С О Л О М ' Я Н С Ь К И Й Р А Й О Н Н И Й С У Д М І С Т А К И Є В А
03037,м. Київ, вул. Максима Кривоноса,25; тел.: (044) 249-79-26, факс:249-79-28; e-mail:inbox@sl.ki.court.gov.ua
03113, м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1; тел.: (044) 456-51-65; факс: 456-93-08
Провадження №1-кс/760/1454/20
в справі №760/3594/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
І.Вступна частина
11 лютого 2020 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянув клопотання старшого слідчого з ОВС 2-го ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Київській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором прокуратури Київської області ОСОБА_4 про проведення обшуку у рамках досудового розслідування внесеного 26.06.2018 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018110130000025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.204 КК України.
ІІ. Мотивувальна частина
До суду надійшло клопотання, у якому слідчий зазначив, що у провадженні слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного 26.06.2018 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32018110130000025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.204 КК України.
У клопотанні слідчий просив надати дозвіл на проведення обшуку в житловому будинкута побутовихбудівлях,що знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_1 , що на праві власності належить ОСОБА_5 з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також відшукання та вилучення фальсифікованих підакцизних товарів (алкогольних напоїв, спирту) без марок акцизного податку встановленого зразку; готових фальсифікованих підакцизних товарів, виготовлених незаконним шляхом; обладнання пристосованого для незаконного виробництва фальсифікованих підакцизних товарів; документації, яка підтверджує придбання, транспортування, прийом та збут незаконно виготовлених підакцизних товарів; чорнових записів, у яких містяться контакти виробників та відправників незаконно виготовлених підакцизних товарів та інша інформація, яка має значення для досудового розслідування; комп`ютерної техніки, на якій зберігається загальна інформація виключно щодо реалізації та закупівлі підакцизних товарів; грошових коштів, одержаних від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів.
Обґрунтовуючи необхідність проведення обшуку за вказаною адресою, слідчий зазначає наступне.
Вказане кримінальне провадження розслідується за фактом здійснення незаконного виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становить загрозу для життя і здоров`я людей, а також здійснення незаконного збуту таких товарів.
Досудовим розслідуванням встановлено, що за адресою: Київська обл., Бориспільський р-н, с.Іванків (кадастровий номер земельної ділянки 3220884001:01:060:1028), що на праві власності належить ТОВ «Будівельна компанія «Княжичі» (код ЄДРПОУ 34902269) невстановлені особи налагодили підпільне виробництво підакцизних товарів.
19.11.2019 проведено обшук даних складських приміщень, в ході якого виявлено незаконно виготовлену продукцію у розмірі приблизно 10000 літрів та обладнання для розливу незаконно виготовленої продукції.
Крім того, в ході проведення даного обшуку виявлено транспортний засіб марки «Mercedes-Benz Sprinter з д.н.з. НОМЕР_1 , що знаходився біля вхідних воріт складського приміщення , під час обушку якого виявлено та вилучено тару для перевезення алкогольної продукції.
Також, слідством встановлено що автомобіль «Mercedes Benz Sprinter», д.н.з. НОМЕР_1 , зареєстрований на ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно з відомостей «Кадастрова карта України» за адресою: АДРЕСА_1 , розміщена земельна ділянка, кадастровий номер якої 3221083501:01:002:0023, що на праві власності належить гр. ОСОБА_5 . Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, нерухоме майно за вищевказаною адресою незареєстрованне.
Слідчий зазначає, що з огляду на викладене, у слідства виникла потреба у проведенні обшуку в житловомубудинку тапобутових будівлях,що знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_1 , що на праві власності належить ОСОБА_5 , оскільки наявні всі підстави вважати, що там знаходиться фальсифіковані підакцизні товари, тобто речі та документи, які підтверджують обставини вчинення кримінального правопорушення, зокрема чорнові записи з приводу збуту фальсифікованих підакцизних товарів та їй виробництво, а також фальсифіковані підакцизні товари без марок акцизного податку встановленого зразку, готові фальсифіковані підакцизні товари, виготовлені незаконним шляхом, та обладнання пристосоване для незаконного виробництва фальсифікованих підакцизних товарів.
Слідчим подано клопотання про розгляд справи без його участі, в якому він підтримав клопотання та просив його задовольнити. Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про часткове задоволення клопотання.
Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно з ч.2 ст.234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Згідно з ч.3 ст.234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;
3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
4) підстави для обшуку;
5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;
6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;
8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
З матеріалів клопотання вбачається, що за адресою: АДРЕСА_1 розміщена земельна ділянка, кадастровий номер якої 3221083501:01:002:0023, що на праві власності належить гр. ОСОБА_5 .
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, нерухоме майно за вищевказаною адресою незареєстрованне, проте фактично гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у транспортному засобі якого виявлено та вилучено тару для перевезення алкогольної продукції проживає у житловому будинку, що розташований за даною адресою.
Суд вважає обґрунтованим посилання слідчого на те, що проведення обшуку за вказаною адресою, а також відшукання та вилучення зазначених в переліку речей і документів має на меті проведення повноцінного розслідування згідно з відомостями, які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та кваліфікованими за ч. 3 ст. 204 КК України, і така міра втручання держави у приватну власність особи є виправданою, доцільною, а проведення обшуку є найбільш ефективним способом відшукання та вилучення речей та документів, які мають значення для досудового розслідування.
В той же час, прохальна частина клопотання серед іншого містить у собі не конкретизовані вимоги щодо надання дозволу на відшукання та вилучення у вказаному транспортному засобі наступних доказів, а саме: іншої інформації, яка має значення для досудового розслідування, грошових коштів, одержаних від збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів. У зв`язку з відсутністю індивідуальних ознак речей та документів, що зазначені в цій частині, клопотання не підлягає задоволенню.
Між тим, надаючи дозвіл на відшукання комп`ютерної техніки, яка містять необхідну для розслідування кримінального провадження інформацію, слідчий суддя обмежує право на їх вилучення умовами, які викладені в частині 2 статті 168 КПК України.
ІІІ. Резолютивна частина
Керуючись ст.ст. 131, 132, 233-236, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя ухвалив:
1.Клопотання задовольнити частково.
Надати старшому слідчомуз особливоважливих справдругого відділурозслідувань кримінальнихпроваджень слідчогоуправління фінансовихрозслідувань ГУДФС уКиївській області ОСОБА_3 ,старшому слідчомуз особливоважливих справдругого відділурозслідувань кримінальнихпроваджень слідчогоуправління фінансовихрозслідувань ГУДФС уКиївській області ОСОБА_7 ,старшому слідчомуз особливоважливих справдругого відділурозслідувань кримінальнихпроваджень слідчогоуправління фінансовихрозслідувань ГУДФС уКиївській області ОСОБА_8 ,слідчим слідчоїгрупи таоперативним співробітникам,які будутьдіяти виключноза дорученнямслідчого чипрокурора,дозвіл напроведення обшукужитловому будинкута побутовихбудівлях,що знаходитьсяза адресою: АДРЕСА_1 , що на праві власності належить ОСОБА_5 з метоювиявлення тафіксації відомостейпро обставинивчинення кримінальногоправопорушення,а такожвідшукання тавилучення фальсифікованихпідакцизних товарів(алкогольнихнапоїв,спирту)без марокакцизного податкувстановленого зразку;готових фальсифікованихпідакцизних товарів,виготовлених незаконнимшляхом;обладнання пристосованогодля незаконноговиробництва фальсифікованихпідакцизних товарів;документації,яка підтверджуєпридбання,транспортування,прийом тазбут незаконновиготовлених підакцизнихтоварів;чорнових записів,у якихмістяться контактивиробників тавідправників незаконновиготовлених підакцизнихтоварів;комп`ютерної техніки,на якійзберігається загальнаінформація виключнощодо реалізаціїта закупівліпідакцизних товарів (дозвіл на вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, надається лише якщо це є необхідною умовою проведення експертного дослідження, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту; в іншому випадку дозвіл надається лише на копіювання інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, телекомунікаційних системах, інформаційно-телекомунікаційних системах, їх невід`ємних частинах).
В іншій частині відмовити.
2. Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_9
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2020 |
Оприлюднено | 06.02.2023 |
Номер документу | 87631535 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Коробенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні