Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
17 лютого 2020 р. Справа №200/1652/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , зареєстроване фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 ) до Дружківського технікуму Донбаської державної машинобудівної академії в особі директора Баштового Віктора Павловича (місцезнаходження: Донецька область, м. Дружківка, вул. Соборна, буд. 32) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії, стягнення грошової допомоги, -
В С Т А Н О В И В :
12 лютого 2020 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Дружківського технікуму Донбаської державної машинобудівної академії в особі директора Баштового Віктора Павловича про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії, стягнення грошової допомоги.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов.
Частиною 2 статті 171 КАС України передбачено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 зазначеної статті, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, дослідивши зміст позовної заяви та доданих до неї документів, набуваю висновку, що вона не відповідає вимогам ст. 160 КАС України, у заявку із чим має бути залишена без руху із наданням позивачці строку для усунення недоліків.
Так, приписами ч. 1 ст. 160 КАС України закріплено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно із п.п. 3,4,5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються, зокрема: зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб`єкта владних повноважень; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Правилами ст. 245 КАС України, якою передбачені повноваження суду при вирішенні справи, закріплено, що при вирішенні справи по суті суд може задовольнити позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.
Згідно із п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про, зокрема, визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Згідно із п. 6 ч. 2 ст. 245 КАС України, прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини, та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
У поданій позовній заяві позивачкою заявлено позовні вимоги про:
- визнання бездіяльності відповідача протиправною та зобов`язання його вчинити певні дії, а саме - нарахувати та виплатити одноразову грошову допомогу у сумі 11 616,00 грн., що повністю відповідає положенням п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України.
Водночас, позивачкою заявлено також вимогу про стягнення з відповідача на її користь одноразової грошової допомоги у сумі 11 616,00 грн.
Поряд із цим, виклад обставин, якими позивачка обґрунтовує таку позовну вимогу, її доцільність, поряд із одночасно заявленими позовними вимогами про зобов`язання відповідача провести нарахування та виплату такої грошової допомоги в сумі 11 616,00 грн., - позовна заява не містить.
У зв`язку із наведеним, суд приходить до висновку про доцільність залишення позовної заяви без руху, із наданням позивачці строку на усунення її недоліків, шляхом подання до суду нового тексту позовної заяви із викладом обставин якими позивачка обґрунтовує позовну вимогу про стягнення з Дружківського технікуму Донбаської державної машинобудівної академії в особі директора Баштового ОСОБА_2 Павловича одноразової грошової допомоги у сумі 11 616,00 грн.
За правилами частин 1 та 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 3 зазначеної статті, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , зареєстроване фактичне місце проживання/перебування: АДРЕСА_2 ) до Дружківського технікуму Донбаської державної машинобудівної академії в особі директора Баштового Віктора Павловича (місцезнаходження: Донецька область, м. Дружківка, вул. Соборна, буд. 32) про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії, стягнення грошової допомоги - залишити без руху та надати позивачці строк в 10 (десять) днів з дня вручення їй копії цієї ухвали для надання суду:
- нового тексту позовної заяви із викладом обставин якими позивачка обґрунтовує позовну вимогу про стягнення з Дружківського технікуму Донбаської державної машинобудівної академії в особі директора Баштового ОСОБА_2 Павловича одноразової грошової допомоги у сумі 11 616,00 грн.
У разі якщо позивачка не усуне недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, заява повертається позивачці.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя А.Б. Христофоров
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2020 |
Оприлюднено | 19.02.2020 |
Номер документу | 87642217 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Христофоров А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні