Рішення
від 18.02.2020 по справі 226/3725/19
ДИМИТРОВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 226/3725/19

ЄУН 226/3725/19

Провадження №2/226/145/2020

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 лютого 2020 року Димитровський міський суд Донецької області у складі:

головуючої - судді Клепка Л.І.

секретаря - Тіссен О.В.,

за участю позивача ОСОБА_1 ,

третьої особи ОСОБА_2 ,

розглянувши у заочному судовому засіданні в залі суду в м.Мирноград Донецької області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , треті особи ОСОБА_2 , об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Родник про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,-

В С Т А Н О В И В:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_3 , треті особи ОСОБА_2 , об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Родник про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

В обґрунтування вимог вказала, що на підставі рішення виконавчого комітету Димитровської міської ради від 24.09.1993 року, вона є наймачем квартири АДРЕСА_1 , де крім неї та її онука - третьої особи ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значиться зареєстрованим її син - відповідач ОСОБА_3 , який в спірній квартирі з 2004 року не проживає, участі в її утриманні не приймає і добровільно знятися з реєстраційного обліку не бажає. Зазначаючи на те, що відсутність відповідача у вказаному жилому приміщенні не пов`язана з поважними причинами, позивачка просить суд на підставі ст.ст.71,72 ЖК України визнати його таким, що втратив право користування жилим приміщенням в квартирі АДРЕСА_1 .

В судовому засіданні позивачка вимоги підтримала і суду пояснила, що спірна квартира, розташована за адресою: АДРЕСА_1 була надана у користування її чоловікові ОСОБА_4 у зв`язку з трудовими відносинами з ВП Шахта ім. Г.С.Стаханова . У 1982 році вони з чоловіком розлучились, і він добровільно знявся з реєстраційного обліку. В квартирі залишились проживати вона та їх діти. Особовий рахунок на квартиру було переоформлено на її ім`я. В даний час в квартирі зареєстровані вона, її син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та онук ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Син з 2004 року проживає в м.Донецьку, з нею не спілкується, місце його проживання в м.Донецьку їй не відоме. Реєстрація відповідача у квартирі призводить до сплати нею зайвих комунальних послуг, позбавляє можливості оформити субсидію та використати право на приватизацію квартири. Посилаючись на те, що тривала відсутність відповідача в спірному житловому приміщенні не пов`язана з поважними причинами, що жодних перешкод відповідачу у користуванні спірною житловою площею вона не чинила та що відсутність відповідача в квартирі носить постійний характер, позивач просила суд позов задовольнити та визнати його таким, що втратив право користування спірною квартирою.

Відповідач, судовий виклик якого здійснювався у відповідності з вимогами процесуального закону, до судового засідання не з`явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, відзиву на позов не надав, що дає суду підстави зі згоди позивача розглянути справу у заочному судовому засіданні на підставі наявних у справі доказів.

Третя особа ОСОБА_2 вимоги позивача підтримав і суду пояснив, що він є онуком позивачки, зареєстрований і мешкає з нею в її квартирі з 2014 року, допомагає їй. Відповідач ОСОБА_3 - його рідний дядько, якого він бачив востаннє близько 8 років тому. Зі слів бабусі йому відомо, що дядько живе у м.Донецьку, з бабусею тривалий час не спілкується, в гості не приїздить, будь-якої турботи про матір не виявляє.

Вислухавши пояснення сторін, свідків та надавши юридичну оцінку дослідженим у справі доказам, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з такого.

Судом встановлено, що квартира АДРЕСА_1 , що складається з трьох кімнат жилою площею 39,8 кв.м, є об`єктом комунальної власності. Відповідно до рішення виконавчого комітету Димитровської міської ради від 24.09.1993 основним наймачем вказаної квартири є позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на ім`я якої відкрито особовий рахунок на сплату послуг.

Згідно довідки відділу ведення Реєстру територіальної громади виконавчого комітету Мирноградської міської ради в квартирі, крім самої позивачки, значаться зареєстрованими її син - відповідач ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зареєстрований в зазначеній квартирі з 03.11.1995року, та онук - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований на вказаній жилплощі з 02.07.2014 (а.с.8).

Згідно акту об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Родник м.Мирноград від 24.11.2019 відповідач ОСОБА_3 в спірній квартирі не проживає з 2004 року (арк.спр.7).

Факт не проживання відповідача в квартирі позивачки знайшов своє підтвердження в показаннях свідка ОСОБА_5 , яка суду пояснила, що в будинку АДРЕСА_1 вона проживає з самого народження. Знає, що у позивачки було два сина і донька, які вже дорослі і з нею не проживають. Менший син позивачки помер біля п`яти років тому, а син ОСОБА_3 проживає в м.Донецьку. В м.Мирнограді вона його давно не бачила, зі слів позивачки їй відомо, що він з нею стосунків не підтримує, їй не допомагає і навіть не приїздив на похорони брата. Зараз з позивачкою проживає онук, який опікується бабусею.

Зазначена обставина знайшла своє повне підтвердження і в показаннях свідка ОСОБА_7 , яка суду пояснила, що протягом останніх восьми років вона дружить з позивачкою, часто буває у неї вдома. Знає, що та проживає разом з онуком, а її старшого сина ОСОБА_3 вона протягом вказаного часу жодного разу навіть не бачила. Зі слів позивачки їй відомо, що той ще в 2004році виїхав в м.Донецьк, але чи і дотепер живе там - вона не знає, так як син з нею з того часу не спілкується і жодного разу до неї не приїздив.

Згідно ст.71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім`ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. У разі не проживання особи в жилому приміщенні більше шести місяців без поважної причини, така особа за правилами ст.ст.71,72 ЖК може бути визнана такою, що втратила право користування житлом. Отже, при вирішенні питання про втрату членом сім`ї наймача права на користування жилим приміщенням з`ясуванню підлягають термін його відсутності та поважність причин такої відсутності.

Про це ж зазначається і в абз. 1 п. 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.04.1985 року №2 Про деякі питання, що виникли в практиці застосування Житлового Кодексу України у справах про визнання наймача або члена його сім`ї таким, що втратив право користування жилим приміщенням ( ст.71 ЖК).

Cудом встановлено, що відсутність відповідача в квартирі понад встановлені законом строки, а саме з 2004року, яка носить безперервний характер, не пов`язується з поважними причинами.

Судом не встановлено обставин, які б свідчили про перебування відповідача у відрядженні, вимушеність залишення ним спірного житлового приміщення внаслідок неправомірної поведінки щодо нього зі сторони інших членів сім`ї чи перешкоджання з боку наймача користуватися йому жилим приміщенням, що могло б бути підставою для продовження строку. Отже, доводи позивача щодо відсутності відповідача у спірному житловому приміщенні без поважних причин понад встановлені законом строки свідчать про доведеність її вимог, що надає суду правові підстави для визнання його таким, що втратив право користування спірним жилим приміщенням.

На підставі ст.ст.71, 72 ЖК України, керуючись ст.ст. 4,7,12, 76,258,259,263,265,280-282 Цивільного процесуального Кодексу України, суд-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , податковий номер НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , до ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (податковий номер НОМЕР_2 ) місце реєстрації: АДРЕСА_1 , треті особи: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (податковий номер НОМЕР_3 ) місце реєстрації: АДРЕСА_1 , об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Родник , ЄДРПОУ 38135618, місце розташування: м.Мирноград, Донецька область, м-н Молодіжний , буд.52, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, задовольнити.

Визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (податковий номер НОМЕР_2 ) місце реєстрації: АДРЕСА_1 , таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1 .

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано до Димитровського міського суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом, шляхом подачі апеляційної скарги до Донецького апеляційного суду, а з початку функціонування Єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи - безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Вступна і резолютивна частини рішення проголошені 12 лютого 2020 року, повний текст судового рішення виготовлено 18.02.2020 року.

Суддя Л.І.Клепка

СудДимитровський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення18.02.2020
Оприлюднено19.02.2020
Номер документу87647944
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —226/3725/19

Рішення від 18.02.2020

Цивільне

Димитровський міський суд Донецької області

Клепка Л. І.

Рішення від 12.02.2020

Цивільне

Димитровський міський суд Донецької області

Клепка Л. І.

Ухвала від 17.01.2020

Цивільне

Димитровський міський суд Донецької області

Клепка Л. І.

Ухвала від 02.01.2020

Цивільне

Димитровський міський суд Донецької області

Клепка Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні