ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

УХВАЛА

Дата документу 14.02.2020 Справа № 554/1562/19

Провадження № 1кс/554/2336/2020

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 лютого 2020 року cлідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави Савченко Л.І., при секретарі - Гаврись В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтаві клопотання слідчого Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві Корнюшкина О.М., погоджене прокурором військової прокуратури Сумського гарнізону Лисенко Д.О., про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №42019200350000003 від 15.01.2019 за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 407, ч. 3 ст. 410, ч. 3 ст. 426 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий Третього слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві Корнюшкина О.М. звернувся до суду з клопотанням, погодженим прокурором військової прокуратури Сумського гарнізону Лисенко Д.О., про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №42019200350000003 від 15.01.2019 за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 407, ч. 3 ст. 410, ч. 3 ст. 426 КК України.

У клопотанні порушується питання про необхідність тимчасового доступу до документів (інформації у паперовому та/або електронному носії), з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні операторів мобільного зв`язку: ПрАТ ВФ Україна , офіційна адреса: м. Київ, вул. Лейпцизька, 15, що містять відомості про користування абонентськими номерами мобільного зв`язку НОМЕР_1 (користувач ОСОБА_1 ), НОМЕР_2 (користувач ОСОБА_2 ) в період часу з 01.06.2018 і по дату винесення ухвали з наступними відомостями: належність абонентського номеру, тобто на яку фізичну чи юридичну особу зареєстровано вказаний абонентський номер; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ), яке перебувало у зоні дії базових станцій (Абонент А); адреси розташування та номери базових станцій, як забезпечували зв`язок абонента А; типи з`єднання абонентів А та Б: вхідні та вихідні дзвінки, СМС (короткі текстові повідомлення без розкриття їх змісту), ММС (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язкам смузі частот), переадресація; дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентом А; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з якими відбувалися сеанс зв`язку абонента А (абоненти Б).

Клопотання обґрунтоване тим, що солдат ОСОБА_1 фактично не виконує свої обов`язки проходження військової служби за контрактом, та з відома командира батальйону №1 58 ОМБ в/ч А4532 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та командира роти вогневої підтримки 58 ОМБ в/ч А4532 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , знаходиться поза межами розташування вказаної в/ч, та отримує грошові кошти у вигляді преміальної надбавки за виконання завдань в районі проведення ООС, фактично не перебуваючи в районі проведення ООС.

Крім того, встановлено, що ОСОБА_1 документально знаходиться в зоні проведення ООС, однак, за наявною оперативною інформацією, ОСОБА_1 , з дозволу свого командира ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , перебуває в м. Суми, та займається особистими справами, в той час, як 58 ОМБ виконує завдання в районі проведення ООС.

Таким чином, своїми умисними діями, при вищевикладених обставинах ОСОБА_1 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 407 КК України, а саме самовільне залишення розташування військової частини без поважних причин, вчинене в умовах особливого періоду військовослужбовцем за контрактом, та кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 410 КК України, а саме привласнення військового майна шляхом зловживання своїм службовим становищем у вигляді преміальної надбавки за виконання завдань в районі проведення ООС.

Вказана інформація підтверджується матеріалами виконання оперативними співробітниками відділу БКОЗ УСБУ в Сумській області доручень слідчого Другого слідчого відділу ТУ ДБР у м. Полтаві.

Окрім цього, відповідно до інформації отриманої співробітниками відділу БКОЗ УСБУ в Сумській області до вчинення вказаних злочинів можливо причетні наступні особи, а саме:

- командир військової частини А4532 ОСОБА_2 , використовує мобільні номери абонента мобільного зв`язку мобільного оператора ПрАТ Київстар НОМЕР_3 та НОМЕР_4 , мобільного оператора ПрАТ ВФ Україна НОМЕР_5 ;

- командир роти вогневої підтримки військової частини А4532ОСОБА_3 , використовує мобільні номери абонента мобільного зв`язку мобільного оператора ПрАТ Київстар НОМЕР_6 , ТОВ "лайфселл" НОМЕР_7 ;

- військовослужбовець військової частини А4532 солдат ОСОБА_1 , використовує мобільні номери абонента мобільного зв`язку мобільного оператора ПрАТ ВФ Україна НОМЕР_1 .

З метою виконання завдань кримінального провадження, забезпечення швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, перевірки причетності солдата контрактної служби ОСОБА_1 до вчинення кримінальних правопорушень, встановлення імовірних телефонних контактів з іншими невстановленими на даний час особами, які можуть бути причетні до вчинення зазначених злочинів, що може бути підтверджено аналізом їхніх телефонних з`єднань та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, які будуть отримані від оператора мобільного зв`язку ПрАТ ВФ Україна можуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у зв`язку з чим необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у даної юридичної особи, щодо невстановлених мобільних терміналів з сім-картками оператора мобільного зв`язку:ПрАТ ВФ Україна з абонентськими номерами мобільного зв`язку НОМЕР_1 (користувач ОСОБА_1 ), НОМЕР_2 (користувач ОСОБА_2 ) та можливістю вилучити інформацію про: дату, час і тривалість вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій та їх адресу, а також місцеперебування абонента зазначеного телефонного номеру в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання із зазначенням типу з`єднання, ідентифікатора (ІМЕІ та IMSI), без змісту вхідних та вихідних sms-повідомлень, з інформацією про GPRS - трафік, з урахуванням нульових дзвінків вказаних номерів телефонів за період часу з в період часу з 01.06.2018 і по дату винесення ухвали .

Документи (інформація) щодо здійснення дзвінків зазначеного користувача абонентського мобільного номеру, відправка sms-повідомлень, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отриманих послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, які самі по собі, так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема встановлення всіх осіб, причетних до зазначених кримінальних правопорушень, підтвердження протиправної діяльності вказаної особи, у зв`язку з чим слідчий звернувся до суду з даним клопотанням.

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, зазначених у клопотанні, слідчий суддя вважає можливим розгляд даного клопотання проводити відповідно до ч. 2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Слідчий Корнюшкин О.М. у судове засідання не з`явився, надіслав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, у зв`язку із зайнятістю на роботі, прохав розглядати клопотання за наявними матеріалами та задовольнити клопотання.

Відповідно до ч.4 ст. 107 ЦПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку про задоволення клопотання, виходячи з наступного.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.

Частиною 1 ст. 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володіння якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Відповідно до п.7 ч. 1 ст. 162 КПК України, інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг,їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, належить до охоронюваної законом таємниці.

Відповідно до ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Частиною 6 цієї норми визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Судом установлено, що у Третього слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого в місті Полтаві перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до ЄРДР за №42019200350000003 від 15.01.2019 за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 407, ч. 3 ст. 410, ч. 3 ст. 426 КК України.

Інформація щодо здійснення дзвінків зазначеного користувача абонентського мобільного номеру, відправка sms-повідомлень, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отриманих послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо за абонентськими номерами мобільного зв`язку НОМЕР_1 (користувач ОСОБА_1 ), НОМЕР_2 (користувач ОСОБА_2 ) в період часу з 01.06.2018 і по дату винесення ухвали, що знаходиться у розпорядженні оператора мобільного зв`язку ПрАТ ВФ Україна , м. Київ, вул. Лейпцинзька, 15, має суттєве значення для справи, а саме встановлення всіх осіб, причетних до зазначених кримінальних правопорушень, підтвердження протиправної діяльності вказаної особи, інформація про абонентські з`єднання є речовим доказом по кримінальному провадженню.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, суть клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку про наявність в матеріалах кримінального провадження достатніх даних, що дають підстави вважати, що вищевказана інформація, питання про проведення тимчасового доступу до якої ставиться в клопотанні органу досудового слідства, містить дані, що мають значення для встановлення істини, а також з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, а отримання цих відомостей в інший спосіб неможливо.

За таких обставин, клопотання про дозвіл на тимчасовий доступ підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 132,159-166 КПК України,слідчийсуддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого - задовольнити.

Надати дозвіл заступнику начальника Третього слідчого відділу СУ ТУ ДБР у м. Полтаві Захаркевичу І.А., слідчому Третього слідчого відділу СУ ТУ ДБР у м. Полтаві Корнюшкину Олександру Михайловичу, слідчому Третього слідчого відділу СУ ТУ ДБР у м. Полтаві Новікову Олександру Геннадійовичу, слідчому Третього слідчого відділу СУ ТУ ДБР у м. Полтаві Міняйлу В`ячеславу Валерійовичу, прокурору військової прокуратури Сумського гарнізону Лисенко Дар`ї Олегівні, прокурору військової прокуратури Сумського гарнізону Шкетю Євгену Дмитровичу, прокурору військової прокуратури Сумського гарнізону Рихлюку Даниілу Вікторовичу, прокурору військової прокуратури Сумського гарнізону Сокотю Олегу Анатолійовичу, прокурору військової прокуратури Сумського гарнізону Лимарю Роману Анатолійовичу тимчасовий доступ до документів (інформації у паперовому та/або електронному носії), з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні операторів мобільного зв`язку:

ПрАТ ВФ Україна , офіційна адреса: м. Київ, вул. Лейпцизька, 15, що містять відомості про користування абонентськими номерами мобільного зв`язку НОМЕР_1 (користувач ОСОБА_1 ), НОМЕР_2 (користувач ОСОБА_2 ) в період часу з 01.06.2018 і по дату винесення ухвали з наступними відомостями:

-належність абонентського номеру, тобто на яку фізичну чи юридичну особу зареєстровано вказаний абонентський номер;

-ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ), яке перебувало у зоні дії базових станцій (Абонент А);

-адреси розташування та номери базових станцій, як забезпечували зв`язок абонента А;

-типи з`єднання абонентів А та Б: вхідні та вихідні дзвінки, СМС (короткі текстові повідомлення без розкриття їх змісту), ММС (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язкам смузі частот), переадресація;

-дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентом А;

-ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з якими відбувалися сеанс зв`язку абонента А (абоненти Б).

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.

Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.

Слідчий суддя Л.І. Савченко

Дата ухвалення рішення 14.02.2020
Зареєстровано 16.02.2020
Оприлюднено 17.02.2020

Судовий реєстр по справі 554/1562/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 14.02.2020 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 14.02.2020 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 14.02.2020 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 19.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 15.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону