ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12.02.2020 р. Справа № 917/228/20
Суддя Погрібна С.В., розглянувши матеріали
за позовною заявою Кременчуцької міської ради Полтавської області, пл. Перемоги, 2, м. Кременчук, Полтавська область, 39600
до Колеснікова Вадима Євгенійовича , АДРЕСА_1
про стягнення 30 501,52 грн.,
ВСТАНОВИВ:
10.02.2020 р. до господарського суду Полтавської області надійшов позов Кременчуцької міської ради Полтавської області до Колеснікова Вадима Євгенійовича з вимогами про стягнення заборгованості в розмірі 30 501,52 грн., згідно Договору оренди землі (кадастровий номер 5310436100:04:004:0859) від 22.06.2017 р., що укладений між Кременчуцькою міською радою Полтавської області та Фізичною особою-підприємцем Колесніковим Вадимом Євгенійовичем.
Позовну заяву позивачем подано без додержання вимог, встановлених ГПК України щодо подання позовних заяв, а саме:
- відсутня вказівка на статус відповідача;
- відсутнє зазначення щодо наявності у позивача оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (пункт 8 частини 3 статті 162 ГПК України);
- до позовної заяви не додано належних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців ).
Позивачем у вступній частині позовної заяви визначено відповідачем Клеснікова Вадима Євгенійовича , тоді як по тексту позову та згідно Договору оренди Клесніков Вадим Євгенійович має статус фізичної особи - підприємця.
Відповідно до пункту 8 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до пункту 61 "Правил надання послуг поштового зв`язку", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270, передбачено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Таким чином, належними доказами виконання позивачем обов`язку, покладеного на нього статтею 164 ГПК України, є опис вкладення до цінного листа із зазначенням у ньому кількості доданих документів та їх назви, і касовий чек про оплату поштового відправлення.
В якості доказу направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів позивачем надано суду опис вкладення від 04.02.2020 р., однак відсутній касовий чек про оплату поштового відправлення.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає, що позивачем не подано суду належних доказів надсилання відповідачу додатків доданих до позовної заяви, яка надійшла до суду.
Згідно частини 1 статті 174 ГПК України, вказане є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 174, 234 ГПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Усунути недоліки позовної заяви, шляхом подання доповнень до позовної заяви та доказів їх направлення на адресу відповідача; належних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Встановити строк для усунення недоліків - 5 днів з моменту вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити позивачу, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду; інакше - вважається неподаною та повертається особі, яка звернулася з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню (статті 235, 255 ГПК України).
Ухвала підписана 12.02.2020 р.
Суддя Погрібна С.В.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2020 |
Оприлюднено | 17.02.2020 |
Номер документу | 87559310 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Погрібна С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні