Постанова
від 10.03.2010 по справі 2-а-5404/09/0270
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

10 березня 2010 р.                               Справа № 2-а-5404/09/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Дмитришеної Руслани Миколаївни,

при секретарі судового засідання:   Котюжанській Тетяні Олександрівні  

за участю представника позивача:   Сідак  Т.В., що діє на підставі доручення від 09.03.2010 року №236/06-27/09

відповідач: в судове засідання не зявився, хоча про час, дату та місце судового засідання повідомлений завчасно та належним чином. Причини неявки суду невідомі.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: управління Пенсійного фонду України у Тиврівському районі   

до:   колективного підприємства "Гніванський шиноремонтний завод"  

про: стягнення заборгованості по виплаті пенсій на пільгових умовах

ВСТАНОВИВ :

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов управління Пенсійного фонду України у Тиврівському районі до колективного підприємства «Гніванський шиноремонтний завод» про стягнення заборгованості по виплаті пенсій на пільгових умовах.

Позов мотивовано тим, що станом на 01.12.2009 року за колективним підприємством  «Гніванський шиноремонтний завод» за період з січня по квітень 2009 року утворилась заборгованість по невідшкодованих до Пенсійного фонду України фактичних витратах на виплату пільгової пенсії, що була призначена ОСОБА_1, яка отримує пенсію за віком на пільгових умовах по Списку №2, відповідно до пунктів “б-з” ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Оскільки, заборгованість в добровільному порядку не погашена, управління Пенсійного фонду України у Тиврівському районі звернулось до суду про стягнення коштів.

Ухвалою суду від 23.12.2009 року провадження у справі відкрито.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю та посилаючись на обставини викладені в позовній заяві просила суд задовольнити позовні вимоги.

Відповідач у судові засідання 19.01.10 р. та 10.03.10 р. не з’явився. Про дату, час та місце судового засідання був повідомлений завчасно та належним чином, що підтверджується витягом зі списку поштових відправлень судді Дмитришеної Р.М. Причини неявки суду не відомі.  

Отже, судом вжито всіх залежних від нього заходів для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з її участю та реалізації ним права судового захисту, своїх прав та інтересів.

З урахуванням клопотання представника позивача, суд ухвалив розгляд справи здійснювати без участі відповідача.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року, який набрав чинності з 01.01.2004 року (далі - Закон № 1058- IV).

Відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону №1058- IV, абз.4 п.1 ст.2 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР, ч.1 п.6.1 п.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за №64/8663 (далі - Інструкція), відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, відповідно до пп. “б-з” ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» у розмірі 100 відсотків.

Згідно п.6.8 Інструкції підприємства та організації зобов'язані щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

В ході судового засідання встановлено, що колективне підприємство «Гніванський шиноремонтний завод» є юридичною особою, зареєстровано в  управлінні Пенсійного фонду України у Тиврівському районі Вінницької області за №0219040104 як платник на державне пенсійне страхування та зареєстровано в Тиврівській районній державній адміністрації за №138 від 06.07.1994 року.

Станом на 01.12.2009 року за відповідачем рахується заборгованість по невідшкодованих до Пенсійного фонду України фактичних витратах на виплату пенсії, призначеної відповідно до п. “б-з” ст. 13 вказаного Закону, за період з січня по квітень 2009 року громадянці ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, в сумі 4758,78 грн.  ОСОБА_1. має загальний стаж роботи 35 років 6 місяців 25 днів, з якого 17 років 3 місяці 8 днів стаж технолога цеху гумотехнічних виробів у колективному підприємстві «Гніванський шиноремонтний завод», що дає їй право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах по Списку 2, відповідно до зазначених вище положень закону.  Таким чином, судом встановлено, що проведені витрати на виплату пільгової пенсії ОСОБА_1. УПФУ у Тиврівському районі відповідачем не компенсовано.

Зазначена заборгованість підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату пенсії, призначеної відповідно до частини 2 прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове держане пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б-з” ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» ОСОБА_1 за період січня-квітня 2009 року, а також довідками виданими на ім’я ОСОБА_1. про те, що вона має право на отримання пільгової пенсії та протягом січня-квітня 2009 р. отримала пенсію за віком на пільгових умовах заборгованість з виплати якої складає 4758,78 грн.

Назване підтверджується в тому рахунку актом взаємозвірки від 18.12.09 р. про наявність заборгованості з відшкодування виплати пільгової пенсії ОСОБА_1., який підписаний головним бухгалтером КП «Гніванський шиноремонтний завод» та посадовою особою УПФУ у Тиврівському районі. Підписання відповідачем Акт взаємозвірки розцінюється судом, як визнання заборгованості з відшкодування витрат на виплату пільгової пенсії ОСОБА_1. перед Пенсійним фондом України.  

Відповідно до списку №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України “Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в  яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах” від 16 січня 2003 р. №36 (далі – Постанова КМУ №36) трудова діяльність ОСОБА_1. за професією технолога цеху гумотехнічних виробів з повним робочим днем протягом 17 років, 3 місяців, 8 днів дає  право на пенсію за віком на пільгових умовах.

З викладеного вище судом вбачається, що станом на 01.12.2009 року загальна сума заборгованості колективного підприємства «Гніванський шиноремонтний завод» перед управлінням Пенсійного фонду України у Тиврівському районі становить 4758,78 грн., яка в добровільному порядку на час розгляду справи не погашена.

В силу ч.1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги  та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює  докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об‘єктивному дослідженні.

Враховуючи, що на день розгляду справи відповідач доказів в спростування позовних вимог не надав, боргу, який підтверджується матеріалами справи, не сплатив, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим, а тому наявні всі правові підстави для його задоволення.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з колективного підприємства "Гніванський шиноремонтний завод" вул. Промислова, 5, м. Гнівань, Тиврівський район, Вінницька область, 23310 (код ЄДРПОУ 03112679, р/р 260013021303 в ЦВ ПІБ м. Вінниця, МФО 302571) на користь Управління Пенсійного фонду України у Тиврівському районі Вінницької області заборгованість по фактичних  витратах на виплату  пенсії в сумі 4 758, 78грн. (чотири тисячі сімсот пятдесят вісім грн. 78 коп.), призначеній гр. ОСОБА_1 на пільгових умовах по списку №2 відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Копію даної постанови направити на адресу відповідача.

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється  з  дня  отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови оформлено:   11.03.10  

Суддя. /підпис/.          Дмитришена Руслана Миколаївна

Копія вірна.

Суддя:

Секретар:

10.03.2010

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.03.2010
Оприлюднено09.07.2010
Номер документу8758792
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2-а-5404/09/0270

Постанова від 10.03.2010

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні