ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Суми
24.02.2020 Справа № 920/183/20
Господарський суд Сумської області у складі судді Соп`яненко О.Ю., перевіривши матеріали позовної заяви № 02/303 від 14.02.2020 (вх.№ 610 від 20.02.2020)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю БК УКР БУД КОМПЛЕКТ (проспект Курський, 18А, м.Суми, Сумська область, 40020, код ЄДРПОУ 41970678)
про стягнення 149375,52 грн.
ВСТАНОВИВ:
Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради звернулося до суду із позовною заявою про стягнення з ТОВ БК УКР БУД КОМПЛЕКТ 149375,52 грн. збитків (завищення вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт по об`єкту ГБН Г 1-218-182:2011 Капітальний ремонт дороги по вул.8 Березня в м.Охтирка Сумської області, відповідно до договору № 266 від 25.07.2018 з урахуванням додаткових угод до договору) та 2 240,63 грн. судового збору.
Відповідно до Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.02.2020, справу № 920/183/20 розподілено судді Соп`яненко О.Ю.
Згідно ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За приписами ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
При дослідженні поданих матеріалів, судом встановлено, що заявником до позовної заяви не додано належних доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі та докази направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідача, а саме до позовної заяви додано ксерокопію платіжного доручення № 33 від 30.01.2020 про сплату судового збору в сумі 2240,63 грн. та надано ксерокопії поштових квитанцій та описів вкладення.
Частиною 1 статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір перераховується в безготівковій або готівковій формі.
Відповідно до пункту 2.21 Постанови Пленуму Вищого Господарського суду України № 7 від 21.02.2013 платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Ураховуючи вищенаведене, суд зазначає, що документом про сплату судового збору є оригінал платіжного доручення установи банку або відділення поштового зв`язку, які прийняли платіж, платіжне доручення в оригіналі, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
Однак в якості доказу сплати судового збору за подання вищевказаної заяви представником позивача додано копію платіжного доручення, коли має бути оригінал.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що позивачем не додержано вимог, встановлених ст. 164 ГПК України, а саме не надано належних документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Крім того, позивачем надано копії поштових квитанцій та описів вкладення про направлення позовної заяви з додатками на адресу відповідача.
За приписами ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.
Згідно з п.п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Отже, належними доказами відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.
Проте, до позовної заяви надані копії вказаних документів, суд приходить до висновку, що позивачем не виконано вимог пункту 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі вищевикладеного, суд залишає позовну заяву Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради без руху до усунення вказаних недоліків.
Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне повідомити позивача про недоліки та встановити строк, протягом якого позивач зобов`язаний усунути недоліки позовної заяви.
Суд звертає увагу, що відповідно до ч.ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради - залишити без руху.
2.Зобов`язати Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради надати суду у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, заяву про усунення недоліків, до якої має бути додано докази сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі та докази направлення позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідача.
3.Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили в день її винесення та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - https://court.gov.ua/sud5021/.
Суддя О.Ю. Соп`яненко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2020 |
Оприлюднено | 26.02.2020 |
Номер документу | 87778531 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Соп`яненко Оксана Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні