина на земельну ділянку призначену для особистого селянського господарства та на частину житлового будинку, що розташований в с.Бистровиця Горохівського району, який належав їй на праві спільної сумісної власності з ОСОБА_5 Спадкоємцями майна померлої ОСОБА_9 є позивач та відповідач. Інші спадкоємці - ОСОБА_7 та ОСОБА_8 відмовились від спадщини після смерті бабусі за право представленням в користь позивача.

У зв`язку із відсутністю правовстановлюючих документів на житловий будинок позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину та він звернувся із позовом до суду. Поряд з цим, дядько позивача - відповідач ОСОБА_4 звернувся із апеляційною скаргою до суду та рішенням апеляційного суду від 16.07.2018 року, вищевказане рішення Горохівського районного суду від 11.03.2008 року скасовано у зв`язку із незалученням відповідача та відсутністю доказів про прийняття спадщини ОСОБА_6 після смерті батька ОСОБА_5 .

Після смерті ОСОБА_5 батько позивача почав хворіти та в 2008 році йому встановлено третю групу інвалідності. Крім того, позивач хворів в період 2006-2007 р. та йому встановлено другу групу інвалідності. Зважаючи на вказані обставини, ОСОБА_6 не встиг прийняти спадщину за заповітом з поважних та об`єктивних на те причин. Так як ОСОБА_6 вже після його смерті було позбавлено права власності на спадкове майно та він не може захистити свої права, то позивач просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 в порядку аналогії закону та спадкової трансмісії строком на три місяці після набрання рішенням законної сили.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 - ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав наведених у позовній заяві. Крім того подав письмові пояснення по справі, які підтримав в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з`явився, однак скерував до суду відзив на позовну заяву, в якому позовні вимоги не визнав та просить відмовити у їх задоволені. Свої заперечення обгрунтовує тим, що подання позову про визначення додаткового строку на прийняття спадщини є неналежним способом захисту. На думку відповідача, батько позивача ОСОБА_6 не прийняв спадщину після смерті батька, так як із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори не звертався, тому спадкове майно не могло йому належати з часу відкриття спадщини. Крім того відповідач вважає, що у разі задоволення позову, до нотаріальної контори повинен звернутись із заявою спадкоємець, однак спадкоємець по заповіту ОСОБА_6 помер. Зазначаючи у позовній заяві, що до правовідносин, які склалися в даному випадку слід застосувати спадкову трансмісію, відповідач вважає неможливим, оскільки позивач не врахував, що спадкодавець ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , а спадкоємець ОСОБА_6 - ІНФОРМАЦІЯ_6 року. Так як дії ОСОБА_6 призвели до ухвалення 11.03.2008 року незаконного та необгрунтованого рішення, що порушили права відповідача, то він оскаржив дане рішення та вважає ухвалене рішення Волинського апеляційного суду законним. Крім того відповідач вважає, що причини пропуску строку для прийняття спадщини, зазначені у позовній заяві є неповажними, так як ОСОБА_5 помер у 2006 році, а ОСОБА_6 захворів у 2008 р., та з доданих документів не вбачається, що ОСОБА_6 перебував весь час та стаціонарному лікуванні, тому пропустив шестимісячний строк звернення. Крім того ОСОБА_6 27.03.2008 року звертався до Горохівського районного суду із заявою про визнання права власності на спадкове майно, а тому мав можливість звернутися до суду із заявою про визначення йому додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Представник відповідача ОСОБА_4 - ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив у їх задоволенні відмовити, зважаючи на підстави, які зазначені у відзиві на позовну заяву.

Ухвалою від 08 листопада 2018 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання.

Ухвалами суду від 18.12.2019 р. та 14.02.2019 р. підготовче судове засідання відкладено за клопотанням позивача.

Ухвалою суду від 18.04.2019 року провадження у справі зупинено до вирішення справи №2-256/2008.

Ухвалою суду від 04.06.2019 року провадження у справі відновлено.

Ухвалою суду від 29.07.2019 року розгляд справи відкладено за клопотанням відповідача.

Суд, заслухавши вступне слово представника позивача та представника відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 13 вересня 2006 року Скобелківською сільською радою Горохівського району Волинської області, ІНФОРМАЦІЯ_2 у с.Бистровиця Горохівського району Волинської області помер ОСОБА_5 і після його смерті відкрилася спадщина.

Згідно з ч.1 ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно з ч.1 ст.1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Згідно ч.1 ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Згідно з ст.1235 ЦК України заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин. Заповідач може без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом. У цьому разі ця особа не може одержати право на спадкування . Заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов`язкову частку у спадщині. Чинність заповіту щодо осіб, які мають право на обов`язкову частку у спадщині, встановлюється на час відкриття спадщини. У разі смерті особи, яка була позбавлена права на спадкування, до смерті заповідача, позбавлення її права на спадкування втрачає чинність. Діти (внуки) цієї особи мають право на спадкування на загальних підставах.

Із заповіту, посвідченого 05.07.2005 року приватним нотаріусом Горохівського районного нотаріального округу Павлюк І.І., ОСОБА_5 усе своє майно, що буде йому належати на день смерті, в тому числі належний йому житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в с.Бистровиця Горохівського району Волинської області і грошові заощадження з відповідними до них процентами, що знаходяться в ощадбанку №6304 в м.Горохів на рахунку № НОМЕР_2 , а також все те, що за законом буде мати право заповів ОСОБА_6 .

Згідно ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою - четвертою статті 1273 цього Кодексу. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Матеріалами спадкової справи №214/2018, заведеної 22.05.2018 року Горохівською державною нотаріальною конторою після смерті ОСОБА_5 стверджується, що крім ОСОБА_4 , із заявою про прийняття спадщини ніхто не звертався. Із довідки Скобелківської сільської ради №369 від 05.04.2018 року вбачається, що спадкодавець ОСОБА_5 до дня смерті проживав разом із дружиною ОСОБА_9 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 та сином ОСОБА_4 , який продовжує проживати у житловому будинку. Заповіт посвідчувався 22.12.2003 року №574. Спадкоємцем по закону є ОСОБА_4 , який вступив у фактичне володіння майном шляхом спільного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини.

На підставі поданої 05.02.2008 року позовної заяви до суду, рішенням Горохівського районного суду від 11 березня 2008 року, позов ОСОБА_6 про визнання права власності задоволено та за ОСОБА_6 визнано право власності на земельну ділянку площею 2,90 га на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ВЛ №074742, на майновий пай в сумі 18625 грн на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії ВЛ №0207246 та визнано право власності на грошові кошти, які знаходяться на рахунках № НОМЕР_2 та НОМЕР_5 Горохівської філії Ощадного банку України.

Із лікарсько-консультативного заключення поліклінічного відділення ВОКЛ та виписки №1600 ВОКЛ вбачається, що ОСОБА_6 у зв`язку із захворюванням проходив обстеження, крім того перебував на лікування в період з 30.01.2008 року по 15.02.2008 р..

Із довідки до акту огляду МСЕК серії ВЛН №0102110 вбачається, що 03.05.2012 року повторним оглядом ОСОБА_6 встановлена довічно третя група інвалідності загального захворювання.

Із медичного заключення обласної лікарсько-консультативної комісії №5649 від 02.04.2008 року, виписки із медичної картки амбулаторного, стаціонарного хворого вбачається, що ОСОБА_3 хворів, медичний профіль: дитяча онкологія, може бути визнаний інвалідом з дитинства до 10 липня 2008 року, з 11.03.2006 року перебував на Д обліку у ВООД.

Із свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 , вбачається, що ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_6 і після його смерті відкрилася спадщина.

Матеріалами спадкової справи №19/2017, заведеної 23.01.2017 року після смерті ОСОБА_6 вбачається, що із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_6 звернувся ОСОБА_3 . Крім того дружина померлого ОСОБА_7 та його дочка ОСОБА_8 , від належної їм частки у спадщині відмовились в користь ОСОБА_3 05.12.2017 року ОСОБА_3 видані свідоцтва про право на спадщину за законом на спадщину, яка складається: із земельної ділянки площею 2,8983 га, кадастровий номер:0720887400:01:003:0218; із земельної ділянки площею 0,2960 га, кадастровий номер:0720887400:00:001:0095; із земельної ділянки площею 0,1500 га кадастровий номер:0720887400:00:001:0094.

Згідно постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії, виданої 23 лютого 2018 року державним нотаріусом Горохівської ДНК, ОСОБА_3 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв`язку із відсутністю правовстановлюючих документів на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 , що належав ОСОБА_5 , спадкоємцем якого по заповіту був син ОСОБА_6 , який прийняв спадщину, однак не встиг оформити її. Із повторного свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 вбачається, що ОСОБА_9 померла ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Постановою Апеляційного суду Волинської області від 16 липня 2018 року рішення Горохівського районного суду від 11 березня 2008 року скасовано та ухвалено нове рішення, яким в задоволенні позову ОСОБА_6 , правонаступником якого є ОСОБА_3 до Скобелківської сільської ради про визнання права власності відмовлено.

Постановою Верховного Суду від 27.03.2019 року, касаційну скаргу ОСОБА_3 задоволено частково та постанову Апеляційного суду Волинської області від 16.07.2018 року скасовано, справу передано на новий розгляд до суду апеляційної інстанції. Постановою Волинського апеляційного суду від 20 травня 2019 року рішення Горохівського районного суду від 11 березня 2008 року скасовано та ухвалено нове рішення, яким в задоволенні позову ОСОБА_6 , правонаступником якого є ОСОБА_3 до Скобелківської сільської ради про визнання права власності відмовлено, що вбачається із постанови Верховного Суду від 08 серпня 2019 року, згідно якої, касаційну скаргу ОСОБА_3 як правонаступника ОСОБА_6 залишено без задоволення. Постанову Волинського апеляційного суду від 20.05.2019 року залишено в силі.

Згідно ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто. Особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника. Заяву про прийняття спадщини від імені малолітньої, недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун. Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини, може відкликати її протягом строку, встановленого для прийняття спадщини.

Згідно ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він продовжується до трьох місяців.

Згідно ст.1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Правила частини третьої 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини суд визнав поважними.

Згідно ст.1219 ЦК України не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема:

1) особисті немайнові права;

2) право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами;

3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я;

4) права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом;

5) права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу.

Відповідно до ч.4 ст.25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті.

Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування" встановлено, що, вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

При цьому такі об`єктивні, непереборні, істотні перешкоди мають значення лише в тому разі, коли вони мають місце у визначений законом 6-місячний строк з часу відкриття спадщини.

В пункті 2 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 травня 2013 року № 24-753/0/4-13 "Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування" зазначено, що судом не можуть бути визнані поважними такі причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини як юридична необізнаність позивача щодо строку та порядку прийняття спадщини, необізнаність особи про наявність спадкового майна, похилий вік, непрацездатність, незнання про існування заповіту, встановлення судом факту, що має юридичне значення для прийняття спадщини (наприклад, встановлення факту проживання однією сім`єю), невизначеність між спадкоємцями хто буде приймати спадщину, відсутність коштів для проїзду до місця відкриття спадщини, несприятливі погодні умови. Заява про прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини особисто.

Згідно ст.1276 ЦК України якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов`язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія).

Право на прийняття спадщини у цьому випадку здійснюється на загальних підставах протягом строку, що залишився. Якщо строк, що залишився, менший як три місяці, він подовжується до трьох місяців.

Згідно п.5.3 листа Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування від 16.05.2013 року, спадкування за правом спадкової трансмісії, в порядку переходу права на прийняття спадщини (ст. 1276 ЦК), застосовується, якщо спадкоємець був живим на час відкриття спадщини, проте помер, не встигнувши прийняти спадщину чи відмовитись від неї. Спадкування за правом спадкової трансмісії застосовується при спадкуванні як за законом, так і за заповітом.

За змістом ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з положеннями ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Отже, з огляду на вищенаведене, суд прийшов до висновку, що батько позивача ОСОБА_3 - ОСОБА_6 , спадщини після смерті свого батька ОСОБА_5 не прийняв, оскільки не проживав постійно із спадкодавцем та із заявою про прийняття спадщини до нотаріальної контори у визначений законом шестимісячний строк не звертався. На думку суду, юридична необізнаність ОСОБА_6 щодо строку та порядку прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_5 , подання ним позову до суду про визнання права власності на спадкове майно, при цьому не прийнявши спадщину, а також його та позивача хвороба, не є переконливим та достатніми доказами поважності причин пропуску строку для звернення із заявою про прийняття спадщини. Крім того, зважаючи, що ОСОБА_6 помер у 2016 році, а спадкодавець ОСОБА_5 у 2006 році, то доводи позивача про те, що до нього переходить право на пред`явлення позову про визначення додаткового строку в порядку спадкової трансмісії після смерті ОСОБА_5 є безпідставними. Оскільки цивільна правоздатність батька позивача ОСОБА_6 припинилась у момент його смерті, спадкова трансмісія у даних правовідносинах не може бути застосована, то суд прийшов до висновку, що у задоволенні позову ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 81,89, 259, 264-265 ЦПК України, ст.25, ст.1217, ч.1 ст.1222, ст.1223, ч.1 ст.1265, ч.1 ст.1269, ч.1 ст.1270, ч.3 ст.1272, 1276 ЦК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

У задоволенні позову ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

У відповідності до п.п.15.5) п.1 Розділу ХШ Перехідних положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Повний текст рішення виготовлено 10.02.2020

Головуючий Г.М.Адамчук

СудГорохівський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення31.01.2020
Оприлюднено12.02.2020
Номер документу87518728
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —155/1584/18

Постанова від 02.06.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Петров Євген Вікторович

Ухвала від 26.05.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Петров Євген Вікторович

Ухвала від 22.09.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Петров Євген Вікторович

Ухвала від 30.07.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Петров Євген Вікторович

Постанова від 11.06.2020

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Киця С. I.

Постанова від 11.06.2020

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Киця С. I.

Ухвала від 09.04.2020

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Киця С. I.

Ухвала від 26.03.2020

Цивільне

Волинський апеляційний суд

Киця С. I.

Рішення від 31.01.2020

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Адамчук Г. М.

Рішення від 31.01.2020

Цивільне

Горохівський районний суд Волинської області

Адамчук Г. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні