ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
14 лютого 2020 року м. ТернопільСправа №10/б-921/1441/2013 (921/99/20) Господарський суд Тернопільської області у складі судді Сидорук А.М.
розглянув матеріали позовної заяви
за позовом: Селянської спілки Промінь , с.Бронгалівка Підгаєцького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 05280621 в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Шимечко Андрія Ярославовича, Тернопільська обл.., м.Чортків, вул..Копичинецька, 124Є
до відповідача: Управління агропромислового, економічного розвитку та з питань державної реєстрації Підгаєцької районної Державної адміністрації, 48000, м.Підгайці Тернопільської області, вул..Шевченка, 32, ідентифікаційний код 21136882
про визнання права власності
в межах справи № 10/Б-921/1441/2013
за заявою кредитора: Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, Майдан Волі ,3, м. Тернопіль, 46001
про визнання банкрутом
Встановив: В провадженні господарського суду Тернопільської області знаходиться справа № 10/Б-921/1441/2013 за заявою кредитора Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, Майдан Волі ,3, м. Тернопіль, 46001 до боржника Селянської спілки "Промінь", с. Бронгалівка Підгаєцького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 05280621 про визнання банкрутом.
Постановою господарського суду від 21 січня 2013 року (суддя Півторак М.Є.) Боржника: селянську спілку "Промінь", с. Бронгалівка Підгаєцького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 05280621 - визнано банкрутом; призначено його ліквідатором Бесараба В.І., м. Підгайці, вул. Вузька , 12, Ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії АВ № 347260 від 28.10.2007 року.
Ухвалою господарського суду від 06 серпня 2013 року ліквідатором селянської спілки "Промінь", с. Бронгалівка Підгаєцького району Тернопільської області призначено арбітражного керуючого Шимечка Андрія Ярославовича , жителя м. Тернопіль вул. Подільська, 1 офіс 5 , Свідоцтво № 738 , виданого 08.04.2013 року Міністерством юстиції України.
10.02.2020 на адресу господарського суду Тернопільської області від Селянської спілки Промінь , с.Бронгалівка Підгаєцького району Тернопільської області в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Шимечко Андрія Ярославовича надійшла позовна заява в межах справи про банкрутство до Управління агропромислового, економічного розвитку та з питань державної реєстрації Підгаєцької районної Державної адміністрації про визнання права власності.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
З 21.10.2019р. введений в дію Кодекс України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнати такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 440 із наступними змінами); Постанову Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про банкрутство" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 31, ст. 441).
Згідно ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Враховуючи те, що з дня введення дії Кодексу України з процедур банкрутства Закон України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" втратив чинність, судом при розгляді заяви Селянської спілки Промінь , с.Бронгалівка Підгаєцького району Тернопільської області
в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Шимечко Андрія Ярославовича застосовуються положення Кодексу України з процедур банкрутства.
Ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Частиною першою статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Відповідно до ст.7 приписів частини другої вказаної статті Кодексу господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
Відповідно до частини першої статті 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України.
Проаналізувавши долучені до позовної заяви документи, судом встановлено, що ліквідатором при поданні позовної заяви до господарського суду, не здійснено сплату судового збору в установлених законом порядку та розмірі, разом з тим, в позовній заяві позивач просить суд відстрочити сплату судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності до ухвалення судом рішення за результатами розгляду заяви по суті.
Своє клопотання ліквідатор Селянської спілки Промінь обґрунтовує тим, що Селянська спілка Промінь знаходиться в процедурі банкрутства, у банкрута відсутні будь-які майнові активи; відповідно до листа Підгаєцької ДПІ Козівського управління ГУ ДПС у Тернопільській області Селянська спілка Промінь не має відкритих рахунків в банківських установах.
Зважаючи на вищевикладене, для забезпечення можливості реалізації ліквідатором прав за ч.1 ст.61 Кодексу України з процедур банкрутства, згідно із ст.8 Закону України "Про судовий збір" позивач просить суд відстрочити сплату судового збору до винесення рішення судом.
Відповідно до частини другої ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною першою статті 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Частиною першою статті 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
З огляду на вищенаведені обставини, враховуючи, що ліквідатор звернувся з даним позовом в інтересах банкрута, суд дійшов висновку про можливість задоволення клопотання ліквідатора про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення.
Згідно з частиною першою статті 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Разом з тим, частиною першою статті 181 ГПК України встановлено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи норми процесуального законодавства, господарський суд дійшов висновку, що позовну заяву Селянської спілки Промінь , с.Бронгалівка Підгаєцького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 05280621 в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Шимечко Андрія Ярославовича, Тернопільська обл.., м.Чортків, вул..Копичинецька, 124Є до відповідача Управління агропромислового, економічного розвитку та з питань державної реєстрації Підгаєцької районної Державної адміністрації, 48000, м.Підгайці Тернопільської області, вул..Шевченка, 12, ідентифікаційний код 21136882 про визнання права власності в межах справи про банкрутство № 10/Б-921/1441/2013 слід розглядати за правилами Господарського процесуального кодексу України зі стадії підготовчого провадження, з призначенням їх до розгляду в підготовчому засіданні.
Відповідно до ст. ст. 162,163,165,166,176,232-235 Господарського процесуального кодексу України, Кодексом України з процедур банкрутства, Закону України "Про судовий збір", господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відстрочити Селянській спілці Промінь в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Шимечко А.Я. сплату судового збору до ухвалення рішення у даній справі.
2. Прийняти позовну заяву Селянської спілки Промінь , с.Бронгалівка Підгаєцького району Тернопільської області, ідентифікаційний код 05280621 в особі ліквідатора - арбітражного керуючого Шимечко А.Я. про визнання права власності до розгляду в межах провадження у справі № 10/Б-921/1441/2013 про банкрутство Селянської спілки Промінь .
3. Призначити у справі підготовче засідання на 10.03.2020 об 11 год. 00 хв. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду, який знаходиться за адресою м. Тернопіль, вул. Князя Острозького, 14,а, зал судових засідань № 2, 5 поверх.
4. Запропонувати учасникам справи подати/надіслати суду:
Відповідачу:
- відзив на позов, оформлений згідно вимог ст. 165 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких він ґрунтуються, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу, протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі;
- заяви з процесуальних питань (при наявності).
Позивачу:
- відповідь на відзиви (у разі їх отримання ), оформлену згідно вимог ст. 166 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких вона ґрунтується, якщо такі докази не надані відповідачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до неї доказів відповідачу;
- заяви з процесуальних питань (при наявності).
5. Явку повноважених представників сторін визнати обов`язковою.
6. Копію ухвали направити рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення сторонам у справі.
7. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали підписано 17.02.2020.
Суддя А.М. Сидорук
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2020 |
Оприлюднено | 18.02.2020 |
Номер документу | 87623595 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Сидорук А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні