Ухвала
від 12.02.2020 по справі 686/21196/13-ц
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/21196/13-ц

Провадження № 6/686/123/20

УХВАЛА

12 лютого 2020 року м. Хмельницький

Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Козак О.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про заміну стягувача у виконавчому провадженні,

встановила:

ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про заміну сторони стягувача на неї у виконавчих провадженнях про: стягнення заборгованості, за кредитним договором №МL-М00/074/2008 від 25.06.2008 року, згідно рішення Хмельницького міськрайонного суду від 14.01.2014 року; про звернення стягнення на нерухоме майно, а саме: житловий будинок заг.площею 263 кв.м. та земельну ділянку (кадастровий номер 6825083600:01:001:0051) площею 0,18 га, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , згідно виконавчого напису №1768, вчиненого 08.11.2010 року приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу Плетньовим В.О..

Заява в частині вимоги про заміну сторони виконавчого провадження про стягнення заборгованості за кредитним договором №МL-М00/074/2008 від 25.06.2008 року, згідно рішення Хмельницького міськрайонного суду від 14.01.2014 року підлягає призначенню в судове засідання для розгляду.

В іншій частині заяви, слід відмовити у відкритті провадження в порядку цивільного судочинства з наступних підстав.

Відповідно до ст.1 Закону України Про виконавче провадження , виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Пунктом 3 ч.1 ст.3 Закону України Про виконавче провадження визначено, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів - зокрема, виконавчих написів нотаріусів.

Частиною п`ятою ст.15 вказаного Закону визначено, що в разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до статті 74 Закону України Про виконавче провадження рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом. Рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.

Згідно з ч.1 ст. 287 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до ч.1 ст.379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Відповідно до ст.447 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Норми Цивільного процесуального кодексу України за аналогією із нормами КАС України, також регламентують порядок заміни сторони виконавчого провадження.

З наведеного вбачається, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця можуть бути оскаржені до суду.

Отже, нормами ЦПК та Господарського процесуального кодексу України встановлено судовий контроль за виконанням рішень, ухвалених судами в порядку цивільного та господарського судочинства.

Судовий контроль за виконанням рішень інших органів покладено законодавством на адміністративні суди. Аналізуючи в сукупності норми статті 15 Закону України Про виконавче провадження та статті 379 КАС України беручи до уваги, що питання правомірності заміни сторони у виконавчому провадженні є, по суті, превентивним судовим контролем у відповідному виконавчому провадженні, це питання повинно вирішуватися в порядку адміністративного судочинства.

Аналогічна правова позиція викладена в постановах Великої Палати Верховного Суду від 20.09.2018 року у справі №324/1018/17, від 16 січня 2019 року в справі № 826/7941/17.

Враховуючи, що за змістом заяви ОСОБА_1 просить суд також замінити сторону виконавчого провадження у виконавчому провадженні, що здійснюється на підставі виконавчого напису №1768, вчиненого 08.11.2010 року приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу Плетньовим В.О., суд приходить до висновку, що вказане питання має розглядатись за правилами КАС України.

Пунктом 1 ч. 1ст. 186 ЦПК України передбачено, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

Враховуючи вищенаведене, та оскільки в даному випадку мова йде про заміну сторони виконавчого провадження при примусовому виконанні за виконавчим написом нотаріуса, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження в частині вимог заяви ОСОБА_1 про заміну сторони у виконавчому провадженні, що здійснюється на підставі виконавчого напису №1768, вчиненого 08.11.2010 року приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу Плетньовим В.О..

Керуючись ст.ст.186,442 ЦПК України,

ухвалила:

Відкрити провадження та призначити справу за заявою ОСОБА_1 про заміну стягувача у виконавчому провадженні про стягнення заборгованості в судове засідання, яке відбудеться в приміщенні Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області (м.Хмельницький, вул.Героїв Майдану,54, каб.412, пов.4) 17 березня 2020 року 16 годину 00 хвилин, повідомивши про час та місце слухання справи учасників процесу.

Відмовити у відкритті провадження в порядку цивільного судочинства у справі за заявою ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження, що здійснюється на підставі виконавчого напису №1768, вчиненого 08.11.2010 року приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу Плетньовим В.О..

Роз`яснити ОСОБА_1 її право на звернення до суду в порядку адміністративного судочинства.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя:

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення12.02.2020
Оприлюднено17.02.2020
Номер документу87578812
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —686/21196/13-ц

Ухвала від 16.11.2020

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Приступа Д. І.

Ухвала від 17.03.2020

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Козак О. В.

Ухвала від 17.03.2020

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Козак О. В.

Ухвала від 12.02.2020

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Козак О. В.

Рішення від 14.01.2014

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Порозова І. Ю.

Ухвала від 24.10.2013

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Порозова І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні