ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
11.06.2019Справа № 910/1552/19
Господарський суд міста Києва у складі судді ДЖАРТИ В. В. розглянув у порядку спрощеного позовного провадження справу
про стягнення 12 906,31 грн,
Без виклику (повідомлення) представників сторін
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Нова Пошта" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рітейл Солюшинс" про стягнення 12 906,31 грн, з яких 8 456,00 грн - основний борг, 2 170,30 грн - пеня, 1 841,79 грн - 30% річних, 438,22 грн - інфляційні втрати.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем взятих на себе зобов`язань за договором № 155539 від 01.02.2018 про надання послуг з організації перевезення відправлень в частині повного та своєчасного розрахунку за надані послуги.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.02.2019 за вказаним позовом відкрито провадження у справі № 910/1552/19, постановлено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін (без проведення судового засідання); визначені строки для подання відзиву на позов, відповіді на відзив та заперечень на відповідь на відзив.
Ухвала Господарського суду міста Києва про відкриття провадження у справі від 13.02.2019 була надіслана на адреси сторін рекомендованим листом та отримана їх уповноваженими представниками, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.
04.03.2019 до відділу автоматизованого документообігу, моніторингу виконання документів (канцелярії) суду надійшов відзив на позовну заяву в якому відповідач зазначив, що вимоги позивача щодо стягнення 12 906,31 грн є частково необґрунтованими внаслідок невідповідності ваги товару, що доставлявся та вартості доставки тарифам, розміщеним на офіційному сайті перевізника. Водночас, відповідач зазначив, що згоден оплатити послуги по доставці згідно чинних тарифів позивача, які діяли на дату надання послуг, а саме в розмірі 5 095,00 грн.
15.03.2019 до канцелярії суду надійшла відповідь на відзив, відповідно до якої позивач не погоджується з відзивом та просить прийняти часткове визнання позову відповідачем.
Частиною 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Беручи до уваги, що відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 ГПК України) та ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.02.2019, не подав до суду заперечень на відповідь на відзив, тому, за висновками суду, справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 2 статті 178 ГПК України.
Будь яких інших заяв, клопотань або заперечень від сторін до суду не надходило.
Згідно з частиною 4 статті 240 ГПК України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
01.02.2018 між Товариством з обмеженою відповідальністю Нова Пошта (далі - позивач, експедитор, ТОВ Нова Пошта ) та Товариством з обмеженою відповідальністю Рітейл солюшинс (далі - відповідач, замовник, відправник, ТОВ Рітейл солюшинс ) укладено договір № 155539 про надання послуг з організації перевезення відправлень (далі - Договір), у відповідності до пунктів 2.1., 2.3. експедитор зобов`язався організувати відправлення та надання комплексу інших послуг, пов`язаних з організацією перевезення відправлення, а замовник зобов`язався їх прийняти та оплатити на умовах, визначених Договором, згідно з чинними тарифами експедитора, розміщеними на офіційному сайті експедитора novaposhta.ua.
Прийняття експедитором відправлення для надання послуг, визначених Договором, оформляється експрес-накладною, у якій зазначаються: тип послуг, інформація про відправника та одержувача, про кількість вантажних місць, вага відправлення, його оголошена вартість, опис вмісту відправлення, платник послуг, форма розрахунку, розрахункові строки доставки відправлення, інформація про додаткові послуги/сервіси, вартість послуг експедитора (пункт 2.5 Договору)
Відповідно до пункту 2.6. Договору відповідач шляхом підписання Договору підтвердив, що він ознайомлений та погоджується з умовами, чинними на момент укладення Договору та розміщеними на офіційному сайті експедитора і зобов`язався їх виконувати.
Обов`язки замовника визначені в пункті 3.3 Договору, зокрема: відповідно до вимог експедитора чітко та правильно заповнити експрес-накладну (заповнити всі обов`язкові поля, зазначити достовірну інформацію тощо) на кожне окреме відправлення, засвідчити її підписом та надати заповнену та підписану експрес-накладну експедитору. Відповідальність за вказану в експрес-накладній несе замовник.
В пункті 3.1.3 Договору визначено обов`язок експедитора надати замовнику документи для оплати послуг.
Відповідно до п. 3.3.8. замовник зобов`язаний здійснити оплату послуг експедитора за надані послуги згідно з чинними тарифами експедитора своєчасно та в повному обсязі.
Згідно з пунктом 5.1. Договору загальна ціна цього договору складається із вартості послуг, наданих експедитором протягом строку дії договору. Оплата вартості наданих експедитором послуг відбувається за чинними тарифами експедитора шляхом перерахування замовником на поточний рахунок експедитора коштів у розмірі 100 % вартості наданих послуг упродовж 2 (двох) банківських днів після виконання замовлення на підставі актів наданих послуг експедитора та рахунку - фактури.
Згідно пунктів 5.3.1, 5.3.2 Договору експедитор щомісячно складає акти наданих послуг на підставі фактично наданих послуг і надсилає замовнику, шляхом направлення підписаних та скріплених печаткою актів наданих послуг у двох паперових примірниках для підписання замовником або шляхом направлення актів в електронному вигляді, з накладенням електронних цифрових підписів. Підписання актів наданих послуг в електронному вигляді здійснюється Сторонами з урахуванням порядку та строків, що визначені умовами пункту 5.4. Договору. Адреса електронної пошти Замовника для обміну електронними документами info@land-kv.com.ua .
За умовами пункту 5.4. Договору замовник упродовж 2 (двох) робочих днів з дати отримання актів наданих послуг від експедитора підписує надані експедитором 2 (два) примірники актів наданих послуг (далі за текстом - акт) та повертає експедитору 1 (один) примірник підписаного акту або в той самий строк надає експедитору письмову мотивовану відмову від підписання актів. Не підписання замовником актів упродовж 2 (двох) робочих днів з дати отримання актів від експедитора без надання відповідних письмових пояснень є фактом визнання замовником повного виконання експедитором своїх зобов`язань за договором. У такому разі вважається, що акти погоджено, послуги експедитора надано в повному обсязі та відповідно до умов договору, претензії замовника відсутні й замовник зобов`язаний здійснити оплату послуг згідно з отриманими документами для оплати наданих послуг.
Мотивована відмова від підписання акту в електронному вигляді може надсилатися через систему електронного документообігу, через механізм відхилення електронного документа з обов`язковим наданням коментарів про обґрунтовані причини відхилення або шляхом направлення письмової мотивованої відмови на адресу експедитора.
Договір набирає чинності з дати його підписання сторонами та діє протягом 1 (одного) року з дати підписання, але в будь-якому випадку до повного виконання сторонами своїх зобов`язань згідно з цим договором. У разі, якщо ні одна із сторін договору, письмово за 30 (тридцять) календарних днів до закінчення строку дії договору не повідомить іншу сторону про припинення дії договору, строк дії договору пролонгується (продовжується) на один рік на тих же самих умовах (пункт 8.1. Договору).
На виконання умов Договору позивач надав відповідачу обумовлені вказаним Договором послуги на загальну суму 8 456,00 грн, що підтверджується актом здачі-прийняття робіт (надання послуг) № НП/2-0166483 від 10.05.2018, належним чином завірена копія якого міститься в матеріалах справи. З матеріалів справи вбачається та сторонами не заперечується, що акт та рахунок були направлені відповідачу (для підписання та оплати відповідно) на електронну адресу 10.05.2018.
Вказаними діями позивач виконав вимоги договору в частині надсилання рахунків та актів, що підтверджують надання послуг за Договором.
Втім, відповідач акт не підписав, мотивованої відмови від писання акту у встановленому Договором порядку та строки, за твердженням позивача, не надав, свого обов`язку щодо здійснення оплати за Договором не виконав, що зумовило звернення із даним позовом до суду, в межах якого позивач також просить суд стягнути з відповідача пеню в розмірі 2 170,30 грн за період з 16.05.2018 по 04.02.2019, 30 процентів річних в розмірі 1 841,79 грн за вказаний період та інфляційні втрати в розмірі 438,22 грн за червень-грудень 2018 року.
Оцінивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва встановив наступне.
Пунктом 1 статті 11 Цивільного кодексу України визначено, що цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Відповідно до статті 509 Цивільного кодексу України зобов`язання виникають з підстав, встановлених статті 11 цього Кодексу.
Нормами ст. 11 Цивільного кодексу України встановлено, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини, завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі, інші юридичні факти.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
За приписами статті 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Частиною 1 статті 509 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
За своїм змістом та правовою природою укладений сторонами договір є договором транспортного експедирування, який підпадає під правове регулювання норм статей 929-935 Цивільного кодексу України, статті 316 Господарського кодексу України.
Відповідно до частини 1 статті 929 Цивільного кодексу України, частини 1 статті 316 Господарського кодексу України за договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов`язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, пов`язаних з перевезенням вантажу.
Статтею 931 Цивільного кодексу України визначено, що розмір плати експедиторові встановлюється договором транспортного експедирування, якщо інше не встановлено законом.
Згідно частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Статтею 599 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Доказів сплати відповідачем на користь позивача 8 456,00 грн в оплату послуг за Договором до суду сторонами не надано.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України). Стаття 629 Цивільного кодексу України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Водночас відповідач, не погоджуючись з заявленими до нього позовними вимогами, у відзиві стверджує, що в день отримання Акту виконаних робіт - 10.05.2019 відповідачем було в електронному вигляді відхилено підписання акту та 11.05.2019 о 14:28 надано коментарі про обґрунтування причини відхилення. Крім того відповідач зазначає про те, що в усному порядку звернувся до ТОВ Нова Пошта із проханням надання розрахунку на суму 8 456,00 грн та запропонував оплатити послуги згідно чинного тарифу у розмірі 5 095,00 грн.
Договором визначено наступні умови, які підлягають до виконання Сторонами: п. 2.2. Експедитор надає Замовнику послуги на умовах цього договору та згідно з Умовами, затвердженими Експедитором; п. 2.3. За надані Експедитором послуги Замовник сплачує Експедитору винагороду згідно з чинними тарифами Експедитора, розміщеними на офіційному сайті Експедитора novaposhta.ua; п. 2.6. Шляхом підписання цього договору Замовник підтверджує, що він ознайомлений та погоджується з умовами, чинними на момент укладення договору та розміщеними на офіційному сайті Експедитора novaposhta.ua, і зобов`язується їх виконувати; п. 2.7. Експедитор має право в односторонньому порядку змінювати Умови шляхом розміщення змінених умов на своєму офіційному сайті.
Підпунктом 3.3.1 Договору визначено обов`язок Замовника ознайомитися з чинними Умовами на офіційному сайті Експедитора novaposhta.ua до моменту передачі Експедитору відправлення для транспортування.
Отже, Відповідач передаючи Позивачу відправлення визначене в Акті ознайомився та погодився з Умовами, які розміщені на офіційному сайті Позивача та діяли на період надання послуг.
Порядок розрахунку ваги і вартості відправлення в повній мірі зафіксовано в розділі 7 Умов надання послуг, а саме:
п. 7.1 Для відправлення визначаються два види ваги: фактична й об`ємна для всіх місць сумарно; п.п. 7.1.1, Вартість обчислюється за більшим із цих значень згідно з тарифами на послуги з організації перевезень, розміщеними на Сайті.
Фактична вага визначається шляхом зважування відправлення на вагах.
Об`ємна вага визначається вимірюванням габаритів відправлення за формулою: Об`ємна вага [кг] = Довжина [см] х Ширина [см] х Висота [см] / 4000, або
Об`ємна вага [кг] = Об`єм [м 3 ] х 250
п. 7.3. Відправлення поділяються на такі типи та підтипи:
Вантажі - відправлення вагою більше ніж 30 кг до 1000 кг (включно) на одне місце, довжиною - не більше ніж 300 см, шириною - не більше ніж 170 см і висотою - не більше ніж 170 см.
Палета - спеціальний підтип вантажу, що розміщений та зафіксований на піддоні транспортувальними ременями, стрічками кріплення або обгорнуті стрейч-плівкою, висотою не більше ніж 170 см і фактичною вагою не більше ніж 1000 кг (в окремих випадках, висотою не більше ніж 220 см і фактичною вагою не більше ніж 1100 кг). Відправлення фактичною вагою більше ніж 75 кг на одне місце фіксується на піддоні та приймається, як тип відправлення Палета .
Вартість перевезення перелічених типів відправлень визначається за тарифами на доставку документів, посилок, вантажів, шин-дисків і палет, які розміщені на Сайті.
п. 7.4. Піддон - дерев`яна, пластикова або металева конструкція (заводського чи ручного виконання) з пазом, призначеним для транспортування відправлень за допомогою складських транспортних засобів, висотою не менше ніж 8 см: розмір однієї зі сторін основи цієї конструкції становить не менше ніж 60 см, а іншої - від 60 см до 200 см (включно).
п. 7.7. Палети поділяються на стандартні та нестандартні. Стандартною вважається палета з площею піддона (основи / крайніх точок габариту) менше ніж 2 м 2 .
п. 7.9. Вага нестандартних палет із площею піддона (основи / крайніх точок габариту) більше ніж 2 м 2 вимірюється за крайніми точками габариту палети за формулою: Вага палети = Площа основи (м 2 ) х 425 кг
п. 7.10. Для обчислення вартості нестандартних палет визначається палетна та фактична вага й обирається більше значення. При цьому вартість обчислюється згідно з тарифами на послуги доставки відправлення типу Вантаж , розміщеними на Сайті.
Також, п. 3.2.3. Договору визначено право Експедитора здійснювати повторне зважування та обмір відправлення з метою підтвердження правильності розрахунків заявленої ваги. Розрахунок здійснюється за фактичною або об`ємною вагою відправлення, встановленою повторним зважуванням або обміром. Вага, визначена під час повторного зважування Експедитором, є підставою для здійснення перерахунку вартості послуг.
Керуючись вказаними пунктами, Позивач здійснив повторне зважування, в результаті чого виявилось нове значення Контрольна вага - 1309 кг в одному з відправлень, оскільки палета є нестандартною, що у свою чергу не заперечується відповідачем, вага палети визначалась за формулою згідно п. 7.9. Умов, а обчислення вартості відправлення здійснюється за п. 7.10. Умов, згідно з тарифами на послуги доставки відправлення типу Вантаж , а не як Палета . Згідно фотографій обмірів палети при повторному зважуванні її розміри склали 2200 мм х 1400 мм.
Щодо відправлення за експрес-накладною № 10026998392.
Тип відправлення - Вантаж , фактична вага - 300 кг, контрольна вага - 1309 кг, тип основної послуги - Адреса-Адреса , оголошена вартість - 2000 грн.
Контрольна вага відправлення становить: 1309 кг = (2,2 м * 1,4 м) * 425 кг. Оскільки, об`ємна вага більше ніж фактична, то при обчислені вартості відправлення береться саме показник об`ємної ваги згідно п.п. 7.1.1. Умов.
Вартість відправлення = (вага відправки - 30 кг) * 3 тарифна зона + доплата за 30 кг + (доплата за адресу за 100 кг * вага відправки округлена (14 разів по 100 кг)) * 2 (за адресний забір та доставку) + комісія.
Вартість відправлення становить: 6626,00 грн. = (1309кг - 30кг) * 4 + 100 + (50 * 14) * 2 + 2000 * 0,5%.
Розрахунок вартості доставки та тарифи на відправлення розміщенні на офіційному сайті ТОВ Нова Пошта .
Отже, визначення ваги та вартості відправлення відповідає умовам визначеним в Договорі та Умовах надання послуг, що в свою чергу не є спірним моментом.
Розрахунок вартості доставки здійснений Відповідачем на офіційному сайті Позивача надав Відповідачу лише орієнтовну вартість доставки відправлення, про що зазначено на сайті. Після розрахунку орієнтованої вартості доставки під сумою зазначено попередження для Клієнтів наступного змісту: * Остаточна вартість перевезення може відрізнятися від розрахованої . Скріншот з офіційного сайту ТОВ Нова Пошта , який зробив Відповідач для підтвердження вартості відправлення є орієнтований і не може вважатися належним доказом того на спростування розрахунку вартості перевезення, здійсненого Позивачем.
Щодо відправлення за експрес-накладною № 110026998391.
04.05.2018 по експрес-накладних № 10026998391, Відповідач здійснив відправлення вантажу з с. Стоянка в м. Харків для ТОВ Мега Трейд .
Відправник вантажу по експрес-накладній № 10026998391 від 04.05.2018 передав представнику ТОВ Нова Пошта вантаж кількістю 1 місце, заявленою вагою 612,00 кг оголошеною вартістю 2000,00 грн., з описом відправлення Палети .
Згідно п. 3.3.2. Договору до обов`язків Замовника входить: відповідно до вимог Експедитора чітко та правильно заповнити експрес-накладну (заповнити всі обов`язкові поля, зазначити достовірну інформацію тощо) на кожне окреме відправлення, засвідчити її підписом та надати заповнену та підписану експрес-накладну Експедитору. Відправник несе відповідальність за інформацію, вказану в експрес-накладній.
Таким чином, факт надання ТОВ Нова Пошта визначених умовами договору послуг, підтверджені погодженим актом виконаних робіт, що вказує на порушення відповідачем своїх договірних зобов`язань в частині своєчасної та повної оплати наданих послуг у сумі 8 456,00 грн. Крім того, розрахунок вартості відправлення був здійснений у відповідності до тарифів розміщених на офіційному сайті, що відповідає Договору та Умовам надання послуг.
У матеріалах справи також наявні копії експрес-накладних № 10026998392 та № 10026998391з відміткою про отримання Одержувачем вантажу, що фактично засвідчує факт надання Позивачем послуг визначених в Договорі.
Приписами статей 76-77 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно з приписами статей 78-79 ГПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Таким чином, зважаючи на встановлені обставини справи та вимоги правових норм викладених вище, суд дійшов висновку, що вимоги позивача про стягнення з відповідача 8 456,00 грн за надані позивачем послуги на підставі договору про надання послуг з організації перевезення відправлень є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
При зверненні до суду позивач також просив суд стягнути з відповідача на його користь пеню в розмірі 2 170,30 грн за період з 16.05.2018 по 04.02.2019, 30 процентів річних в розмірі 1 841,79 грн за вказаний період та інфляційні втрати в розмірі 438,22 грн за червень-грудень 2018 року.
Відповідно до статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
З положень пункту 1 статті 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Приписами статті 611 Цивільного кодексу України передбачено, у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.
Відповідно до положень статті 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.
У пункті 6.3.1 договору визначено, що за несвоєчасну та/або неповну оплату наданих експедитором послуг замовник сплачує експедитору пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочення платежу та 30% річних від суми заборгованості. Строк нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язань є більшим, ніж це передбачено частиною 6 статті 232 ГК України, і становить 1 рік від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
Перевіривши наданий позивачем розрахунок пені, суд дійшов висновку про те, що останній здійснений вірно, а тому до стягнення з відповідача підлягає пеня в заявленому розмірі, а саме в розмірі 2 170,30 грн за період з 16.05.2018 по 04.02.2019:
Статтею 625 Цивільного кодексу України визначено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Дії відповідача, які полягають в порушенні зобов`язання щодо повної та своєчасної оплати наданих послуг, є порушенням умов договору, що є підставою для захисту майнових прав та інтересів позивача відповідно до норм статті 625 Цивільного кодексу України.
Здійснивши перевірку наданого позивачем розрахунку інфляційних втрат та 30 процентів річних суд дійшов висновку про те, що до стягнення з відповідача вказані компенсаційні втрати підлягають в заявленому розмірі, а саме у розмірі 438,22 грн та 1841,79 грн відповідно.
Статтею 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Нова Пошта підлягають задоволенню в повному обсязі.
Європейський суд з прав людини у рішенні в справі "Серявін та інші проти України" вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.
Названий Суд зазначив, що, хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід (рішення Європейського суду з прав людини у справі Трофимчук проти України).
Відповідно до приписів статті 129 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись статтями 74, 76-80, 129, 236 - 242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
ВИРІШИВ:
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Нова Пошта" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рітейл Солюшинс" про стягнення 12 906,31 грн задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Рітейл Солюшинс" (03062, місто Київ, Шевченківський район, вулиця Академіка Туполєва, будинок 8; ідентифікаційний код 37931968) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Нова Пошта" (36039, Полтавська область, місто Полтава, Октябрський район, вулиця Європейська, будинок 57; ідентифікаційний код 31316718) 8 456,00 грн (вісім тисяч чотириста п`ятдесят шість гривень 00 копійок), 2 170,30 грн (дві тисячі сто сімдесят гривень 30 копійок), 30 процентів річних в розмірі 1 841,79 грн (одну тисячу вісімсот сорок одну гривню 79 копійок), інфляційні втрати в розмірі 438,22 грн (чотириста тридцять вісім гривень 22 копійки) та 1 921,00 грн (одну тисячу дев`ятсот двадцять одну гривню 00 копійок) судового збору.
3. Після набрання рішенням Господарського суду міста Києва законної сили видати відповідний наказ.
Рішення Господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
СУДДЯ В. В. ДЖАРТИ
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2019 |
Оприлюднено | 26.02.2020 |
Номер документу | 87773331 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Джарти В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні