печерський районний суд міста києва
Справа № 757/6175/20-к
Примірник № ___
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві провадження за клопотанням слідчого другого слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,
ВСТАНОВИВ:
11.02.2020 слідчий другого слідчого відділу Першого управління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим із прокурором, про тимчасовий доступ до речей та документів.
Згідно з нормою ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Слідчий в судове засідання не з`явився, про місце і час розгляду клопотання повідомлявся належним чином, до суду подав заяву про розгляд справи у його відсутність.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті скарги у відсутність осіб, які не з`явились, на підставі наданих доказів.
Вивчивши клопотання, дослідивши його матеріали, слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, приходить до наступного висновку.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що Слідчими центрального апарату Державного бюро розслідування здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62019000000000750, за фактом зловживання посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 в інтересах ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПЗНВІФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » своїм службовим становищем, шляхом вчинення протиправних дій, направлених на оформлення всупереч вимог законодавства дозвільної документації для реалізації вказаними підприємствами проектів будівництва житла на території м. Бровари Київської області та привласнення грошових коштів інвесторів (фізичних та юридичних осіб), що спричинило тяжкі наслідки.
Також слідчий зазначив, що з 2013 року по теперішній час ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на замовлення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » реалізовуються проекти будівництва житлових будинків (ЖК « ІНФОРМАЦІЯ_6 ») на земельних ділянках з кадастровими №№ 3210600000:00:063:0994 площею 0,52 га, 3210600000:00:063:2410 площею 4,7762 га та 3210600000:00:063:2347 площею 5 га за адресами: АДРЕСА_1 .
При цьому, як вказує слідчий в клопотанні, проектна документація розроблена ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на підставі містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування багатоквартирних житлових будинків, суперечить генеральному плану м. Бровари, затвердженому рішенням ІНФОРМАЦІЯ_7 від 26.08.1999 № 150-11-23, згідно з яким вказані території відносяться до земель громадської забудови, на яких житлова багатоповерхова забудова не передбачена. Однак, незважаючи на викладене, всупереч вимог містобудівного законодавства України ІНФОРМАЦІЯ_1 в інтересах ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПЗНВІФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » у лютому 2016 року видано дозволи на будівельні роботи на об`єкті «Будівництво житлового комплексу з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом по вул. В`ячеслава Чорновола та вул. Київська в м. Бровари Київської області.
Крім того, слідчий вказує, що відповідно до наявної в матеріалах кримінального провадження інформації, використовуючи вказану дозвільну документацію для реалізації проектів будівництва житла на території м. Бровари Київської області, посадові особи зазначених підприємств організували протиправну схему із привласнення грошових коштів інвесторів будівництва (фізичних та юридичних осіб) та ухилення від сплати податків.
Також слідчий зазначає, що у період з 2015 по 2017 рр. службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за рахунок активів Пайового закритого не диверсифікованого венчурного інвестиційного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_3 » укладено ряд форвардних контрактів (договори деривативу) з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », за умова яких зазначене товариство зобов`язувалось передати у власність ПЗНВІФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » майнові права на квартири в ЖК « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та сплатити за них ціну згідно у мовами форвардних контрактів. Однак, у вказаний період ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відповідні звіти до податкових органів не подавалися, фактичні розрахунки по цим контрактам не проводилися. При цьому, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » здійснювалось лише отримання грошової винагороди без укладання відповідних контрактів.
З метою перевірки всіх обставин кримінального правопорушення, встановлення руху коштів під час реалізації майнових прав на квартири, зокрема при виконанні договорів купівлі-продажу та форвардних контрактів щодо реалізації активів (квартир житлового комплексу), під час перерахунків вказаних грошових коштів між вищевказаними сторонами (учасниками), з подальшим можливим їх привласненням, обготівкуванням, а також встановлення осіб які вчинювали вказані дії, в органу досудового розслідування виникла необхідність дослідження операцій з грошовими коштами на банківських рахунках ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) відкритих у банківських установах та їх подальшого використання.
Під час досудового розслідування встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в Печерській філії АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " (МФО НОМЕР_2 ), АДРЕСА_2 відкрито рахунки №№ НОМЕР_3 та НОМЕР_4 - УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ; в АТ " ІНФОРМАЦІЯ_9 " (МФО НОМЕР_5 ), АДРЕСА_3 відкрито рахунок № НОМЕР_6 - УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ; в ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_10 " (МФО НОМЕР_7 ), АДРЕСА_4 відкрито рахунки №№ НОМЕР_8 , НОМЕР_9 та НОМЕР_10 - УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ; АТ " ІНФОРМАЦІЯ_11 " (МФО НОМЕР_11 ), АДРЕСА_5 відкрито рахунок № НОМЕР_12 - УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ; АТ " ІНФОРМАЦІЯ_12 " (МФО НОМЕР_13 ), АДРЕСА_6 , відкрито рахунки №№ НОМЕР_14 та НОМЕР_15 - УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ; Філія - Головне управління по м. Києву та Київській області АТ " ІНФОРМАЦІЯ_13 " (МФО НОМЕР_16 ), АДРЕСА_7 відкрито рахунок № НОМЕР_17 - УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Положеннями ст.ст. 159162 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до документів, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ст. 160 КПК України, в клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів крім іншого, зазначаються, речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати, значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні, можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Так, аналіз наданих до клопотання матеріалів свідчить про те, що у межах зазначеного кримінального провадження, слідчим на даний час не були повною мірою виконані вимоги ч. 2 ст. 93 КПК України, тобто, надані слідчому судді документи не містять достатнього обґрунтування необхідності надання тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні банківських установ щодо вищевказаних юридичних осіб.
Враховуючи обставини вчинення ймовірного злочину, так як вони викладені в клопотанні слідчого, приходжу до висновку, що під час судового розгляду не встановлено та слідчим не доведено можливість використання як доказів у кримінальному провадженні № 62019000000000750 від 27.05.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України, вищевказаних відомостей, до яких слідчий просить отримати тимчасовий доступ, а відтак відсутні підстави з якими законодавець пов`язує постановлення ухвали про надання тимчасового доступу до речей і документів, тому у задоволенні клопотання слід відмовити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 107, 159, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого другого слідчого відділу Першого упр авління організації досудових розслідувань Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 87572464 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Литвинова І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні