Ухвала
від 14.02.2020 по справі 466/828/20
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 466/828/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 лютого 2020 року м. Львів

Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Львова, при секретарі ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СВ Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та документів, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019140090003997 від 27.11.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України,-

перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, -

встановив:

13 лютого 2020 року слідчий СВ Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_2 , за погодженням із прокурором Львівської місцевої прокуратури № 2 ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Шевченківського районного суду м. Львова з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019140090003997 від 27.11.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що слідчим відділенням Шевченківського відділу поліції Головного Управління Національної поліції у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019140090003997 від 27.11.2019, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.3 ст.365-2 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 27.11.2019 до Шевченківського ВП надійшла ухвала слідчого судді Шевченківського районного суду м. Львова, №466/9473/19 про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за скаргою ОСОБА_4 про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.365-2 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що державний реєстратор обласного комунального підприємства Львівської обласної ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_5 вніс до Реєстру прав власності на нерухоме майно запис про право власності підприємства гаражного і технічного обслуговування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Львівської обласної організації « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на об`єкт нерухомого майна автостоянку №6 загальною площею 14,6 кв.м., розташовану по АДРЕСА_1 .

Підставою виникнення права власності зазначено рішення господарського суду Львівської області від 22.04.2008 року.

Зареєстрована на праві власності споруда у відповідності до ст. 28 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» є тимчасовою спорудою, оскільки є одноповерховою, зробленою з полегшених конструкцій без влаштування фундаменту, яке має закрите приміщення до 30 кв. м. Жодних документів на її встановлення, як того вимагає Порядок розміщення тимчасових споруд для проведення підприємницької діяльності не має, тобто вона споруджена самовільно.

У відповідності до ст.5 п.4 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» не підлягають державній реєстрації речові права на малі архітектурні форми, тимчасові некапітальні споруди, тобто реєстрація цього об`єкту.

За таких обставин існує можливість стверджувати, що приймаючи 08.11.2012 року рішення про державну реєстрацію права власності « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на об`єкт нерухомого майна (реєстраційний номер: 38121512) - автостоянку №6 загальною площею 14,6 кв.м., розташовану по АДРЕСА_1 , реєстратор не встановив відповідності заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, не перевірив наявності підстав для відмови в державній реєстрації прав, не надав оцінки наявним суперечностям між заявленими правами та документами, поданими для державної реєстрації прав.

Вказаний обєкт нерухомості 27.08.2014р. був проданий ПП « ОСОБА_6 », в подальшому були витрачені кошти на виготовлення технічної документації на оренду земельної ділянки, на отримання містобудівних умов та обмежень, на отримання технічних умов, розроблення проектно-кошторисної документації на будівництво житлового комплексу з 15-16 поверхових будинків.

Крім цього, в ході досудового розслідування встановлено, що 20.10.2005 ІНФОРМАЦІЯ_4 прийняла ухвалу №2598 «Про користування підприємством гаражного і технічного обслуговування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_5 на АДРЕСА_1 ».

У зв`язку з чим, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до ухвали ІНФОРМАЦІЯ_6 №2598 від 20.10.2005 та документів на підставі яких вона прийнята, а також документів про її виконання.

Вище викладені матеріали мають доказове значення у даному кримінальному провадженні, самі по собі та в сукупності з іншими документами кримінального провадження №12019140090003997 мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та нададуть можливість використати їх під час доказування, провести з ними експертизи, тощо, без отримання яких неможливо провести повне об`єктивне досудове розслідування.

Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.

Згідно з положенням ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

У п.2 п.17 інформаційного листа ВССУ №223-558/0/4-13 від 05.04.2013 «Про деякі питання здійснення слідчим суддею суду першої інстанції судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб під час застосування заходів забезпечення кримінального провадження», вказано, що ухвалу слідчого судді про доступ до речей і документів може виконати не тільки слідчий (прокурор), зазначений безпосередньо в Ухвалі, а й інша особа за дорученням цього слідчого (прокурора.

Одночасно, на адресу суду поступила заява слідчого СВ Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_2 про здійснення розгляду справи у його відсутності у якій також зазначає, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.

Відтак, у відповідності до положень ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Розглянувши клопотання, дослідивши матеріали додані до нього, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підставне та підлягає до задоволення.

Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019140090003997 від 27.11.2019, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 365-2 КК України,.

Згідно вимог ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Враховуючи те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація сама по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, вважаю необхідним надати тимчасовий доступ до речей і документів.

На підставі наведеного, керуючись ст. 40, 159, 160, 162, 163 КПК України,-

постановив:

клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим СВ Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_2 , ОСОБА_8 дозвіл на тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення (виїмки), а саме до ухвали ІНФОРМАЦІЯ_6 №2598 від 20.10.2005 «Про користування підприємством гаражного і технічного обслуговування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_5 на АДРЕСА_1 » та всіх документів на підставі яких вона прийнята та документів про її виконання, які містяться у ІНФОРМАЦІЯ_7 за адресою: АДРЕСА_2 .

Строк дії ухвали становить один місяць з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_9

СудШевченківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення14.02.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу87634225
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —466/828/20

Ухвала від 14.02.2020

Кримінальне

Шевченківський районний суд м.Львова

Білінська Г. Б.

Ухвала від 03.02.2020

Кримінальне

Шевченківський районний суд м.Львова

Білінська Г. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні