Ухвала
від 17.02.2020 по справі 911/92/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження

"17" лютого 2020 р. Справа № 911/92/20

Господарський суд Київської області у складі судді Щоткіна О.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї документи

Товариства з обмеженою відповідальністю Майнінг-Машинері (01024, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, буд. 7/14, приміщення 182)

до Товариства з обмеженою відповідальністю Еліт Таєрс (09170, Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Шкарівка, вул. Миру, буд. 5-Б)

про стягнення 24760,80 грн

встановив:

До Господарського суду Київської області звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю Майнінг-Машинері з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Еліт Таєрс про стягнення 24760,80 грн заборгованості.

Заявлені вимоги мотивовано порушенням умов договору поставки, укладеного в спрощений спосіб, в частині виконання зобов`язання щодо поставки оплаченого позивачем товару.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 13.01.2020 вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу способи для усунення недоліків позовної заяви, у строк до десяти днів з дня вручення вказаної ухвали, шляхом подання до суду уточненої позовної заяви, яка повинна містити:

- письмові пояснення щодо існування/не існування між сторонами відносин за договором поставки № 146/18-П від 30.11.2018 та, за наявності, надати копію відповідного договору суду;

- письмові пояснення з викладенням правових підстав позову у разі наявності укладеного між сторонами письмового договору поставки;

- номери засобів зв`язку позивача, його офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

- зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;

- докази відправлення відповідачеві документів, складених на усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалу Господарського суду Київської області від 13.01.2020 про залишення позовної заяви без руху позивач отримав 28.01.2020, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 0103271836620.

Через канцелярію Господарського суду Київської області 11.02.2020 від позивача надійшла заява від 06.02.2020 на виконання вимог ухвали суду від 13.01.2020 про залишення позовної заяви без руху.

Дослідивши подану заяву та додані до неї документи, суд визнав їх такими, що відповідають вимогам статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, подані у встановлений судом строк та є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

Відповідно до частини третьої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день її первинного подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Згідно з пунктом 4 частини другої статті 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Відповідно до статті 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного чи позовного (загального або спрощеного) провадження.

Як визначено частиною першою статті 247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Відповідно до частини п`ятої 12 ГПК України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки ціна поданого позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, дана справа відноситься до категорії малозначних, а отже підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з частиною п`ятою статті 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.

Керуючись статтями 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 911/92/20.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання (без виклику учасників справи).

3. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву із додержанням вимог ст. 165 Господарського процесуального кодексу України - п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали.

4. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив (відповідь) із додержанням вимог ст. 166 Господарського процесуального кодексу України - п`ять днів з дня отримання відзиву.

5. Встановити відповідачу строк для подачі заперечень на відповідь із додержанням вимог ст. 167 Господарського процесуального кодексу України - п`ять днів з дня отримання відповіді.

6. Сторонам письмові докази, які подаються до господарського суду, оформити відповідно до вимог ст. 91 ГПК України, а пояснення викласти письмово. Подача документів здійснюється через канцелярію господарського суду Київської області з супровідним листом.

7. Попередити відповідача про те, що відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

8. Роз`яснити сторонам, що відповідно до ст. 135 ГПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Інформацію по справі, що розглядається, сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет ( http://court.gov.ua/fair/ ).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя О.В. Щоткін

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення17.02.2020
Оприлюднено20.02.2020
Номер документу87656662
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/92/20

Рішення від 17.04.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Щоткін О.В.

Ухвала від 17.02.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Щоткін О.В.

Ухвала від 13.01.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Щоткін О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні