Справа № 760/20315/19
Провадження № 1-кс/760/10771/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2019 року м. Київ
Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Солом`янського УП ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури № 9 ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні № 12018100090008035 від 13.07.2018р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
До Солом`янського районного суду надійшло клопотання старшого слідчого СВ Солом`янського УП ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні № 12018100090008035 від 13.07.2018р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
Подане клопотання обґрунтовується тим, що слідчими СВ Солом`янським УП ГУ НП в м. Києві, в ході досудового розслідування встановлено, що 06.02.2018р., невстановлена особа, шахрайським шляхом заволоділа земельною ділянкою, кадастровий номер 8000000000:72:310:0010, яка знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Колоскова, 20, мкр. Жуляни, Солом`янського району м. Києва, чим завдала ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , матеріальну шкоду.
В клопотанні постановлено питання про продовження строку досудового розслідування до 12-ти місяців, оскільки закінчити досудове розслідування у дванадцятимісячний строк, який спливає 01.08.2019р., неможливо, у зв`язку з необхідністю виконати ряд слідчих та процесуальних дій, зокрема: вжити заходів щодо встановлення особи правопорушника та опитування її про відомі обставини скоєного кримінального правопорушення; встановити місцезнаходження та допитати у якості свідка гр. ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та приватного нотаріуса ОСОБА_8 про відомі їм обставини скоєння кримінального правопорушення та виконати ряд інших слідчих дій по кримінальному провадженню, в яких виникне необхідність.
В судове засідання слідчий не з`явилася, хоча належним чином була повідомлена про день, час та місце розгляду клопотання. Відповідно до вимог ст. 295-1 КПК України слідчий суддя ухвалив проводити судовий розгляд клопотання у відсутності слідчого.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів кримінального провадження, не здійснювалось, у зв`язку з неприбуттям у судове засідання осіб, які беруть участь у судовому провадженні.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Пунктом 2 абз. 2 ч. 1 ст. 219 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості.
Згідно ч. 1 ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Частиною 5 ст.294КПК України передбачено, що клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.
Відповідно до ч. 3 ст.295-1КПК України слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.
Аналізуючи вказані норми законодавства, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчий або прокурор не пізнішеп`яти днівдо закінченнястроку досудовогорозслідування мають право звернутися до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування, а інакше, при закінченні строку визначеному ст. 219 КПК України, зобов`язані закрити кримінальне провадження.
Крім того, вказаними нормами передбачено, що слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання до спливу строку досудового розслідування, при цьому строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.
В ході судового розгляду клопотання встановлено, що 13.07.2018р. відомості про даний злочин були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 190 КК України під № 12018100090008035.
Відповідно до ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КК України відноситься до категорії злочинів невеликої тяжкості, за яке передбачено покарання у виді штрафу до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк до двохсот сорока годин, або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.
27.06.2019р. постановою старшого слідчого СВ Солом`янського УП ГУ НП України в м. Києві ОСОБА_3 закрито кримінальне провадження № 12018100090008035 від 13.07.2018р., на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України.
15.07.2019р. постановою прокурора Київської місцевої прокуратури № 9 ОСОБА_4 постанову слідчого СВ Солом`янського УП ГУ НП України в м. Києві від 27.06.2019р. про закриття кримінального провадження № 12018100090008035 скасовано.
Як вбачається з матеріалів клопотання, в даному кримінальному провадженні нікому не було повідомлено про підозру, у зв`язку з неможливістю встановити осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, тому, відповідно до п. 2 абз. 2 ч. 1 ст. 219 КПК України 12-ти місячний строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018100090008035 від 13.07.2018р., із врахуванням строку, який вже сплинув до дня винесення постанови про закриття кримінального провадження, та продовжився з дня винесення постанови про скасування постанови про закриття кримінального провадження, закінчується 01 серпня 2019 року.
Разом з тим, закінчити досудове розслідування у дванадцятимісячний строк неможливо, оскільки органу досудового розслідування необхідно виконати ряд слідчих та процесуальних дії в даному кримінальному провадженні, а саме: вжити заходів щодо встановлення особи правопорушника та опитування її про відомі обставини скоєного кримінального правопорушення; встановити місцезнаходження та допитати у якості свідка гр. ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та приватного нотаріуса ОСОБА_8 про відомі їм обставини скоєння кримінального правопорушення та виконати ряд інших слідчих дій по кримінальному провадженню, в яких виникне необхідність.
Завершення проведення вказаних процесуальних дій потребує додаткового часу, а їх результати мають вирішальне значення для судового розгляду в процесі доказування.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Так, ч. 2 ст. 219 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.
Проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечує прокурор, слідчий суддя (в частині строків розгляду питань, віднесених до його компетенції), а судового провадження - суд.
В контексті кримінального провадження, Конституційний Суд України, у своєму рішенні від 30 січня 2003р. (справа про розгляд судом окремих постанов слідчого і прокурора) відзначив, що "поняття розумний строк досудового слідства є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину". Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Але за будь-яких обставин строк досудового слідства не повинен перевищувати меж необхідності. Досудове слідство повинно бути закінчене у кожній справі без порушення права на справедливий судовий розгляд і права на ефективний засіб захисту, що передбачено ст.ст. 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Враховуючи вказані слідчим обставини, які унеможливлюють закінчити досудове розслідування до 01.08.2019р., складність кримінального провадження, яка обумовлена строками проведення слідчих та процесуальних дій в даному кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає необхідним продовжити строк досудового розслідування в даному кримінальному провадженні на шість місяців, тобто до 01.02.2020р., який на думку слідчого судді, є об`єктивно необхідним та достатнім для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень в даному кримінальному провадженні та буде відповідати завданням кримінального провадження.
За таких обставин, клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню
Керуючись ст.ст. 28, 219, 294,295-1, 309, 376 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого СВ Солом`янського УП ГУ НП в м. Києві ОСОБА_3 задовольнити частково.
Продовжити строк досудового розслідування в кримінальному провадженні № 12018100090008035 від 13.07.2018р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України на 6 (шість) місяців, тобто до 01 лютого 2020 року, включно.
В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2019 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 87821644 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Вишняк М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні