Рішення
від 17.02.2020 по справі 922/18/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" лютого 2020 р.м. ХарківСправа № 922/18/20

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Хотенця П.В.

при секретарі судового засідання Гаврильєву О.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МАЛИНІВСЬКИЙ КАБЕЛЬНИЙ ЗАВОД", смт. Малинівка до Фізичної особи - підприємця Кінчарука Ігора Миколайовича, м. Харків про стягнення 47886,14 грн. за участю представників сторін:

позивача - не з`явився

відповідача - Кінчарук І.М., особисто

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "МАЛИНІВСЬКИЙ КАБЕЛЬНИЙ ЗАВОД", смт. Малинівка звернулося до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача - Фізичної особи - підприємця Кінчарука Ігора Миколайовича, м. Харків, в якій просить суд стягнути з відповідача 47886,14 грн. основного боргу за договором поставки № 14 від 01 березня 2017 року.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 08 січня 2020 року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "МАЛИНІВСЬКИЙ КАБЕЛЬНИЙ ЗАВОД", смт. Малинівка до Фізичної особи - підприємця Кінчарука Ігора Миколайовича, м. Харків про стягнення 47886,14 грн. залишено без руху; надано позивачу строк 7 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, шляхом надання до суду: інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; докази відправлення відповідачу копії позовної заяви від 27 грудня 2019 року.

17 січня 2020 року Товариством з обмеженою відповідальністю "МАЛИНІВСЬКИЙ КАБЕЛЬНИЙ ЗАВОД" усунено недоліки шляхом надання до суду інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

20 січня 2020 року Товариством з обмеженою відповідальністю "МАЛИНІВСЬКИЙ КАБЕЛЬНИЙ ЗАВОД" усунено недоліки шляхом надання до суду доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви від 27 грудня 2019 року.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 21 січня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито спрощене позовне провадження у справі №922/18/20, призначено розгляд справи в судовому засіданні на 17 лютого 2020 року на 11:20 годин та про розгляд справи повідомлено сторін.

Відповідно до частини 2 статті 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засіданні.

Враховуючи пункт 2 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд починає розгляд справи по суті.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що позивач помилково в позовній заяві зазначив відповідача - Фізичну особу - підприємця Кінчарука Ігора Миколайовича, Фізичною особою - підприємцем Кінарчуком Ігорем Миколайовичем, оскільки додані до позовної заяви документи підтверджують, що відповідач по справі саме Фізична особа - підприємець Кінчарук Ігор Миколайович.

Представник позивача у судове засідання не з`явився.

Відповідач у судовому засіданні проти заявлених позовних вимог не заперечує.

Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, вислухавши пояснення відповідача, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

01 березня 2017 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "МАЛИНІВСЬКИЙ КАБЕЛЬНИЙ ЗАВОД" (позивачем, постачальником) та Фізичною особою - підприємцем Кінчаруком Ігорем Миколайовичем (відповідачем, покупцем) було укладено договір поставки № 14.

Згідно пункту 1.1. договору поставки № 14 постачальник зобов`язується систематично постачати і передавати у власність покупцю товар передбачений у рахунках-фактурах, зігдно яких було проведено відвантаження товару, видаткових накладних або специфікацій, які додаються до даного договору і складають його невід`ємну частину, а покупець зобов`язується прийняти цей товар та своєчасно здійснювати його оплату на умовах данного договору.

Відповідно до пункту 2.1. договору поставки від 01 березня 2017 року асортимент товару передбачається у рахунках-фактурах або специфікаціях, які додаються до даного договору.

Згідно пункту 3.1. договору поставки № 14 товар постачається покупцю протягом строку, узгодженого сторонами в специфікаціях до даного договору, або вказується в рахунках-фактурах або в електронній пошті.

Відповідно до пункту 3.2 договору поставки від 01 березня 2017 року поставка товару здійснюється на умовах FCA у відповідності з Міжнародними правилами тлумачення торговельних термінів ІНКОТЕРМС 2010, на адресу перевізника, вказаного покупцем додатково, якщо інше не передбачено додатковими угодами до договору або специфікаціями на поставку окремої партії товару.

Згідно пункту 3.3. договору поставки № 14 днем поставки товару є дата передачі товару покупцеві відповідно до умов поставки, зазначених в пункті 3.2. цього договору та підписання представником сторін видаткової наклдної на товар.

Відповідно до пункту 6.1. договору поставки від 01 березня 2017 року товар поставляється покупцю за ціною визначеною у рахунках-фактурах або специфікаціях, які додаються до даного договору.

Згідно пункту 6.2. договору поставки № 14 покупець сплачує передплату протягом 2 (двох) банківських днів з моменту узгодження заявки у розмірі 30% від вартості замовленого та узгодженого товару на підставі виставленого постачальником рахунку.

Матеріали справи свідчать про те, що Товариство з обмеженою відповідальністю "МАЛИНІВСЬКИЙ КАБЕЛЬНИЙ ЗАВОД" виконало свої зобов`язання за договором у повному обсязі, поставило товар, що підтверджується видатковими накладними: № 132 від 26 квітня 2017 року, № 141 від 10 травня 2017 року, №160 від 24 травня 2017 року, № 172 від 08 червня 2017 року, №269 від 04 травня 2018 року, № 203 від 04 квітня 2018 року, № 227 від 13 квітня 2018 року, № 231 від 16 квітня 2018 року, № 232 від 16 квітня 2018 року, № 237 від 17 квітня 2018 року, № 240 від 18 квітня 2018 року, № 239 від 18 квітня 2018 року, № 158 від 15 березня 2018 року, № 164 від 20 березня 2018 року, № 200 від 20 лютого 2018 року.

Оплату за товар відповідачем було частково здійснено у розмірі 10000,00 грн., у зв`язку з чим сума заборгованості Фізичної особи - підприємця Кінчарука Ігора Миколайовича перед позивачем станом складає суму у розмірі 47886,14 грн.

Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Зокрема, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.

Згідно частини 1 статті 174 Господарського кодексу України господарський договір є підставою виникнення господарських зобов`язань.

Відповідно до статті 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків; договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає із суті договору.

Згідно статті 6 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (стаття 627 Цивільного кодексу України).

Відповідно до статті 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші, тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно частини 1 статті 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до частини 2 статті 712 Цивільного кодексу України до договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Згідно статті 692 Цивільного кодексу України, покупець зобов`язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов`язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару; договором купівлі-продажу може бути передбачено розстрочення платежу.

Таким чином, дослідивши умови договору поставки № 14 від 01 березня 2017 року, суд вважає, що вказаний договір за своєю правовою природою є договором купівлі-продажу та до якого повинні застосовуватись положення Цивільного кодексу України, що регулюють загальні умови виконання зобов`язання, а також положення параграфу 1, 3 глави 54 Цивільного кодексу України.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України та частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, зобов`язання повинно виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно частини 2 статті 193 Господарського кодексу, України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Відповідно до статті 611 Цивільного кодексу України, у разі порушення зобов`язання настають наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Згідно статтей 526 та 525 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено законом або договором.

Відповідно до статей 55 Конституції України, статей 15, 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Згідно статті 73 Господарського процесуального кодексу України: доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до статті 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно частини 1 статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, законними, підтвердженими матеріалами справи і такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України витрати зі сплати судового збору у розмірі 1921,00 грн. покладаються на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 1-5, 10, 11, 12, 41-46, 73-80, 86, 123, 129, 165, 196, 201, 208-210, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 247, 248, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Фізичної особи - підприємця Кінчарука Ігора Миколайовича ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "МАЛИНІВСЬКИЙ КАБЕЛЬНИЙ ЗАВОД" (63525, Харківська область, Чугуївський район, смт. Малинівка, вул. Олімпійська, буд. 5, код ЄДРПОУ 40060374) 47886,14 грн. основного боргу за договором поставки № 14 від 01 березня 2017 року та 1921,00 грн. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення відповідно до статей 256, 257 Господарського процесуального кодексу України та з урахуванням пункту 17.5 Перехідних положень Кодексу.

Повне рішення складено "19" лютого 2020 р.

Суддя П.В. Хотенець

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення17.02.2020
Оприлюднено21.02.2020
Номер документу87735074
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/18/20

Рішення від 17.02.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 21.01.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

Ухвала від 08.01.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Хотенець П.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні