Герб України

Рішення від 11.02.2020 по справі 904/5898/19

Господарський суд дніпропетровської області

Новинка

ШІ-аналіз судового документа

Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.

Реєстрація

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.02.2020м. ДніпроСправа № 904/5898/19

за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях.

до Фізичної особи-підприємця Глєєвої Анастасії Олегівни

третя особа без самостійних позовних вимог на стороні позивача Приватне акціонерне товариство "Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат"

про стягнення 298 034,29 грн. та виселення з приміщення

Суддя Манько Г.В.

За участю секретаря судового засідання Федьковської О.В.

Представники:

Від позивача Савіна О.І.

Від відповідача не з`явився.

Від третьої особи не з`явився.

СУТЬ СПОРУ:

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом та просить стягнути з фізичної особи - підприємця Глєєвої Анастасії Олегівни на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області до Державного бюджету України, заборгованість з орендної плати у розмірі 57 512 грн. 73 коп. 240 521 грн. 76 коп. Також просить виселити фізичну особу - підприємця Глєєву Анастасію Олегівну з займаного приміщення розташованого за адресою: м. Кривий Ріг, вул. 50 років Жовтня, б. 36 а.

Позивач наполягав на задоволенні позову в повному обсязі. Вважає, що наданими у справі доказами у повному обсязі підтверджені позовні вимоги. Зазначив, що усі докази, що є підставою позовних вимог надав до господарського суду. У судовому засіданні підтримав доводи, викладені у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. З заявами та клопотаннями до суду не звертався.

Третя особа в судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. З заявами та клопотаннями до суду не зверталась.

У судовому засіданні на підставі ст. 240 Господарського процесуального кодексу України оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Розглянувши наявні матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

18.10.2013р. між Регіональним відділення Фонду держмайна України у Дніпропетровській області та ФОП Глєєва А.О. підписано договір оренди нерухомого майна, що належить до державної власності №12/02-5345-ОД.

Згідно п. 1.1 Договору Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування державне нерухоме майно - -нежитлові вбудовані приміщення (далі - Майно) загальною площею 138,9 кв.м, розміщене за адресою: м. Кривий Ріг, вул. 50 років Жовтня, 36а на першому поверсі одноповерхового будинку, що перебуває на балансі ПАТ ІнГЗК (далі - Балансоутримувач), вартість якого визначена згідно зі звітом про оцінку на "06" червня 2013 р. і становить за незалежною оцінкою 246800,00 грн.

Майно передається в оренду з метою розміщення закусочної, яка не здійснює продаж товарів підакцизної групи. Використання орендованого державного майна не за призначенням забороняється (п. 1.2 Договору).

Згідно п. 2.1.ОРЕНДАР вступає у строкове платне користування державним Майном у термін, указаний у Договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору та акта

приймання-передачі Майна.

Відповідно до п. 2.2. Договору Передача-Майна в оренду не тягне за собою виникнення в ОРЕНДАРЯ права власності на це Майно. Власником орендованого Майна залишається держава, а ОРЕНДАР користується ним протягом строку оренди.

Умовами п. 2.4. Договору визначено, що майно вважається поверненим Балаксоутримузачу з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі, один примірник якого надається Балансоутримувачем ОРЕНДОДАВЦЮ у триденний термін з дати його підписання. Обов`язок щодо складання акта приймання-передавання покладається на Балансоутримувача.

В п. 3.1 Договору вказано, що Орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.95 N 786 (зі змінами) (далі, - Методика розрахунку) і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку (останній місяць, за який є інформація про індекс інфляції) - липень 2013 р. 1643,69 грн. Орендна плата за перший місяць оренди - жовтень 2013 р. визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекси інфляції за серпень, вересень та жовтень 2013р.

Згідно п. 3.3 Договору орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом користування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць.

Орендна плата перераховується до державного бюджету та Балансоутримувачу у співвідношенні: -70 % до державного бюджету по місцю реєстрації орендаря у податковій інспекції на рахунки відкриті відділенням казначейства у розмірі 1150,58 грн.; -30 % балансоутримувача у розмірі 493,11 грн.

щомісяця не пізніше 15 числа місяця наступного за звітним відповідно до пропорцій розподілу, установлених Кабінетом Міністрів України і чинних на кінець періоду за якій здійснюється платіж ( п. 3.6 Договору).

Згідно п.3.8 Договору, орендна плата перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується до бюджету та Балансоутримувачу у визначеному пунктом 3.6 співвідношення відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення, включаючи день оплати.

Відповідно до п. 3.9 Договору зайва сума орендної плати, що надійшла до державного бюджету підлягає заліку за рахунок подальших платежів.

Орендар сплачує орендну плату до дня повернення Майна за актом приймання-передавання включно. Закінчення строку дії Договору оренди не звільняє Орендаря від обов`язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, враховуючи санкції, до державного бюджету та Балансоутримувачу (п.3.11 Договору).

Згідно п. 5.2 Договору Орендар зобов`язується своєчасно і у повному обсязі сплачувати орендну плату у співвідношенні визначеному у п.3.6 цього Договору.

Відповідно до п. 5.5 Договору У разі припинення або розірвання Договору повернути Балансоутримувачу орендоване Майно за актом приймання - передачі у належному стані, не гіршому ніж на момент передачі його в оренду, з врахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати Орендодавцеві збитки у разі погіршення стану або втрати /повної або часткової/ орендованого Майна з вини ОРЕНДАРЯ. Майно вважається поверненим Балансоутримувачу з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі, один примірник якого надається ОРЕНДАРЕМ ОРЕНДОДАВЦЮ у триденний термін з дати його підписання. Обов`язок щодо складання акта приймання-передавання покладається на ОРЕНДАРЯ. У разі ненадання у триденний строк з дати підписання акту приймання-передачі ОРЕНДОДАВЦЕВІ, зобов`язання ОРЕНДАРЯ по поверненню орендованого державного майна вважаються не виконаними, а ОРЕНДАР зобов`язаний сплатити неустойку у розмірі подвійної плати за користування державним майном за час прострочення.

За невиконання або неналежне виконання зобов`язань за цим Договором сторони несуть відповідальність згідно чинним законодавством України (п. 9.1 Договору).

Згідно п. 10.1 Договору 10.1. Цей Договір укладено до прийняття іншого управлінського рішення, але не більше ніж строком на 2 роки 11 місяців, що діє з 18 жовтня 2013р. по 17 вересня 2016р. включно. У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов Договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії Договору, повній оплаті за Договором і при наданні інформації щодо виконання умов цього Договору, а саме: наявності договору страхування, дозволу або декларації наданої органами державного пожежного нагляду, Договір, за заявою ОРЕНДАРЯ, щодо продовження терміну дії, наданою відповідно до п. 5.20, може бути продовжений на тих самих умовах, які передбачені у Договорі.

Зміни і доповнення або розірвання цього Договору допускаються за взаємної згоди сторін і оформлюються додатковими угодами. Зміни та доповнення, що пропонується внести, розглядаються протягом одного місяця з дати їх подання до розгляду іншою стороною ( п. 10.3 Договору).

22.03.2016 Регіональним відділенням на адресу орендаря скеровано претензію №18-11-01426 про сплату заборгованості та розірвання договору у випадку несплати заборгованості з орендної плати та пені. Докази направлення вищевказаної претензії додано. Суму заборгованості не погашено, відповідь на вказану претензію не надано.

09.06.2016 Регіональним відділенням направило на адресу відповідача лист №18-02-03081 яким повідомлено про те, що строк дії договору закінчується 17.09.2016 та зазначено, що у разі наміру у подальшому використовувати орендоване майно, необхідно подати заяву щодо пролонгації договору оренди. Також у вказаному листі Регіональне відділення вказало на необхідність проведення нової оцінки об`єкта оренди, оскільки остання оцінка проводилась 06.06.2013 та про необхідність надати до Регіонального відділення заяву використовувати орендоване майно. Крім того, у вказаному листі орендаря повідомлено про невиконання умов договору в частині сплати орендної плати та пені.

Відповідач проігнорувала дану вимогу, не надала заяву щодо пролонгації договору оренди від 18.10.2013 №12/02-5345-ОД та нову незалежну оцінку. В подальшому Регіональне відділення неодноразово зверталось до орендаря, листами від-06.11.2017 №18-02-06752, від 15.06.2018 №18-11-03841 в яких наполягало на сплаті заборгованості з орендної плати та штрафних санкцій а також поверненні орендованого майна за актом приймання-передачі.

Однак до теперішнього часу відповідь на претензії від орендаря не надходила, борг не сплачено, майно не повернуто, що стало причиною для звернення до суду.

Відповідно до ст. 18 Закону України Про оренду державного та комунального майна визначено обов`язок орендаря вносити орендну плату своєчасно і в повному обсязі.

Згідно зі ст. 286 Господарського кодексу України, орендна плата є фіксованим платежем, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плат визначаються в договорі.

Статтею 530 Цивільного кодексу України встановлено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Статтею 782 Цивільного кодексу України передбачено, що наймодавець має право відмовитися від договору найму і вимагати повернення речі, якщо наймач не вносить плату за користування річчю протягом трьох місяців підряд.

В порушення вищезазначених статей Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України та п. п. 3.6, 3.8, 3.11, 5.3, 5.5 договору оренди , від 18.10.2013р. №12/02-5345-ОД відповідач в односторонньому порядку відмовляється від виконання передбачених договором та законом зобов`язань.

Відповідно до ст.785 Цивільного кодексу України, у разі припинення договору найму наймач зобов`язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі на основі чого складається акт приймання-передачі.

На теперішній час відповідач не надала до Регіонального відділення акт приймання-передачі орендованого майна по договору оренди від 18.10.2013 №12/02- 5345-ОД.

Відповідно до ст.785 Цивільного кодексу України, у разі якщо наймач не виконує обов`язку щодо повернення речі, наймодавець має право вимагати від наймача сплати неустойки у розмірі подвійної плати за користування річчю за час прострочення.

До моменту укладання нового договору оренди на нежитлове приміщення або повернення майна орендарю нараховуються збитки за безпідставне використання державного майна та неустойка у розмірі подвійної орендної плати за час прострочення.

Загальна сума неустойки складає 240 521,76 грн.

В обгрунтування позовних вимог позивач надав до господарського суду акт №19-05/2012 від 27.09.2012 про результати перевірки Публічного акціонерного товариства Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат з питання стану збереження та підстав використання державного майна, що не увійшло до статутного фонду товариства Перевірку проведено з моменту приватизації (30.12.96) по 04.05.2012 безпосередньо з виїздом на місце розташування об`єкту за адресою: 50064, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Рудна, 47. Перевірку розпочато 23.04.2012, закінчено 27.09.2012, з перервою ; 30.04.2012 по 14.05.2012, з 04.07.2012 по 23.08.2012, з 29.08.2012 пс 05.09.2012, з 07.09.2012 по 10.09.2012, з 13.09.2012 по 26.09.2012 року. Фактичним оглядом проведеним робочою групою, 27.04.2012 у присутності представників балансоутримувача Гопака А.А. - начальника бюро роботи з акціонерами та Кочігіної І . П . - матеріально-відповідальної особи встановлено, що одноповерхова будівля кафе Дворик , яка знаходиться за адресою вул. 50 років Жовтня , 36 а. Будівля кафе Дворик (павільйон з І площадкою) використовувалася на підставі договору оренди нерухомого майна від 01.08.2003 № 12/02-836-ОД, термін дії якого закінчився 01.08.2008 року. За умовами договору орендоване нерухоме (павільйон з площадкою) майно площею 280 м 2 з метою розміщення кафе, що здійснює продаж товарів підакцизної групи. Згідно наказу регіонального відділення від 22.08.2008 № 12/03-172-ПО договір оренди припинив свою дію з 01.08.2008. Однак, в порушення п. 5.6. договору оренди орендоване майно за актом приймання-передачі балансоутримувачу повернуто не було, а продовжувало використовуватися, про що свідчить лист ПАТ ІнГЗК від 02.12.2008 № 54/24277. (Додаток № 26 ).

Відповідно до вимог ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання повинні виконуватися належним чином та у встановлений строк у відповідності з вказівками закону, договору, одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається.

Відповідно до вимог ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно вимог ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на сторони пропорційно задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 123, 129, 232, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця Глєєвої Анастасії Олегівни ( АДРЕСА_4 Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області (49000, м. Дніпро, вул. Центральна 6, Код ЄДРПОУ 13467337) до Державного бюджету України, заборгованість з орендної плати у розмірі 57 512 грн. 73 коп., неустойку у сумі 240 521 грн. 76 коп.

Виселити фізичну особу - підприємця Глєєву Анастасію Олегівну ( АДРЕСА_4 Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з займаного приміщення розташованого за адресою: м. Кривий Ріг , вул. 50 років Жовтня, б. 36а.

Стягнути з фізичної особи - підприємця Глєєвої Анастасії Олегівни ( АДРЕСА_4 Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області (49000, м. Дніпро, вул. Центральна 6, Код ЄДРПОУ 13467337) судовий збір в сумі 6 391 грн. 51 коп.

Стягнути з фізичної особи - підприємця Глєєвої Анастасії Олегівни ( АДРЕСА_4 Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в доход державного бюджету України (Отримувач коштів: УК у Собор.р.м.Дніпра/Собор.р/22030101; Код отримувача: ЄДРПОУ 37989269; Банк отримувача: казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача: МФО 899998; Рахунок отримувача: UA238999980313151206083004005; Код класифікації доходів бюджету: 22030101) 40 грн. 01 коп.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили у відповідності до приписів ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена в порядку та строк, передбачений ст. ст. 254, 256 Господарського процесуального кодексу України .

Повне рішення складено 17.02.2020

Суддя Г.В. Манько

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення11.02.2020
Оприлюднено18.02.2020
Номер документу87619967
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/5898/19

Ухвала від 28.05.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Манько Геннадій Валерійович

Ухвала від 13.05.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Манько Геннадій Валерійович

Ухвала від 17.04.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Манько Геннадій Валерійович

Ухвала від 17.04.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Манько Геннадій Валерійович

Судовий наказ від 11.03.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Манько Геннадій Валерійович

Судовий наказ від 11.03.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Манько Геннадій Валерійович

Судовий наказ від 11.03.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Манько Геннадій Валерійович

Судовий наказ від 11.03.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Манько Геннадій Валерійович

Ухвала від 04.03.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Манько Геннадій Валерійович

Рішення від 11.02.2020

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Манько Геннадій Валерійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні