ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
19 лютого 2020 року м. Київ№ 826/7618/18 Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Солтекс-Група" до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державна податкова інспекція в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов"язаня вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю Солтекс-Група (далі - позивач та/або ТОВ Солтекс-Група ) з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (далі - відповідач та/або ГУ ДФС у м. Києві/контролюючий орган), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві (далі - третя особа) та просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві, що полягає у не підготуванні висновку про повернення надміру сплаченого податку на прибуток підприємств та неподанні його до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів;
- зобов`язати Головне управління Державної фіскальної служби у місті Києві на підставі заяви №164 від 30.10.2017 року Товариства з обмеженою відповідальністю Солтекс-Група підготувати висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подати такий висновок до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
Мотивуючи позовні вимоги позивач зазначає, що відповідачем порушено приписи вимог пункту 43.5 статті 45 Податкового кодексу України, адже не підготовлено та не надано Головному управлінню Державної казначейської служби України в місті Києві висновок про повернення надміру сплаченого податку на прибуток підприємств, за наслідком розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Солтекс-Група від 31.10.2017 року №164.
Представником відповідача подано відзив на позов, у якому останній вказує, що Головним управлінням Державної фіскальної служби у місті Києві підготовлено висновок про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 110266,00 грн., а тому на даний час відсутній факт порушення прав та охоронюваних законом інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю Солтекс-Група .
Відповіді на відзив на позовну заяву представником позивача до суду не подано.
Представником третьої особи відношення до позову не висловлено, заяви та клопотання до суду не надходили.
Справа вирішується на підставі наявних в ній документів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
31.10.2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю Солтекс-Група подано, зокрема, до Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві заяву №164 про надміру сплаченого податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 110307,00 грн.
06.07.2018 року Головним управління Державної фіскальної служби України сформовано висновок №1006-07 про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені з податку на прибуток приватних підприємств Товариству з обмеженою відповідальністю Солтекс-Група в розмірі 110266,00 грн.
Зазначений висновок включений до реєстру висновків за платежами, належними до Державного бюджету України від 09.07.2018 року №179, який поданий до Головного управління Державної казначейської служби України у місті Києві 09.07.2018 року.
Проте, під час подання позивачем адміністративного позову, зазначені документи сформовані контролюючим органом не були, що і зумовило його звернення до суду з відповідними позовними вимогами задля захисту своїх порушених прав та охоронюваних законом інтересів.
Проаналізувавши доводи сторін з урахуванням наданих контролюючим органом документів, суд вважає за необхідне закрити провадження в адміністративній справі №826/7618/18 мотивуючи це наступним.
Положення пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України передбачають, що суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
З вказаного слідує, що закриття провадження у справі, відповідно до пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України, є обов`язком, а не правом суду, у разі встановлення обставин виправлення суб`єктом владних повноважень оскаржуваних порушень, якщо відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Суд також вважає за доцільне звернути увагу, що правова позиція щодо закриття провадження у справі в порядку пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України наведена в ухвалі Верховного Суду від 18.03.2019 року у зразковій справі №200/865/19-а, у якій, зокрема, зазначено, що надані сторонами докази свідчать про виправлення суб`єктом владних повноважень оскаржуваних порушень, а повне відновлення законних прав та інтересів позивача після такого виправлення можливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними.
Варто зазначити, що предметом спору в даній адміністративній справі є бездіяльність ГУ ДФС у м. Києві щодо не здійснення ним дій в частині підготовки та подання Головному управлінню Державної казначейської служби України в місті Києві висновку про повернення надміру сплаченого податку на прибуток підприємств, за наслідком розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Солтекс-Група від 31.10.2017 року №164 та зобов`язання контролюючого органу вчинити такі дії.
Разом з цим, як вже було зазначено судом вище, в матеріалах справи міститься висновок ГУ ДФС у м. Києві від 06.07.2018 року №1006-07 про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені з податку на прибуток приватних підприємств Товариству з обмеженою відповідальністю Солтекс-Група та реєстр висновків за платежами, належними до державного бюджету України від 09.07.2018 року №179, який поданий до Головного управління Державної казначейської служби України у місті Києві 09.07.2018 року.
Тобто, станом на час вирішення спору по суті порушення допущені суб`єктом владних повноважень усунуті, права та охоронювані законом інтереси Товариства з обмеженою відповідальністю Солтекс-Група відновлені.
З огляду на наведене, оскільки предметом розгляду у цій справі є визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві вчинити дії, а така бездіяльність контролюючого органу ним усунута та відповідні дії, а саме підготовка висновку про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені з податку на прибуток приватних підприємств Товариству з обмеженою відповідальністю Солтекс-Група та його подання до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів ним здійснено, суд приходить до висновку про відсутність підстав вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання суб`єкта владних повноважень вчинити певні дій є неможливим.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає наявними підстави для закриття провадження в адміністративній справі на підставі пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України.
Згідно з частини 2 статті 239 КАС України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Керуючись ст. ст. 238, 239, 248, 256, 294, 295, 297 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Закрити провадження у справі №826/7618/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Солтекс-Група (04201, м. Київ, вул. Полярна, б. 17-А, кв. 5, код ЄДРПОУ 34809424) до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (04655, м. Київ, вул. Шолуденка, б. 33/19, код ЄДРПОУ 39439980), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві (04213, м. Київ, проспект Героїв Сталінграду, б. 58, код ЄДРПОУ 39468697) про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити певні дії.
Ухвала набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 255-256 Кодексу адміністративного судочинства та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя М.А. Бояринцева
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2020 |
Оприлюднено | 20.02.2020 |
Номер документу | 87676068 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Бояринцева М.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні