Ухвала
від 26.02.2020 по справі 910/1682/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

26 лютого 2020 рокуСправа № 910/1682/20

Суддя Господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, код ЄДР 37501684, 02217, м. Київ, вул. Закревського, будинок 15-А

до відповідача Приватного підприємства "ДЄНКО" (далі - ПП "ДЄНКО"), код ЄДР 37668112, 28000, Кіровоградська обл., місто Олександрія, ЗВЕНИГОРОДСЬКЕ ШОСЕ, будинок 1

про витребування розрахунку за здані відходи, стягнення суми заборгованості враховуючи пеню та судових витрат

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Кіровоградської області 21.02.2020 за територіальною підсудністю з Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява №34-421 від 04.02.2020 Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації до відповідача з вимогами:

- витребувати у приватного підприємства "ДЄНКО" розрахунок за здані Відходи;

- стягнути з приватного підприємства "ДЄНКО" (ЄДРПОУ 37668112) на користь Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (ЄДРПОУ 37501684) суму заборгованості враховуючи пеню;

- судові витрати у справі (судовий збір) покласти на відповідача, стягнувши на користь Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації (ЄДРПОУ 37501684) у розмірі 2102,00 грн.

Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, позаяк, ст. 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви, які не повністю дотримані позивачем.

Відповідно до п. 3, 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

За ст. 163 ГПК України - ціна позову визначається:

1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку;

2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна;

3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.

Якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при розгляді справи.

У разі збільшення розміру позовних вимог або зміни предмета позову несплачену суму судового збору належить сплатити до звернення в суд із відповідною заявою.

Всупереч вказаній нормі, позивач не зазначив ціну позову та не вказав відомостей щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. Позовна заява та додані до неї документи не містять обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються позивачем.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Позовна заява містить 2 вимоги:

- немайнового характеру (витребувати у відповідача розрахунок за здані Відходи);

- майнового характеру (стягнути з відповідача на користь позивача суму заборгованості враховуючи пеню).

За Законом України "Про судовий збір" за подання до господарського суду:

- позовної заяви майнового характеру ставка судового збору визначена на рівні 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

- позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору визначена на рівні 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При відсутності ціни позову визначити суму судового збору, яка підлягає сплаті позивачем в даному випадку, неможливо.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, у зв`язку з тим, що позивачем не виконано вимог п. 3, 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України, подана ним заява підлягає залишенню без руху.

За ч. 3-4 ст. 174 ГПК України - якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймає до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. 162, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву №34-421 від 04.02.2020 Управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації - залишити без руху.

У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати суду інформацію, визначену у п. 3, 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, з доказами їх направлення на адресу відповідача.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Копії ухвали надіслати сторонам.

Суддя Н.М. Коваленко

Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення26.02.2020
Оприлюднено28.02.2020
Номер документу87838239
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/1682/20

Ухвала від 18.03.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 26.02.2020

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Коваленко Н.М.

Ухвала від 10.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Щербаков С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні