Справа № 529/52/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2020 року Диканський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Гвоздика А. Є.
при секретарі Скрипник Р. А.,
розглянувши у порядку загального позовного провадження у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в смт. Диканька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Балясненської сільської ради Диканського району Полтавської області , третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги - приватний нотаріус Диканського районного нотаріального округу - Хіцан Тетяна Володимирівна, про визнання права власності за заповітом на рухоме майно, -
ВСТАНОВИВ:
ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Балясне Диканського району Полтавської області померла ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилася спадщина у вигляді транспортного засобу марки "ВАЗ", моделі - 2107, легковий седан, 2006 року випуску, коричневого кольору, шасі (кузов) - № НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 .
Вказуючи на те, що при оформленні спадкових прав на вищевказане спадкове майно після смерті ОСОБА_2 було виявлено відсутність правовстановлюючих документів на транспортний засіб, що перешкоджає позивачу, як спадкоємцю за заповітом розпоряджатися спадковим майном вцілому на власний розсуд, позивач звернулася до суду та просить визнати за нею право власності на вказане спадкове рухоме майно після смерті ОСОБА_2 .
В судове засідання позивач не з`явилася, але на адресу суду надіслала письмову заяву про підтримання своїх позовних вимог та розгляд справи проведення у її відсутність.
Представник відповідача - Балясненської сільської ради Диканського району Полтавської області в судове засідання не з`явився, але до суду подав відзив на позовну заяву в якому зазначив, що Балясненська сільська рада позовні вимоги позивача визнає та не заперечує проти їх задоволення, а також просив розгляд справи провести у його відсутність.
Третя особа - приватний нотаріус Диканського районного нотаріального округу Хіцан Т. В. в судове засідання також не з`явилася, але на адресу суду надіслала лист з проханням розгляду справи у її відсутність.
Враховуючи те, що позивач позов підтримала, відповідачем було подано відзиви на позов, у яких він зазначив про визнання позову, його визнання позову не суперечить закону та не порушує права та свободи, інтереси інших осіб, третя особа у своїх письмових поясненнях зазначила про відсутність заперечень щодо заявленого позову, судом розгляд справи по суті було проведено в підготовчому засіданні з ухваленням рішення, що передбачено ч. 3 ст. 200 ЦПК України.
Дослідивши документи справи та оцінивши їх у сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як було встановлено в судовому засіданні, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 , залишилося спадкове нерухоме майно у вигляді транспортного засобу марки "ВАЗ", моделі - 2107, легковий седан, 2006 року випуску, коричневого кольору, шасі (кузов) - № НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 .
Відповідно до статті 41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Згідно ч. 1, 5 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Згідно з статтею 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Як вбачається з листа від 17. 01. 2020 року виданого приватним нотаріусом Хіцан Т. В., що нотаріус не взмозі видати позивачу свідоцтво про право власності на легковий автомобіль марки "ВАЗ-2107", 2006 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 , право власності на яке посвідчено свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобі серія НОМЕР_4 виданого 23. 02. 2007 року Зіньківським МРЕВ в Полтавській області, у зв`язку із відсутністю оригіналу правовстановлюючого документу.
Відповідно до заповіту складеного 13. 12. 2017 року було встановлено, що померла ОСОБА_2 все належне їй майно заповіла позивачці по справі ОСОБА_1 .
Крім цього, відповідно до ряду свідоцтв про право на спадщину за заповітом від 27. 09. 2018 року та 10. 10. 2018 року (а.с. № 11-12) вбачається, що позивач частково оформила спадщину на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться в АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 3,9940 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Балясненської сільської ради Диканського району.
Так, під час оформлення права власності на спадкове майно у вигляді транспортного засобу було виявлено відсутність оригіналу правовстановлюючого документу на це майно.
Суд бере до уваги те, що визнання права власності на спадкове майно в судовому порядку є винятковим способом захисту, що має застосовуватися, якщо існують перешкоди для оформлення спадкових прав у нотаріальному порядку.
Враховуючи те, що позивач позбавлений можливості визнати право власності на колісний транспортний засіб марки "ВАЗ-2107", легковий седан, 2006 року випуску, коричневого кольору, реєстраційний номер НОМЕР_2 , що входить до складу спадщини, у позасудовому порядку, керуючись відповідними нормами законодавства, суд вважає, що вимоги позивача є доведеними та обґрунтованими, такими, що ґрунтуються на законі, а отже, підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 316, 376, 392, 1296, 1299 ЦК України, ст. ст. 7, 8, 81, 83, 258, 259, 263-268 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , яка проживає в АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 до Балясненської сільської ради Диканського району Полтавської області, місцезнаходження с. Балясне Диканського району Полтавської області, вул. Спортивна, 19б, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 21045768, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги - приватний нотаріус Диканського районного нотаріального округу - Хіцан Тетяна Володимирівна, яка знаходиться в смт. Диканька Полтавської області, вул. Чернишевського, 10, про визнання права власності на спадкове майно, задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , право власності на спадкове рухоме майно у вигляді транспортного засобу марки "ВАЗ", моделі - 2107, легковий седан, 2006 року випуску, коричневого кольору, шасі (кузов) - № НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 , право власності на яке посвідчено свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобі серія НОМЕР_4 виданого 23. 02. 2007 року Зіньківським МРЕВ в Полтавській області, як за спадкоємцем такого майна після померлої ОСОБА_1 .
Рішення набирає законної сили через 30 днів з дня його проголошення, якщо на нього не буде подана апеляційна скарга учасниками справи.
Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.
Головуючий:
Суд | Диканський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2020 |
Оприлюднено | 19.02.2020 |
Номер документу | 87646751 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Диканський районний суд Полтавської області
Гвоздик А. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні