ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
26 лютого 2020 рокуСправа № 910/1682/20
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, код ЄДР 37501684, 02217, м. Київ, вул. Закревського, будинок 15-А
про витребування розрахунку за здані відходи, стягнення суми заборгованості враховуючи пеню та судових витрат
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області 21.02.2020 за територіальною підсудністю з Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява №34-421 від 04.02.2020 Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації до відповідача з вимогами:
- витребувати у приватного підприємства "ДЄНКО" розрахунок за здані Відходи;
- стягнути з приватного підприємства "ДЄНКО" (ЄДРПОУ 37668112) на користь Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (ЄДРПОУ 37501684) суму заборгованості враховуючи пеню;
- судові витрати у справі (судовий збір) покласти на відповідача, стягнувши на користь Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (ЄДРПОУ 37501684) у розмірі 2102,00 грн.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, позаяк, ст. 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви, які не повністю дотримані позивачем.
Відповідно до п. 3, 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
За ст. 163 ГПК України - ціна позову визначається:
1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку;
2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна;
3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при розгляді справи.
У разі збільшення розміру позовних вимог або зміни предмета позову несплачену суму судового збору належить сплатити до звернення в суд із відповідною заявою.
Всупереч вказаній нормі, позивач не зазначив ціну позову та не вказав відомостей щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. Позовна заява та додані до неї документи не містять обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються позивачем.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Позовна заява містить 2 вимоги:
- немайнового характеру (витребувати у відповідача розрахунок за здані Відходи);
- майнового характеру (стягнути з відповідача на користь позивача суму заборгованості враховуючи пеню).
За Законом України "Про судовий збір" за подання до господарського суду:
- позовної заяви майнового характеру ставка судового збору визначена на рівні 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору визначена на рівні 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При відсутності ціни позову визначити суму судового збору, яка підлягає сплаті позивачем в даному випадку, неможливо.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, у зв`язку з тим, що позивачем не виконано вимог п. 3, 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України, подана ним заява підлягає залишенню без руху.
За ч. 3-4 ст. 174 ГПК України - якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймає до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву №34-421 від 04.02.2020 Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації - залишити без руху.
У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати суду інформацію, визначену у п. 3, 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, з доказами їх направлення на адресу відповідача.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копії ухвали надіслати сторонам.
Суддя Н.М. Коваленко
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2020 |
Оприлюднено | 28.02.2020 |
Номер документу | 87838239 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Коваленко Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні