ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
25 лютого 2020 рокуСправа № 912/818/20
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Вавренюк Л.С., розглянувши матеріали позовної заяви Приватного підприємства "Мнагор", 21100, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 122
до відповідача Фермерського господарства "Бережинське", 25006, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, б. 84, кім. 411-А
про стягнення 158 977,18 грн
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області 24.02.2020 надійшла позовна заява Приватного підприємства "Мнагор" до Фермерського господарства "Бережинське" про стягнення заборгованості в сумі 158 977,18 грн, яка виникла внаслідок прострочення виконання зобов`язань з оплати за поставлений товар, з них основного боргу 124 776,00 грн, 3% річних 9 045,41 грн, збитки від інфляції 25 155,77 грн та стягнення з відповідача судових витрат по сплаті судового збору та витратна правову допомогу.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Пунктом 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Порушуючи вищевказану норму Господарського процесуального кодексу України, позивач не зазначає відомостей щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Відповідно до ч. 1-2 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України - письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Порядок засвідчення копій документів передбачений пунктом 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55. Згідно з вказаним стандартом, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Як вбачається з матеріалів, поданих на розгляд суду, Приватним підприємством "Мнагор" до позовної заяви надані копії документів, які завірені не належним чином, а саме не вказано дату завірення. А також не засвідчена копія одного із документів (Перелік цінностей, які належить отримати відповідно до Довіреності № 15 від 18.05.2017).
Таким чином, у зв`язку з тим, що позивач не дотримався вимог п. 8 ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, подана ним заява підлягає залишенню без руху.
Відповідно до ч. 3-4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України - якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 91, 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Приватного підприємства "Мнагор" залишити без руху.
У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати суду відомості про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; належним чином завірені копії додатків до позовної заяви; докази направлення заяви про усунення недоліків з додатками на адресу відповідача (опис вкладення з переліком доданих до заяви документів).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копії ухвали надіслати сторонам, а саме:
позивачу - Приватному підприємству "Мнагор" за адресою: 21100, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 122;
відповідачу - Фермерському господарству "Бережинське" за адресою: 25006, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, б. 84, кім. 411-А.
Суддя Л.С. Вавренюк
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2020 |
Оприлюднено | 27.02.2020 |
Номер документу | 87805879 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Вавренюк Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні