Справа № 947/2970/20
Провадження № 2/947/1975/20
УХВАЛА
17.02.2020 року
Суддя Київського районного суду м. Одеси Луняченко В.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю Калліфай ( ідентифікаційний код 42331927) про поновлення на роботі, визнання наказів про притягнення до адміністративної відповідальності незаконними та їх скасування, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
12.02.2020 року з позовом про поновлення на роботі, визнання наказів про притягнення до адміністративної відповідальності незаконними та їх скасування, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди до суду звернувся ОСОБА_1 , в якому просить визнати накази директора ТОВ Калліфай від 14.01.2020 №1 Про застосування дисциплінарного стягнення до молодшого оператора комп`ютерного набору ОСОБА_1 за прогул та від 14.01.2020 №2 Про звільнення молодшого оператора комп`ютерного набору ОСОБА_1 за прогул незаконними та скасувати їх; визнати звільнення ОСОБА_1 з роботи та посади молодшого оператора комп`ютерного набору ОСОБА_1 в підприємстві ТОВ Калліфай за ч.1 п.4 ст. 40 КЗпП України незаконним і поновити його на роботі в підприємстві ТОВ Калліфай ; стягнути з ТОВ Калліфай на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу; відшкодувати позивачу моральну шкоду за спричинені йому моральні страждання у розімірі 5000 гривень; покласти, відповідно о ст. 237 КЗпП України матеріальну відповідальність на директора ТОВ Калліфай ОСОБА_2 В., як на особу винну в незаконному звільненні працівника; допустити негайне виконання рішення суду в частині поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за 1 місяць.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі згідно зі ст.ст. 185-186 ЦПК України, відсутні.
Позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Відповідно до ч.ч. 3,4ст.274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи у порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі; необхідність призначення експертизи, виклик свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи має розгляд справи значний суспільний інтерес. В порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; щодо спадкування, щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування; в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об`єднані з вищезазначеними вимогами.
Відповідно о положення ст. 19 ч.4 ЦПК України- Спрощене позовне провадження призначене для розгляду:
1) малозначних справ;
2) справ, що виникають з трудових відносин;
3) справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд;
4) справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
З огляду на обставини справи, предмет позову дана справа підпадає під ознаки малозначної справи та не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження.
Таким чином, на підставі ч.6 ст.19 ЦПК України, зазначений спір є малозначним, тому, відповідно до вимог ст. 274 ЦПК України, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Суд зазначає, що одночасно з позовом позивачем заявлено клопотання про витребування доказів, які будуть судом розглянуто окремо.
Керуючись ст.ст.19,175,177,187 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю Калліфай ( ідентифікаційний код 42331927) про поновлення на роботі, визнання наказів про притягнення до адміністративної відповідальності незаконними та їх скасування, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження, передбаченого ст.ст.274-279 ЦПК України.
Встановити відповідачеві строк для подання відзиву на позовну заяву - п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогамст.178 ЦПК України. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Встановити позивачеві строк для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи - п`ять днів з дня отримання відзиву.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити відповідачеві строк для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи п`ять днів з дня отримання відповіді на відзив.
Роз`яснити учасникам процесу, що, відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву ( ч.7ст.279 ЦПК України).
Суд роз`яснює сторонам положення ч. 2 ст.279 ЦПК України, відповідно до якого розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.
Повідомити учасників процесу про можливість отримання інформації щодо справи на веб-сторінці офіційного веб-порталу судової влади України (court.gov.ua).
Копію ухвали про відкриття провадження у справі разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Луняченко В. О.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 17.02.2020 |
Оприлюднено | 20.02.2020 |
Номер документу | 87694363 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Луняченко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні