Справа № 286/537/20
У Х В А Л А
25 лютого 2020 року м. Овруч
Слідчий суддя Овруцького районного суду Житомирської області ОСОБА_1 ,
з секретарем ОСОБА_2 ,
з участю заступника керівника Коростенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Овруцького ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 , погоджене заступником керівника Коростенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , про проведення обшуку в кримінальному провадженні №12013060060001067 від 26.07.2013 , -
ВСТАНОВИВ :
26.02.2020 ст.слідчий СВ Овруцького ВП Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_4 звернувся до Овруцького районного суду Житомирської області з клопотанням про проведення обшуку цілісного майнового комплексу TOB «Овруцька база хлібопродуктів», що знаходиться за адресою: вул. Гетьмана Виговського, 72 в м. Овруч Житомирської області, яке належить на праві приватної власності МПП «Мета» та перебуває в користуванні на праві оренди TOB «Овруцька база хлібопродуктів», з метою виявлення, вилучення установчих документів, податкової звітності, документів бухгалтерського обліку, чорнових записів та інших документів, що стосуються діяльності TOB «Астрал», мотивуючи тим, що в період часу з вересня по листопад місяць 2011 року засновники товариства з обмеженою відповідальністю «Астрал» (код ЄДРПОУ 31231687) юридична адреса: м. Коростень, вул. Шолом Алейхема,62 ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , при виході зі складу засновників ТОВ «Астрал» незаконно отримали частки статутного фонду товариства по 500 000,00 грн. кожний, заволодівши таким чином грошовими коштами, чим заподіяли товариству матеріальну шкоду на вищевказану суму, що є особливо великим розміром.
Крім того, встановлено, що 17.05.2011 невстановлена особа у невстановлену слідством місці з метою внесення неправдивих відомостей до нової редакції статуту ТОВ «СКВ-МІГ» (код ЄДРПОУ 36245605), юридична адреса: м. Коростень вул. Ш.Алейхема, 62, підробила підпис ОСОБА_7 та внесла у вказаний статут неправильні відомості, в результаті чого зі статуту товариства вилучено норму про необхідність стовідсоткової присутності всіх засновників на загальних зборах засновників TOB «Астрал», чим порушено право ОСОБА_7 як засновника товариства, що володіє часткою статутного капіталу - 33,34 %, що дало змогу іншим засновникам проводити збори та приймати рішення без участі останнього.
При цьому, в період часу з 31.01.2008 по 03.08.2009 ОСОБА_7 , являючись співзасновником TOB «Астрал», акціонером ПАТ «Коростенський хлібзавод», не отримував дивідендів від діяльності вказаних товариств, внаслідок укладення між TOB «Астрал» та ПАТ «Коростенський хлібзавод» договору купівлі-продажу від 29.01.2008 хлібопекарського обладнання, який рішенням Господарського суду Житомирської області від 15.04.2011 визнано недійсним, таким чином невстановлена особа, шляхом обману завдала шкоди ОСОБА_7 яка полягає в неотриманні дивідендів останнім в особливо великих розмірах.
Згідно висновку судово-економічної експертизи від 23.02.2018 за №18692/17-45, який міститься у матеріалах справи, підтверджено факти розтрати директором ТОВ «Астрал» ОСОБА_8 оборотних грошових коштів товариства (950 870,00 грн. + 2 048 685,00 грн. + 413 214, 00 грн. + 930 034,00 грн.) за період перебування останнього на посаді директора зазначеного товариства.
В ході досудового розслідування також отримано відомості, що співзасновники TOB «Астрал» ОСОБА_5 та ОСОБА_6 можуть перебувати в злочинній змові з директором підприємства ОСОБА_9 для завдання шкоди ОСОБА_7 . На посаді головного бухгалтера TOB «Астрал» під час вчинення неправомірних дій відносно майна та грошових коштів перебувала ОСОБА_10 .
За період перебування зазначених осіб на відповідних посадах товариства зникли та не встановлено місце перебування значного переліку бухгалтерських та господарських документів діяльності ТОВ «Астрал», які з метою приховування власних протиправних дій можуть приховуватися причетними особами.
В ході допиту колишній директор TOB «Астрал» ОСОБА_8 та колишній головний бухгалтер зазначеного підприємства ОСОБА_10 пояснили, що на даний час працюють на відповідних посадах в TOB «Овруцька база хлібопродуктів» та всі бухгалтерські документи діяльності TOB «Астрал» лишилися за місцем його реєстрації. Надані останніми відомості фактично не відповідають дійсності, так як потерпілий ОСОБА_7 , якому заподіяна шкода, спростовує свідчення останніх, посилаючись на їх відсутність за місцем знаходження TOB «Астрал», посилаючись на умисне заподіяння йому шкоди зазначеними особами.
Вказані документи можуть містити відомості щодо підтвердження вини осіб, якими заподіяно матеріальної шкоди засновнику TOB «Астрал» ОСОБА_7 і наявні підстави вважати, що вони знаходяться у ОСОБА_8 та ОСОБА_10 , які зберігають їх за місцем робот и - ТОВ "Овруцька база хлібопродуктів".
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просить його задовольнити, з наведених у ньому підстав.
Заслухавши думку прокурора та дослідивши долучені до клопотання матеріали, слідчий суддя встановила наступне.
Матеріали досудового розслідування внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12013060060001067 від 26.07.2013, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.358, ч.1 ст.191, ч.4 ст.190 та ч.1 ст.367 КК України.
Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Змістом ч. 3 ст. 234 КПК України передбачено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке, крім іншого, повинно містити відомості про: індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням; обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
При цьому, вирішуючи дане клопотання, слідчий суддя враховує практику Європейського суду з прав людини. Так, зокрема, у рішенні по справі «Смирнов проти Росії» від 07.06.2007 констатовано, що суд повинен впевнитися в тому, що громадянам надається достатній і ефективний захист від зловживань влади, а також визначити чи було в кожному конкретному випадку втручання пропорційним поставленій меті, оцінивши обставини, в яких було винесено постанову про проведення обшуку, її зміст, спосіб проведення обшуку, присутність понятих під час його проведення, межі його можливих наслідків, загрозу репутації осіб, в житлі яких проводився обшук. Відсутність вимоги щодо судового розгляду перевірки законності проведеного обшуку має наслідком те, що слідчі органи мають свободу дій у визначенні доцільності і меж обшуку та вилучення предметів і документів.
Аналогічна позиція ЄСПЛ міститься в рішенні від 15 липня 2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії», де вказано, що ордер на проведення обшуку не містив інформації щодо мети проведення обшуку та про предмети, що підлягають вилученню. Таким чином, слідчих було наділено широкими повноваженнями, обшуки не були пропорційними.
Обставини, наведені у клопотанні обгрунтовуються копіями: протоколу допиту свідка від 19.02.2016, протоколів допиту свідків від 14.11.2019, інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно від 21.02.2020.
Зокрема, протокол допиту свідка від 19.02.2016 підтверджує факт знаходження деяких документів ТОВ «Астрал» в приміщенні ТОВ «Овруцька база хлібопродуктів», які були надані вказаному свідку під час проведення ним аналізу фінансово-господарської діяльності в 2013 році на підставі договору про надання консультаційних послуг №01/4 від 19.04.2013. Документи були надані йому бухгалтером ОСОБА_10 за вказівкою ОСОБА_8 . При чому ОСОБА_10 брала документи в іншому кабінеті, а не в тому кабінеті де він знаходився. Він виявив ряд порушень господарської діяльності, які виклав у звіті. Документи вивчав саме в м. Овручі і повернув їх ОСОБА_10 та ОСОБА_8 , де вони їх зберігали і ховали. Причому, на початку вони його обманювали, повідомивши, що документи знищені.
Зважаючи на доведення прокурором факту вчинення кримінального правопорушення, що відшукувані речі, а саме: установчі документи, податкова звітність, документи бухгалтерського обліку, чорнові записи та інші документи, що стосуються діяльності TOB «Астрал» мають значення для досудового розслідування, знаходяться у зазначеному в клопотанні приміщенні і можуть бути доказами під час судового розгляду, слідчий суддя приходить до висновку про надання дозволу на обшук цілісного майнового комплексу TOB «Овруцька база хлібопродуктів», що знаходиться за адресою: вул. Гетьмана Виговського, 72 в м. Овруч Житомирської області, зокрема адміністративних приміщень та приміщень, в яких зберігаються документи.
Керуючись ст.ст.234, 235 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на обшук цілісного майнового комплексу TOB «Овруцька база хлібопродуктів», що знаходиться за адресою: вул. Гетьмана Виговського, 72 в м. Овруч Житомирської області, яке належить на праві приватної власності МПП «Мета» та перебуває в користуванні на праві оренди TOB «Овруцька база хлібопродуктів», зокрема адміністративних приміщень та приміщень, в яких зберігаються документи, з метою виявлення, вилучення установчих документів, податкової звітності, документів бухгалтерського обліку, чорнових записів та інших документів, що стосуються діяльності TOB «Астрал».
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення та надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Ухвала підлягає виконанню слідчим чи прокурором.
Ухвала оскарженню не підлягає та вступає в законну силу з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Овруцький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 87834303 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Овруцький районний суд Житомирської області
Гришковець А. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні