Справа № 203/595/20
Провадження № 1-кс/0203/339/2020
УХВАЛА
21 лютого 2020 року слідчий суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, заявлене у рамках кримінального провадження №32020041650000007 відомості про яке внесені до ЄРДР 10.02.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України,
В С Т А Н О В И В:
18 лютого 2020 року до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання складене слідчим за погодженням з прокурором, про надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні банківської установи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ). В обґрунтування слідчий зазначає, що невстановлені особи, знаходячись у місті Дніпрі, здійснили перереєстрацію підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), внесли до реєстраційних документів, що відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи неправдиві відомості та вчинили всі необхідні дії для надання їх до відділу ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Під час досудового розслідування також встановлено, що до перереєстрації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) причетні невстановлені особи, які без дійсного наміру здійснювати діяльність пов`язану з виробництвом та продажем товарно-матеріальних цінностей, виконання робіт та наданням послуг, використовуючи реквізити та банківські рахунки підприємства з ознаками фіктивності, документально оформлювали неіснуючі операції із постачання товаро-матеріальних цінностей, робіт і послуг після чого дані документи використовувалися різними суб`єктами господарської діяльності для відображення у бухгалтерському та податковому обліках з метою незаконного формування податкового кредиту з податку на додану вартість, що призвело до ухилення від сплати податків підприємств реального сектору економіки.
Згідно із відомостями АІС «Податковий блок» засновником та директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), у період з 03 лютого 2017 року по 25 січня 2018 року, був ОСОБА_4 .
Під час досудового розслідування в якості свідка було допитано ОСОБА_4 , який показав, що не має ніякого відношення до фінансово-господарської діяльності підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ніколи не виконував адміністративно-господарські та організаційно розпорядчі функції, не здійснював ведення бухгалтерського обліку та складання звітності на підприємстві, а лише підписав реєстраційні документи вищевказаного підприємства та відкрив розрахункові рахунки у банківських установах за грошову винагороду.
Крім цього, встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) зареєстровано платником податку на додану вартість з 01 грудня 2016 року, протягом січня-вересня 2017 року товариство формувало податкові зобов`язання з податку на додану вартість з постачання різноманітних видів товару, водночас, придбання аналогічного виду товару у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) відсутнє.
Слідчий також зазначає, що викладене свідчить про те, що невстановлені особи, діючи від імені службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), використовуючи дані та реквізити, не маючи у своєму розпорядженні основних засобів, виробничих потужностей, транспорту, трудових ресурсів, проводили сумнівні фінансові операції, які мають ознаки безтоварних, чим сприяли третім особам у штучному формуванні податкового кредиту з податку на додану вартість та отриманні податкової вигоди у вигляді заниження сум податків, що підлягали б сплаті до бюджету.
Обґрунтовуючи своє клопотання слідчий зазначає, що тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні банківської установи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), а саме документів по юридичному оформленню (відкриттю) рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), відомостей щодо розрахункових банківських операцій по руху грошових коштів по рахунку товариства, документів, що слугували підставою для видачі готівкових коштів, відомостей щодо здійснених відеозаписів, фотофіксації отримання та перерахування готівки за допомогою програмно-технічних комплексів, призначених для автоматизованої видачі і прийому готівкових грошових коштів, відомостей щодо контактних та ідентифікаційних даних клієнта, за допомогою яких передавалися дані по рахунку товариства по системі «Клієнт-Банк», мають істотне значення для кримінального провадження, а саме сприятиме встановленню фактичного руху коштів по розрахунковому рахунку товариства, встановленню осіб, які мали доступ та були уповноважені на здійснення операцій по розпорядженню грошовими коштами, розміщеними на розрахункових рахунках вказаного підприємства.
Клопотання в силу ч. 2 ст. 163 КПК України розглянуто без виклику представника банківської установи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ).
Слідчий та прокурор до суду не з`явились, про причини неявки до суду не повідомили, вважаю за можливе розглянути клопотання за відсутності останніх.
Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання слідчого, приходить до висновку щодо часткового задоволення останнього з огляду на наступне.
За змістом ст. ст. 131, 162 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів, полягає у наданні слідчому особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Надання тимчасового доступу до речей і документів під час досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором.
На підставі п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, зокрема відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю ч. 5 ст. 163 КПК України.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Таким чином, розпочате 10 лютого 2020 року досудове розслідування за №32020041650000007 здійснюється за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення ч. 2 ст. 205-1 КК України, кваліфікуючою ознакою такого правопорушення є внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи підприємця, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища.
Згідно із ч. 5 ст. 132, ст. 160 КПК України, слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором, в якою окрім іншого мають бути зазначені відомості щодо короткого викладу обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, сторона кримінального провадження повинна подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються в своєму клопотанні щодо застосування заходів кримінального провадження.
Враховуючи викладене, кримінальне провадження повинно відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема відноситься диспозитивність, а також зважаючи на предмет доказування, завдання, для виконання якого слідчий за погодженням з прокурором звертається із клопотанням, значення самих по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, доходжу висновку щодо необхідності у частковому задоволенні клопотання слідчого, задовольнивши останнє в частині надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні банківської установи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), а саме документів по юридичному оформленню (відкриттю) рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) № НОМЕР_3 (українська гривня), заяв про відкриття рахунку, договору на розрахунково-касове обслуговування, свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи в органах виконавчої влади, копії належним чином зареєстрованого статутного документу (статуту, установчого договору, статутного акту, положення, протоколів зборів засновників) зі змінами і доповненнями, довідки про внесення юридичної особи до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, довідки про взяття юридичної особи на облік в органах державної податкової служби, довідки Пенсійного фонду, свідоцтва фонду соціального страхування, наказів про призначення керівників і службових осіб підприємства, карток зі зразками підписів і відбитків печаток, інших документів, що надають право довіреним і іншим особам на розпорядження й використання даним рахунком, договору банківського рахунку, договорів про використання системи «клієнт-банк», «клієнт-інтернет-банк», «телефонний банкінг» із додатками, повідомлення про взяття рахунків на облік органами ДПС, копій сторінок паспорта або документа, який його замінює, ідентифікаційного коду засновників, службових осіб, довірених осіб, інших осіб, які відкривали й використовували зазначений банківський рахунок підприємства.
В свою чергу, відомості про розрахункові банківські операції по руху грошових коштів по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) № НОМЕР_3 (українська гривня) у прибутковій і видатковій частинах із вказівкою вхідних і вихідних сум платежів, дат, часу операції, відправника й одержувача коштів, даних банків відправників і одержувачів, номерів їх рахунків, призначень платежів; документів, що слугували підставою для видачі готівкових коштів з визначеного рахунку; відомостей щодо здійснених відеозаписів, фотофіксації отримання та перерахування готівки за допомогою програмно-технічних комплексів, призначених для автоматизованої видачі і прийому готівкових грошових коштів по визначеному рахунку; відомостей щодо контактних та ідентифікаційних даних клієнта, за допомогою яких передавалися дані по рахунку товариства по системі «Клієнт-Банк», які планується отримати у рамках кримінального провадження, розпочатого за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення ч. 2 ст. 205-1 КК України, не витримують умови диспозитивності кримінального провадження, не відповідають предмету доказуванню, не сприятимуть виконанню завдання, для виконання якого слідчий за погодженням з прокурором звертається із клопотанням, а значення таких відомостей самих по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання не мають суттєвого значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, у зв`язку із чим, в задоволенні клопотання в цій частині слід відмовити.
Керуючись ст. 7, 94, 110, 131, 132, 159-164, 369-372 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, заявлене у рамках кримінального провадження №32020041650000007 відомості про яке внесені до ЄРДР 10.02.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України частково задовольнити.
Надати слідчим з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , право на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення оригіналів документів, які перебувають у володінні банківської установи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), а саме:
-документів по юридичному оформленню (відкриттю) рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) № НОМЕР_3 (українська гривня), заяв про відкриття рахунку, договору на розрахунково-касове обслуговування, свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи в органах виконавчої влади, копії належним чином зареєстрованого статутного документу (статуту, установчого договору, статутного акту, положення, протоколів зборів засновників) зі змінами і доповненнями, довідки про внесення юридичної особи до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, довідки про взяття юридичної особи на облік в органах державної податкової служби, довідки Пенсійного фонду, свідоцтва фонду соціального страхування, наказів про призначення керівників і службових осіб підприємства, карток зі зразками підписів і відбитків печаток, інших документів, що надають право довіреним і іншим особам на розпорядження й використання даним рахунком, договору банківського рахунку, договорів про використання системи «клієнт-банк», «клієнт-інтернет-банк», «телефонний банкінг» із додатками, повідомлення про взяття рахунків на облік органами державної податкової служби, копій сторінок паспорта або документа, який його замінює, ідентифікаційного коду засновників, службових осіб, довірених осіб, інших осіб, які відкривали й використовували зазначений банківський рахунок підприємства, утворених та отриманих банківською установою з моменту відкриття відповідного рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
В решті клопотання відмовити.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Встановити місячний строк дії ухвали з дня постановлення ухвали.
Ухвала є остаточною й оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 87737130 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Колесніченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні