Справа № 930/3110/19
Провадження №2/930/266/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.02.2020 року м.Немирів
Немирівський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Царапори О.П.
за участю секретаря судових засідань Євтодієвої Н.М.
розглянувши у підготовчому засіданні в м. Немирові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Джуринецької сільської ради про встановлення факту родинних відносин, визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В :
Виклад позиції позивача .
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовною заявою до Джуринецької сільської ради про встановлення факту родинних відносин, визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи її тим, що віннародився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Білки Дашівського (на даний час Іллінецького) району Вінницької області. Його матір`ю була ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в с.Білки Іллінецького району Вінницької області.
ІНФОРМАЦІЯ_3 в с.Джуринці Немирівського району Вінницької області померла
двоюрідна сестра матері позивача - ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 . Таким чином, померла ОСОБА_3 була двоюрідною тіткою позивачки.
Після смерті ОСОБА_3 , залишилась спадщина, а саме земельна ділянка площею 1,90 га, яка розташована на території Джуринецької сільської ради Немирівського району Вінницької області, цільове призначенням якої ведення товарного сільськогосподарського виробництва на підставі державного акта на право приватної власності на землю Серії ВН № 160289, виданого 20 грудня 1999 року головою Джуринецькї сільської ради Немирівського району Вінницької області на підставі рішення Джуринецької сільської ради Немирівського району Вінницької області від 1 грудня 1999 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 269.
Після смерті ОСОБА_3 спадщина щодо належного їй на праві власності
спадкового майна не відкривалась через відсутність прямих спадкоємців, а позивачу не було відомо про існування вище вказаної земельної ділянки та відсутністю можливості документального підтвердження з померлою двоюрідною тіткою родинні відносин.
Позивач є єдиним найближчим родичем померлої ОСОБА_3 п`ятого ступеня споріднення - її двоюрідним племінником, інших спадкоємців, зокрема першої - п`ятої черг, а також таких, що мали б право на обов`язкову частку у спадщині, немає.
Однак у зв`язку з тим, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини та відсутні документи для підтвердження родинних відносин, тому змушений звернутися до суду з даним позовом.
Виклад позиції відповідача.
Представник відповідача Джуринецької сільської ради відзив на позов із викладенням своїх заперечень щодо заявлених позовних вимог до суду не подав, не дивлячись на пропозицію суду, викладену в ухвалі від 10.12.2019 року.
Заяви, клопотання позивача, відповідача
Від позивача та представника відповідача заяв і клопотань по справі не надходило.
Процесуальні дії у справі.
Ухвалою судді від 10.12.2019 року прийнято до розгляду вище вказану позовну заяву та призначено підготовче засідання по справі.
В судове засідання сторони по справі не з`явилися, від позивача ОСОБА_1 подана заява про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав та просить задовільнити. Від представника відповідача Джуринецької сільської ради надійшла заява про розгляд справи у їх відсутність, позовні вимоги визнали не заперечують проти їх задоволення.
Згідно ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно з частиною 3 статті 211 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. У такому разі фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у відповідності з вимогами частини 2 статті 247 ЦПК України, не здійснюється.
В підготовчому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати, суд вирішив здійснювати підготовче засідання у відсутність сторін.
Фактичні обставини, встановлені судом, зміст спірних правовідносин, докази
Так як від представника відповідача Джуринецької сільської ради подана заява про визнання позову, тому суд вважає, що перешкод для здійснення розгляду справи та ухвалення судового рішення у підготовчому судовому засіданні, відповідно до вимог ч.4 ст.206 ЦПК України , немає.
Дослідивши матеріали справи, а саме копію свідоцтва про народження позивача серії НОМЕР_1 , згідно якого вбачається, що матір`ю позивача записана ОСОБА_2 (а.с.5), копію паспорта позивача (а.с.6), копію свідоцтва про смерть ОСОБА_2 серії НОМЕР_2 (а.с.8), копію довідки Джуринецької сільської ради Немирівського рйону, згідно якої вбачається, що ОСОБА_3 дійсно померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , про що складено актовий запис про смерть №13 від 16.12.1998 року Джуринецькою сільською радою (а.с.9). Згідно довідки Дашівської селищної ради №565 від 04.12.2019 року вбачається, що ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_5 та померла ІНФОРМАЦІЯ_3 дійсно являється двоюрідною тіткою по лінії матері ОСОБА_1 (а.с.10).
Після смерті ОСОБА_3 , залишилась спадщина, а саме земельна ділянка площею 1,90 га, яка розташована на території Джуринецької сільської ради Немирівського району Вінницької області, про що свідчить копія державного акта на право приватної власності на землю Серії ВН № 160289 (а.с.11).
Згідно заяв ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 вбачається, що ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 в с. Джуринці Немирівського району Вінницької області, була двоюрідною сестрою ОСОБА_2 , яка до дня смерті ІНФОРМАЦІЯ_7 була зареєстрована і проживала в с.Білки Іллінецького району Вінницької області, матері ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.12-14).
Норми права, які застосовує суд, мотиви їх застосування
Встановленим судом фактам відповідають цивільні правовідносини про встановлення факту, що має юридичне значення, які регулюються нормами ЦПК та ЦК України .
Відповідно до ч.1 ст.315 ЦПК України , у судовому порядку можуть бути встановлені факти родинних відносин між фізичними особами, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначеного іншого порядку їх встановлення.
Згідно ч.3 ст.294 ЦПК України передбачено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Так, згідно п.7 Постанови Пленуму
Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв`язку із втратою годувальника. Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.
Згідно з п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії.
Згідно ч.1 ст.89 ЦПК України , суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року за № 7 Про судову практику у справах про спадкування , вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Відповідно до ч.5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкодавцеві з часу відкриття спадщини .
Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Висновки суду
В судовому засіданні встановлено факт того, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 в с.Джуринці Немирівського району Вінницької області була двоюрідною тіткою ОСОБА_1 по лінії матері, який пропустив встановлений законом шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, так як йому не було відомо про існування спадкового майна, тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та такі, що підлягають до задоволення.
Розподіл судових витрат
Відповідно до ч.1ст.133 ЦПК України , судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних із розглядом справи.
Згідно з вимогами ст.141 ЦПК України , судові витрати залишити за позивачем ОСОБА_1 .
Керуючись ст. 1268 ч.3, 1272 ЦК України, ст.ст. 82, 206, 211, 247, 258, 259, 263-265, 268, 315, 354, 355 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_10 , НОМЕР_3 . Жителя АДРЕСА_1 ) до Джуринецької сільської ради (юридична адреса с.Джуринці Немирівського району Вінницької області, код ЄДРПОУ 04327229) про встановлення факту родинних відносин, визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Встановити факт, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 в с.Джуринці Немирівського району Вінницької області була двоюрідною тіткою ОСОБА_1 по лінії матері
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті двоюрідної тітки по лінії матері
ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_6 до нотаріальної контори терміном до 11.05.2020 року, з моменту набрання рішенням законної сили.
Судові витрати залишити за ОСОБА_1 .
Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Немирівський районний суд Вінницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: https://court.gov.ua/fair/ на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет.
Головуючий: О.П.Царапора
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2020 |
Номер документу | 87529097 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Немирівський районний суд Вінницької області
Царапора О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні