Справа № 309/2394/19
Провадження № 2/309/1420/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 грудня 2019 року м. Хуст
Хустський районний суд Закарпатської області
у складі: головуючого - судді Лук`янової О.В.
за участю: секретаря судового засідання Гаклик Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Хуст цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє ОСОБА_2 , до Липчанської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,-
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача, посилаючись на те, що:
-після смерті бабки позивача - ОСОБА_3 , що настала ІНФОРМАЦІЯ_1 , залишилося спадкове майно у виглядi житлового будинку АДРЕСА_1 ;
-при перегляді старих фотографій позивачем було знайдено заповіт, який було складено на його користь його померлою бабкою - ОСОБА_3 та копію свідоцтва про право власності на колгоспний двір;
-у свідоцтві про право власності на нерухоме майно записано, що даний будинок належить до колгоспного двору, головою якого є ОСОБА_3 , яка за життя не переоформила належний їй будинок та не отримала свідоцтво про право власності у відповідності до чинного законодавства;
-при зверненні до нотаріуса з метою прийняття спадщини після смерті бабки позивачу було роз`яснено, що ним втрачено шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини, та навіть при отриманні додаткового строку він не зможе реалізувати своє право спадкоємця, оскільки на будинок відсутні належні правовстановлюючі документи;
-позивачем було виготовлено технічний паспорт на цей житловий будинок,
звернувся до суду з позовом та просить: визнати за позивачем право власності на житловий будинок, площею 31,7кв.м, з яких: 17,2кв.м житлова площа та 14,5 кв.м допоміжна, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В підготовче судове засідання позивач та його представник не з`явилися. Представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 надав до суду заяву /а.с.25/, згідно якої позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити та просив розглянути справу у його відсутність та у відсутність позивача.
Представник відповідача - Липчанської сільської ради в підготовче судове засідання не з`явився, надавши до суду заяву /а.с.22/, згідно якої позов визнав та просив розглянути справу у відсутність представника Липчанської сільської ради.
Ніяких інших заяв та клопотань від сторін до суду не надходило.
Процесуальні дії /забезпечення доказів, вжиття заходів забезпечення позову, зупинення і поновлення провадження/ у справі не проводилися.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України: у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин суд вважає, що справу можливо вирішити у відсутності позивача, представника позивача та представника відповідача - Липчанської сільської ради у підготовчому судовому засіданні, без фіксування судового процесу.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України: у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, а тому є законні підстави для ухвалення рішення.
Керуючись ст.ст.12, 13, 81, 206 ч.4, 247 ч.2, 258-259, 263-265, 268, 273, 354-355 ЦПК України, ст.ст.524-525, 534, 549 ЦК Української РСР /1963р./, ч.4 Перехідних положень до ЦК України в редакції від 16 січня 2003 року, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 04.10.1991 року №7 Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок , Постановою Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 1995 року №20 Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності , суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 /місце проживання: АДРЕСА_2 ; ІПН НОМЕР_1 /, від імені та в інтересах якого діє ОСОБА_2 /місце знаходження: АДРЕСА_3 , до Липчанської сільської ради /місце знаходження: 90415, с.Липча Хустського району Закарпатської області, вулиця Центральна, будинок №35; код в ЄДРПОУ 04350091/ про визнання права власності на спадкове майно, - задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_4 право власності на житловий будинок, площею 31,7кв.м., з яких 17,2кв.м. - житлова площа та 14,5кв.м. - допоміжна, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вступна та резолютивна частина рішення проголошена 10 грудня 2019 року.
Повне судове рішення буде складено 13 грудня 2019 року.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та /або/ обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду повністю або частково - у відповідності до п.п.15.5 п.15 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, - до Закарпатського апеляційного суду через Хустський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи /вирішення питання/ без повідомлення /виклику/ учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст.358 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Хустського
районного суду: Лук`янова О.В.
Суд | Хустський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2019 |
Оприлюднено | 18.02.2020 |
Номер документу | 87630125 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хустський районний суд Закарпатської області
Лук'янова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні