Рішення
від 17.02.2020 по справі 642/1346/19
ФРУНЗЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 642/1346/19

Провадження № 2-о/645/1/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 лютого 2020 року м. Харків

Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:

Головуючого судді - Іващенко С.О.

секретаря судових засідань - Гурської С.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи - Харківська міська рада, Державний архів Харківської області про встановлення факту родинних відносин,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, а саме: що ОСОБА_2 , що померла у 1959 році є його бабусею; ОСОБА_3 є його двоюрідною бабусею; ОСОБА_4 є його прабабусею; ОСОБА_5 є його прадіду сем.

В обґрунтування заяви заявник посилалася на те, що документів, які підтверджують їх родинні зв`язки, не збереглись. Позивач звертався до Державного архіву Харківської області з питанням про отримання свідоцтва про народження свого батька ОСОБА_6 , проте в книгах реєстрації актів громадянського стану про народження по м. Харкову за 1922 рік, які надійшли на зберігання до архіву неповністю, актового запису про народження його батька немає. Стосовно свідоцтва про народження його бабусі ОСОБА_2 , в Державному архіві Харківської області у метричних книгах церков православного віросповідання по м. Харкову за 1895 рік, які збереглись неповністю та частково пошкоджені, запису про народження ОСОБА_2 у м. Харкові не виявлено. Що стосується отримання свідоцтв про народження його двоюрідної бабусі ОСОБА_3 , прабабусі ОСОБА_4 та прадідуся ОСОБА_5 , заявнику було відмовлено, оскільки повторні документи можуть отримати родичі померлих, а родинні зв`язки заявника не підтверджені. Дані факти заявник просить встановити для надання права на отримання інформації про родичів у державних та інших установах для подальшого оформлення документів щодо виїзду на постійне місце мешкання за кордон.

Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 05 квітня 2019 року відкрито провадження у справі, яку призначено до розгляду за правилами окремого провадження.

В судове засідання заявник та його представник адвокат Пакіна О.М., яка діє на підставі ордеру ДН № 068162, до судового засідання не з`явились. Від представника заявника надійшла заява, якою просить розглянути дану справу за її відсутності, заяву паро встановлення факту родинних відносин підтримує в повному обсязі.

Представник заінтересованої особи 1 до судового засідання не з`явився. Не погодившись із заявою ОСОБА_1 , представником Харківської міської ради було подано відзив, згідно якого, просив відмовити повністю в задоволенні заяви, посилаючись на те, що встановлення факту родинних зв`язків може суттєво вплинути на права Харківської міської ради, як органу місцевого самоврядування, щодо можливості визнання майна, яке за життя належало фізичним особам на праві приватної власності, відумерлою спадщиною та його подальшої передачі у комунальну власність міста Харкова.

В судове засідання представник заінтересованої особи 2 не з`явився, у заяві, яка міститься в матеріалах справи, просив розглянути справу без участі представника Державного архіву Харківської області за наявними матеріалами справи.

Враховуючи, що судове засідання відбувається у відсутність сторін, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України , суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України , в судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їхній сукупності і надавши їм належну правову оцінку, приходить до наступного.

Так, статтею 318 ЦПК України закріплено, що у заяві повинно бути зазначено , який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Юридичні факти можуть бути встановлені лише для захисту, виникнення, змін або припинення особистих чи майнових прав самого заявника.

Справи про встановлення юридичних фактів можуть бути предметом розгляду суду в порядку окремого провадження за таких умов: факти, які підлягають встановленню, повинні мати юридичний характер, тобто відповідно до закону викликати юридичні наслідки: виникнення, зміну або припинення особистих чи майнових прав громадян або організацій. Для визначення юридичного характеру факту потрібно з`ясувати мету, для якої необхідно його встановлення. Один і той самий акт для певних осіб і для певної мети може мати юридичне значення, а для інших осіб та для іншої мети - ні.

Матеріали справи свідчать, що згідно свідоцтва про народження заявника ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 , виданого повторно Відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського районного управління юстиції Харківської області 31.07.2007, його рідним батьком є ОСОБА_6

У справі наявна копія анкети із навчально-виробничого центру ХПІ, заповненої батьком заявника ОСОБА_6 , де у п. 30 у графі мати зазначено ОСОБА_2 .

З відповідей Державного архіву Харківської області, наданих заявнику вбачається, що в книгах реєстрації актів громадянського стану про народження по м. Харкову за 1922 рік, які надійшли дна зберігання до архіву неповністю, актового запису про народження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 немає, а також у метричних книгах церков православного віросповідання по м. Харкову за 1895 рік, які збереглися не повнісю та частково пошкоджені, запису про народження ОСОБА_2 у м. Харкові не виявлено.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 319 ЦПК України, у рішенні суду про встановлення факту, що має юридичне значення, повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 6 ст. 81 ЦПК України доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.

В своїй заяви заявником зазначено, що встановлення даного факту родинних відносин має для нього юридичне значення та потрібно йому для подальшого оформлення документів щодо виїзду на постійне місце мешкання за кордон.

Проте, за приписами ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Тобто, на майбутнє права особи захисту не підлягають.

Заявником не надано належних, допустимих, остатніх доказів в обґрунтування заяви, які можуть бути прийняті судом на підтвердження факту наявності родинних зв`язків.

З огляду на те, що достатніх доказів для встановлення факту родинних відносин між заявником та ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_5 матеріали справи не містять, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 як такої, що не ґрунтується на вимогах закону.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 76, 81, 259, 263-265, 315, 319 ЦПК України, суд -

Вирішив:

В задоволенні заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи - Харківська міська рада, Державний архів Харківської області про встановлення факту родинних відносин - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до апеляційного суду Харківської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; на ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційного скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ;

Заінтересована особа - Харківська міська рада, код ЄДРПОУ 04059243, місцезнаходження: 61003, м. Харків, м. Конституції, 7;

Заінтересована особа - Державний архів Харківської області, код ЄДРПОУ 03494422, місцезнаходження: 61003 м. Харків, пр. Московський, б. 7.

Повний текст рішення виготовлений 20.02.2020.

Суддя:

Дата ухвалення рішення17.02.2020
Оприлюднено21.02.2020
Номер документу87723089
СудочинствоЦивільне
Сутьвстановлення факту родинних відносин

Судовий реєстр по справі —642/1346/19

Рішення від 17.02.2020

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Іващенко С. О.

Рішення від 17.02.2020

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Іващенко С. О.

Ухвала від 05.04.2019

Цивільне

Фрунзенський районний суд м.Харкова

Іващенко С. О.

Ухвала від 27.02.2019

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Вікторов В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні