Герб України

Ухвала від 12.02.2020 по справі 908/282/20

Господарський суд запорізької області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

12.02.2020 Справа № 908/282/20

м. Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Горохова І.С., розглянувши матеріали

за позовом Акціонерного товариства Таскомбанк , 01032, м. Київ, вул. С. Петлюри, 30

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю ТМК Торгстрой , 69091, м. Запоріжжя, вул. Нижньодніпровська, буд. 12, кв. 1

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Товариство з обмеженою відповідальністю Торгова компанія Спецнафта-Сервіс , 69068, м. Запоріжжя, вул. Іванова, буд. 85, кв. 23

про звернення стягнення на предмет іпотеки

без виклику учасників справи

Суть спору:

10.02.2020 до господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Акціонерного товариства Таскомбанк , м. Київ до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю ТМК Торгстрой , м. Запоріжжя, третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю Торгова компанія Спецнафта-Сервіс , м. Запоріжжя з вимогами про:

- звернення стягнення на нерухоме майно: будівлю АЗС, що знаходиться за адресою Запорізька область, Запорізький район , с. Нове Запоріжжя, вул. Первомайська, буд. 12б, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна за Державним реєстром речових прав на нерухоме майно № 694202723221 в розмірі 52 600,00 грн, шляхом продажу на прилюдних торгах у межах процедури виконавчого провадження, встановленого Законом України Про виконавче провадження ;

- передати в управління позивача предмет іпотеки, а будівлю АЗС, що знаходиться за адресою Запорізька область, Запорізький район , с. Нове Запоріжжя , вул. Первомайська, буд.12б, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна за Державним реєстром речових прав на нерухоме майно № 694202723221, яка належить на праві приватної власності Товариству з обмеженою відповідальністю ТМК Торгстрой на підставі Договору купівлі-продажу нерухомості, на період до його реалізації, шляхом забезпечення вільного доступу позивачу до предмету іпотеки, надання позивачу з метою отримання доходів від управління предметом іпотеки прав укладати і припиняти будь-які угоди відносно предмета іпотеки, за виключенням тих, які передбачають його відчуження.

10.02.2020 автоматизованою системою документообігу господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу розподілено судді Горохову І.С.

Розглянувши матеріали вищезазначеної позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно із статтею 162 Господарського процесуального кодексу України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Позовна заява повинна містити, зокрема: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).

Суд, дослідивши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства "Таскомбанк", встановив, що позовна заява в порушення вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, містить не вірне зареєстроване місцезнаходження відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю ТМК Торгстрой , 69095, м. Запоріжжя, вул. Гоголя, буд. 147, кв. 10 та третьої особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Спецнафта Сервіс", 69071, м. Запоріжжя, вул. Калиновська, буд. 9.

Статтями 162 та 164 ГПК України встановлено вимоги щодо предмета спору, їх обґрунтування та комплектності документів, які повинні додаватися до неї. Зокрема, пунктом 1 ч. 1 статті 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

За визначенням ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

На підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів позивачем додано Список згрупованих відправлень, фіскальний чек та опис вкладення у цінний лист від 05.02.2020 на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю ТМК Торгстрой , 69095, м. Запоріжжя, вул. Гоголя, буд. 147, кв. 10.

На підтвердження направлення третій особі копії позовної заяви та доданих до неї документів позивачем додано Список згрупованих відправлень, фіскальний чек та опис вкладення у цінний лист від 05.02.2020 на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Спецнафта Сервіс", 69068, м. Запоріжжя, вул. Калиновська, буд. 9.

Однак, згідно із Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 11.02.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю ТМК Торгстрой , зареєстровано за адресою: 69091, м. Запоріжжя, вул. Нижньодніпровська, буд. 12, кв. 1; Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгова компанія "Спецнафта Сервіс", зареєстровано за адресою: 69068, м. Запоріжжя, вул. Іванова, буд. 85, кв. 23.

Тобто, у господарського суду відсутні відомості направлення відповідачу та третій особі копії позовної заяви вих. № 3325/70 від 05.02.2020.

Враховуючи вищевикладене, надані суду описи вкладення не можуть вважатися належним доказом відправлення відповідачу та третій особі копії позовної заяви вих. № 3325/70 від 05.02.2020 про звернення стягнення на предмет іпотеки.

Інших доказів, які підтверджують відправлення або вручення відповідачу та третій особі копії позовної заяви вих. № 3325/70 від 05.02.2020 та доданих до неї документів не додано.

Крім того, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Гарантією реалізації права на судовий захист в аспекті доступу до правосуддя є встановлення законом помірного судового збору для осіб, які звертаються до суду. Це відповідає Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо заходів, які полегшують доступ до правосуддя, від 14.05.1981 N R (81) 7: В тій мірі, в якій судові витрати становлять явну перешкоду доступові до правосуддя, їх треба, якщо це можливо, скоротити або скасувати (підпункт 12 пункту D).

Отже, сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів є складовою доступу до правосуддя, який є елементом права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України, що має беззаперечно виконуватись сторонами в разі необхідності реалізації цього права.

Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено дві вимоги - одна майнова про звернення стягнення на предмет іпотеки шляхом продажу на прилюдних торгах та одна вимога немайнового характеру про передачу в управління позивача предмету іпотеки шляхом забезпечення вільного доступу до предмету іпотеки з метою отримання доходів.

Згідно вимог ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Законом України Про Державний бюджет України на 2020 рік з 01.01.2020 встановлено прожитковий мінімум для працездатних у сумі 2102,00 грн.

Згідно з приписами ст. 4 Закону України Про судовий збір позивач повинен був сплатити судовий збір в розмірах: 2102,00 грн за майнову вимогу та 2102,00 грн за немайнову вимогу, а разом 4204,00 грн.

На підтвердження сплати судового збору позивачем подано суду меморіальний ордер № 590493370 від 04.02.2020 на суму 2102,00 грн, як доказ сплати за майнову вимогу.

Таким чином, сума недоплаченого судового збору складає 2102,00 грн.

Отже, на підтвердження факту сплати судового збору позивач повинен надати оригінал платіжного доручення (квитанцію, тощо) із зазначенням у ньому належних платіжних реквізитів на підтвердження сплати судового збору у розмірі 2102,00 грн.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Частинами 3 та 4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що позовну заяву Акціонерного товариства "Таскомбанк", м. Київ слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків.

Керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 176, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд

постановив:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, але не пізніше 02.03.2020 (включно), шляхом:

- надання позовної заяви із зазначенням правильної адреси відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю ТМК Торгстрой (69091, м. Запоріжжя, вул. Нижньодніпровська, буд. 12, кв. 1); третьої особи Товариства з обмеженою відповідальністю Торгова компанія Спецнафта-Сервіс (69068, м. Запоріжжя, вул. Іванова, буд. 85, кв. 23);

- надати належні докази направлення відповідачу та третій особі на вказані адреси копії позовної заяви вих. № 3325/70 від 05.02.2020 із зазначенням правильної адреси відповідача та третьої особи та доданих до неї документів (оригінали фіскального чеку та опису вкладення у лист з оголошеною цінністю);

- надати документальне підтвердження доплати судового збору за поданий позов у визначеному судом розмірі, а саме у розмірі 2102,00 грн (оригінал платіжного доручення, квитанцію тощо).

3. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.

4. Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.

Звернути увагу позивача, що копії документів засвідчуються відповідно до вимог пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, згідно з яким відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвалу підписано 12.02.2020.

Суддя І.С. Горохов

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення12.02.2020
Оприлюднено13.02.2020
Номер документу87548876
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/282/20

Ухвала від 25.05.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 23.04.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 31.03.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 04.03.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

Ухвала від 12.02.2020

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Горохов І.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні