ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про відмову у забезпеченні позову
19.02.2020м. ДніпроСправа № 904/872/20
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Бєлік В.Г. розглянувши матеріали заяви Божедарівської селищної ради про вжиття заходів забезпечення позову у справі
за позовом Божедарівської селищної ради, смт Божедарівка, Криничанський район, Дніпропетровська область
до відповідача-1: Фермерського господарства "Аграрій ЛТД", с. Гуляйполе, Криничанський район, Дніпропетровська область
відповідача-2: Фермерського господарства "ПОДОЛЯНОЧКА", с. Гуляйполе, Криничанський район, Дніпропетровська область
про розірвання договору оренди земельної ділянки № 1095 від 27.05.2011 року та договору суборенди земельної ділянки № 1 від 15.03.2012 року.
Суддя Бєлік В.Г.
ВСТАНОВИВ:
Божедарівська селищна рада звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Фермерського господарства "Аграрій ЛТД" та Фермерського господарства "ПОДОЛЯНОЧКА", у якій просить розірвати:
- договір оренди земельної ділянки № 1095 від 27.05.2011 року зареєстрований у Держкомзему у Криничанському районі № 122200004000924 укладений між Криничанської районною державною адміністрацією та Фермерським господарством "Аграрій ЛТД" (код ЄДРПОУ 37159879) (відповідач-1);
- договір суборенди земельної ділянки № 1 від 15.03.2012 року зареєстрований у Держкомзему у Криничанському районі 27.09.2012 № НОМЕР_1 укладений між Фермерським господарством "Аграрій ЛТД" (код ЄДРПОУ 37159879) (відповідач-1) та Фермерським господарством "ПОДОЛЯНОЧКА" (код ЄДРПОУ 24242624) (відповідач-2).
Ухвалою суду від 17.02.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання, яке відбудеться 17.03.2020 року о 11:00 год.
17.02.2020 надійшла заява Божедарівської селищної ради про вжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони Фермерському господарству "Аграрій ЛТД" та Фермерському господарству "ПОДОЛЯНОЧКА" передавати земельну ділянку площею 50,00 га кадастровий номер 1222083500:03:002:0204 в суборенду іншим особам, відчужувати право оренди на користь інших осіб або іншим шляхом передавати вказану земельну ділянку в користування.
В обґрунтування заявник посилається на те, що невжиття заходів забезпечення може призвести до того, що протягом судового розгляду справи відповідачі можуть передати вказану земельну ділянку в суборенду або продати право користування іншим особам. В такому разі позивач буде змушений в рамках іншого судового провадження звертатися до суду з позовом про розірвання договору суборенди або іншого договору, на підставі якого право користування перейде до іншої особи.
Відповідно до статті 136 Господарського процесуального кодексу України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з ч.1 ст.139 Господарського процесуального кодексу України, заява про забезпечення позову повинна містити, зокрема: предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Із змісту наведених норм заходи про забезпечення позову застосовується судом, виходячи з обставин справи, змісту заявлених позовних вимог.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду у справі, з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
З огляду на положення статей 13, 74, 80 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 74 Господарського процесуального кодексу України, обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу до забезпечення позову.
При вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити, наприклад, - вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов`язання після пред`явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов`язання, тощо).
Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.
Відповідно до статті 79 Господарського процесуального кодексу України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Суд зазначає, що вказані твердження позивача є лише його припущеннями про можливе вчинення дій в майбутньому відповідачами чи іншими особами та можливе в майбутньому порушення прав позивача.
При цьому заявником (позивачем) не надано суду доказів того, що в даний час такі дії відповідачами чи іншими особами уже вчиняються чи триває підготовка для їх вчинення.
Таким чином, суд вважає, що подана заява позивача подана передчасно так як обґрунтовується позивачем лише припущеннями та ймовірностями про можливе настання певних подій в майбутньому і не є достатньо обґрунтованою поданими позивачем доказами.
У свою чергу, обґрунтування позивачем потенційної можливості ухилення відповідачів від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення заяви про забезпечення позову.
Враховуючи викладене, суд відмовляє у задоволенні заяви Божедарівської селищної ради про вжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони Фермерському господарству "Аграрій ЛТД" та Фермерському господарству "ПОДОЛЯНОЧКА" передавати земельну ділянку площею 50,00 га кадастровий номер 1222083500:03:002:0204 в суборенду іншим особам, відчужувати право оренди на користь інших осіб або іншим шляхом передавати вказану земельну ділянку в користування.
На підставі статті 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір за подання заяви про забезпечення позову покладається на заявника.
Керуючись нормами статей 14, 74, 76, 77, 79, 129, 136 - 140, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні заяви Божедарівської селищної ради про забезпечення позову.
Ухвала набирає законної сили 19.02.2020 та може бути оскаржена в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя В.Г. Бєлік
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2020 |
Оприлюднено | 19.02.2020 |
Номер документу | 87678408 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бєлік Вікторія Геннадіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні